Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky.Já mám celé těhu tlak 120/70 nebo 130/80 max.135/80 výš nikdy nejde a doufám,že už nepůjde.U Tebe je důležité jestli nemáš bílkovinu v moči a otoky to může být preeklampsie a ta je nebezpečná.Ale s těmi otoky to také není pravidlem.Já mám zhruba od 30tt vždycky večer malinko oteklé kotníky,teď už zase moc ne jen když je teplo,ale bílkovinu v moči ani vysoký tlak nemám.Dr. říkal,že je to pak ke konci normální menší otoky.Také se občas zadýchám,já byla v těhu poslána na ekg náš doktro tam posílá každou maminu a tam bylo vše ok,dokonce jsem byla i na utz srdce,protože mi někdy srdíčko také hrozně rychle buší až je to nepříjemné,ale vše je pořádku.Je to tím těhotenstvím,bylo mi vysvětleno,že každá na to prostě reaguje jinak.Ale jak říkám pokud nemáš bílkovinu v moči tak se toho neděs,každopádně vysoký tlak je nebezpečný jak pro Tebe tak pro miminko a je dobře,že Ti ho každý den měří.Já jsem si kvůli tomu dokonce koupila tlakoměr,protože jsem zjistila,že u dr. mám tlak vždy o něco vyžší,jsem hrozný nervák a mám hrůzu z doktorů.Někde prý dokonce půjčují tlakoměry domu aby jsi se 3xdenně měřila a psala si naměřené hodnoty,někdy to je opravdu jen stresem.Když je vysoký tlak delší dobu,dr. by Ti měl dát léky,sestřenice brala Dopegyt a tlak měla ok.Také jsem zkoušela vše možné na snížení tlaku,ale mě osobně nepomohlo nic.Když jsem byla na utz srdce tak kardiolog mi řekl,že nejlepší co můžu udělat pro srdce a tlak je chůze a to alespoň 30minut denňe.Jinak zrychlený tep v těhu je normální,protože srdíčko musí filtrovat mnohem více krve a je to pro něj záhul.Hlavně buď v klidu(myslím psychicky) Tvůj dr. určitě ví co dělá a pokud budeš mít takový tlak déle jistě Ti dá léky,které miminku neublíží a Tobě pomůžou.Držím mooc palečky a když se Ti bude chtít tak písni jak jsi dopadla.
Jinak ještě jsem slyšela o nějakém přírodním prostředku na snižování tlaku,je to z česneku,který tlak prokazatelně snižuje,je to ve formě vitaminových tablet,ale bohužel nevím ten název ani jestli to smějí těhule,ale zkus se optat v lékárně tam Ti určitě poradí!!Tak držím palečky!!! 🙂

kalous
12. zář 2008

děkuji určitě se ozvu

kalous
30. zář 2008

ahoj tak snad už jsme v pohodě na nic mě nepřišli krasně jsme si poleželi ale už jsme doma nemocnice nic moc ale tlak mě furt lital jednou nahoru a pak dolu teď mam už 2dny nizkej musim jezdit na kontroli a doma se taky měřim furt tak snad už to bude ok leky mě domu žadne nedali ale v nemocnici jsem neco na tlak brala

petik77
30. zář 2008

kalous: tak ja při druhém těhotenství byla taky v nemocnici kvuli tlaku :Tlak jsem měla bvysoky i dva roky před těhotensvím brala jsem leky na tlak ,když jsem otěhotněla tak jsem léky musela vysadit a začatek byl dobry tlak jsem měla 130/80 to se dalo podle doktora ,ale ve třicatem tydnu se mi tlak zved na 170/90 a to mě přijaly na pozorovaní nasadily mi dopegyt,ktery se muže brat i v těhotenství a tlak se snížil na těch 130 a ten jsem měla až do konce těhu. A koupila jsem si taky tlakoměr a měřila neustale doma tlak.Ted už mam 3 roky po porodu a tlak se drží mam 120/ 80 a to jsem bezléku tak jsem rada ,ale muže se to vratit otec měl vysoky tlak a pry je to dědičné.

lenkaaa
30. zář 2008

ahoj holky, moc vas prosim o radu - odkdy se bere tlak jako vysoky? mne dnes namerili 141/86 ale doktorka nic nerekla, jen to napsala do prukazky... mne se to uz zda jak vysoky tlak, ale doktorka me jenom objednala na dalsi kontrolu ktera je az za mesic 😖 hmmmmmmm, co vy na to?

graziela
30. zář 2008

Lenkaaa, za hranicny tlak sa povazuje TK130/90, tehotenstvo je ale mimoriadny stav, takze treba brat ohlad aj na to...hlavne ten spodny aby neprevysil 100...

janka_pn
30. zář 2008

ja mam uz treti den ( mozno i dlhsie ) cca 148 na 97, lekar mi nasadil magnezium a kontrola o dva dni. ak neklesne, idem do nemocky ☹ za hranicny moj lekar povazuje cca 140 na 90.

lenkaaa
30. zář 2008

janka, Ty se mas, protoze si uz za vodou, ja jsem teprve ve 24tt a doktorka mi dala kontrolu az o mesic!!!!!!!
nevim, zda ji mam verit nebo ne..... ☹

ilci
30. zář 2008

já měla tlak vždycky kolem 135/85 a taky to nikdo neřešil 😉
teď už mi teda nějak klesá 😀

lenkaaa
30. zář 2008

ilci, opravdu to nikdo neresil? ja tu sedm v slzach ☹ stve me doktorka ze nerekne ani bé a ja pak nevim na cem jsem.... mesic bez kontroly se mi zda strasne dlouho tak nevim nevim.... je mi tezko pri pomysleni ze ten dlouhatansky mesic muzu mit vysoky tlak a ohrozovat mimco ☹

lencici
30. zář 2008

Mne sa tlak mesiac pred termínom začal zvyšovať. Vždy som mala tak okolo 145/95. Potom ma kôli tomu hospitalizoali a nakoniec mi robili cisarsky v 38tt.

lenkaaa
30. zář 2008

lencici - myslis to tak, ze Te hospitalizovali kvuli tomu 145/95? nebo si vzdy mela tento tlak coz jeste bylo ok a az pak se Ti zvysil jeste na vyssi? a kdyz, tak na kolik prosim Te?

lencici
30. zář 2008

ahoj zle som sa vyjadrila vždy som mala tak 115/75 a koncom tehu sa mi to zvyšilo. V nemocnici som mala niekedy aj vyšší. Bola som na internom a tam mi doktor nameral už neviem presne ale okolo 160/100 a to mi aj povedal že by mi mali hneď robiť sekciu - to bol piatok a v nedeľu ma už rezali. Ale v nemocnici boa jedna tehuľka a tej tlak upravili tabletkami a ju poslali domov.

diddi
30. zář 2008

vysoky tlak a bielkoviny v moci - preeklampsia...vtedy vzdy sa snazia, ak je to mozne spravit sekciu, mne ju robili o 5v min.12...Miuska bola trochu pridusena 😒

janka_pn
30. zář 2008

lenkaaa, to je pravda, mne by uz ani nevadilo keby mi ho mali aj hned zajtra vyvolat 😒 , ale mne sa zacal zvysovat az tiez cca mesiac pred terminom, cize az tak nebezpecne to uz nebolo. na tvojom mieste by som pripadne zasla na kontrolu tlaku tvojmu obvodnemu alebo chod na gyndu a sestricka ti ho zmeria kedykolvek. povedz, ze sa necitis dobre. tvoj tlak este nie je hranicny a ked nemas opuchy a bielkovinu v moci... a mozno ho mas aj teraz trosku hore, lebo mas z toho nervy. ale iste si ho dajj premerat aspon raz za tyzden. skus si dat aj magnezium. neuskodi. ja beriem 1-2-1 po 500g

janka_pn
30. zář 2008

diddi, mala si aj bielkovinu a opuchy? alebo len tlak? je miuska teraz v poriadku? ☹

diddi
30. zář 2008

ak sa tlak drzi nad 140, tak urcite chod k lekarke, dones moc, vysetria ti ho a budu ta sledovat, mozno pojdes na tyzden do nemocky, aby sa uistili, ze si ok

lenkaaa
30. zář 2008

janka - a kedy je ten hranicny tlak nevies?
mna stresuje to, ze praveze dnes som bola na gynde, namerali mi 141/86 a lekarka na to nic nepovedala, len ze mam prist az o mesiac na kotrolu! zda sa mi totiz, ze to zanedbava!

diddi
30. zář 2008

od 30tt som mala opuchy noh, v 33 tt sa pridali bielkoviny, potom ma dali do nemocnice s tym,ze ma budu sledovat...cievkovali ma, aby mali cisty moc na kontrolu a vysledky sa mi zhorsovali, tak v 35tt mi robili sekciu...Miuska bola 3dni na JISKE, potom aj s Ellou tyzden v inkubatore...a teraz su velke nezbednice 😉 ...hej, su vporiadku...klop.klop

janka_pn
30. zář 2008

no mne bolo povedane, ze 140 na 90, ale spodny je dolezitejsi a treba premerat viac krat, lebo aj sestricka sa mohla o kusok seknut 😖

diddi
30. zář 2008

janka, ty si z PN?...aj ja, teda moji rodicia, ale casto tam chodim 😉 ...mne tento tlak zistil dr.Varga 🙂

janka_pn
30. zář 2008

no ja som zatial nemala bielkovinu ani opuchy ( ak neratam tie vecerne z tepla co byvavalo ) ale trochu sa tiez bojim, esteze som mala vcera dobry monitor. tak snad je baby ok.
lenkaaa, urcite si ho daj premerat a budes kludnejsia. chod zajtra.

diddi
30. zář 2008

janka, uz to mas za par 😉 ...u koho rodis?

janka_pn
30. zář 2008

diddi, ano som, vargovi som chodila, ale zmenila som, lebo som sa obavala nakladov pocas tehotenstva, kedze je sukromnik 😢

andilek
30. zář 2008

já jsem měla vysoký tlak, v nemocnici mi dali kitrožilně magnézko, rázem mi tlak klesl a brala jsem léky, kt. ho udržovaly, po propuštění z nemocnice mi nějak zapomněli léky předepsat a když jsem si o ně zažádala, tak už bylo pozdě a musela jsem nastoupit opět do nemocnice, vzhledem k tomu, že jsem byla otevřená na 6 cm, tak se píchala voda a já rodila 🙂

jinak důležitej je ten spodní, neměl by být vyšší jak 90

janka_pn
30. zář 2008

u glesa 😀

diddi
30. zář 2008

☹ varga nema zmluvu s poistovnami ☹ ...ale je super

diddi
30. zář 2008

gleso je fajn

janka_pn
30. zář 2008

uz som si ho radsej dohodla 🙂 ty si rodila v pn?

diddi
30. zář 2008

ja som mala najvyssi v nemocke 180/120...a to ma prisel pozriet anesteziolog, tak asi preto...inak stabilne 140-160/90-100

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru