Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

mia81
29. zář 2009

pink-lady tak hodnotu bielkoviny si uz nepamätam bude tomu uz 6 rokov.A s tymi opuchnutymi nohami som to zazila pri druhom synovi . 2tyzd. pred terminom som isla lezat do nemoc. preistotu mala som opuchy nahodili dietu schudla som 3 kila jednod. som sa odvodnila.Nemala som ani taky tlak najvacsi som mala 140/90 aj to bol hranicny a samozrejme ze som bola cele tehot. pod dozorom.A s tym umier. mas pravdu preto radsej ostat v nemoc. pod dozorom .

monterka
29. zář 2009

Holky vy mě teda strašíte! Řeknu vám to tak,pokud mě mudři nebudou chtít pustit domů,tak dám na jejich rady a klidně tu budu až do porodu. Co bych pro malého neudělala,že! Ale pokud mě pustí domů tak se bránit nebudu. Sou to doktoři tak snad ví co mají dělat.

mia81
29. zář 2009

monterka my ta nechceme strasit ,ale kvoly tlaku sme si prezili svoje.Je jasne ,ze ak sa ti upravi tlak a nemas vyrazne opuchy , prietoky mas v poriadku ,ze ta mozu pustit domov a ty pojdes .Aj ja by som isla .doma je len doma.A tak isto viem ze by si neohrozila zivot malinkeho ,vies my sme len teraz viac opatrnejsie.A co malinky kopka uz viac?mne mali vecne na monitore spali a sestricka vecne chodila okolo mna namosurena(musela malych budit a vzdy mi riadne do blizila)a aku davaju stravu nehladujes?u nas v nemoc. je otrasna.

monterka
30. zář 2009

Ahoj Mia,malý kope ale ne tak často jak do pátku ale kope,tak sem ráda aji za to. Jídlo tu není až tak otřesné...docela ochucené ale najde se aji nějaký blaf jako třeba zeleninová polévka.

pink_lady
30. zář 2009

monterka mia ma pravdu ozaj ta nechceme strasit len nechceme aby si sa daco podcenilo lebo do toho vidime uz mozno trosku viac. ale pokial nemas bielkoviny v zberanom moci a tlak sa upravi mozes ist domov...vies a niekedy je tiez lepsie porodit skor i pre tu zenu lebo ak je preeklampsia tak sice bezprostredne pri/po porode tlak vyrazne klesne ale po porode sa zvykne este zvysit a to je tiez pre zenu nebezpecne...
no a strava asi v cechah varia lepsie 😅

eliis
30. zář 2009

Ahoj holky,
moc vám děkuji za rady a že na mě myslíte. Možná to bude vypadat divně, ale do nemocnice jsem nakonec nešla. Včera jsem měla předporodní kurz a tak jsem na něho chtěla počkat a zeptat se přímo porodní asistentky, zda do té nemocnice jet mám nebo ne. Ona mi řekla, že večer nikam jezdit nemusím (ale také můžu), ale že si mám radši ráno k doktorce zajít, že u nich v nemocnici s takovým tlakem hospitalizují. TAk jak jsem hned přišla z kurzu domů (v 18 hodin), tak jsem si změřila tlak (byl 150/100) a volala tedy do porodnice, zda mám přijet na natočení nebo ne. K mé smůle to vzala velmi protivná sestra, která mě hned ze začátku seřvala, že mi na to po telefonu nic říct nemůže a že nechápe proč to řeším v šest večer a že pokud jsou ráno u nás v poradně, tak si mám zajít tam. Tak z toho důvodu jsem nikam nejela. Do klasické poradny mám jít zítra a dnes jsem byla na pravidelné kontrole v rizikové poradně (mám pozitivní protilátky anti E) a průtoky jsou naprosto v pořádku. Říkala jsem doktorovi o tom tlaku a mimčo je dle něho zatím v pohodě a nic mu neschází. Ale mám to samozřejmě zítra probrat v poradně a uvidíme, co na to má doktorka. Jdu k ní naposledy a pak už bych měla chodit přímo do porodnice. Každopádně už kvůli těm protilátkám mi doktor v rizikovce doporučil těhu ukončit do 39 tt, tak uvidíme co mi na to řeknou v té porodnici. Dnes jsem jinak měla tlak v rizikovce 150/90 a teď odpoledne 151/99. Tak jsem zvědavá jaký bude zítra v poradně.
Monterko, moc ti držím palce, aby se ti tlak srovnal a mimi bylo v pořádku.
Pink díky za zprávičku....snad nic nepokazím, když počkám na zítřejší poradnu.

mia81
30. zář 2009

eliis a ako sa citis?

eliis
30. zář 2009

Mia zrovna dneska dost unaveně, ale přikládám to probdělé noci a brzkému vstáváním. Otoky mám pořád a to jak ráno, tak večer. Ale díky dnešní kontrole jsem aspoň trochu klidná a vím, že malý je v pořádku. Uvidíme, co na to zítra řekně doktorka v poradně.

mia81
30. zář 2009

tak ti budem drzat palce aby ti poradna dopadla dobre

miroslava89
30. zář 2009

ahojte.. neviete nahodou niektora nieco o vysokom tlaku ale v prvom trimestri?

mia81
30. zář 2009

ahoj miroslava89 mala si vysoky tlak pred tehotenstvom?alebo sa ti zvysil az v tehotenstve?ja som lieky uzivala pri druhom a tretom synovi od zaciatku tehotenstva.uzivala som kysel. listovu,magne B6 a dopegyt.davky lieku sa mi zvysovali podla tlaku.

miroslava89
30. zář 2009

mia ani pred tehotenstvom a ani pocas prveho tehu...az teraz. .co som volala mojm dr. tak mi len povedal aby som brala magne a nic sa nevyjadril k tomu ci sa moze stat nieco babetku 😔 bojim sa 😔

garonka
30. zář 2009

Mirka ani ja som nemala pred tehu problemy s tlakom zvyšil sa mi v tehu 160/100 a potom 170/90 to mi primar jasne vysvetlil, že môže maminka dostať mozgovu poražku, takisto sa upchaju cievy je to v prvom trimestri veľmi nebezpečne, ja som sa v nemocke strachovala hlavne o babenko ale našťastie sa troška tlak upravil, len jedno je iste, že vo vyššom mesiaci tehu sa môže tlak zvyšiť 😒 preto treba kľud, žiaden stres a brať magne alebo ak lekar predpíše i dopegyt, len na ten som počula, že nieje v tehu dobry.

mia81
1. říj 2009

dopegyt je jediny ,ktory sa zatial podava V tehotenstve .

garonka
1. říj 2009

aj ja som ho brala pokym sa mi ustalil tlak ale vraj to nieje dobry liek no komu veriť každý lekár ma svoj meter 😕 mne dopegyt pomohol.

monterka
1. říj 2009

Čauky holky,hlásím další den v nem.za mnou. Včera sem byla 4krát na monitoru páč malý se vůbec nebíhal. Byla sem před polednem (to se nepohl),odpolko mě poslaly na porod.sál (to se hýbal a aji šťukal),pak večer zase na porodní (to ani ťuk) a ve 22h došla sestra znovu (malý zase nic),hýbala mi z břichem,otáčela sem se z boku na bok a na záda a nic. Takže znovu na sál a to už se malý umoudřil!

monterka
1. říj 2009

Jinak tlak sem měla ráno 125/80 a zítra půjdu asi domů,jupí 🙂 Eliin,díky!

garonka
1. říj 2009

monterka tak to maš teraz idealny tlak super a neboj aj 130/80 je dobry, tak držím prstíky aby sa ti tlak držal 😉

mia81
1. říj 2009

garonka to mas pravdu jeden ti povie tak druhy zas inac.

monterka to je super ,ze ides domov a z toho ,ze maly nekopkal na povel sestricky si nic nerob ja mam 3 chlapcov a ani jeden nebol na monitore ukazkovy.Doteraz si pamätam ako mi sestricka doblizila ked ho budila aby sa pohol (stredny).tak sa drzkajte obaja.

monterka
1. říj 2009

Co vám budu povídat...domů se už fakt těším! Mudrovi se ten monitor nelíbit tak mě poslal na porod.sál. Tam sem slyšela v přímém přenosu tři porody a než sem odcházela,tak se dvě miminka narodili. Dopolko mi taky dělali monitor...ze začátku malý dělal mrtvého brouka,ale pak se naštěstí rozkopal.

miroslava89
1. říj 2009

garonka "potesila si ma".. 😔

mia81
1. říj 2009

miroslava89 aky mas tlak?

pink_lady
1. říj 2009

kocky ja som na tlak brala okrem dopegytu aj vasocardin a corvitol tak neviem 😅
kocky nech vas ten tlak poslucha 😉

mia81
1. říj 2009

pink-lady nieje vasocardin nahodou na srdiecko /ked rychlo bije/

mia81
2. říj 2009

monterka tak ako ides domov?a co maly ,ste v poriadku?

pink_lady
2. říj 2009

mia je aj na tachykardiu ten vasocardin ale vraj aj na hypertenziu

ellis- ako teda u dr? a monterka?

monterka
2. říj 2009

Ahoj holky,konečně sem domááá!!! Malý je v pořádku a já taky...budu jezdit každý týden do nem.na kontroli.

mia81
2. říj 2009

tak to je dobre ,ze uz ste obaja doma/ty a maly/prijemny vikend

miroslava89
2. říj 2009

mia stale medzi 140/90 az 150/110..

garonka
2. říj 2009

Mirka a doki ti dal nejake lieky? dopegyt alebo len magne B6 maš brať?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru