Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

bubinko83
10. lis 2008

ja som mala 160/100 a robili mi spinalku

simona55
10. lis 2008

podla mna bude rodit predcasne nie lebo aj ja som bola tak ja som ties rodila stakim tlakom lenze ja sommala aj 175 /100 atvrdlo mi brucho avraveli ze aj normalne sa rodi stim ☹

bubinko83
10. lis 2008

neviem prečo niekomu robia cisarsky a inemu nie.Mne robili spinalku aj preto že som bola len v 35tt 😝

ooo
10. lis 2008

a aka je hranica? ona ma okrem toho tlaku ukazkove tehotenstvo. dufam, ze aj ja take budem mat, teda az na ten tlak 🙂

bubinko83 - len v 35? 😕

bubinko83
10. lis 2008

Ja myslim že jej urobia cisarak ak jej to nepojde dolu,to je ale len moj nazor.Ja som mala tiež len vysoky tlak,žiadne opuchy,ani bielkoviny,ani bolesti hlavy.

ooo
10. lis 2008

teraz dam divnu otazku mozno, ale nemoze jej uskodit ten tlak a keby ju nechali normalne rodit, na oci? nosi okuliare, lebo nevidi dobre do dialky 😅

bubinko83
10. lis 2008

ooo,ano može.A čo jej hovoria na to doktory? Nebola u internistu,na očnom a tak...

ooo
10. lis 2008

bubinko83 - ona ma takych zvlastnych lekarov, oni jej nic nepovedia aj ked sa opyta

bubinko83
10. lis 2008

A ked ma poradnu aky ma tlak?

ooo
10. lis 2008

ma stale taky, obcas za den jej klesne

bubinko83
10. lis 2008

a neni jej zle?

ooo
10. lis 2008

no ked ma taky vysoky, tak si musi ist hned lahnut, takze skoro stale teraz lezi. chodi aj na vzduch samozrejme, ale nemoze nejak daleko od domu chodit.

stejzi
11. lis 2008

Nazdárek, já jsem byla ve čtvrtek v poradně, tam mi naměřili vysoký tlak 150/100. Tak mě dr. poslala už do nemocnice. V pátek jsme tam přijeli tam mi tlak změřili a měla jsem přímo ukázkový 130/70 (podotýkám že to bylo naměřeno klasickým rtuťovým tlakoměrem). Vzali krev, moč a udělali doplera. Všechny výsledky byli v pořádku tak mě poslali domů, s tím že mám přijít na kontrolu za týden. Jsem ráda, že jsem tam nemusela ležet 14 dní před porodem. Takže jestli tam v pátek už zůstanu, tak to nebude tak dlouho před porodem. 😒 ale i tak bych raději ještě domů. Ten tlak to je moje noční můra. 😠

ooo
11. lis 2008

stejzi - ahoj. takze si sa tomu vyhla tentoraz 🙂

dnes segra isla na tu kontrolu, tak uvidime, co noveho sa dozvie

stejzi
11. lis 2008

Tentokrát ano, ale jsem zvědavá jak to bude v pátek. Už teď začínám být nervozní 😠

ooo
11. lis 2008

tak nove info. volala mi segra. bola dnes u kardiologa a na vysetreni, tak tlak ma vysoky, ale ze si ma pravidelne merat tlak a tep a uz jej lekar povedal, ze uz sa jej to blizi. je uz na 2 cm otvorena

chymenitta33
11. lis 2008

K tomu dopegytu aj ja som ho užívala Babulky☹)

bubinko83
11. lis 2008

no mne ten dopegyt nerobil dobre ☹

ooo
11. lis 2008

a to je len vyslovene na tlak?
bubinko - a co ti to robilo? ti moc znizoval?

bubinko83
12. lis 2008

ooo,necitila som sa od neho dobre a napriek tomu že som ho uživala 3x denne mi vyskočil tlak 180/120

stejzi
12. lis 2008

bubinko83 já taky beru dopegyt 3x1. V průběhu těhotenství nebyl problém tlak byl v pohodě, jen teď na konci se mi zvedá. A chci se zeptat jak jsi rodila? Jestli přirozeně nebo císařským řezem. Mám strach z císaře. 😒

simona55
12. lis 2008

cav stejzi nemusis sa bat neni to as take hrozne nemusis sa dat uspat ak nechces mozes byt hore a vsetko pocut neboj aj ja som mala vysoki tk arodila som zo sekciou ato uz druhi krat mam posebe styri porodi akedi budes rodit?

stejzi
12. lis 2008

To já právě nevím jestli bych se nechala uspat nebo ne. ☹ Termín porodu máme 21.11 😝

bubinko83
12. lis 2008

stejzi,ja som rodila cisarskym

ooo
20. lis 2008

Ahojte, som chcem vam podakovat za rady 😀 Sestra prave vyrazila do porodnice. Snad ju ten tlak nebude trapit. A samozrejme, ze ani malicky a rychlo sa narodi. 😀

ooo
20. lis 2008

jej, divnu vetu som napisala, ale to je od tej radosti 😀

stejzi
25. lis 2008

V průběhu porodu mi stabilizovali tlak, takže jsem rodila přirozeně. A to jsem měla tlak těsně před porodem kolem 150/100. A takový tlak se mi držel po celou dobu v porodnici. A to jsme tam byli 10 dnů, neboť jsem chytla nějaký zánět a museli jsme čekat až zaberou antibiotika. ☹

gi2504
7. pro 2008

Ahojte zienky, prosim Vas ake lieky uzivate na vysoky tlak v tehotenstve?
a uzivali ste ich aj pred tehotenstvom a pcas tehotenstva? Prosim poradte.

gi2504
7. pro 2008

Asi uz nemae tu take zienky ktore maju vysoky tlak a liecia sa nan a chcu otehotniet?

diddi
7. pro 2008

gi...pozor na to!!!!!!!!!!!...ja som cele tehu do 30tt mala nizky...no zrazu to zacalo...140-160/110-120...a zacala mi preeklampsia a v 35tt koniec tehu...vysoky tlak v tehu nie je sranda...uzivala som magnezium...lekar vie o tvojom tlaku?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru