Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

garonka
22. říj 2009

svištík želam ti všetko dobre , neboj aj vydržíte do finalneho 9 mesiaca 😉 a aj tebe dobru nocku 😉 a ďakujem budeme sa držať 😉

nicole_11
22. říj 2009

no já mám půjčený digitální tlakoměr a ten měří víc nebo mín? ale většinou mi ten tlak sedí s tím co mi naměří Dr. na rtutovém

monterka
26. říj 2009

Ahoj...Mia sem tady! Já jak ležím tak se mi nechce psát ale nakukuju na vás. Dnes sem byla na KO a tlak byl 130/85. Na porod to zatím vůbec nevypadá a jedu za ve čtvrtek.

mia81
26. říj 2009

teraz uz som spokojnejsia ked viem ,ze ste obaja v poriadku 🙂 .Ja uz som myslela ci si neni nahodou v nemoc..

monterka
26. říj 2009

Mia neboj,dám vědět až budu v nemocnici.

mia81
26. říj 2009

Dobre( budem cakat na nove spravy) ,tak pekne odpocivaj

monterka
29. říj 2009

Zdravím...podávám hlášení že ležím ode dneška v nemocnici. Měla se zvýšený tlak 135/90 a navíc sem po ET,tak dr.řekl že to radši pohlídají.

andelka
29. říj 2009

Ahoj holky, chci se poradit. Dneska jsem byla na poradně, sestřička mi měřila tlak a měla jsem 135/70. Což jsem opravdu nechápala, protože já mám problémy spíš s nižším tlakem, že tu změnu tlaku a počasí cítím, motá se mi hlava, když rychle vstanu. Několik let si občas měřím tlak doma a několikaletý průměr mám tak 110/65, většinou i nižší. U doktorů ho mívám vyšší, takže normální, asi proto, že doktory fakt nemám ráda a bojím se. Tak to fakt nechápu, jak ho můžu mít najednou tak vysoký (hlavně ten první teda).

mia81
29. říj 2009

monterka budem drzat palce aby vsetko dobre dopadlo.

andelka ten tlak nieje tak vysoky a ze sa ti zvysil ,to moze byt aj pocasim(mne sa to stava skoro vzdy ked je zmena pocasia) alebo tym ,ze si sa bala.Neboj .Mnohy ludia ked si meraju doma maju vynikajuci a ked pridu k lekarovi tak je vysoky (pripisala by som to syndromu bieleho plasta).Ale je dobre ,ze si doma merias tlak.

andelka
29. říj 2009

No tak ten syndrom asi mám, protože když jsem šla na odběry na screening (pcha, jedna ubohá zkumavka, že), tak jsem byla tak vystresovaná, že mi i praskla žilka. A jak mi řekla teď sestřička"Tak já si vás ještě změřím", tak jsem byla fakt překvapená, jakože co to, co mi to zas chtějí dělat 😕 Příště musím být víc v klidu, dopředu s tím počítat a snažit se nemít nervy z doktora a prohlídky. Ale copak to jde? 😔
Jo jo, měřím, mamka s tím měla problémy před pár lety, tak se průběžně kontrolujem. Ale ona ho nemá furt vysoký, spíš kolísavý.
Děkuju za uklidnění 😉

nicole_11
1. lis 2009

mia chtěla jsem se zeptat, ty jsi v těhu měla s tlakem taky problémy hned o začátku a brala jsi prášky a museli ti zvyšovat dávku a zhoršoval se ti postupem času? a měla jsi preeklepsii nebo jen špatnej tlak?

když beru ty prášky 3 za den tak mám tlak kolem 130/80 a mám strach, že se to bude zhoršovat a z toho že skončím v nemocnici hlavně když mám doma tak malé dítě...no tento týden jdu ke svému obvodákovi a na gyndu,tak to budeme probírat..uvidím co mi řeknou

monas007
1. lis 2009

ahoj holky, ve čtvrtek jsem byla na kontrole a tlak jsem měla 150/80 !! jinak mívám 120/80, ale teď to nějak vyskočilo !!měla jsem i zvýšené bílkoviny, ale prášky mi zatím nedal !! prý mám dojít v pondělí na kontrolu a pokud to bude stejné, tak už nějaké ty tabletky dostanu !! tak jsem to tady pročítala, a mám celkem strach !!

mia81
2. lis 2009

nicole_11 pri druhom a tretom som uzivala od zaciatku tehotenstva .Pri druhom sa mi tlak drzal najviac som mala 140/100 maleho som donosila.Horsie to bolo pri tretom postupne sa mi zvysoval a 4 dni predtym nez sa maly nar. v 33tt. bol katast. vysoky(preeklampsia).A davky dopegytu mi zvysovali.(pri 2 aj 3)

Najhorsie to bolo pri prvom ,ale to tu nebudem rozpisovat nebudem vas zbytocne strasit (pri nom som mala preeklampsiu).

nicole tlak sa ti moze aj nemusi zvysovat, ked sa ti bude dat vela oddychuj ,uzivaj dopegyt ,magne B6 ja som uzivala aj kysel. listovu.Ja viem ,ze mas strach dala si sa na tazky a dlhy boj ,ale neboj zvladnes ho a vyhras.

Ak by si mala bolesti hlavy odmeraj si tlak.Ak by sa ti opakoval zvyseny tlak chod za svojim inter.

monas tych 80 to je super hodnota horsie je 150 .Ak mas doma tlakomer preventivne si meraj tlak .Napis ako si dopadla u dr..

nicole_11
2. lis 2009

Díky mia...no já doufám,že to bude v pohodě...kromě tlaku nemám žádný problémy a preeklempsii jsem neměla,tak snad ani tentokrát...já mám prostě vysokej tlak normálně...tak snad to všechno nějak zvládneme 😉

mia81
2. lis 2009

neboj nicole zvladnes . 😉

monas007
3. lis 2009

mia81 - děkuji za podporu 🙂 🙂 na kontrole vše dopadlo dobře a tlak jsem měla 135/70 !! zatím jsem prášky nedostala, ale už si mě bude hlídat zase o něco víc 😀 😀 zítra jdu na 1.screening, tak snad všechno dopadne dobře !! na kontrole mimčo skákalo jako blázen a ještě se u toho usmívalo, tak snad i zítra se doktorům ukáže v plné kráse 😉 😀

monterka
3. lis 2009

Ahojky holky,včera ve 20:20 se nám narodil chlapeček Lukášek... 3,60kg a 51cm P.S.:vypadá to že se mi tlak upravil. Uvidíme když budou měřit večer.

simlenka
3. lis 2009

Ahoj,tak ja vcera u dr taky tlak silenej - 150/85 a minule 135/95 jenze ac jsem pomerne silna,tak tlak mam obvykle naprosto normalni - jenze jsem podvakrate nemela pro malou hlidani a byla na kontrole i s ni a sestra mi meri tlak ve chvili,kdy se treba rozciluju,ze mala dela neco co nema,nebo place a ja ji utesuju... copak nechape,ze pritom je tlak vysoky a nema cenu ho merit? uz z ni fakt nemuzu,druhy den musim vzdy na premereni a to je tam jina sestra s uplne opacnym pristupem a to mam tlak max 130/85 ale to je maximum,byva i nizsi...+jenze+doktor+uz+uvazuje+o+dopegytu+nebo+jak+se+to+jmenuje+a+mne+se+do+leku+nechce,pze+mam+pocit,ze+u+me+nemaji+smysl.+ma+ten+dopegyt+nejaky+vedlejsi+ucinky?+muze+necim+uskodit+nebo+je+pak+treba+mimi+abnormalne+velke/male/aktivni+atd.?+diky+za+info+a+snad+i+uklidneni.+mam+sto+chuti+sestre+uz+neco+rict,ale+ja+tak+nesnasim+tyhle+situace,ze+radsi+mlcim+a+pak+nadavam+cestou+domu.

h.a.n.u.l.a
3. lis 2009

Ahoj holky, chtěla bych se přidat a zeptat se na pár věcí. Čekáme druhé miminko a opět se mi začíná trochu zvedat tlak jako u prvního. První dceru jsem porodila ve 37 tt, porod mi vyvolávali kvůli vysokému tlaku, bílkovina v moči atd., tlak jsem měla vyšší asi od 34 tt a teď mám strach, že se to bude opakovat. Zatím jsem měla u doktora tlak 130/80, ale to už se doktorovi moc nelíbilo, mi to moc vysoké nepřijde. Doma mám tlak tak 120/80. Můžete mi poradit, jaký tlak už je považovaný za vyšší a jaká je pravděpodobnost, že se bude opakovat to, co u prvního dítěte? Jelikož už jsem ve 30 tt, tak mám docela strach.

mia81
3. lis 2009

monas neboj vsetko dobre dopadne,a je dobre ked ta bude dr. casto kontrolovat.Istota je istota.

monterka gratulujem maly ma krasnu vahu hotovy valibuk 🙂

simlenka mas pravdu nema vyznam ti merat tlak ked nie si vklude.Nechapem tvojho lekara ved najprv musis ist k inter. a ten skonstatuje ci ti treba dat dopegyt alebo nie.Ja som si tyzden musela merat tlak rano,na obed a vecer.Potom mi este doktorka inter. dala holtera(24hod. meranie tlaku)a podla toho mi nasadila lieky.A babätku by to nemalo nejak uskodit ja som dopegyt uzivala pri vsetkych troch a su uplne v poriadku.

h.a.n.u.l.a mne sa nezda 130/80 vysoky alebo vyssi ,keby si mala 140/90 alebo 140/100 to uz zacina byt vysoky. a ked sa k tomu pripoji bolest hlavy ,opuchy a bielkovina v moci je zle.Zbytocne sa nestresuj ak by ta bolela hlava premeraj si tlak ,vela oddychuj viem nieje to lahke ,ale mala je uz velka slecna takze ked sa hra tak ty si lahni a trosku oddychni.Pomysli si ,ze musis vydrzat aspon 6_ 7 tyzdnov 😉 .Ja som si v kalendari vyskrtavala den za dnom ..

h.a.n.u.l.a
3. lis 2009

mia mě se taky nezdá, že by to byl vyšší tlak, jenom sestra a doktor mě tak nějak strašili. U Hanči jsem měla od toho 34 tt 140/90 a potom i vyšší, ale hlava mě nebolela vůbec ani se netočila. Jenom jsem teda byla oteklá i v obličeji a ta bílkovina v moči.

monas007
4. lis 2009

monterka mooooooc gratuluji 🙂 🙂 musí to být krásné držet už toho "drobka" v náručí !!

monterka
4. lis 2009

Monas,díky moc! Sem opravdu ráda že je malý konečně na světě páč mi dal pořádně zabrat. Tlak se mi naštěstí upravil,takže léky neberu.

mia81
5. lis 2009

ahoj monterka ako sa citis uz ked si mamickou.Mas mliecko a co tlak upravil sa ?

monterka
5. lis 2009

Ahoj Mia,je to bezvadný pocit cítit tolik lásky a štěstí...člověk ani neví že ho v sobě má! Prášky na tlak neberu...upravil se mi.

mia81
5. lis 2009

tak to je super,ze sa ti upravil.Uzivaj si synceka.

bosorkajarka
11. lis 2009

Ahoj holky dnes v poradne me namerili 140/90 a tak nejak se pohybuju i posledni dny doma co si merim. Ma se obavat predcasneho porodu??? Bilkovinu v moci nemam ale zacinam otikat ☹

pink_lady
11. lis 2009

ahoj bosorka pokial nemas bielkovinu tak nemusis ale to opuchanie by mohlo tu bielkovinu naznacovat
monterka gratulujem k malemu a super ze sa ti to tak upravilo
inak mne sa pridruzil dalsi problem - oblicky, v podstate aj tie bielkoviny v moci su o oblickach takze to asi s tym troksu suvisi

chiwule
3. pro 2009

ahoj holky, řeším problémy s vysokým tlakem. existuje nějaká speciální poradna, která by se věnovala těhulím?

sunysara
4. pro 2009

Ahoj Chiwule já ho řeším taky páč jsem byla u dr a on mi naměřil 143 na 82 a řekl mi že je to normální tak tomu nerozumím.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru