Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

dvojka
24. říj 2011

@camelinka přesně takhle jsem to měla i já.K doktorce jsem šla vždy už vystreslá -no hrůza na to vzpomínat
@habibi78 - aha,tak to se omlouvám 😅 😉 .Já jsem ho ale od praktickýho půjčený opravdu před sedmi lety měla.(ještě si pamatuju jak mi vypisovat hodnoty pro gyndařku.Nevim sice jak je to možný,ale je to tak

dvojka
24. říj 2011

@loretana -ale pokud budeš mít za celý den ty hodnoty kolem 110 -120 tak ti asi léky na vysoký tlak psát nebude né.To je úplně ideální tlak.
Jinak si myslim,že pokud bys tlak zvýšený měla tak ti doktorka napíše léky který užívat lze i v těhotenství a miminu neublíží-tak nějak jak píše habibi 78

dvojka
2. lis 2011

@loretana tak jak jsi dopadla?

loretana
2. lis 2011

@dvojka ahojky, tak léky mi nechala... ale já je beru jen v polovičním množství, tedy půlu ráno a i tak jsem úplně vyřízená, je mi hůř, než když jsem je nebrala - tlak mám najednou 105/65, je to děs, tal ležím, opočívám, na nic jiného se nezmůžu, hlavně dopoledne... ale našli něco na štítné žláze, zítra jdu na endokrinolgii:( musí to dopadnout dobře, musí!!!!

dvojka
2. lis 2011

@loretana -ty jo,tak to ti teda nezávidim.Je to fakt děs,člověk by si chtěl těhotenství pěkně užít a místo toho pořád nějaký stresy.
S tou štítnou žlázou neporadim,ale doufám že to dobrý bude.Moje dvě kamarádky musey v těhotenství taky na endokrinologii a obě dopadly dobře.Nevim teda sčím tam byly,měly bojara a nkonec to bylo OK,tak u tebe to bude taky dobrý.Tak držim palce a kdyžtak se zítra ozvi.Asi ti udělají uzv a možná nějaký odběry.To zvládneš,ted už to máš celekm za pár takže hlavu vzhůru 😉

verusa.j
2. lis 2011

@loretana - ahoj jsem na tom asi stejně, u doktorky pokaždé tlak kolem 150/90, napsala mi Duphaston, ale já si půjčila tlakoměr, poctivě měřím a tlak kolem 120/80, potom i nižší, takže jsem se rozhodla vysadit ten lék a zjistit, jestli i bez něj mám normál tlak a mám. Už 5. den bez lékua tlak kolem 118 , takže ho prostě neberu, přijde mi pitomé, když se ráno změřím a mám 110/80, abych si brala lék na snížení tlaku, prostě je to strach z doktorů, ale snad už se teĎ bát nebudu, jinak moje obvoďačka mi řekla, že jde vidět, že mám vysoký pulz a že ten tlak stoupne, že to budu mít u doktorů.

loretana
2. lis 2011

@dvojka děkuju, snad to opravdu bude dobré, dám vědět🙂
@verusa.j ano ano, taky si říkám, že když má člověk doma dobrý tlak, tak proč brát léky... akorát na internu chodím přímo do porodnice, kde budu rodit, všechny záznamy jsou už v mé těhu kartě, takže nevím, jak bych před porodem, kdyby něco, vysvětlovala, že jsem ty léky vlastně přes 2 měsíce nebrala:( tak aspoň tu půlku a zkusím to prodiskutovat s doktorkou...

cmeliatko
2. lis 2011

moja mama hovori ze ak nemate vysoky tlak tak ho neberte. iba ak ho mate vysoky, vtedy neni zle si dat aspon polku.
je blbost brat aj tak tabletku ked mate normalny tlak alebo nizky - mozete skolabovat.
tie lieky na tlak sa nedaju nasadit velmi ak vam tlak kolise - potom treba podla potreby brat

verusa.j
2. lis 2011

@loretana - určitě do té doby budeš ještě mluvit s gyndařkou, takže to s ní prober a zatím si třeba piš tlak třikrát denně na papír, pak jí to ukážeš.

loretana
3. lis 2011

@verusa.j ahojky holky, tak potvrzena snížená fce š. žlázy a zřejmě i zánět, dostala jsem dva léky, kontrola v prosinci:( no, co se dá dělat...
každopádně se dr. strašně divila, že beru ty léky, když je to takřka zbytečné - říkala jsem jí, kolik mám doma... příští týden jdu znovu na internu, tak jí popíšu, co se mnou ty léky dělají a snad se umoudří... děkuji moc za podporu!!!

verusa.j
3. lis 2011

@loretana - jaj bobku, to je mi líto, ale léky určitě pomůžou, ať je žláza v pořádku. Jinak s tím tlakem to určitě prober, je zbytečně do sebe cpát chemii, když to nemá žádný vliv

loretana
3. lis 2011

@verusa.j děkuju, snad to pochopí taky... navíc to proberu se svou gynekoložkou, třeba mi k tomu taky řekne svý doporučení... už zbývají 3 měsíce, tak to musím nějak doklepat, hlavně aby mimi bylo v pořádku!!!

verusa.j
3. lis 2011

@loretana - jj, to uběhne rychle, zkus si ty tlaky psát, ať to něčím doložíš, taky to tak dělám a prášky odmítnu, já už je neberu a na gyndě jsem to ještě neřekla, až v poradně.

loretana
4. lis 2011

@verusa.j jo jo, píšu si je, třirát denně, tak uvidíme, co na to dr... jeee, ať už je únor🙂🙂🙂

katkapapacova
8. lis 2011

ahojte baby, beriete niektora dopegyt a vasocardin?

fifa79
9. lis 2011

@katkapapacova : já jsem v těhu užívala Dopegyt.

katkapapacova
9. lis 2011

@fifa79 a dobre si znasala? kolko si ich brala na den?

fifa79
9. lis 2011

@katkapapacova : brala jsem 3xD 1tbl od 36tt.Ale moc mi nezabírali.Po týdnu jsem skončila v nemocnici a hned na začátku 38tt mi vyvolali porod.Snášela jsem je dobře, ale moje tělo na ně moc nereagovalo.

lucy222
9. lis 2011

@fifa79 jen pro info - jaký jsi prosím měla ten tlak? Myslím hodnotu. Také jsme měla vyšší, ale chtěli to řešit jen magnézkem...

zuzitka7
9. lis 2011

ahoj ja som mala tlak 180/120 a okamzite som musela ist na cisarsky lebo by male zomrelo....takze to je taky extrem

lucy222
9. lis 2011

@zuzitka7 hm, tak to už je opravdu hodně. Já měla většinou 110/80 a asi 2x 110-115/85...A bylo z toho "hrozné haló". Hlavně mám doma tlak spíše nižší (i jsme pořídili domů tlakoměr), ale jak jsem dorazila k dr., tak i když jsem si říkala "klíííd", tak ke konci vždy vyšší...No asi za to můžou ty schody u něj 😅

dvojka
9. lis 2011

@lucy222 takovej krásnej tlak a prrej vysokej 😀

lucy222
9. lis 2011

@dvojka jj, také jsem to Dr. říkala, že je problém jen u něj 😅 Však jsem nastoupila do nemocnice a 100/60, 90/70,... 😅

dvojka
9. lis 2011

@lucy222 - no to by jednoho fakt odvezli 😒 😅

lucy222
9. lis 2011

@dvojka ne, ne - já tam dojela 😅 Jako fakt - jsem vždy v pátek měla poradnu - naměřili mi vyšší, tak hned ať dojedu do nemocnice se s nimi domluvit co dál (byla jsem už 37tt)..tak si mne tam nechali do nedělního poledne..další pátek to samé - to už jsem řekla Dr., že si nebudu kazit víkend a do nemocnice jela až v pondělí...pustili mne ve středu v poledne... 😅 V pátek opět vyšší, tak na KO do nemocnice v pondělí, ale poslali mne už domů... No, jak jsem měla celé těhu skvělé a v pohodě, tak ten konec byl docela akční...

dvojka
9. lis 2011

@lucy222 - to byl teda akční závěr těhotenství.Ale určitě lepší než když někdo musí lítat po celou dobu , to je teprve záhul

lucy222
9. lis 2011

@dvojka ne, já měla celé těhu bez problémů... Naštěstí...kdyby mi nerostlo bříško, tak nevím, že jsem těhu. Ale ten konec...naštěstí až poslední 3 týdny. Nejvíc to odnesl muž, který se mnou lítal do nemocnice a zpět. Jinak jsme byli v klidu - jak jsme měli doma ten tlakoměr, tak jsme věděli, že je tlak O.K.

mirkamurko
9. lis 2011

@zuzitka7 a v koľkátom tt si bola?

fifa79
9. lis 2011

@lucy222 : kolem 145/95 až 100,to mi dávali Dopegyt.Pak jednou i léky v klidu 180/110 tak mě hned přijali na porodní sály a dávali kapačky,nevím s čím.Pak se to i Dopegytem drželo kolem 140/95 a oni čekali do 38 aby to bylo donošené těhu.Bolela mě hlava a brněl malíček a prsteníček na lévé ruce a taky jsem byla strašně nateklá...neudržela jsem ani kartáček na zuby.Na to jak jsem vypadala měl Denis 2650g a 47cm a placenta byla k.o......

lucy222
9. lis 2011

@fifa79 tak to nevím proč kolem mne dělali takové haló 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru