Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

gi2504
8. pro 2008

ale ano lekar vie o tlaku a dal mi lieky a dalsi lekar povedal ze ie sa nesmu brat v case otehotnenia a v tehotenstve, takze preto som sa pytala ake lieky tu zienky uzivali a bolo to bezpecne.

simona55
8. pro 2008

ahoj gi 504 tie lieky co ti dal lekar to bol gynekolog alebo internista lebo aj ja som bola od 8mesiaca az do porodu sledovana na VT ale u internistu ja som mavala 175/100,177/99 ale mi nic nebolo ani hlava ma nebolela a ozaj ake si brala lieky?

gi2504
8. pro 2008

ahoj Simona. Lieky mi dal internista, a lieky su atenobene. Ale vraj sa nesmu brat hlavne v 1.trim. A ty si ake brala?
Tak preto by som chcela vediet ake lieky baby brali v case otehotnenia na tlak?

schatje
17. pro 2008

Ahojte.Ja som rodila cisarskym pred rokom v 37tt a to z vysokym tlakom 180/120.Hned ma brali na sal. Cisarsky som mala aj z toho dovodu, ze mali bol zle otoceny.Mala som epidural, takze som bola pri vedomi a tam mi este vyskocil tlak na 220/120.Bola som rada, ze ten cisarsky existuje, lebo neviem ako by sme to zvladli.Mam chvala Bohu zdraveho chlapceka a tlak mi po porode do 3.mesiacov zmizol. Brala som od 16.tyzdna dopegyt a vasocardin.Prajem Vam Statne a Vesele Vianoce a hlavne vela zdravia Vam aj Vasim detickam.

berus222
28. pro 2008

ahojte baby.ja som mala tlak pred tehotenstvom na bode smrti 90/60 a teraz mi vypadavaju oci nad tlakomerom pri 140/80 (nezadychana, uplne v pohode). doma mam idealny 120/80.pri akom tlaku beru do nemocnice?

arizona
29. pro 2008

čaute tehuľky, ktoré ste ešte tu... 😉 tiež mám otázku k tlaku... kvôli nemu som sa dostala do rizikovej poradne, lebo na "normálnej" som mávala tlak od 150/80 do 180/100. dostala som na to magnerot, ktorý beriem podľa potreby. pomaly sa dostávame do 3. trimestra, tlak pod 140 som nemala už asi pol roka, ale chcem sa opýtať, či s tým v neskoršom štádiu tehotenstva posielajú do nemocnice. preeklapsia zatiaľ asi nehrozí, lebo moč je OK.

berus, mne moja gynda hovorila, že od 140 je vysoký tlak aj pre bežného človeka, nie ešte pre tehuľku, ale na internom mal pán doktor iný názor - je to úplne v pohode, lieky na to netreba (to som bola v 4. mesiaci), uvidí sa, ako sa bude tlak vyvíjať neskôr a lieky na znižovanie tlaku mi vtedy ešte neodporučil. takže čakám na ďalšiu kontrolu v januári, či bude tých 150/90, čo mávam teraz, ešte v poriadku 😉

babulka123
29. pro 2008

co som sa ja pytala, tak horsie je ak spodny tlak je vysoky... vrchny nieje az taky prbolem ale spodny nad 90 je uz problem...

bubinko83
30. pro 2008

arizona,ja som mala tiež len vysoky tlak,nič ine...a skončila som cisarskym v 34tt.Ale nechcem ta strašit.Mne stupajucim štadiom tehotenstva stupal aj tlak.Ale vraj tehulky vysoky tlak tolko necitia.No neviem či to je pravda 😕

zuzinaaa
30. pro 2008

ja sa liecim a teraz pocas tehu mi kazal btrat nadalej bisogamu takze dufam ze to bude o.k inac mavam znicoho nic zvyseny tep ! Ale inac tlak no da sa povedat v poho je tu nejaka tehula s vysokym tlakom ??

ipuska
31. pro 2008

Ahoj holky, mám také vysoký tlak. Doktorka mě poslala na internu, jdu tam po novém roce. Můj tlak je 135/85 nebo 145/95 a mám rýchlý puls. Teď už mám panický strach z měření tlaku, ale také si myslím, že to ten tlak mám ze strachu o mimi. Doktorka mi změří tlak před ultravukem, to je vysoký a pak po utz a je zase nižší. No každopádně mi řekla ať si zajdu na internu pro léky, že v pozdějším těhu jsou pak problémy....císař, preklamsie...

luccii
31. pro 2008

ja mela posledne 135/65 a pred tim 130/75 a asi je to ok, MUDr. nic nerikala

ipuska
31. pro 2008

luccii, to je OK

katka.m
31. pro 2008

ipuska: Ja som mala takýto tlak, ako ty, cez tehu. Brala som Dopegyt. Aj pulz som mala okolo 90. Nešla som na cisárak, trošku som aj prenášala a malý sa narodil 2650g a 48cm. Museli sme ísť na neurológiu(kvôli malej pseudocystičke v hlavičke) a tam dloky povedala, že práve kvôli môjmu zvýšenému tlaku sa narodil chudší (váha bola nižšia k dĺžke) a aj tú pseudocystu mal z toho. Ale nie je to nič strašné a je to za nami. Tak držím pršteky a pozor na tlak 😉

vendulka
31. pro 2008

ahojky holky, já jsem měla na začátku tlak 120/80 a teď mám 130/80 a mojí mudr. se to vůbec nelíbí a vyhrožuje mi, že jestli budu mít kolem 140/xx,tak mě pošle do nemonice, přijde vám můj tlak moc?Mně teda ne, já mm vždy trošku vyšší tlak, pač mám i syndrom bílého pláště.....
díky

hrusti
31. pro 2008

vendulka, mne prijde, ze pokud mas opakovany vysoky tlak, tak ze te doktori pro jistotu poslou na dalsi vysetreni. Ja mam na gynde pokazde tlak 140-150/100, dvakrat jsem byla na vysetreni na interne a tam mi pokazde namerila 120/80. manzel mi poridil tlakomer a doma mam v klidu 115/65. Tak mne doktor zatim nechal v klidu, ale rikal, ze tam mel dve pacientky, ktere udajne meli syndrom bileho plaste a ke konci tehu se jim rozjela preeklamsie.

e.k.t
31. pro 2008

vendulko, já taky tak začala, ve 32 týdnu jsem měla 140/100 a poslali mne ležet na rizikové a pořád přidával léky až jsem měla 8 dopegytů a 2 vasocardiny100 denně a 36+5 jsem měla tlak 180/110, ale než jsem sbalila věci a došla o patro výš tak už jsem měla jen 140/95 a poslali mne zpět. Joli se narodila 38+3 takže v termínu, ale pro nepostupující porod císařem. Následkem mého tlaku a spousty léků byla dva dny v inkubátoru pro srdeční arytmii a pak ještě 5 dní na JIP na pozorování, ale je bez následků a v pohodě. porodní míry 46cvm a 2,71kg jsou nízké vlivem degenerace placenty v důsledku vysokého tlaku.
neber na lehkou váhu obavu a doporučení dr, určitě zdravé mimi za všechno trápení stojí, já strávila v nemocnici 8 týdnů a Joli 8 dní a stojí to za to.

e.k.t
31. pro 2008

ještě v těhotenství se horní mez bere 135/90, práve pro hrozící tzv infarkt placenty

vendulka
31. pro 2008

holky díky moc, ale já i když jsem nebyla těhu a chodila si na gyndu pro prášky a tam mě občas měřila tlak, tak jsem měla těch 120/80, ale teď mám 130/80,ale taky si myslím, že to může být tím,že mám větší oběh krve, ne?Mám více krve a taky to mimi si myslím na to má trošku vliv, ne?
Ale každopádně pro mimi bych udělal cokoliv, jen aby bylo vše pořádku,ale nemusela mě takto strašit, no snad to bude v poho, mamka má taky vyšší tlak a v těhu na něj taky docela trpěla a to měla o dost vyšší než mám já teď

ipuska
8. led 2009

Ahoj holky, tak jak to vypadá s tím vaším tlakem? Já byla v pondělí na gyndě a ta mě poslala na internu, jdu tam v pondělí. Asi dostanu toho holtera.......

kacka.l
8. led 2009

Ahoj holky, tak jsem se prokousala 10 stránkami. Jsem v 18tt a tlak nejde pod 148/90 u doktora, ale poslala mě na kardio, kde mi dali holtra a celou noc, když spím mám kolem 190/100, ale i nižší, nejde to však pod 120. Nemáte to také někdo, hlavně v noci? Také když jsem šla z autobus
u a byla mi zima, tak mi dokonce vyskočil na 203/158. To nechápu, nic mi nebylo. 😒 Dostala jsem dopegyt a asi zabírá. Tak doufám, že se to spraví.

ipusko a ty máš kolik? jsme tak podobně? Děkuji.

ipuska
9. led 2009

Ahoj Kacko já mám 135-145/ 90-95, teda zatím mi to tu stovku nepřekročilo, ale musím zaťukat. Já právě nevím kolik mám v noci, proto mi chtějí dát toho holtera. Taky mi pořád hrozně buší srdce až mám někdy pocit, že mi snad vyskočí.
Je dobře, že ti ten Dopegyt zabírá, já nikdy s tlakem problémy neměla 😕

sicinka
9. led 2009

Ahoj, tak já jsem měla před třemi týdny na poradně 140/90 pak pri odběru krve za 14 dni 130/85 ale ted mi to vyskočilo na 150/90. Takže ambulance v porodnici kde mi napsali dva Vasocardiny 50 denně. A objednali za týden na kardio. Jediné co mě teď děsí že po těch lécích se mi tlak snížil na 120/60 za dva dny a to mi prijde strsne malo tak si toho léku beru radeji jen půlku máte s tím nějaké zkušenosti?

Jinak mela jsem klidový tep 120 a mám doteď bezproblémovou vadu srdce, tak asi proto hned ty léky.

aponchie
9. led 2009

ahoj,chci se jen zeptat ohledne tlaku na neco..celej zivot mam velmi nizky tlak vesmes 90/60 jenze kdyz jsem zacala chodit ted do poradny,ze jsem tehotna(nyni druhy trimestr)tak mi sestra zmeri tlak a zacina stoupat..to by nebylo ani tak divne jako spis jak to pise..posledne treba namerila na muj vkus celkem slusnejch 128/90a napsala do knizky 120/85 ani nevim proc..ma se spravne psat presna hodnota nebo se to takto zaokrouhluje?ja nechci plasit jsem rada,ze s emi zvedl tlak pac nemam tolik motaky,ale dela to bezne u nizkejch tlaku,ze se v tehu zacne zvedat?u prvniho tehu se mi nezvedal to sem mela stabilne krasnej stejnej..za tyden jdu na kontrolu a chci se sestry zeptat na to jak to pise tak at mam nejake info..nicmene sem to rikala lekari a on prej ,ze mam krasnej tlak ja rikam ,ze to jo ,ale nikdy mi nezacal stoupat prave..

gumidek
9. led 2009

Aponchie, mně taky ten tlak sestra zaokrouhluje. A i přesto jsem si teď od středy do pátku kvůli vyššímu tlaku poležela v nemocnici. Nicméně jsem zkontrolovaná a tlak mi asi zvyšujou bílý pláště🙂 Ale dostala jsem aspoň na cestu domu železo. Na tlak už beru Vasocardin a mívám většinou tak 120/80 (doma).

aponchie
9. led 2009

gumi a zaokrouhluje ti dolu nebo nahoru?a nemelo by se to psat tak nejak spis presneji kdyz je to 128tak napsat 130 a kdyz je to 123napsat 120? 😅

gumidek
9. led 2009

zaokrouhluje dolů, aspoň pak ten tlak pro mě nevypadá tak hrozně🙂 Nicméně doktoři to vědí, takže je to stejně jedno.
A ještě jedna věc - na gyndě mají takový ten nový tlakoměr, v nemocnici měří pořád tím starým rtuťovým - je přesnější. I to je možná důvod zaokrouhlování.

marticumacek
10. led 2009

Mě včera taky naměřili vysoký tlak - 140/85,setřička říkala,že je to už hraniční.Ale po cestě jsem měla strašně nepříjemnou příhodu za volantem.V protisměru předjiždělo auto v protisměru a už jsem se viděla,že se čelně srazím... ☹ Naštěstí jsem brzdila a tlačila se na kraj,to samé i auta v opačném pruhu.Takže ten kretén proletěl středem vozovky pár milimetrů ode mě.Uf!V tu chvíli jsem musela mít infarktový tlak 😠 Tak snad to bylo z toho rozrušení.Protože jinak mívám spíš nízký-snadno se mi zatočí hlava,když vstanu a tak...U doktora jsem mívala max.120/80 a to jsem vždycky z vyšetření byla nervózní.Pro jistotu jsem si řekla,že nebudu jíst slané dobrůtky a omezím tučné sladkosti jako koblížky,čokoláda a pod.Snad to bude do příště dobrý.Vysoký tlak je určitě velký problém....

javajava
10. led 2009

Moje šmudlinka byla na kontrole, 27 týden, a naměřil jí 190/140, odvezli jí do nemocnice a za dvě hodiny císařský řez a klučík. Malinkej, jen kilo dvacet, ale dýchá sáma zdá se, že snad bude dobrej. Zato šmudlinka má už čtyři dny tlak furt 170/100 a okolo. Bojím se o ní.

kacka.l
10. led 2009

Holky, já jsem u prvního těhu, taky brala Vasocardin, i při kojení, ale te´d mi dala gyn. dopegyt, že se vasokardin nedoporučuje u těhotných ani kojících, tlumí i miminko. Jsou to nové výzkumy. Což prý obvoďáci moc neví. Jediné, co se může brát v těhu je prý ten Dopegyt. Nechci Vás strašit, taky jsem jej brala. Jen chci napsat, nové poznatky z medicíny. 🙂

bubinko83
10. led 2009

javajava,aj ja som mala taky tlak po porode asi tri tyždne(cely čas v nemocke) a hned ako som prišla domov tlak bol ukažkovy,je to o psychike.A neprajem to ani jednej zažit.Za cely den v nemocke mi ten tlak merali asi 30 krat,bola som už zufala z toho a unavena .Je to hrozne ☹ Ja už som ho mala vysoky ked som zbadala tlakomer 🙄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru