Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

stejzi
21. říj 2008

Tak já se prozatím neotvírám a doufám, že to ještě chvili vydrží. Doma je mi dobře 😉 i když bych chtěla to už mít za sebou. Bereš nějaké tablety? Já beru dopegyt.

zuzla2
21. říj 2008

ja som od dakeho 32tt zacala mat vyssi tlak..najprv som si myslela,ze je to syndrom bieleho plasta...no zial bola to preklampsia..do nemocnice ma prijimali s tlakom 170/100 a velkymi opuchmi...pokial som brala dopegyt,tlak bol ok,akonahle mi ho vysadili,znova mi vyskocil...
napriek tomu som porodila prirodzene,kedze som sa velmi bala ist cisarakom...

stejzi
22. říj 2008

A to jsi nebrala před tím žádné tabletky? Já beru dopegyt. Já se taky bojím jít císařem. Večer je tlak v pohodě, ale přes den je to horší. 😒

babulka123
23. říj 2008

babulky je tu nejaka, ktora mala este pred tehu vysii tlak a co potom ked bola tehu, isiel hore alebo sa znizil... ja mam svoj cca 130/90 a bojim sa co bude ked budem tehu.. dakujem

stejzi
23. říj 2008

babulka já jsem měla taky před těhu vyšší tlak, ale většinou u doktora. Doma měřený byl v normě. V průběhu těhu jsem začala brát tabletky. Tlak se naprosto stabilizoval i u dr. Teď na konci se sice zase zvyšuje, ale je to v normě. Už jsem se zklidnila, říkám si že už to mám za pár.

kasian
23. říj 2008

😝

babulka123
23. říj 2008

stejzi dakujem, ja neviem, vzdy som bola v tom ze mam tlak niztky ale ked v poslednej dobe ma bolievala hlava ked bolo vonku pekne, a bolo mi super ked vonku prsalo tak som pochopila ze to asi tak nebude... no a mam tlakomer doma a ked si meriam tak mam hovorim priemer tych 130/90..

na zaciatku tehotenstva sa tlak znizuje alebo ide hned hore...

a mas pravdu ze to mas za par.. to je super, urcite sa uz tesis co ??

ennyp
24. říj 2008

ahoj babulka. Ja som sa uz 5 rokov pred tehotenstvom liecila na vysoky tlak. mavala som aj 160/100. ale mame to v rodine. na zaciatku tehotenstva som ho mala dost nizky tak 100/50. vlastne tak som zistila, ze sa nieco deje a dokonca mi vysadili lieky. drzalo sa to tak do 20. tyzdna a potom isiel hore. nasadili mi Dopegyt a zatial je vsetko v poriadku. tiez som mala strach ake to bude pocas tehotenstva. ale ked si pravidelne sledovana tak sa to da v pohode zvladnut.

babulka123
24. říj 2008

dakujem za ukludnenie.. dnes rano som mala 117/76 ze super, isla som sa umyt, najest a tak a ze 146/86 skorko ma trafil slak... ale co uz.. snad to bude v pohode..

stejzi
24. říj 2008

Já si taky co chvíli měřim tlak, ale je to spíše horší. Opravdu stačí 2x denně. Na mimi se už těším a taky už aby to bylo za mnou. Mám strach že půjdu císařem, i když internistka mi napsala že jsem schopna rodit normálně, tak uvidíme.

tribitka
24. říj 2008

baby, ja som mala pred predčasným pôrodom tlak 220/190, tep 120 a sestra povedala, že sa mi tesne pred cisarákom ešte zvýšil..... ked som s tým tlakom išla na pohotovosť, tak ma ošetrujúca lekárka poslala domov, že to je OK, že stresujem, mám ísť domov a vyspať sa.... o hodinu som volala môjmu gyndošovi, že neviem dýchať, že sa dusím, povedala som mu výšku tlaku, hned volal na odd. nech ma príjmu a malá bola do hodiny von..... help syndrom to bol.... a tento tlak som mala ešte 4 dni po pôrode, nevedelli mi ho znížiť....
😀 zaujímavé je to, že celé tehu som mala tlak nízky....
tieto hodnoty mám doma v tlakomeri uložené v pamati a doteraz ked si ho meriam , tak si zaspomínam.... 😀

babulka123
24. říj 2008

tribitka... prepac tu blbu otazku ale prosim ta ako sa da prezit s takym tlakom.?? ved to je na pokraji smrti....
gratulujem k malej urcite ti teraz robi veeeeliku radost...
a talk mas teraz aky? presiel do normalu?

chymenitta33
25. říj 2008

ahojte k tým tlakom🙂 Ja mám hypertenziu a samozrejme sa to ani počas tehu neupravilo keď som išla rodiť som mala tlak 220/180 a čo bežne mávam 205/170 skoro po každé..ale sestrička a lekárka na príjme len samé otázky ako ste tu? sama? s kým? prišli ste po svojich? a ja že však jasné..lebo to mnoho lekárov nechápe, že mi nie je zle, že sa mi hlava netočí..ale ja som si zvykla na soj KT a keď mi náhodou rýchlo klesne moc tak odpadávam, ale už dlhšie nie. Mám lieky a dá sa to

stejzi
26. říj 2008

Chymenitta, ráda bych se zeptala jestli jste rodila císařským řezem nebo normálně? ☹

babulka123
26. říj 2008

chymenitta tak, ako to tu citam ja zo svojim tlakom vobec nemusim stretovat... zas vela citam hehehehe tak uz som kludnejsia.. sak uvidim ked budem tehu snad to bude vsetko ok...

chymenitta33
26. říj 2008

stejzi-- cisarskym samozrejme a to kvôli srdcu, tlaku a david bol ešte ktomu otočený panvovým koncom

tribitka
27. říj 2008

babulka, no prežiť sa dá ťažko, ja som nemala len zvýšený tlak, ale aj help syndrom, zblbla mi krv, začali sa mi zvačšovať všetky orgány a ten tlak na hrudníku mi spôsobovala enormne zvačšená pečen, ktorá už tlačila na plúca...
takže okrem cisaráku, kde mi vybrali malú, mi museli aj otvárať brucho a prečistiť orgány, či nezakrvácali....
tlak mi blbol ešte nejaký mesiac po pôrode, stačilo že som vstala z postele a už som nechytala dych, ale časom sa to upravilo.....
najhoršie na tom bolo, že infekcia prešla vtedy aj na malú, museli jej čistiť krv, dávať transfúzie a doteraz má problémy s krvinkami..... ale snád to vyliečime.....

stejzi
30. říj 2008

Holky berete taky někdo dopegyt? A jaký tlak máte pak v poradně. já jsem měla celé těhu v normě, ale teď ke konci ho mám vysoký 140/100, ale když příjdu domů a vím že mimi je v pořádku tak mám tlak 127/80. Mám strach abych nemusela rodit císařem. ☹

sarkal
30. říj 2008

stejzi měla jsi to říct dr. že máš doma tlak ok,můžeš mít syndrom bílého pláště a to bys ty prášky pak brala zbytečně.Každopádně po jednom změření nelze říci,že je vysoký tlak,ten se musí přeměřit několikrát.I když je pravda,že někteří doktoři na to neslyší..
Ale pokud máš ten tlak opravdu vysoký tak dopgyt Ti neublíží,sestřenice ho brala už od 6tého měsíce a rodila normálně.Myslím si,že pokud není ten tlak vyloženě třeba 150.. tak Tě nechají rodit normálně.
Držím palce 😉

bubinko83
30. říj 2008

stejzi,no nechcem ta strašit ale mne prave dopegyt ubližil.Rodila som v 34tt a cisarskym 😠 Tiež som mala tlak vysoky len v ambulancii,ale nikto ma nepočuval.Musela som asi mesiac ležat v nemocke a pchali do mna všetko možne a nič.Ja už som bola vystresovana a z toho ten tlak.Neprajem to nikomu.Drž sa!!!

saronka
30. říj 2008

já se už 7 let léčím na vysoký tlak, brala jsem asi 13 léků než nějaké zabrali, do záři jsem brala 5denně a jako nic moc..naštěstí jsem se dostala na spec. kliniku kde mi dali i léky, se kterýma můžu otěhotnět..před tím jsem brala pořádné driáky.. tak jsem zvědavá až budu těhu jak mi ten tlak stoupne

evuse
30. říj 2008

Stejzi, jestli máš doma tlakoměr, tak doporučuju, aby sis ty naměřené hodnoty zapisovala, třeba 3x denně pár dní před kontrolou a v poradně jim to ukázala. Já beru Dopegyt už asi od 9tt,. ze začátku jsem měla běžně tlak 140/85 i víc. Po Dopegytu 1x denně mi postupně klesnul. Teď ho mám okolo 120/70 , když si ho měřím doma. V poradně ho mám taky vždy vyšší, naopak u obvodní v pohodě. Asi taky nervama (ale trochu je na té gyndě podezírám, že jim prostě tlakoměr měří víc). Nicméně dle obvodní mám prášky brát pořád. Je logické, že pokud je pravidelně beru, tlak se zlepší třeba na standartní a pokud je přestanu brát, zase to vyleze nahoru. O užívání bych pochybovala jedině v případě, že by ten tlak v klidu doma byl opravdu neúměrně nízký. Takže doporučuju zapisovat, aby se mohli řídit podle tlaku v klidu bez stresu 🙂 . Ale upřímně, taky mám strach, aby se mi postupně s blížícím se porodem nezačal zvyšovat. Takže držmě si všechny palce a hlavně klid ! 🙂

saronka
30. říj 2008

jj dopegit beru ted měsíc taky..plus ještě jedenna víc..

stejzi
30. říj 2008

Já jsem to doktorce psala. Doma si ho zapisuji a pak ji tam nechám papírek s naměřenýma hodnotama. doma to je celkem v klidu. Dr. mi taky dnes na tlak nic neřekla, tak doufám, že to pochopila. U internistky ho mám taky vysoký a po přeměření je to vždy lepší, taky mi napsala, že z interního hlediska můžu rodit normálně. Já jsem prostě nervozní z dr., ale to mi nikdo skoro nevěří. Je to hnusný pocit. ☹

mercy
30. říj 2008

Baby, nebojte sa tak toho cisaráku.ja som mala pred prvým pôrodom 180/120, preeklampsia ako vyšitá.cisarák bol v pohode, bolo to krásne🙂 A potajme dúfam, že tentokrát budem rodiť rovnako🙂Tlak už mám teraz 130/90-zatiaľ v poho, ale viem, že bude stúpať 😒 Som rada, že existujú na to lieky aj v tehu, možno aj na ne príde 😒

stejzi
30. říj 2008

Já mám strach cisaře brutální. Je to takový divný pocit. Už se těším až to bude za mnou. ☹

mercy
30. říj 2008

Prečo? Neuspia ťa, uvidíš bábo.Je tam väčšia istota, že sa niekde nezavrzne a nepoškodí sa mu mozog...A po ňom je zlých len prvých pár hodín, potom už v pohode🙂

ankam
30. říj 2008

ahojte mozem sa pridat?sice niesom tehu-ale bola som
v 33tt tlak 200/130 velmi tazka preeklampsia..............velmi som si uzila nemocnic po porode sekciou bez uspatia-nadherny zazitok.Aj dalsie chcem takto.Ja som si ani nevedela predstavit normalny porod tak som rada ze ma to obislo.
No ale co teraz?liecim sa dalej na Vysoky tlak a pravdepodobnost mam na 99% ze bude porod predcasny a tiez sekciou.
Baby co mam robit?Lekari mi vravia aby som neotehotnela kym sa to poriadne nevylieci......... ☹
velmi sa bojim predcasneho porodu-nemusi vsetko vyst Ok ako teraz sme mali stastie ze mala je chvalabohu zdrava 😉

lencici
30. říj 2008

ankam ja som síce až tak vysoký tlak nemala...mne zistili preklampsiu v 37tt a v 38 tt mi robili sekciu.Tlak mám aj teraz trošku vyšší ale neliečim sa doktorka povedala že si to môžem zlepšiť tlakovou dietou ale ja ju nejak nedodržujem...Bojím sa čo keby som bola tehotná čo by bolo? ja som aj trošku nerváčik...takže jeto ťažkéé...

alline
31. říj 2008

ahoj, ja mam nonstop 140/90 a viac, prvy krat bola aj sestricka aj doktor mimo ale uz to pochopili ze u mna to je ok a uz to neriesia lebo inak mi je fajn ziadne bolesti nemam a pribrala som cca 5kg a to som v 22tt. vodu v tele tiez nemam. tak je asi vsetko ok. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru