Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

allinka79
7. pro 2009

mia, no ved ja dnes uvidim, aky je drobcek velky...

garonka, tysa neboj... myslis ze to moze byt tak zle? ze sa tomuneda vyhnut ested?

garonka
7. pro 2009

ali

no neviem ja sa citim oki, aj babo je aktívne ale doktor ako somar ma musel dnes na začiatok týždňa tak vystresovať 😠 môže ten tlak vyskočiť a ani nemusí, beriem i magnezko, papam ovocie a zeleninu a aj vodu magnezia pijem teraz striedam aby som nepila jednu vodu stále. A že vraj je lepšie ak je babo väčšie ako menšie no komu veriť 🙄

allinka79
7. pro 2009

ver sebe a babatku podla mna...
a potom porodnikovi... resp.gynekologovi...

garonka
7. pro 2009

ali no veď len ma nemusel tak somar vystresovať že mi hrozí preeklampsia akoby vedel čo bude dopredu 😠 ale hlavne že je babo oki 😉

no a ani na prietoky som nebola to asi každý gynekolog posiela inač nie?

allinka79
7. pro 2009

ja som bola asi skor nahodne v 30tt, a snad mi ich kuk dnes, ked budem na ultrazvuku... neviem, ako casto sa to masledovat

garonka
7. pro 2009

no lebo som počula že gynekolog posiela na tie prietoky občas ak nema tehuľka problemy tak ani nechodí no mne sa to zda divne, veď na prietokoch sa zisťuje či je babenko vyživovane a ako sa ma. A pozeram ty ideš za chvíľu do finale fiha 😉

allinka79
7. pro 2009

ja uz vo finale som... stvrtok som bola otvorena na prst, ktovie ako to je teraz... 🙂

mia81
7. pro 2009

ahoj garonka ,ze si sa tu aj ukazala myslela som na teba ,ze ako sa mas a co s tlakom.Ako ti lekar moze povedat ,ze sa nevyhnes preeklampsii ,preboha co nevie aka je preeklampsia nebezpecna co vsetko sa moze stat.Takto sa vystrasit a este k tomu ked si len v 31tt.

Nie som si ista ,ale zda sa mi ,ze ja som bola na prietoky az 34-35tt(pri strednom synovi) a potom som nastupila do nemoc. 2 tyzd. pred porodom preistotu / ,pri tych dvoch som to nestihla absolvovat ked sa narod. v 33tt.

garonka
7. pro 2009

mia

ahooooooooj ja som vas tu sem tam čítala 🙂 no povedz aky to somar je, bola som u neho niesla som papiere a sa pytal ako mi prebieha tehotenstvo no nebudem klamať vravím, že zatiaľ ok aj tlak mam v pohode a on mi šplechne že keď som mala na začiatku vysoky tlak tak mi hrozí preeklampsia ja pozeram na neho ako na blazna ale keď som povedala, že babo je ok o dva týždne väčšie tak zavrel usta. A potom, že prečo malo ľudí nechce chodiť po lekaroch 😠

mia81
7. pro 2009

garonka to ,ze si mala na zaciatku vysoky tlak este neznamena ,ze budes mat preeklampsii a namiesto toho aby ta podrzal a povzbudil tak ta vystresuje no co dodat je to somarik.Ja som mala pri druhom synovi iba vysoky tlak najviac 140/100 a vydrzali sme az do konca terminu.A nebyt velkej vizity mozno by som syna aj par dni prenasala .Mal sa narodit 4 .8. a narod. sa 3.8. cisarskym (a to som bola na 3 prsty otvorena ,tlak super upraveny aj ked som uzivala lieky a tak strasne som chcela rodit normalne ,ale asi sa bali aby sa mi neroztrhla jazva).

sunysara
7. pro 2009

holky tak jsem byla u obvodáka je mi fakt příšerně a po kofole a malým kafi mi naměřil 105 na 75 dobrý ne?
už jsem klidnější ale i tak je mi blbě

garonka
7. pro 2009

mia

no toho si prežila až až maš môj obdiv že si to zvladla 🙂 ale hlavne detičky su v poriadku to je najdôleitejšie a treba mať aj šťastie na lekara. No ten môj obvoďak je fakt somar ako mi šplechol o preeklampsii ale ho neriešim skratka stale taky premudrely bol

suny

tlak maš super nízky je lepší ako vysoky 😉

sunysara
7. pro 2009

Garonko no co to máš za pako dr? takhle tě strašit to je jasný že chudáku budeš nervozní, kamoška zkolabovala měla 210na 130 a byla v 5 metru a dobrý jen byla chvíli v nemocnici, bílkovinu v moči prý měla pořád a preeklampsii neměla. 😉 ale toho dr nechápu teda fakt.

Holky co jsou to u vás ty prietoky???

Jinak garonko tlak jsem měla ve čtv 143 ns 82 a dneska 105 na 75 tak si vyber ale já vím že celý těhu a celej život mám tlak nízkej tak v ten čtv nevím co to bylo. ale dneska je mi mizerně.ale obvodák mi řekl že je i počasí na prd a že mu sestra ráno taky zkolabovala.

Ale říkal mi ž ekdybych měla vysokej tak by mě poslal do nemocnice že se to od toho 7 metru hlídá ale že v klidu že je rád že jsem došla protože nikdy nevíš no.

mia81
7. pro 2009

garonka mas pravdu pre zila som si toho dost ,ale uz je to za mnou a chlapci su v poriadku chvalabohu.

sunysara som rada ,ze si bola u dr..Prietoky sa sleduju preto ci je dietatko dobre vyzivovane(ci ma dostatok kyslika a zivin )vysetruje sa prietok krvi placentou a pupocnikovymi cievami aspon tak som to pochopila .

allinka79
7. pro 2009

ahojte, som spat z ultrazvuku... takze mala je v poriadku, ma cca 3300 gramov, hlavicku ma uz uplne natlacenu dole. Lekar si mysli, ze do stvrtku este vydrzime a potom ze sa dohodneme co dalej... asi tento tyzden to uz bude tu... zeby to nerad natahoval, zeby to mozno ani nebolo dobre pre malu...

mia81
7. pro 2009

Ali mala ma krasnu vahu(moj stredny syn mal 3050g on bol donoseny).Budem ti drzat palce nech ti to dobre dopadne

allinka79
7. pro 2009

mia, uplne krasna vaha... hehe... ma ju mat po kom (ja som mala 4320 gramov)...

adika27
7. pro 2009

ahojte,
aj ja som sa vratila z nemocnice zo sona a kardiotokografu. babatko je otocene ritkou a vyzera to na cisara.

adika27
7. pro 2009

mia81- dopegyt, anopiryn, ci co a magnezium. ale ten anopiryn neberiem, ja moc liekom neverim

allinka79
7. pro 2009

adi a mas uz aj termin?

mia81
7. pro 2009

Ali pekna vaha

adika aj ja som brala dopegyt a magne B6(magnezium).Vidim ,ze termin sa ti blizi urcite sa uz tesis.

adika27
7. pro 2009

no malo by to byt 24.decembra, len neviem ako sa k tomu vyjadri doktor. ci to bude ten cisarsky alebo sa babo este otoci.
velmi sa nan uz tesime

allinka79
7. pro 2009

mia, dik 🙂 neviem si predstavit vahu keby som ju mala donosit... 🙂

adi, pekny termin...

adika27
7. pro 2009

dakujeme allinka79

sunysara
7. pro 2009

Ali tak snad už tento týden budeš mít u sebe malou. my jsme ted poskládali sedátko od fishera a je fakt krásný. jdu si lehnout dneska už asi nepříjdu tak papa.

allinka79
7. pro 2009

uvidime, narodit sa narodi, ci bude u mna, to sa uvidi...

mia81
8. pro 2009

Ali nemysli negativne ,musis mysliet stale pozitivne .Si 37 tt tes sa za par dni uvidis svoje dievcatko. 🙂

musko
8. pro 2009

adi, ten anopyrin - ak máš ísť na CS ta ani neber - zvyšuje krvácanie...... Stačí dopegyt a magnezko :o) Držím palec!

allinka79
8. pro 2009

mia hej, tesim sa... na malu... desim sa porodu a toho okolo... ale to rychlo prejde, ja viem 🙂

sunysara
8. pro 2009

ahoj ali neboj se určo to bude ok příští týden touhle dobou už si třeba budeme psát a ty budeš mít malou u sebe 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru