Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

amelie001
3. lis 2008

Holky díky za rady,tak jsem si volala k doktorovi a mám dojít.Říkal že je to dost a měla bych být doma.

hrusti
3. lis 2008

hlavinka: tak to jo, kdyz to mas daleko, tak chapu, ze se ti nikam nechce. Ja to mam tak pul hodiny z domova, takze to jeste docela jde. Jinak vychazky mam napsane, ale nemam tady moc kamosky, pristehovala jsem se za manzelem do Prahy a kamosky mam mimo Prahu a kdyz mi nebylo dobre, tak se mi nikam nechtelo moc jezdit a ted kamosky s prckama marodi (nestovice), tak jsem radsi doma, at neco nechytnu 😠 Ja vim, ze mam myslet na mimco, ale byla jsem zvykla spis porad nekde poletovat a nemit moc cas a jak jsem doma, tak mne to fakt ubiji. No uvidime, co rekne doktorka na kontrole. Manzel porad chce, at jsem doma, at se nenervuju a nemame nejakeho maleho nervaka 🙂

betka55
3. lis 2008

ahojte ja mam 23 rokov a liecim sa na vysoky tlak, a teraz by sme chceli babatko bude problem otehotniet??prosim o radu...

ejusa
3. lis 2008

Ahoj,problem otehotniet nebude,aj ja som mala vysoky tlak predzym,teraz som v 27.tyzdni a od takeho tretieho mesiaca sa mi zacal dvihat tlak,zacinalo to to na 140 na 9O,a skoncilo asi pred mesiacom na 17O na 11O,tak mi nasadili lieky,teraz popri liekoch mavam tych 14O...ale da sa,hadam to bude dobre...

annca
4. lis 2008

Ahoj holky, tak se vam jdu pochlubit 😀 no spis popsat jak vypadam - pred hodinou mi na kardiologii nasadili holtera. Holky, vypadam jak ufon, od ruky mi vede hadicka za krk a odtamtud smerem dolu ke krabicce, kterou mam za pasem. Meri to kazdych 20min. Rano jsem tam prisla a uz v cekarne jsem citila jak mi zacalo busit srdce. V ordinaci jsem mela 150/90 a puls 135 - ten tep mi pripada hrozne vysoky 😝 ale ted po hodine doma v klidu mam tlak 110/70 a tep 71. Tak doufam, ze to bude fat syndrom bilyho plaste 🙂 moc bych si prala, aby to bylo v poradku...

stejzi
4. lis 2008

Nazdárek annca, bude to v pohodě neboj, já to taky měla. Jen jsem se nesměla dívat kolik to naměřilo, začala jsem z toho být dost nervozní a tak se to zvyšovalo. 😠

annca
4. lis 2008

Stejzi, ja prave vzdycky nevydrzim a kouknu kolik to je, jsem zvedava 😀 od te doby, co jsem doma, se to po tech 20min pohybuje prumerne okolo 110/70 a puls 60-70. Trochu me teda desi, ze mam ted puls dvakrat mensi nez v ordinaci - tam jsem mela 132, coz mi pripada vazne hodne.

Taky si rikam, ze budu muset se jit aspon projit, nakoupit, proste nejaky pohyb, aby me to nemerilo jen v klidu. Delala jsi vsechny cinnosti jako normalne? Mne nic moc nerekli, takze nevim, ale pocitam, ze bych se mela chovat normalne, aby vysledek byl smerodatny.

luckahr
4. lis 2008

annco, tak to vypadá, že je to fakt syndom bílýho pláště 😉 , bude to ok. No asi by si měla dělat "normální činnosti"🙂, byla si někde?

annca
4. lis 2008

luckahr, byla jsem odpoledne s kamaradkou a jejim ditetem venku, tlacila jsem kocarek do kopce, pak jsem si dala pul hodinku hodne svizny chuze a tlak ok. Ale asi vas vsechny pobavim 😀 je to skoro neuveritelny - shazely jsme se pred klinikou, kam chodim k doktorce a chvili na ni tam cekam a zrovna me to zmerilo - no a mela jsem 151/90!!! pred klinikou to proste uz dostavam taky 😲 mozna to je nahoda, ale vazne jinak mam ten tlak uplne v norme...

ooo
4. lis 2008

ahojte. moja sestra ma asi o mesiac termin a ma strasne rychli tep a dnes bola na kontrole v porodnici a zistili, ze ma aj vysoky tlak. nasadia jej asi betablokator. ako je to s porodom? robia vo vacsine pripadov cisarsky? alebo nechaju rodit normalne? dakujem

bubinko83
4. lis 2008

babule,boli ste aj hospitalizovane pred porodom kvoli tonu tlaku? Planujete aj druhe babo? Nebojite sa? Ja som mala tiež vysoky,ale ja mam ,,chorobu bieleho plašta,, takže bol vysoky len v ambulancii.Inak som mala super tehotenstvo 😉

jasom
5. lis 2008

Ahoj baby, aky je tlak 130/70 - vysoky, nizky ci normal? Dr. nehovoril nic 😒

yasmina
5. lis 2008

ooo ja som mala vysoky tep aj krvny tlak, po porode mi zlyhalo srdiecko, betablokatory kalciov.kanalov mi nasadili az po porode a tym padom mi odstavili mliecko ☹
jasne ze sekcia s takym tlakom nemozes normalne rodit...a rodila som mesiac skor "vdaka" tlaku

annca
5. lis 2008

jasom, 130/70 mi prijde v poradku - ale nejsem doktor - ovsem jestli nic nerikal, tak je to dobre. Hranicni je pry 140/90.

Holky, tak mam vysledky 🙂 zvyseny nad hranici jsem mela vcera rano v ordinaci, dneska rano v ordinaci a vcera odpol venku (kdyz jsem stala pred klinikou) jinak norma a dokonce i nizsi - takze zaver je, ze mam "syndrom bileho plaste" a nalez v norme. Zitra s tim jdu k obvodakovi, tak jsem zvedava co on na to, uz minule se mi smal ze jsem nervak 😉

stejzi
5. lis 2008

Annco, tak to vidíš máš to za sebou a nebylo to takové hrozné. To je dobře že máš tlak v normě. 😉 Já jdu zítra k dr. tak už přemýšlím na kolik mi zase ten tlak vyskočí. Doma je v pohodě, ale i tak když vím že tam jdu tak stresuju 😖

annca
5. lis 2008

To je prave hrozny, ze se s tim neda nic delat... stokrat si opakuju, ze se nebudu stresovat a stejne to vzdy citim, jak mi zacina tlouct srdce...

simona55
5. lis 2008

ahojte .aja som rodila svysokim k.t amala som 160az 175-100 ato od 6 mesiaca ale nebolo mi nic netreba si to vsimat lebo to je horsie potom som lezala v nemocnici tyzden a brala som lieki az do porodu DOPEGYT ale lekari vravveli ze su aj horsie stavi a rodisa normalne ale ja som rodila sekciov l. 😝

yasmina
5. lis 2008

Dopegyt som brala ja...ale to je onicom genericky liek...vobec nezabral...tlak bol stale vysoky...ale na druhej strane pocas tehotenstva su ine lieky ako dopegyt kontraindikovane takze ani ziadna ina volba nie je...
Mne velma pomaholo magnezium nielen na tlak ale aj na tvrdnutie bruska...
Baby hlavne sa nestresujte 😉

bubinko83
5. lis 2008

annca,to poznam aj ja trpim ,,syndromom bieleho plašta,, a kvoli tomu mi robili aj sekciu.Skoda,že to tu nikdo nechapal 😠 😠 😠 Teraz sa bojim co budu robit ked budem čakat druhe babo 😲 Je to chore,lebo nič mi nebolo,žiadne opuchy,všetky interne vyšetrenie v poriadku. Maly sa narodil o mesiac skor a zbytočne 😢

annca
5. lis 2008

bubinko, ja doufam, ze to ted obvodak a gynekolog vyhodnoti tak, ze mi cisare nutit nebudou, teprv ale uvidim. Myslim ale, ze cisar je nutny, pokud jde o vaznou poruchu, jejiz priznaky jsou krome tlaku i otoky a bilkovina v moci, tak pokud nic z toho nemas, tak by to melo byt dobre. Pokud Ti tim budou hrozit, zkus je poprosit, at Te poslou na vysetreni - nasadi toho Holtera a ten sleduje tlak 24hodin, coz je nejprukaznejsi v tomto pripade.

bubinko83
5. lis 2008

annca,a nebola si z toho nervozna z toho Holtera?

annca
5. lis 2008

bubinko, myslela jsem, ze budu nervozni. Ale kdyz jsem po par zmerenich videla, ze mam ten tlak uplne dobry, tak jsem se uklidnila a rikala si, ze to bude ok a prestala to vnimat. Spis mi vadilo, ze jsem s tim byla dost nemotorna, porad mi vadila ta hadicka a bednicka za pasem 😀 ale den se to da vydrzet bez problemu. No, asi bych byla nervozni, kdybych videla, ze to meri vysoke hodnoty. Takhle me to spis uklidnilo.

ooo
10. lis 2008

ahojte. som tu opat. tak sestra chudatko ma tlak hned po zobudeni 140/100 a tep 120 😖

bubinko83
10. lis 2008

ooo,a je v nemocke?

ooo
10. lis 2008

nie, zatial je doma. musi si len 3x denne merat tlak. nejak tento tyzden ide na kontrolu.

bubinko83
10. lis 2008

a v kolkom je tyždni?

ooo
10. lis 2008

teraz je, ak sa nemylim v 38 tt?

bubinko83
10. lis 2008

ooo,tak to nevadi,to už je za vodou.38tt ukončeny sa robi aj cisarsky ked su problemy.Ona nechce cisarak?

ooo
10. lis 2008

jej je to samozrejme jedno, pokial bude treba cisarak, tak pojde, samozrejme by radsej rodila prirodzene

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru