Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

diddi
30. zář 2008

nie, v BA...bala som sa s dvojickami, ale aj tak by ma tam nepriali, kamoska chodila ku glesovi a ked doslo na porod, tak ju prevazali do trnavy...mala komplikacie...ono nie je problem rodit v pn, len pn nema taku starostlivost o dvojicky po porode

janka_pn
30. zář 2008

to je pravda, moju kamosku s dvojickami viezli do nitry rodila tusim v 32tt, ale chalani su ok

janka_pn
30. zář 2008

ja sa len dnes obavam, lebo som dako prestala citit pohyby, tak uz len trpnem pred zajtrajskom. da sa rodit normalne aj s vyssim tlakom alebo len sekciou??

diddi
30. zář 2008

odkedy necitis pohyby?...babo je uz velke, tak pohyby su obmedzene...neviem ako je to s tlakom a porodom, ale logicky mi z toho vychadza sekcia pri vysokom - nie vyssom tlaku

andilek
30. zář 2008

janka, já rodila s vysokým tlakem normálně, také jsem se obávala sekce, držím palce 😉

alline
1. říj 2008

ahoj kartoky, ja mam od zaciatku 140/93 minimálne a neriesia to, lebo doma si meriam tlak a mam 120/70 a v pohode, bielkloviny mam v pohode a citim sa fajn. prvy krat sa zhrozili, ale teraz to beru aj sestricka aj doktor ze je to ok, ani zle mi nebyvalo akože super tehotenstvo. Nerob si z toho ťažkú hlavu, je to v pohode 🙂

lenkaaa
1. říj 2008

aline - takze Tvoj tlak 140/93 neriesia? hmmm, tak mozno tiez niesom na tom az tak zle!
ja mam historiu tlaku nasledovnu: mozno sa mi pomaly zvysuje, ale neviem, lekarka nehovori nic ☹

12.8 - 134/78
2.9 - 135/77
9.9 - 140/80
30.9 - 141/86

sarkal
1. říj 2008

Hraniční tlak je 140/90 ale kámoška měla celé těhu těch 145/95 a taky to neřešily,jen hlídaly zda nemá otoky a bílkovinu,to bylo vše,ale asi záleží na doktorovi,některý Tě pošle k internistovi už s tlakem 140/90 jiný to prostě jen hlídá.Zkrátka co doktor to jiný postup.
Ale jinak se holky držte,já si ze začátku těhu užila taky s tlakem svý a zbytečně.

titkovamiriam
1. říj 2008

ja som mala tlak len na konci tehu a to pri vsetkych troch 😠 ,ale asi som sem uz pisala moj super tlak pri rodeni milana 220/180 ☹

lenkaaa
1. říj 2008

sarkal - tak ja nevim, jak to lekarka muze hlidat, kdyz k ni jdu jenou za mesic??? ja to nepovazuju za hlidani, vzdyt ten tlak muzu mit cely mesic moc vysoky a co kdyz to ublizi mimi?? nebo to tak neni a ja to jenom moc resim?

titkovamiriam
1. říj 2008

Lenkaa ak sa kontrolujes sama je to ok ,tlak je nabezpecny ked je nad 100 a nad 160

lenkaaa
1. říj 2008

no, ja sa nemam ako kontrolovat. Preto to tak tuto riesim, aby som sa vedela zariadit - ci si teda kupit tlakomer alebo co - lekarka mi to sama neodporucila, tak preto sa pytam tuto. Baby, tak mam skusit kupit ten tlakomer pre istotu?

spetra
1. říj 2008

lenko: tvé hodnoty tlaku jsou mírně zvýšené.... ale ne tak aby jsi si s tím dělala starosti... 😉

titkovamiriam
1. říj 2008

AK ta to ukludni tak hej ved to nieje ani niak financne narocne a budes ho mat roky 🙂

sarkal
1. říj 2008

Jak píše spetra,myslím si totéž.Ale určitě je lepší mít ten tlakoměr doma,já ho mám taky.Ono zvýšení tlaku může ovlivnit mnoho věcí to že v tu chvíly na něco hodně myslíš,máš strach nebo dokonce i potřeba na wc může tlak zvýšit až o 10 deset těch jednotek!Já jsem si koupila tlakoměr,ale pažní ten na zápěstí prý není tak přesný,protože jsou tam jinak široké žíly.Dobrý pažní tlakoměr seženeš kolem 1000kč,můžeš si dokonce koupit ten jak mají dr. a není vůbe drahý dá se sehnat pod 1000kč a je i do ordinací,ale pokud nejsi zdravotní sestra tak je ti k ničemu,protože my laici to s ním neumíme.Já mám digitální a ještě kdyby sis ho kupovala tak koukej na to ať má automatické nafukování a vyfukování manžety,takhle si to dofoukne sám podle potřeby u mechanické manžety nevíš jak moc to máš nafouknout a měření může být špatné.Myslím si,že tlakoměr se doma určitě neztratí,protože vysoký tlak je i momo těhu nebezpečný a kdo z nás si chodí normálně k dr pravidelně nechat měři tlak.Já jsem s ním zkrátka spokojená a vím jaký mám stálý tlak.

lenkaaa
1. říj 2008

sarkal - moc dekuji za tip! jo, rozhodla jsem se ze si ho koupim, nejdriv se mozna zeptam po znamych kdo ho ma, ze by mi ho na par mesicu koupili, ale i tak asi si ho koupim a bude! taky dekuji za tip jaky si mam vlastne koupit, hned jak budu mit cas tak sfrknu do zdravotnickych potreb - tam by to snad mohli mit ne? a i snad tomu budou rozumet a poradi 🙂

sarkal
1. říj 2008

Já jsem si ho objednala na internetu,dej do vyhledávače tlakoměr a vyjede Ti spoustu odkazů a e-shopů.Jinak porovnej ceny ve zdravotnických potřebách a na netu,já jsem ten můj vyděla ve městě za 1 490kč a na netu mě stál 1080kč takže na to bacha.Jinak hodně dobrá je značka Omron,ale ten stojí kolem 1500kč já mám Mars a je super.Hlavně ne zápěstní,pak aby měl automaticky dofukovací tu manžetu to je myslím si tak nejdůležitější,jinak kam přesně ho pak dát,jak ho zapnout a tak to vše najdeš v návodu .Já si ho ze začátku měřila asi 5x denně než jsem zjistial jaký tlak je můj stálý,protože se během dne mění,odpoledne jsi už unavená tak může být vyžší,potom při nějaké aktivitě bývá taky vyžší takže se doporučuje být před měřením alespoň 5minut v klidu.Teď už vím jaký mám průměr tak to změřím jednou denně jen jestli je to ok.
Jinak celá moje rodina ví jaký má tlak 😀

janka_pn
2. říj 2008

takze ja som mala vcera 170 na 98 a hospitalizovali ma. dali infuzku, tablety magnezka a pozoruju ma 😒 ked sa znizi, pojdem este domov, ak nie, budu robit cr ☹

titkovamiriam
2. říj 2008

janka drz sa a preco cisarsky ja som rodila vsetkych spontanne

bianus
2. říj 2008

mojej svagrine zomrelo dieta v 7 mesiaci tehu pre preklampsiu - vysoky krvny tlak. teraz je znovu tehu a rodit bude v 38 tt. sekciou-tak jej povedal lekar...nebude riskovat...

lenkaaa
2. říj 2008

bianus - tak to jsi me ted hodne vydesila 😕 svagrove nehlidali vysoky tlak? nevis hodnoty tlaku jake svagrova mela? mne se muj tlak zda vysoky, i kdyz doktorka nic nerika - stejne si ho radsi budu sama doma merit.... mereni tlaku jednou za mesic nepovazuji za hlidani tlaku ☹

motylek
2. říj 2008

Lenkaa, tvůj tlak je celkem v pořádku na těhotenství, já jsem takový tlak měla u dr pořád, pak jsem si pořídila tlakoměr a měla jsem ho spíše nízký (kolem 115/70) 😀 😀 😀 , asi syndrom bílého pláště, protože u dr. jsem měla vždy 135/80 a vyšší, klidně i 140/90. Ale nijak to neřešila, ani ji nezajímalo, že si ho měřím sama. Takže bych se zas tak moc neobávala. Kdyby to bylo nad 150/100, tak by už to asi řešila i dr.

janka_pn
3. říj 2008

mirka, dik, teraz sa mi pohybuje uz okolo 145 na 90, ale lezim a magnezkujem, takze snad aj taky zostane. neviem preco cr, tak mi to lekar povedal 😔

jakoubka
3. říj 2008

ahojte.Já jsem měla vyšší tlak od 24.týdne 140/90 od té doby jsem brala Dopegyt.Otoky ani bílkovinu jsem něměla.Malýho mi vyvolávali dva dny před termínem,nechtěli ať přenáším.Narodil se den před termínem.

denka28
4. říj 2008

ja vdaka vysokemu tlaku 140-150/90 a myomom mozem dakovat za porod v 30tt

krista
17. říj 2008

ejusa • 27tt • Dnes ve 13:02
🙂Ahojte,som v 26.týzdni a mám vysoky tlak.Pohybuje sa mi tak okolo 14O na 9O v lepsom prípade,prd par dnami som mala 17O na 11O.Tyzden beriem Dopegyt 2xdenne a Magne B6 3x.Nestresujem sa,nepracujem,som na PN,mam dobreho muzícka tak neviem.Mala niektorá takyto problem?Je vtedy nutny cisársky rez?Vdaka

dididi30 • 2d • Dnes ve 13:08
tato tema tu uz je, skus ist na tehotenstvo ,tam to najdes 😉
a ak sa ti ten tlak upravi tak cisarak nieje nutny aj ja som mala vyssi a nemala som cisarak

rozela • 1d • Dnes ve 13:09
já jsem byla ve 30. týdnu, když mi v poradně zjistili vysoký tlak (190 na 100), pak stoupl ještě na 195 na 105 a ve 14h odpoledne byl malý venku akutním císařem. ale já měla preeklampsii, tak nevím, jestli je to podobný případ 🙂

tamia • 1d • Dnes ve 13:26
ahoj,
uz sa tu o tom popisalo vela....vola sa to preeklampsia

tiez som mala vysoky tlak a porodila som cisarskym v 25tt. divim sa, ze si ta nenechali v nemocke... 170 na 110 je velmi vela. to som uz lezala na operacnom stole. nenechavaj to tak a chod k lekarovi lebo mozes ublizit babu, moze prestat rast lebo sa mu nebude dostavat zivin cez pupocnu snuru.

tamia • 1d • Dnes ve 13:27
mas aj bielkoviny v moci a opuchy koncatin?

ejusa • 27tt • Dnes ve 13:30
Bola som teraz v stredu u lekara,vraj len ten dopegyt a magne mam dalej brat a oddychovat,ale nemám z toho dobrý pocit,Nie chvalaBohu opuchy ani bielkoviny nemam.Mozem sa spytat,Ty si teda porodila v takom tyzdni ako som ja teraz a ako to dopadlo?

vojtisek2007 • 3d • Dnes ve 13:36
taky jsem celé těhotenství mělo vysoký tlak - 130/100 - úplně běžně - nikdo mě do nemocnice nedal, normálně jsem byla doma, oteklé končetiny jsem neměla, bílkovina v pořádku - měla jsem to celé těhu - až ke konci mi doktor povídal, že kdyby mě náhodou začala bolet hlava nebo by se mi špatně dýchalo, mám jet okamžitě do porodnice - porodila jsem plánovaně 1den po termínu - tzn. ve 41.týdnu....

ejusa • 27tt • Dnes ve 13:57
A Ty si brala aj lieky?Myslela som,ze ked budem brat ten dopegyt tak sa mi to upravi na normálny tlak...moze s tym mat nieco spolocne aj kila co naberám?Zacala som na 59 a teraz mam 65,to je vela?Ty si kolko pribrala?

lencici • 1d • Dnes ve 14:01
taka tema je v tehotenstve......ja som mala tiež vysoký tlak robili mi cisarsky v 38tt. Ja som mala vysoky tlak tak od 36tt nastastie...

ejusa • 27tt • Dnes ve 14:12
Lencici ale neviem sa dostat na to tehotenstvo....

lencici • 1d • Dnes ve 14:33
je to v tehotenstve na 4 strane vysoky tlak v tehotenstvi

vojtisek2007 • 3d • Dnes v 18:20
já jsem brala jenom magnesium a železo, přibrala jsem 8kg za celé těhotenství...

stejzi
21. říj 2008

Chci se zeptat zda se vám taky stává, že máte na konci těhu vyšší tlak. Beru celé těhotenství dopegyt. Tlak byl v pohodě, jen se mi teď začál od 35 týdne zvyšovat kolem 135/87. Jsem z toho nervozní. Bílkovinu a oteklé nohy nemám.

ejusa
21. říj 2008

Stejzi,chcela by som mat na konci tehotenstva taky tlak.Ja mam bezne 14O na 9O a to je ten lepsí pripad...min.tyzden mi nasadili dopegyt a magne b6,mala som tlak az 17O na 1OO...

stejzi
21. říj 2008

Ejusa, tobě se to ještě možná srovná. Chodila jsem k internistce ta mi napsala že můžu rodit normálně. Jen mám teď strach, když se ten tlak zvyšuje, ale vím že jsem z toho nervozní, tak proto se to zvyšuje. Měla jsem takové pocity i na začátku těhu.

ejusa
21. říj 2008

Mne povedali na otazku ci budem cisarskym ci nie ze uvidi sa...aj ja som nervozna,zacala som sa aj otvárat,nechcem ist do nemocnice....prezila som aj stres,bola som v kontakte s malym co ma kiahne,tak som mesiac bola v napeti ci to dostanem....ale tlak som mala vysoky od zaciatku,ked som bola na poradni prvykrat zak som mala 137 na 9O...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru