Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

dashav
30. kvě 2010

ahojik holky,můžu se k Vám přidat?Já ležím v nemocnici v Uherském Hradišti už 6 tydnu,měla jsem prolabující vak blan ve 21tt dělali mi cerkláž a ted musím jen ležet s nohama nahoru.

V sobotu jsem se strasne vztekla v neděli taky a vyletěl mi tlak na 144/77 a puls 101 a a by toho nebylo málo při ranní poradně jsem měla na tom proužku kde se čůrá trochu bílkoviny.

Teď mě měřila zase tlak a měla jsem 142/72 tak nevím jak je to špatné?

Zítra začínám 27tt tak nevím mám se bát,nemám?Nic mi neotěká,nohy ruce nic a jen ležím pohyby malého cítím.Budu ráda když mi některá z vás napiše......

Díky Dáša

brulka
30. kvě 2010

ahoj dashav 🙂
ja som momentalne v 26-tom tyzdni a problemy s tlakom mi zacali uz dva mesiace pred otehotnenim. pocas tehotenstva sa to doteraz drzalo celkom fajn moj priemer bol 140/90. bola som pod dohladom lekarov a brala som dopegyt. tlak si meriam 6x za den. kontrolujem aj bielkoviny sama doma, mam kupene tie pruzky v lekarni. tlak sa mi vsak zhorsil a posledny tyzden som mala hodnoty spodny nad 110 co je teda dost zle. bielkoviny vsak negativne a opuchy tiez nic. kvoli moznym problemom mi vsak nasadili vasocardin a uz cely vikend mam tlak pekny 122 / 82. lekari su spokojni - telefonovala som s gynekologom.

ale tvoj tlak sa mi nezda vobec zly. horny mas trosku vyssi ale spodny msa perfektny 72 a 77 su vynikajuce priam idealne hodnoty. ze mas ten horny tlak 140 este nie je ziadna katastrofa - je to vlastne horna hranica este normalneho tlaku. ja si myslim ze sa nemas coho bat. ten horny ti mohol vyletiet z rozrusenia - predsa len lezat tak dlho v nemocnici je riadny napor na psychiku. nicoho sa neboj, vsetko bude dobre 😵 😵 😵 😵 lekari zacnu robit paniku az vtedy ak je ten tlak podstatne vyssi. a to ty nemas !!! drz sa 😉

dashav
31. kvě 2010

ahojík,dškuji za vysvětlení....dneska ráno mi tlak měřila a měla jsem nějak 129/71 a pulz 81 no a v poledne zase 144/77 a ted mi rekla ze mam nejaky leukocyty vb krvi tak me rano budou cevkovat..ach jo ☹

brulka
31. kvě 2010

dashav, leukocyty mame v krvi vsetcia - to su biele krvinky. bud ich mozes mat malo alebo vela, ale keby si ich nemala joj tak to by bolo zle 😀 . mozno ich mas zvsene a znaci ze telo bojuje s infekciou - zeby infekcia mocovych ciest? ale to len hadam. preco sa nespytas lekara? potom sa sama seba takto stresujes. ved ked lezis v nemocnici tak aspon dva krat za den za tebou musi prist lekar. oslov ho a spytaj sa na vsetko co ta trapi. je to je praca, musi ti vsetko vysvetlit a myslim ze ta ukludni. drz sa a hlavne bud optimista 😵 ! kamratku tiez museli zasit bola v 25-tom tyzdni, strasne sa bala predcasneho porodu a vidis teraz je uz v 37-mom tyzdni a rada by aj porodila tie dva tyzdne skor, ale malej sa nejako nechce von 😉

dashav
31. kvě 2010

😒 brouku tady mudr dojde rano a rekne ze je vse v poradku a pak ti reknou sestry ze tam neco mas..a to je vse...uvidíme zitra jak me budou cevkovat..a leukocyty maji hodnotu ted 90 ale nevim co to je..

veruska007
2. čer 2010

Ahojte, holky. Muzu se pridat? Ja mela vzdy velmi nizky tlak, v prvnim tehotenstvi kol. 100/50, nekdy i mene.

Ted cekame druhe mimco, jsem v 10.tt. V 7. tt mi doktorka tlak ani nenamerila, jak byl nizky. No, taky jsem porad omdlevala. O dva tydny pozdeji mam 140/100. To jsem teda nikdy nemela. No, uz aspon neomdlivam a je fakt, po kave mi busi srdce, to mi taky nikdy neudelalo... tak teda nevim, vcelku se obavam, co me ceka. Doktorka rikala, ze to muze byt vycerpanim a mam dodrzovat prisny klidovy rezim. No, jak to mam delat s rocnim ditkem, ktere mi nikdo nepohlida, teda nevim.

evuse
2. čer 2010

Verusko007 to tedy tlak nic moc. Jestli ho budeš mít takhle vysokej pořád, měla bys určitě dostat prášky. Jestli ti na gyndě jen nařídí klidový režim, tak s tím jdi k obvodní doktorce. Vysoký tlak v těhu není žádná legrace.
Já taky beru prášky a tlak je OK cca 125/75.
Tak držím palce 😉

brulka
2. čer 2010

ahojte 😉

veruska a nebola to len nahoda. nebola si len rozrusena? mavas taky tlak aj doma? vela zien ma stres v ambulancii a tlak vyleti hore i kde ho maju doma v normale. hlavne sa nestresuj, na tlak existuju lieky a vsetko bude ok. dolezite je ze sa o vyssom tlaku vie, aby si si ho mohla aj ty doma sledovat. a ked sa o nom vie tak sa da pozor aby sa nepridali ziadne komplikacie. urcite sa ho podari zredukovat ziadne strachy.

ja som mala z tlaku veliky strach a teraz sa mi naozaj pekne upravil s vasocardinom. takze riesenie sa najde vzdy neboj!!!!!!!!

veruska007
3. čer 2010

No, nevim, uvidime na dalsi kontrole. Spis se bojim, abych nemela kolisavy - ten mame v rodine. Ja mela vzdycky velmi nizky, i v minulem tehotenstvi - byla jsem strasne opouchla, porad dochazela do nemocnice na kontroly kvuli preeklampsii, ale tlak jsem mela do 100/50, tak se vsichni podivovali. A ted tohle 😠 . Rikam si, jestli to treba neni z vycerpani, nu... za mesic budu moudrejsi.

brulka
3. čer 2010

veruska akoze uvidis o mesiac, ty nemas doma tlakomer? urcite by som si nejaky zaobstarala, a kontrolovala popripade zapisovala aby lekarka videla ako sa ti bezne pocas dna pohybuje. ved ked ti ho zmeraju raz za mesiac to nema ziadnu vypovednu hodnotu. nahodou ti nasadia lieky a ty mas nizky tlak. to by nebolo celkom dobre kvoli babatku aby prislis nepoklesol, to moze byt aj nebezpecne. z vycerpania neviem, zo stresu urcite 😉 moze byt vyssi. no opatruj sa, pi magneziu, chodievaj na prechadzky a bud optimisticka 😵 a daj nam vediet ako sa ti vodi 😉

susika
3. čer 2010

mne doki predpisal Anopyrin 1/4 tabletky denne aspon do 37tt brať. aztial som nezobrala ani jedne, kedže ja mam syndrom bieleho palšťa a na durhé nameranie mam tlak dobrý, na prvé tak 135/80, oč je stale v norme, tak neviem, prečo mi ho dal. ale obava sa, aby sa nezopakovalo to, čo pri prvom tehu, že mi babo prestlo rasť. vraj som mohla mať vysoký tlak, nikdy som nemala vyšší ako 15/80 a ten posledný raz, čo som u neho bola, som mala 140/90...iba, čo som si nedala povedať a behala som viac ako som mala asi, že by osm sa viac zadychala? tiež mi nepuchli nohy ani bielkoviny v moči neboli a mala som pred otehotnením skor podvahu, tak krutili tiež nado mnou hlavami a aj ked pchali do mna lieky na zniženie tlaku a magnezium, asi mi to velmi znižilo tlak, elbo som nedokazala sama prejsť ani na vecko, čo som mala nohy ako želé, a tlak som mala vžýdy iný, podla toho, ktorá sestrička prišla a ako rýchlo sa s tým tlakomerom vyšišmala

pink_lady
3. čer 2010

susika anopyrin nie je na tlak ale na riedenie krvi rob co chces ale na tvojom mieste by som brala co ti doktor napisal urcite vie co robi...takto riskujes vela ked to neberies, chces dostat trombozu, emboliu??? ked som bola ja v spitali bola tam jedna taka co si robila po svojom a ...ostali po nej dvojicky 😒
a tlak je kazdu chvilku iny 😉

veruska007
4. čer 2010

No, porizeni tlakomeru jsem nejak v planu nemela. No, uvidime, co priste. Horcik, vapnik a zinek bastim, protoze me chytaly krece do lytek i stehen. Na prochazky chodim, ale s malym je to dost akcni 😀 . Spis sprint - plouzeni - sprint 😀 . A shybacky a zvedacky mezi tim 😅 .

kimy
9. čer 2010

Ahoj holky, i já jsem měla v těhotenství vysoký tlak. Můj gynekolog se obával, aby se to nevyvinulo v preeklampsii. Odeslal mě proto do porodnice, kde se ale vysoký tlak jako na potvoru nikdy neukázal. Tak oni mě zase poslali domů a takhle pořád dokola. Baštila jsem hořčík o 106 a koupila jsem si tlakoměr a zapisovala si hodnoty. Původně jsem to přičítala "syndromu bílého pláště", ale je fakt, že ke konci těhotenství se to přestalo líbit i mě. 😒 Nakonec asi týden před termínem porodu jsem byla v poradně v porodnici a tam se zhrozili, když mi naměřili něco jako 170/xx a že prý mě už domů nepustí. Hned mi šli vyvolávat porod. Při preeklampsii se může totiž nedostávat živin miminku a může být ohrožené, případně se může rozvinout v eklampsii, kdy ohrožují jak mimčo, tak maminku. U mě nakonec naštěstí vše dobře dopadlo, máme zdravé a krásné miminko! 😀, úžasného chlapečka 🙂. Tak si na to fakt dávejte bacha a pokud by se to nelepšilo, radši jděte na rizikový. Za ty nervy to rozhodně nestojí!!!

kimy
9. čer 2010

Jo a nejlepší na tom je, že jsem se cítila úplně báječně! Nikdy mě nebolela hlava, nešumělo v uších, prostě nic... takže vysoký tlak můžete mít i bez jakýchkoli dalších příznaků! 😕

veruska007
10. čer 2010

No, mne ted boli hlava skoro porad... ale tlaku jsem to vubec nepripisovala. Vzdycky jsem mela nizky tlak a migreny... 😅

brulka
10. čer 2010

veruska a ako sa mas teraz? co robi tlak? u man je to stabilizovane ako sa zda 😉 dufam ze to vydrzi dlhooo az do porodu 😉

veruska007
11. čer 2010

No, netusim, tlakomer zatim nemam. Neomdlivam v mhd, coz je dobry, vetsinou jsem se skacela po dvou zastavkach. Obcas me boli hlava, prestala jsem pit kavu, srdicko mi nebusi a nic takovyho, tak to snad bude v norme. Uvidime. Na kontrolu jdu skoro za dva tydny.

brisilda
11. čer 2010

kocky ja som tiez mala vysoky tlak v tehotenstve predtym som ho mala stale v norme az v 28 tt mi vyskocil rapidne hore a musela som uzivat lieky na konci tehotenstva som lezala v nemocnici a davali mi magnezko do zil ☹ uz som videla ako mi idu robit sekciu no nastastie som sa jej vyhla 😉 po porode mam tlak 112/70 neviem co by som zato dala aby som taky tlak mala vtedy 😀 takze kocky drzte sa a hlavne sa nebojte lebo aj to vam zvysuje tlak 😒 ja som sa podvedome stale niecoho bala 😔 ozaj a vysoky tlak bez tlakomera nemusite zistit ja som mala problem s dychanim ked mi tlak padol pod 130 inak pri tlaku 150/90 mi bolo uzasne skvelo

brulka
11. čer 2010

no ved to je to zakerne na vysokom tlaku. ze ho vobec nemusis citit. a preto si myslim ze ak je podozrenie na vyssi tlak treba zaobstarat (pozicat, alebo kupit) tlakomer a kontrolovat si ho aj doma. nestaci kazde dva tyzdne kontrolovat je malo a moze to byt aj skreslene. ved ked sa v tomto horku trmaca clovek do poradne, potom tam neviem ako dlho caka, isto ma iny tlak ako ked je doma a sedi na gauci. proste myslim si ze tlak je vazna vec, netreba sa kvoli tomu hystercit ale treba byt opatrni a treba to mat pod kontrolou. lebo preeklampsia sa moze rozvinut behom troch dni. ked prepasnes moment ze ti tlak stupa tak moze byt uz potom neskoro 😔 😔 😔

michamicha
14. čer 2010

ahoj, nevím jaký tlak by měl teda správně být, aby nebyl vysoký ani nízký... mě v poradně vždycky měří na 2x 😅 poprvý mi během měření sestra položí nějakou děsně důležitou otázku na kterou čeká odpověď, ale v zápětí mi vynadá, že při měření tlaku nesmím mluvit ani se hejbat 😅 to mi vždycky naměří kolem 165/97 😅 takže pak měříme znovu a tam mi to v průměru vychází kolem 140/85... když jsem byla teď u dr. na kontrole se štítnou žlázou, tak mi naměřila tlak 120/54 😅 a řiká mi, že nízký tlak je v těhotenství normální... tak jsem jí řekla, kolik mi vždycky naměří v poradně a ona se divila, že neberu žádný prášky na tlak... tak nevim...

brisilda
15. čer 2010

@michamicha ty mas hranicne hodnoty tlaku mne uz by doki odporucam vysetrenie na internom 😉 inak vysoky tlak treba mat vazne pod dohladom neni to sranda ani nechcem pisat co vsetko ssa moze stat ked to prehliadnete bol to moj velky strasiak takze ja som lezala 4 krat v nemocnici 😒 nakoniec som porodila ani neviem ako a uz mam pokoj takze kocky dufam ze aj vam to ubehne rychlo a budete sa tesit s vasik krasnych deti 😉 no tlak nepodcenujte a tak ako sa pise vyssie treba si zaostarat tlakomer a merat 3 krat denne aj doma

susika
23. čer 2010

tak som zvladla v pohode kontrolu na gyn dnes. aj talak na to, že som tam dobehla a hned ma volali dnu bol v norme a ešte pod hranicou 138/75 ale dokina zapísala 140/75 (neviem prečo to zaokruhlila)...som mu zabudla povedať, že tie lieky, čo mi dal vraj na zniženie mi asi nerobia dobre, sa mi vrtí hlava z nich, takže ráno mám mierny kolotoč a potom je už OK..inak doma ho mavam v norme, to len u dokiho som v strese ako vždy, ale keby nie, tak neviem, aký by som ho potom dnes mala, ked som po tých schodoch vybehla ako srnka🙂))
dalšia kontrola o 4 týždne, tak snad to bude znova OK, bruško rastie, poradil mi a j ako si ho možem merať, aby som mala istou, že narastlo, lebo mu vravím, že si kontrolujem nie vahu,a le bruško, ako rastie, aby sa nezopakovalo to, že sa zistí, že babo vobec nenarastlo, ako pri malej🙂))

kuchy
23. čer 2010

Ahojky, tak jsem tu po dlší době zas, úspěšně jsem se interně i přes stále vyžší tlak ubránila skoro celé 2 trimestry,ale stejně jako loni už se to nedá, dnes v poradně zase 150/100 a musím zase valit na internu 😝

veruska007
24. čer 2010

tak ja ted byla dva dny po sobe na kontrole a mam porad 145/85, rano na lacno, v poledne, vecer, ... pry je to hranicni a budeme to sledovat. No, nejsem z toho moc nadsena... jsem teprve ve 13.tt.

susika
24. čer 2010

ja som raz mala 150/60 a doki sa smail, že rpečo sa bojím, že či hryzie..ja ked vidím doktora, hocikde, tak mám dosť..a to keby mi odmerali tlak u zubára...tak to by inak bolo...nechápem to, ako sa toho syndromu zbaviť..moj chlap sa smeje, aby som si všetkých lekarov rpedstavila v klaunovských kostýámoch alebo v červwných plašťoch, ked nie v bielych..lae ono to robí asi aj to prosterdie...
veruska-mne vraveli, že hraničňný je 140/90 a v nemocke, ked sa mi malá narodila, už zo 135/100 robili vedu, tak neviem

nibiru
2. črc 2010

ahojte ja som sa prave dnes vratila s nemocnice po tyzni hospitalizovali ma s hranicnymi hodnotami tlaku a pri primme som ho mala 140/100 po 5dnovom nasadeni dopegytu 2x1 tablete v podctate celich 5dni bol tlak stale hranicny lenze pri poslednej poradni nasli aj bielkovinu na 2kriziki a opuchy som mala uz aj rano nielen na nohach ale aj rukach tak som si sla polezat este aj na ocnom pozadi som mala zvyseny tlak v nemocnici mi tlak stabilizovali a po 12dnoch som dopegyt mohla vysadit uzivam magnezium,zelezo a fraxiparin 🙂 no a sledovana budem v rizikovej poradni nastastie babatku idu ziviny ako maju tak je to ok 🙂 len si musim 3xdenne merat tlak a ak by sa nieco zmenilo utekat znovu do nemocnice ☹ mojej spolubyvajucej kolki preklapsii museli vyvolat porod v 32tt 😒 takze som rada ze sme zatial v poriadku 🙂

nibiru
2. črc 2010

mne sa tlak zvysil az pred 2 tyznami dovtedy bol vzdy ukazkovy 😀

susika
3. črc 2010

@nibiru -už to máš za pár. tak sa drž..ale keby neičo, tak bábo už v tomto týždni samo dýcha, tak by bolo len trošku lahšie🙂))aspon by si sa velmi nenamáhala🙂)sesternica v tomto týžrdni porodila trojkilové bábo a je uplne OK..tak neivem, či je zle vyrátali termín🙂)a sestra porodila normálne a len na prvýkrat 2,5 a na druhýkrat 2,8 kilových chalanov.. 😀 😀 😀 kiež by som sa dostala aspon tak daleko🙂))

nibiru
3. črc 2010

no babo ma uz 2492g tak sa tak nebojim krcok mam 1cm a makky a male ma hlavicku uz v lonovej kosti dost zle sa im koli tomu meralo na ultrazvuku tak vraj vaha je len orientacna 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru