Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

andieraur
25. pro 2016

Ahojte, chtela jsem se zeptat, na posledni kontrole u doktorky jsem mela tlak 137/90 a nakazala mi at si 3x denne merim tlak a pokud by spodni tlak byl vic nez 90, tak mam brat dopegyt. Merim si ho pry podle tchana dobre mericiho tlakomeru a vychazi mi hodnoty kolem 144/88. Takze spodni tlak ok, ale vrta mi hlavou co tech 144. O tom, ze bych si mela hlidat i tuto hodnotu doktorka nemluvila, takze jsem ted na vazkach zda je to teda opravdu ok.

alcar
25. pro 2016

@andieraur myslim si, ze tohle jeste na lecbu neni, ale opravdu si ho hlidej, je to hodne hranicni a ten Dopegyt by ti asi pomohl. Tlakova hranice v tehu je horni (systolicky) 160 a spodni (diastolicky) 100. Jakmile presahnes tyhle hodnoty, uz bys v teto fazi tehotenstvi mela rozhodne URGENTNE navstivit kardiologa (v techto dnech klidne i pohotovost - mozna i idealne gynekologickou). Me s tlakem 160/110 v 38.tt uz rovnou hospitalizovali a zacali vyvolavat porod. Kdy mas kontrolu? Myslim si, ze by te uz mela hlidat casteji.

andieraur
26. pro 2016

@alcar Kontrolu mam 5.ledna u nove doktorky, protoze k tomu vsemu jsme se ted stehovali a jsem v tom udobi, kdy jsem mela 22. posledni kontrolu u puvodni doktorky a na toho 5. jsem domluvena u nove v novem miste bydliste. Proste to nemuze byt jednoduche. Moc dekuju za radu, budu se hlidat a kdyztak hned do nemocnice. Uz jsem se vic skamaradila s tim zatracenym tlakomerem a vcera vecer a dnes uz mi vysel krasny tlak nejakych 130/84. Tak snad to byly predtim jen nervy nebo nespravne pouzivani a tlak se bude drzet.

alcar
26. pro 2016

@andieraur tak pokud budes mit tlak takovy, tak kontrola 5. je idealni. Treba jsi to fakt mela tim stresem - stehovani, Vanoce. Ale bud uplne v klidu, v teto fazi tehotenstvi uz je miminko zivotaschopne, bude si samo dychat, takze pokud by se neco pokazilo, tak uz to je v pohode. Ale uz se snaz odpocivat, ten zaver tehotenstvi je proste narocny. U me byl zlomovy 36.tt, pak uz se vsechno zacalo kazit.

andieraur
26. pro 2016

@alcar me prijde, ze pro me byl zlomovy ted ten 34. a zacina se vsechno zhorsovat, az me to desi, i kdyz vim, ze uz by porod zvladl

lju92
18. únor 2017

já mela tlak vysoky uz od zacatku 134/75 doktor mi předepsal prášky až ted ke konci těhotenství(37tt) kdy mám 145/90

z_kopretinka
15. črc 2017

Bere někdo Dopegyt ve schématu 4x denně? Mě ho teď napsala Dr. místo léku Concor a já nejsem schopná se dopočítat jak si to na den rozdělit tak, abych dodržela ty limity že 1-1,5h před jídlem a nebo 2-3h po jídle.

linee
23. led 2018

@z_kopretinka mne rekli,ze staci pul hodiny pred jidlem.

z_kopretinka
23. led 2018

@linee tohle je v letaku :( ale aspon mam uz zmenu na 2-1-1 to uz se da

linee
23. led 2018

@z_kopretinka ja si ho dnes vyzvedavala v lekarne,rekli mi pul hodky-hodku.Letak jsem jeste necetla😐 tak to se omlouvam za dezinformaci

z_kopretinka
23. led 2018

@linee v lekarne taky pul hodiny. Jo a nevis jak s kojenim. V letaku je ze ne, ale dr jsem se jeste neptala.

linee
23. led 2018

@z_kopretinka to muzes, v letaku pisou, ze ne, ja kvuli tomu volala zastupci primare do porodnice, protoze mi to v sestinedeli predepsala obvodni - muzes. Oni se tim kryji, ale muzes. Ja mela vysoky jeste v sestinedeli, pak se to zlepsilo a po sestinedeli jsem uz vysadila.

petrusacka
23. led 2018

Dopegyt je lékem první volby jak v těhotenství, tak při kojení (a dokonce může zvyšovat tvorbu mléka 😉 )....

z_kopretinka
23. led 2018

@linee me vysazeni nehrozi. Brala jsem leky uz pred tehu.

linee
23. led 2018

@z_kopretinka zrovna koukam do sveho letaku a je tam 1 hodinu az 1/2 hodiny pred jidlem (nebo 2-3 po jidle)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru