Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

brisilda
29. dub 2010

jakoubka dok za info nomja neviem ako to bude ked budu kontrakcie ci tlak nevyskoci vyssie ☹ inak ja budem mat vraj aj velke babo prve malo hmotnost 4320 g a druhe netusim 😀 ale kazdy sa cuduje ze mam velke brusko a uz v 28 tt ma chceli dat podla bruska na termin 😀

jakoubka
29. dub 2010

brisilda -já teda měla kupodivu tlak při kontrakcích a vůbec během celýho porodu v normě a to mi malého vyvolávali 28 hodin 🙄
nejvyšší jsem měla snad při propuštění domů

mia81
30. dub 2010

brisilda chapem tvoj strach .Ja som sa tak bala pred druhym porodom ked sa rozhodovalo ci budem mat klasicky alebo cisarsky.Velmi som zavidela mamickam ,ktore sa o svoje babo starali hned po porode ,ja som bola schopna sa o maleho postarat az na 3 den a potom mi ho sestricky dali uz aj na noc.Po tretom som povedala uz nikdy viac ,ale keby som mohla asi by som sa po case pokusila mat dalsie mozno by to konecne bola aj ta baba 😀 .Vidim ,ze sa ti to krati tak uz aby si to mala za sebou .Budem drzat palce 🙂

katkabg
30. dub 2010

baby len si davajte pozor pri porode...moze sa stat hoci co ako mne....

mia81
30. dub 2010

jakoubka vysoky tlak sa ti moze vratit pri dalsom tehu a aj nemusi .

silvia.vesela
30. dub 2010

Ahojte kocky,

ja som mala na minulej poradni tlak 150/100.....a doma mavam 100/70.....takze dr. to ani neriesil velmi....lebo ja mam asi fakt syndrom bieleho plasta....
lebo moc bol negativny a po druhom namerani som ho mala 130/80......

chiwule
2. kvě 2010

to mi vždycky zůstává záhadou, jak je to možný, že člověk sám sebe takhle vystresuje, že tlak vylítne do výšin...

brisilda
3. kvě 2010

chwule no je to mozne ja iba vidim tlakomer a uz je tlak hore 😀 no kupila som si cesnakove tabletky 1000mg a neuverite oni zaberaju 😉 takze vam odporucam 😉 skuste

chiwule
3. kvě 2010

no to právě nechápu 😉 já si paradoxně při vysokém tlaku připadala úplně v pohodě, jen jsem trochu cítila návaly, nic zásadního. A pak mi naměřili kolem 170/140 😅 Ten česnek vyzkouším, v těhu jsem ho nemohla ani cítit, teď už pomalu zařazuju do jídelníčku.

brisilda
3. kvě 2010

no cesnak ani ja nemozem ale tabletky ano su to take kapsule ktore nepachnu 😉 inak mas riadny ten tlak ja som tiez pri vysokom tlaku bola v pohode a pri nizkom som trpela dychavicnostou a predychavala som to uz som si zvykla a tlak ma pod kontrolou no ked mi teraz nedavno sam vyletel na 150 az 160 /90 tak som sa zlakla a hned siahla po cesn. tobolkach 😀 ja som strachoput a bojim sa hlavne teraz na konci tehotenstva

chiwule
3. kvě 2010

já takhle vysoký měla, když jsem nic nebrala - objevilo se to na celodenním měření Holtrem (nebo jak se to píše). Nosila jsem celý den a v noci manžetu a takový speciální tlakoměr. Teď už je to mnohem lepší co beru léky, občas mám až moc nízký 100/68 apod.

chiwule
3. kvě 2010

bris, já se děsně bojím dalšího těhu, abych mimísku a sobě neublížila 😒 navíc jdeme do KETu, takže hrozí že jich bude víc, to by pak byl fakt záhul... i když bych dvojičky chtěla, ale bojim, bojim... ☹

brisilda
3. kvě 2010

no ja by som sa tiez bala prve tehu som mala ukazkove ale toto je akesi cele divne ☹ no su kocky co su na tom horsie cize to beriem sportovo 😉 inak vela zien udava ze ked je prve tehu zle druhe maju super a naopak podla mna to ze sa bojis je normalne ale po porade s doktorom to mozete skusit mozno ti tlak padne dole 😉 ja si na tretie uz netrufam lebo aj na druhe sme si dali nacas 🙂 a to len preto ze po porode asi tyzden som zacala nehorazne krvacat nakolko ma museli nanovo cistit pod narkozou odvtedy sa narokzi bojim ako cert kriza 😉 ale uz sa zmierujem aj s predstavou ze mozno pojdem na sekciu uvidim aky bude tlak pred porodom a pocas porodu teraz uzivam 4 tab. dopegytu a zda sa mi to vela 😒 najradsej by som ich hned vysadila ale to sa nesmie 😒

smoulinka.ciko
3. kvě 2010

Jakoubka ja taky měla vyvolavany v 37 tt, přirozeně, bez Epi. A stím opakováním tlaku u dalšího těhu, nevím, ale taky by mě to zajímalo. V útery tlak 150/95 ve čtvrtek před porodem nevím, po porodu 180/100 a dr celkem spokojený, vzhledem k VT v těhu.
A s tlakem jsem chodila jen ke gynekologovi. Možná i proto jsem měla trochu výhodu u porodu, protože mě rodil on.

Brisilda, měla by ses snažit uvolnit, a nestresovat. Protože nervy taky zvedají tlak. Vím, očem mluvím. Všechno dobře dopadne, neboj

brisilda
4. kvě 2010

smoulinka ja o tom viem vcera bolo 3 h. rano a nemohla som zaspat pochytila ma depka a tlak vyletel hore no akonahle som siahla po knihe a zahlbila sa do deja hned mi tlak spadol dole 😀 takze uz viem co je dobre na uvolnenie 😀 😀 😀

teddyx2
6. kvě 2010

ahoj holky, dneska jsem byla na kontrole a naměřili mi tlak 142/120. Doktor dlouho zvažoval, zda mě nepošle do špitálu, nakonec jsem dostala jen nějaký prášky a zítra jdu na přeměření. Docela mě to vyděsilo ☹

chiwule
6. kvě 2010

teddy, no není to zrovna málo 😉 hlavně těch 120 😒 Lepší by možná asi bylo na chvíli si jít lehnout 😉 aby tě sledovali během delšího časového úseku. Ale jestliže tě mudr prohlídl a myslí, že to na hospitalizaci není, tak uvidíš po přeměření zítra 🙂

teddyx2
7. kvě 2010

Chiwule, dneska jsem byla na přeměření a už to bylo v poho 124/74. Panu doktorovi se očividně ulevilo. Beru ale dál dolpegyt na tlak a dle krevního obrazu mám málo železa, takže do mě perou už i železo. V pondělí jdu na další kontrolu, tak snad to bude všechno v cajku. do špitálu se mi nechce, tak radši ležím celý dny jak zdechlina v pelechu 🙂

chiwule
7. kvě 2010

teddy, to je dobrá hodnota 😉 chápu, že se ti do nemocnice nechce, ale někdy není jiné řešení 😉 ale to asi není tvůj případ. Ještě bych ti doporučila brát magnezium, dá se normálně koupit v lékárně, to taky docela pomáhá na snížení tlaku, nemusela bys pak třeba brát dopegyt...

luuuu
7. kvě 2010

Ahojky, mam jeden dotazik je tu niekto komu stupal tlak v poslednom mesiaci tehu a lezal v nemocnici? posledne dni ho mam docela giganticky bez inych priznakov ako opuchy a bielkovina takze ratam ze na dalsej poradni v utorok si ma uz nechaju tam, ako to prebieha? vyvolaju mi porod kvoli tlaku ked budem buduci tyzden v 38tt alebo to este budu skusat stahovat co asi dole nepojde kedze beriem 3x denne dopegyt a tlak stale nadpriemerny 😅 Najradsej by som uz mala porodene nie tam lezat do konca mesiaca, mam doma dalsieho drobca a neviem si to bez neho predstavit 😒

jajik25
7. kvě 2010

luuuu - já měla ke konci druhého těhu taky vysoký tlak a k tomu mi našly i bílkovinu takže jsem asi týden byla v nemocnici.Měla jsem ještě týden do temínu takže se mnou nedělaly nic tak jsem podepsala papíry a šla domu.Nakonec se malý narodil pět dní po termínu.Podle mě bys v nemocnici ležela jen na pozorování a do termínu by s tebou nedělaly nic jen bys brala prášky a každou chvíli by ti měřily tlak.

lucika09
7. kvě 2010

luuu, aj ja som bola posledný mesiac v nemocnici kvôli tlaku. V poradni mi namerali 140/90 gynekológ ma poslal na konzultáciu do nemocnice, lenže kým som sa tam dotrepala a vynervačila, lebo ma posielali od dverí k dverám už som mala 160/100 a nechali si ma. Okrem tlaku som bola riadne naliatá vodou, ale bielkovinu v moči som nemala. Brala som 3x dopegyt, 2x lomir a 3x magnesium, ale aj tak som mala stále 140/90. Asi som rezistentná na lieky 😀. Nechali si ma do ukončeného 38. týždňa a potom ma poslali domov. Rodila som pár dní pred termínom. Držím palce!

luuuu
8. kvě 2010

Lucka, Jajik dakujem, s tlakom 140/90 som sa ani nedala hospitalizovat, posledne dni vsak mam tak 150-160 na 110 plus minus horedole aj napriek dopegytu, ktory uz asi ako lentilky na mna posobi, tak dufam, ze ma poriesia aj pred terminom k mojej spokojnosti 😀

teddyx2
8. kvě 2010

Chiwu, já magnesium užívám už dva měsíce. Mám to na předčasný stahy, který jsem měla silný a magnesium mi je potlačilo. Mám je dokonce předepsaný od doktora.

chiwule
8. kvě 2010

jo tedy, tak to znám. Mě se dcerka drala na svět ve 26tt ☹ v nemocnici mi nasadili mega dávky magnezia a pak jsem brala i doma...

teddyx2
10. kvě 2010

Mno tak dneska jsem byla na kontrole a dle sestřičky jsem měla možná trochu bílkoviny v moči. Odebrali mi tam další vzorky a výsledky budou ve čtvrtek, tak jsem zvědavá. Sehnala jsem si domů ten tlakoměr, takže se teď můžu kontrolovat i doma. Doktor mi snížil dávky toho magnesia na třikrát denně jednu tabletu a ve čtvrtek bysme měli úplně vysadit. To půjdu naposledy ke svýmu gyndaři a pak už nastoupím na kontroly do porodnice. Jinak mě dnes ještě čeká EKG u obvoďačky.

chiwule
10. kvě 2010

teddy, asi už tě pomalu chystají na porod 😉

susika
23. kvě 2010

vy ste tu už riadne vo vysokom týždni, to by soms a ani tak neznepokojovala s tlakom....ja mám syndrom bileho plašta a vždy tak týždne pred poradnou som vyklepaná ako keby idem k zubarovi...moč je stale negativny, ledva sa nejak to kilo na mna nalepí, takže ani voda sa neudržuje. nohy nepuchnú, ani nikdy nepuchli,t ak som pri malje bola zvlaštny pripad, ked som koli tomu ležala v nemocnici...z leikov mi bolo hrozne zle, nedokazala som vstať z posltele ani po vysokej davke megnezka, čo sa mi halva krutila...ked som to spomenula dokimu, tak povedal, že kým je všekto ako ma byť, aby zrušili lieky ale prišiel durhý a zasa ich nasadil kli tlaku a ja podla toho, akás estrička pišla a ako rýchlo tlak odmerala, som mala od 100/80-do 140/90..občas bol uplne ideálny aj bez liekov....doma mam tlakomer, tlak je vždy OK, len neviem tu hodnotu uložiť,a by osm mala dokaz.muselo by byť ozaj niečo važne aby som šla ležať do špitalu, lebo nemam kam dať malu na dlhšie ako 2 dni...

romana29
23. kvě 2010

Já mám v průkazce od doktorky napsanou hypertenzi, přestože ji nemám. Mám silnou paži a na jejich tlakoměr, co mají, to prostě nestačí, takže místo, aby respektovali, co mi naměřila praktická doktorka - absolutně normální tlak, tak mi do průkazky napíšou tohle. Už jsem jim tam říkala, že u normální doktorky mám tlak v pohodě a že pokud mám paži větší, než na kolik je to škrtidlo, tak asi těžko naměří nějakou normální hodnotu....marnost....I praktická se divila a říkala, že to není normální.
A doma si ho musím taky měřit, ale kašlu na to, protože vím, že ho normální mám. Magnézko mi dala taky, ale to mi chutná, ale nepiju ho pravidelně 🙂
Kamarádka byla s tlakem v nemocnici až dva dny před porodem, nějak se jí udělalo špatně, hrozně vysokej tlak, tak si ji tam nechali a pak jí nabídli, že raději malou vyvolají, aby náhodou nedošlo k nějakým potížím.

susika
23. kvě 2010

a ako sa jej to prejavilo? že je nebolo dobre?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru