Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

ankam
31. říj 2008

alline ani ja som enmala ziadne bolesti a ani hlava sa mi netocila co lekari nechapali.......ale zacali mi opuchat nohy a uz boli aj bielkoviny v moci a ked ma dali do nemcky tak samo-ze tam sa mi tlak zvysil este viac-ale to z nervozity..........a vydrzala som 1noc a hned sekcia

annca
2. lis 2008

ahoj, ja mela v 18tt tlak 160/90, pak opakovane od te doby kazdy tyden 150/90. Takze obvodak me poslal na kardiologii, pristi tyden mi daji na pozorovani na 24 hodin pristroj, ktery bude tlak cely den a noc sledovat a podle toho se uvidi. Kdyz se merim doma, mam tlak ok, vzdy jen u dr vyskoci, rikali, ze asi syndrom bileho plaste, ale ze se to nesmi podcenit. Tak jsem zvedava, ale stejne mam strach, ze budu z toho pristroje nervoznejsi nez obvykle, tak kdovi co mi nameri. Taky vam delali toto vysetreni? diky

amelie001
2. lis 2008

Ahojky,já jsem sice na začátku,ale vysoký tlak teda mám taky,myslíte že je dobré to řct doktorovi,měla jsem dneska 160/100 a 97 tepů mi ukázal tlakoměr.

luckahr
2. lis 2008

amelie, určitě to doktorovi řekni, to je docela dost. Asi dostaneš nějaký prášky na tlak a bude to dobrý. A trpěla si někdy na vysoký tlak?
annca, nevim, jestli je to standartní vyšetření, ale asi Ti nechtějí dávat prášky, kdybys doma měla tlak ok.

annca
2. lis 2008

luckahr: diky, ja doufam, ze to vysetreni dopadne dobre, dr me rikala, ze jinak budu muset do poradny kazdy tyden na ultrazvuk, ze mi nasadi prasky a ze hrozi poskozeni placenty a ze miminko nebude dostatecne zasobeno kyslikem... tak me to celkem vystrasilo. taky mam trochu obavy z cisare.

amelie: rekla bych to doktorovi urcite, protoze se to podchyti vcas...

ankam
2. lis 2008

mne ten tlak merali takto ale po porode.......celych 24 hodin v nejakych cca 5min.intervaloch.Ale bolo to na figu lebo mna to strasne znervoznovalo a uz z toho som mala tlak vysoky

luckahr
2. lis 2008

annco, neboj, to bude dobry, musi se to hlidat, to je jasny, ale tak kdyz budes ten tlak mit vysokej i pri tom pozorovani, tak ti nasadi prasky a pujde to dolu. A myslis, ze je to teda spis syndrom bilyho plaste? Ja mela ke konci tehu 140/90 a vzdycky kdyz jsem sla do poradny, tak jsem uplne citila, jak mi to jde nahoru 😅 ☹. A doma taky dobry, i kdyz je fakt, ze parkrat mi prislo, ze mi neni uplne hej a zmerilo mi to i doma ten hranicni tlak. A je Ti dobre, kdyz jdes na kontrolu?

luckahr
2. lis 2008

ankam, no přesně, mě se to drželo i porodu a jak jsem viděla sestřičku s tlakoměrem (teď nevim, jak se tomu správně říká🙂 ), tak jsem úplně cítila, že mi to jde nahoru. No psycho 😅

ankam
2. lis 2008

a ja som si uz odhadla tie intervaly a ked sa to blizilo tak mi hned stupol ten tlak.............

annca
2. lis 2008

luckahr, ja nevim, myslim, ze je to mozny, ze to bude syndrom bilyho plaste, protoze byvam u doktoru nervozni, uz to tak proste mam... ale zas je mi divny, ze driv jsem u doktora nikdy takovy tlak nemela, mivala jsem spis nizsi a na zacatku tehotenstvi az to 18tt jsem mela 130/70 - coz uz bylo vic jak driv, ale asi v norme - jenze pak mi zacali okolo tech 150/90 merit pravidelne... fakt nevim, ale bojim se, ze pak treba u porodu budu taky nervozni a ze to bude narocny a abych tam pak nejak nezkolabovala ☹ doktorka naznacovala, ze i proto se casto voli cisar...

luckahr
2. lis 2008

annco, neboj, tak ti dají ty prášky a srovná se to. Já jsem si u porodu na tlak ani nevzpomněla a když jsme přijeli do porodnice s kontrakcema, tak jsem měla tlak dokonce úplně ok, to jsem nezvládala se ještě stresovat tim tlakoměrem. Ale po porodu to zase trošku vyskočilo 😒 . Hlavně se nestresuj, bude to dobrý. Napiš pak, co to vyšetření, držim palečky 🙂

annca
2. lis 2008

luckahr, diky moc, dam vedet jak to vypada!

stejzi
3. lis 2008

Nazdárek děvčata, já mám taky vysoký tlak, ta monitorace na 24hod. je dost stresující hlavně když dostanete takový tlakoměr na kterém vidíte kolik vám to naměřilo. Ten přístroj jsem měla dvakrát. První před těhu to mi nedali prášky a druhý v těhotenství asi 10tt. Tam mi nasadili dopegyt. (u toho druhého jsem viděla kolik mi to měří a to mě stresovalo - měří to každou půlhodinu). Teď na konci těhu mám tlak u dr. vysoký, ale doma je to v celkem v klidu. Taky se bojím abych nemusela císařem. Moje internistka mi napsala do papíru, že jsem schopna přirozeného porodu a taky že se bojím dr. Já když vidím tlakoměr, tak cítím jak mi stoupá tlak a nejde to ovlivnit ☹

hlavinka
3. lis 2008

Stejzi: chuderko, to mas blby, ze se ti to zvysi z doktoru. Bohuzel to byva docela caste. Tak moc drzim palce, abys mohla rodit normalne a aby to slo jako po masle 🙂

Holky, muzu se zeptat, jak se pozna vysoky krevni tlak plus preeklampsie, kdyz nemam merak? Posledni tri dny je mi nejak divne, nevim, jak to popsat, jakoze navaly (jasne, ty jsou normalni, ale tyhle jsou takovy jiny), obcas jako motani hlavy a otekly nohy. K dr. jdu az za 10 dni, tak nevim, zda si nemam treba v lekarne nechat zmerit tlak, abych mela klid?
Taky je divny, ze ikdyz ma clovek celou dobu tlak normalni nebo nizsi, tak mu to muze vylitnout na vysoky? Zahada...

Dekuju

mercy
3. lis 2008

To nie je záhada.Preeklampsia a eklampsia môže vzniknúť za pár hodín z nízkeho tlaku, je to genetická záležitosť, určite si choď ten tlak dať zmerať a k dokimu by si mala ísť hneď.Ten termín za desať dní je pre prípad, že by si nemala žiadne ťažkosti- a ty ich máš 😉

hlavinka
3. lis 2008

Mercy: diky, asi si do te lekarny zajdu.
Ale snad to bude v poradku, pokud geneticky, tak by melo, mamka tohle nemela.

mercy
3. lis 2008

A otcove sestry, ak má? A babičky? To nemusí byť v priamej línii.A nie je to výhradne genetika-môže sa to objaviť u teba ako u prvej🙂Skrátka, radšej na to vyšetrenie choď, 33 tt je práve pre eklampsiu kritický, vtedy sa to zvykne začať serkať.

hrusti
3. lis 2008

hlavinka: radsi si zajdi k doktorovi nebo do lekarny. Znama takhle rodila o cca mesic a pul driv. Taky ji z niceho nic otekly nohy a bylo ji blbe, tak jela do porodnice a uz tam zustala.
Jinak ja se pridavam k vam. Pokazde kdyz jdu na gynekologii, tak mi sestricka nameri tlak 140 az 150/100. A pritom u praktickeho doktorka jsem mela 120/80. Fakt asi syndrom bileho plaste. Doktor mi prodlouzil neschopenku (mela jsem ji kvuli nevolnostem), at jsem doma v klidu a hlidam to a pokud by se to nelepsilo, tak mne posle na vysetreni. Jenze mne to doma docela zacina lezt na nervy a premyslim, ze bych se nechala uschopnit. Manzel mi rika, ze je to blbost jit pred vanocemi do prace, kdyz stejne zacatkem brezna odchazim na materskou a hlavne toho maji v praci fakt hodne, tak nevim, jestli bych z toho nebyla vyrizena. Fakt nevim 😖

mercy
3. lis 2008

Mna v minulom tehu poslala doki ku kardiológovi, tam mi namerali 115/70 a volali jej odtiaľ nech ich neobťažuje🙂,ale mala pravdu, na konci tehu to už s vysokým tlakom vypuklo. Hrusti, ja by som do práce išla. Ešte budeš doma dosť dlho aj s bábom, pôjde ti to do pôrodu na nervy. Keby si mala problémy, vždy môžeš odísť.

stejzi
3. lis 2008

Já mám taky vysoký tlak. Už se těším až to budu mít za sebou. Musím si ho pořád měřít, vím že se to nemá, ale mám strach, abych neměla preeklampsii. Nohy mám nateklé ale ne zase tak hodně, bílkovinu v moči nemám, necitím se špatně, ale jsem pořád nervozní z toho tlaku i když beru tabletky. Tak si už přeji aby to bylo za mnou. Do termínu mi zbývá 18 dnů, tak doufám že to bude v poho ☹

mercy
3. lis 2008

Pokiaľ nemáš bielkoviny v moči, je to ok🙂l

hlavinka
3. lis 2008

Hrusti: anebo se zkus domluvit na polovicnim uvazku, treba by to bylo nejlepsi. Nevim, asi na cely bych nesla, riskovat, ze za tyden se ti udela zle nebo budes pod velkym stresem, coz je v praci pred Vanocema vzdycky. Ale na pul uvazku bych se zkusila dohodnout.

Stejzi: aspon, ze uz jsi 38tt, to bude dobry, neboj!!! 😉

stejzi
3. lis 2008

Holky děkuji moc za povzbuzení. To je taky jediné co mě utěšuje že jsem ve 38tt. Pokusím se na to nemyslet. Ráno je to vždy nejhorší. Manžel v práci a já myslím na tlak, odpoledne už je to mnohom lepší. Včera večer jsem měla krásný tlak 133/79.

mercy
3. lis 2008

Stejzi,aj keby ťa teraz brali rodiť, bábätko bude v poriadku.Horšie je to, ke´d je neikto v 30 tt a má preeklampsiu 😒

stejzi
3. lis 2008

To já vím, jen se obávám toho všeho kolem, doma je tlak celkem v poho, ale mám jak přijedem do porodnice, tak mám strach, že mi tlak hodně stoupne (syndrom bílého pláště u mě řádí 😠 )

hlavinka
3. lis 2008

Jinak nasla jsem docela pekne napsany clanek o preeklampsii: http://www.rodina.cz/clanek5640.htm
Treba se nekomu taky bude hodit....

mercy
3. lis 2008

To stým orálnym sexom ma fakt pobavilo 😀 😀 😀

hlavinka
3. lis 2008

Mercy: vid? mne teda taky 😀 Ale kdyz obsahuji latky, ktere snad pry vyvolavaji porod, tak proc ne? 😀

Jinak tedy jsem se ted vratila z lekarny. A jsem docela nastvana, protoze tlak tam sice meri, ale jen takovej ten automat, kde ale nesmite byt tehotny, protoze to nemeri jen krevni tlak, ale taky hmotnost a pomer tuku a ceho vseho v tele. Tak jsem pozadala magistru, zda by mi ho nezmerila, tak rekla ze ne.....No a tak jsem si tedy koupila tlakomer. A vysledek - tlak mam jeste nizsi, nez je norma. Takze sice mam otekly nohy, mzitky pred ocima, ale asi je to z nizkeho tlaku. No, aspon, ze tak 🙂 A tlakomer se muze nekomu dat treba pod stromecek 😉

hrusti
3. lis 2008

Hlavicka: zkus se domluvit se sestrickou na gynekologii, jestli by ses tam nemohla stavit na premereni. Ja jsem taky takhle asi jednou nebo dvakrat byla, i kdyz je pravda, ze jsem ji tam nesla nejake papiry, tak jsem si ji nasackovala i na mereni tlaku. Mam takovou mladou sympatickou sestricku, co je fakt v pohode, tak se jen smala a nic nerikala 🙂
O pul uvazku jsem taky premyslela, ale zase nevim, jestli by se mi to pak nepromitlo do materske, abych ji kvuli tomu nemela nizsi??

hlavinka
3. lis 2008

Hrusti: to by urcite nebyl problem, akorat je problem v tom, ze na gyndu to mam asi hodinu cesty s prestupama mhd. Kdyz cloveku neni dobre, tak to nechci riskovat. Samozrejme, ze kdyz mi nic neni, v pohode tam dojedu, ikdyz je to opruz ta cesta.
No, je pravda, ze by se to do materske pocitalo. Stejne jako do nemocenske, to vse se myslim pocita za rok zpetne. Takze pokud potrebujes penizky, tak pul uvazku nic moc. Jenze to je tezky, bud jsi v praci, mas nervy v haji a mas penize, nebo jsi doma, jsi v klidu a penizky nic moc. Babo rad. Ale pokud mas stale ten vysoky krevni tlak, tak bych byt Tebou zustala doma (tim spis, ze manza je v klidu a nehoni Te do prace). Verim, ze Te doma nebavi, ale zase jsi tehotna a mela bys myslet na mimco a na sebe.
Ja jsem taky kvuli zdrav. problemum doma asi od 18 tt a jsem rada, protoze jsem kazdou chvili mela neco a to bych byla treba tri dny v praci, pak 14 dni doma, pak zas tyden v praci a zase mesic doma. Ale da se to. A mas nejaky povoleny vychazky?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru