Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

krista
23. zář 2007

Teda to je naprd to snad ne, Ĺľe v MHD nepustĂ­ sednout ve 34tt 😠
To jsou nevychovanci, já pouštim sednout i dĹŻchodce a to jsem těhotná na rizikovĂ˝m 😉 Ale minule se mi dědula neobtěŵoval ani poděkovat, takĹľe jsem si řekla, Ĺľe na to prdim a kdyĹľ bude někdo pindat tak ho sjedu, stejně většinou sedĂ­ cucáci ze školy, tak aĹĄ mě neštvou - ty je klidně pustit mĹŻĹľou 😉

A to jsi mĂ­vala i před těhu ten nĂ­zkĂ˝? Já mám teda vysokej aĹľ to neni hezkĂ˝, v PO musĂ­m k obv. aby mi dal prášky, bojĂ­m se tĂ˝ preklampsie nebo jak se to píše ☹

elly
23. zář 2007

Jen ta to pozor holky...ja mela preeklapsii a neni to zadna legrace. Tak at vas dr pekne prohlizi!

krista
23. zář 2007

Elly a jak jsi rodila? Narodil se malý v termínu nebo dřív?

ivulinda
30. bře 2008

ahojky!!já jsem taky měla gestozu:velké otoky,vysoký tlak a bílkovinu v moči 😒 ☹

mikulka
11. čer 2008

Ahoj holky, včera mi dělali ekg, protože se víc zadýchávám, to vyšlo v pořádku. Ale tlak jsem měla 135/60. Prý je to vyšší tlak a musí se hlídat. A puls byl 94. Ale někde jsem četla, že důležitější je ten spodní tlak, ta spodní hodnota, tak nevím. Jinak jsem ok, žádné otoky, nic a jsem štíhlá. Mám se znepokojovat? Hodně mě to vystresovalo. ☹ A puls je v těho vyšší, nevíte?

dvojka
11. čer 2008

mikulka-tvůj tlak je naprosto v pořádku.Hraniční je tlak 140/90 to už se může mluvit o zvýšeném tlaku.Co bych já za tak krásný tlak dala.Ten tep jsi mohla mít kvůli nervozitě.

fiallinka
11. čer 2008

mikulka: neboj, opravdu až 140 je tu té horní hodnoty ta hranice, ale ani při tom tě ještě nezavřou do nemocnice, jen zvýšeně hlídají. Mně se tlak zvyšuje jen s příchodem k doktorovi, už si ho raději i měřím doma sama, ať vím, že jinak je celkem v normě 🙂

mikulka
11. čer 2008

Já si taky myslím, že ten tlak ovlivňuje stres, a já se když jdu na kontrolu vždy stresuju.
Holky, četla jsem, že tep je v těho vyšší.

sarkal
12. čer 2008

Ahojky.Momentálně mám tlak 130/70 a ok.Hraniční je 140/90 a pak když se přidají otoky a bílkovina tak už je to samozřejmě nebezpečné.Myslím si,že tlak mám takový díky stresu,vždycky se mi strachem v poradně rozbuší srdce,ale nedokážu to ovlivnit.Doma když si ho měřím mám 120/70,snad nepůjde nahoru.Nemůže mi někdo poradit jak nemít vysoký tlak,tedy co dělat aby se vždy nezvýšil kvůli stresu,máte s tím zkušenosti?Jsem hrozný nervák.

mikulka
12. čer 2008

Sarko, já myslela, že jsem jediná, kdo má strach v poradně. 😅 Taky jsem tam právě hodně nervózní, a mám možná tím vyšší tlak. Doma je pak normální. Ale kdyby to bylo fakt jen stresem, tak by to snad bylo ok? Slyšela jsem, že stresem se zvyšuje jen ten vrchní, spodní ne, ten snad stresem zvyšovat nejde. Jak být v úplném klidu, to ale teda taky nevím.

dvojka
13. čer 2008

Tak já měla při prvním těhotenství po celou dobu tlak 140/90 teda jen když mi ho měřila sestra v ordinaci.Doma jsem měla tlak těch 125/70. Takže nervíky pracovaly o 106 🙂

sarkal
13. čer 2008

Já si myslím,že se zvednou stresem oba,ale na stopro to nevím.Tedy to by u mne souhlasilo,když mám vyšší vždy ten vrchní.mikulka buď klidná,sama ani zdaleka nejsi!!!!!!!!!
dvojka a to Ti ho jen přeměřovaly na gynekologii?neposlaly Tě s tím na internu?taky by mne docela zajímalo když je u doktora ten tlak vysoký a doma normální a když jim řekneš,že stresem jestli na to na gynekologii dají.

pavlinica
18. čer 2008

Ahojte holky potřebovala bych se zeptat.Jsem v 39tt. a poslední měsíc mám vysoký tlak.Beru prášky Dopegyt,ale asi mi nezabírají,protože mi i přesto naměřili v poradně 130/95.Mám strach,protože mám týden do termínu a bojím se o mimčo.Doma si tlak měřím každý den a nikdy jsem tak vysoký nenaměřila.Nezdá se mi ani že bych byla v poradně nervozní a jinak se cítím dobře.Tak nevím...

beruskaveruska
18. čer 2008

ahoj Pavlí tak na tlak si dávej velikanánskej pozor není radno si sním zahrávat vím to z vlastní zkušenosti a držím palce aby vše dobře dopadlo 🙂

sarkal
19. čer 2008

pavlinica:Záleží na tom jak dlouho ty prášky bereš,oni totiž nezaberou hned,kamarádka dostala prášky na tlak a trvalo to cca 10 dní než se jí trochu snížil.Ale když nemáš otoky a bílkovinu tak si myslím,že to tak hrozné nebude.Jo a nervy můžou pracovat aniž by sis to uvědomila,ale záleží na tom jaký máš doma tlakoměr.Každopádně to máš už za pár a když jsi pod dohledem lékařů a jiné problémy nemáš tak buď klidná!Držím Ti hrozně moc palce ať je vše ok!!!

dvojka
19. čer 2008

tak já byla včera v poradně a nejspíš budu mít zas po celou dobu stejně jako v prvním těhotenství ten tlak trochu vyšší.Naměřila mi 130/90 srdce jsem měla strachy až v krku,tak jsem jí vysvětlila že mám strach.Řekla že tlak je dobrý,že to neni nic světobornýho.Tepů za minutu jsem měla 117,říkám srdce až v krku jsem cítila 🙂 😀

sarkal
19. čer 2008

dvojka jo jo to já znám!!Já mám tlak zatím 130/70 tedy v poradně,doma mám okolo 120/70 i méně,ale zatím to neřeším,protože sestra říkala,že dobrý.Jen doufám,že nebude stoupat!Tep mám taky vždycky zrychlený,vždycky mi hrozně buší srdce a i když sedím a snažím se zhluboka dýchat a být v klidu tak to stejně nemá smysl,prostě sedím v čekárně a čekám na to co bude a to je to nejhorší.Příště semnou jde manža,mrknout se na prcka tak když tam bude semnou tak se snad trochu uklidním.

stejzi
27. čer 2008

Nazdar holky, mám taky vyšší tlak, ale beru tabletky dopegyt a je to naprosto v pohodě. Když jdu sice k dr. tak mám tlak vyšší (ten vrchní) než doma, ale to je syndrom bílého pláště. Jen se chci zeptat jestli nevíte zdá se dá rodit přirozenou cestou, když máte vyšší tlak nebo císařem? 😒

lucie81
27. čer 2008

Ahoj stejzi.Já měla v těhu taky vysokej tlak.Taky jsem brala dopegyt,ale potom už moc nepomáhal 😒 Rodila jsem císařem ve 33 tt. 😒 Ale malá je naštěstí v pořádku.Tak,at se ti daří.

stejzi
27. čer 2008

No to jsi mě moc nepotěšila ☹

lucie81
27. čer 2008

Jee,ja tě nechtěla nějak strašit...u tebe to bude určitě jiný...já mam transpl.játra,takže se dalo čekat,že budu mít nějaký problémy 🙂 ale mě se ten tlak začal zvyšovat až tak kolem 25-26tt ☹

stejzi
27. čer 2008

Taky doufám, že to bude jiný, i když vše ukáže až čas. 😒

lucie81
27. čer 2008

určitě to bude v pohodě.Já si vůbec neuvědomovala,jak až to může být vážný...blbej vysokej tlak.Vždycky jsem měla strašně nízkej ☹ hlavně bud v klidu a nestresuj se tim..

medulynka
6. srp 2008

Ahoj holky, já jsem měla celý těhotenství nízkej tlak, 110/60, měla jsem sklony k omdlívání, a ke konci se mi začal nepatrně tlak zvyšovat a nakonec mi porod vyvolávali týden před termínem z důvodu extrémně vysokýho tlaku 185/130🙂)) Nechtěla jsem tomu věřit, když mi tuto hodnotu dr. na prohlídce naměřila, ale přeměřovali to na třech různejch tlakoměrěch, bylo to tak. Holt to prej způsobí to těhotenství. Dr. řekla, že musíme porodit ještě ten den. To byl trošku nečekanej šok pro mě, všichni okolo mě běhali, ale nakonec sme to všechno ve zdraví zvládli. Prej maminka se může cítit v pohodě, ale je to nebezpečný pro miminko. Dnes jsem byla na kontrole po 6ti nedělí, tlak mám opět OK, ale pravděpodobně u dalšího těhot. se to bude opakovat, tak to prej budou hned sledovat. Přeju všem, ať všechno dobře dopadne a miminka i maminky jsou v pořádku!

dvojka
6. srp 2008

medulynka -ty jo tak to byl teda extrém takhle vysoký tlak.Hlavně že jste i s miminkem v pohodě a tlak je nyní v pohodě 🙂

spetra
13. srp 2008

Ahojky, mě dnes naměřili hraniční tlak 141/90 a to mám normálně tlak nízký a do toho ještě bílkovinu v moči.. nohy mi zatím neotékají... máte s tím některá zkušennosti....

dvojka
13. srp 2008

spetra-mě se to stalo v prvním těhotenství jednou.Teda ten vyšší tlak 140/90 jsem měla téměř celé těhotenství,ale bílkovinu v moči jednou.Doktorka mi řekla,že pokud by se to stalo pravidlem hospitalizovali by mě.Naštěstí se ta bílkovina v moči už neukázala.Ale byla jsem už asi takykolem 32tt 🙂
Tak držim palce at se vše srovná. 🙂

spetra
13. srp 2008

díky, já měla bílkovinu už minulý týden, ale to jsem ještě měla o něco nižší tlak a doufali jsme že to bude způsobeno mykozou, ale ta už je vyléčena....

elischqa
29. srp 2008

Ahoj, preeklampsie není sranda.. já to zažila.. málem jsme přišli o život. Nakonec mi těhotenství ukončili " za pět dvanáct" císařským řezem, to jsem měla tlak 220/170, krev se mi valila z nosu, z uší.. popraskané žilky v očích.. o rozpraskaných a prosáklých nohách otoků a bílkovině v moči ani nemluvim. Po cs mě vezli na ARO a tam jsem 2 dny ležela. Malej se narodil plnej vody .. Děsný těhotenství, děsnej porod..

Jsem zdravotní sestra, dnes už vím, že to doktor zanedbal. Nenechte se odbít a raději vždy podstupte hospitalizaci.

kalous
12. zář 2008

ahoj holky obnovuji tuhle diskuzi jsem ve 25+5tt a mam problemi teda vždy jsem měla tlak tak 100/60 a teď mam 160/100 jsem stoho vyděšena dnes už mam druhej den 160/100 a začinaj mě otekat nohy a taky se hodně zadychavam moc jsem ješte nepřibrala myslim že 6 kg neni moc jde tomu tlaku nak zabranit včera večer když manža pustil muzik tak mě to strašně vadilo začalo mě pumpovat srdičko a bylo to nepřijemne poradte co dělat odpočivat moc nemužu mam 10měsičniho prďolu ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru