Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

vikulik
1. dub 2009

ahoj mami....no ja mam ten tlak v podstate teraz dobry,len vzdy asi tak tyzden pred menstruaciu,uz som nabehla na cyklus,mam take stavy ze mi vybehne aj na150/100tak na 20minut,no ale aj pulzyokolo120,mozno preto lebo sa zlaknem... ☹

mami.sk
1. dub 2009

vikulik to je fajn 🙂 ja som teraz stabilizovana 😀 citim sa velmi dobre, tlak mam normalny a ked mi aj trochu vybehne tak si dam magnezium a zase pohoda. no vzdala som sa kavy tak mozno to je aj tym 😉
a uzivas nejake lieky?

saronka
8. dub 2009

ahoj holky přidávám se.. od 21 se léčím na vysoký tlak.. ještě před půl rokem jsem brala 5 léků denně a měla zákaz s nima otěhotnět...jelikož jsme plánovali mimí tak jsem dostala dopegit, beru ho 3x denně zatím to jakžtakž drží, ale není to velká sláva..docela mám strach..jaký ten tlak budu mít až budu v létě s velkým břichem ..

keiko
8. dub 2009

Ahojte dievčatá aj ja sa k Vám pridám s vysokým tlakom, včera som mala holtera, hrúza, zajtra mam mať výsledky tak uvidíme...chcem sa spýtať navrhovali niektorej isť rodiť cisárskym kvôli vysokému tlaku???

vikulik
12. dub 2009

mami.sk...ahoj... ano uzivam polovicku BETALOC ZOC...rano..no tlak sa celkom drzi..niekedy blbne,ale vacsinou ak su nahle zmeny pocasia...
keiko...mne to navrhli,ale ani nie tak koli tlaku,ale ja som mala este aj busenie srdiecka...Inac pocas porodu som mala 120/80tak dr.vravel..ze by som mohla aj normalne,ale kedze plodova voda uz odtiekla a bolesti ziadne..tak to dokoncili tak ako planovali...

maca793
12. dub 2009

keiko
ja som rodila cisárskym skrz vysoký tlak a aj preto, lebo to boli dvojčatá. ja som mávala tlak 160-90 hlavne tesne pred pôrodom

terezka044
13. dub 2009

ahojte tak ja sa pridavam - vzdy som mala velmi dobry tlak - 120/60, s hodnotami plus minus 5-10, akurat teraz v 30tt mi nameral lekar ze 180/110. 😕 neviete ake problemy by som s tym mohla mat?
citala som, ze niektore mamy sli na sekciu s vysokym krvnym tlakom,ale to nechcem ☹ ☹

terezka044
13. dub 2009

ano a ziadne lieky som nebrala, v podstate ani teraz neberiem - len vela magnezia, a potom mam lieky na stitnu zlazu.
a inak sa citim dobre - nebolieva ma hlava, nemam zavrate, nic.

keiko
13. dub 2009

Dakujem za odpovede...holter dopadol celkom ok, ani lieky nenasadili, tak to snad dotiehneme takto do konca, tiez beriem len magnezko a lieky na štítnu zlazu... 🙂

melis7
13. dub 2009

milá Terezko044.Ten vysoký tlak by se měl naměřit nejméně 3x za sebou,aby vůbez o vysokém tlaku byla řeč.Jednorázově to nemusí nic znamenat,ikdyž ten tvujje fak dost vysoký.Rozhodně by to měl pan doktor sledovat.Jinak nás se na to dává Dopegyt(dávkování různé).
Ještě k těm projevům:vysoký tlak nemusí mít vůbec žádné,závratě jsou spíš u nizkého tlaku,než u vysokého.Někoho může bolet hlava,ale všechny taky ne.
Vysoký tlak je nebezpečný,spolu s otoky a bílkovinou v moči.Je to tak zvaná praeklampsie.Když je hodně dekompenzovaná,může žena upadnout až do křečí a umřít ona i minko.Ale v dnešní době se to už nestává,protože se to kontroluje.Není podmínkou,že ten,kdo má vysoký tlak nutně rodí císařským řezem.Když je ten tlak léky srovnaný,tak klidně můžeš porodit i normálně.Doufám,že ti moje,troch kostrbaté vysvětlení trochu pomohlo.Víc už nevím.Ale určitě by ti to měl pan doktor sledovat a vysvětlit.Měj se a aať je vše OK.

terezka044
14. dub 2009

melis dakujem velmi pekne. 20teho idem znovu na kontrolu 🙂 potom napisem. vdaka pekny den 🙂

melis7
16. dub 2009

Terezko,moc držím palce,ať jste zdravá a miminko vydrží co nejdéle v bříšku.Mějte se Melis

seb
18. dub 2009

ahoj holky, já beru na vysoký tlak asi tři roky CYNT, nevíte, jestli to vadí při otěhu ? Mě řekla dr. , že ho mám brát pořád a v těhu, že pak taky, že je ten tlak víc nebezpečný pro matku než pro plod.

deny3
18. dub 2009

ahojte, mne na internom nameral lekár tlak 150/100, to som bola asi v osmom týždni a hneď mi predpísal Dopegyt, ale rozhodne mi nerobil dobre, brala som jednu tabletku denne a po dvoch týždňoch mi spodný tlak klesol na 59, tak som vysadila. Neviem, či to trochu neprehnal, nikdy som nemala problémy s tlakom a teraz hneď na lieky, lekárka sa splašila a dala ma na PN, teraz tvrdnem doma.

mami.sk
18. dub 2009

seb, ja by som sa poradila s internistom 😉
ja som uzivala pred tehu Bisocard, tiez mi obvodacka vravela ze to kludne mozem v tehu, dokonca mi ho predpisala v obdobi ked sme sa o mimco uz snazili a ked to pocul internista v 6 tt okamzite mi ho vysadil 😒
okrem Dopegytu a magnesia niektore baby uzivali v tehu aj vasocardin - ale ten sa vraj berie ked je vysoka tepova frekvencia.
o inych liekoch v tehu som ani nepocula 😉

syko1
29. čer 2009

Ahojte babeny, moja priatelka je v nemocnici a ma cca 130/90 alebo 140/90 a doktor je povedal ze pojde rodit normalne, lieky od tlaku berie 3x denne. Je to normalne ze jej povedal ze pojde rodit klasicky a nie cisarom? ma termin o 30dni.

marticumacek
10. črc 2009

Holky,co máte vyšší tlak-měříte si jej samy na domácím přístroji?Nevím,do jaké míry tomu věřit.V těhu mi v ordinaci často naměří vysoký tlak-140/90.No,já si myslím,že jsem jen nervózní.Doma jsem si hodinu po kontrole naměřila 126/80 😕

osana
10. črc 2009

ženské,tak já nikdy s tlakem problémy neměla,celé těhotenství ukázkový,jen ke konci začal tlak trochu zlobit,že mě doktor poslal ve 38týdnu do nemocnice/škoda,že si nepamatuju tuto naměřenou hodnotu/a tam jsem taky ten den porodila při tlaku 180/140....naštěstí porod opravdu velmi rychlý,bezbolestný a vše dopadlo v pořádku,jen tlak těsně po porodu byl 180/130...docela maso....Věk v té době jsem měla 24 a váha před otěhotněním byla 50kg...Tlak mně v porodnici měřili několikrát za den různýma tlakoměrama,podávali tabletky a nechápali... Já jsem si připadala jen vyčerpaná,a motala se mně hlava.....Byla jsem pak o něco dél v nemocnici.Poté jsem v šestinedělý brala dopegit..chodila2x týdně na měření tlaku do nemocnice....a postupně se mně snižovali dávky léku..Po asi půl roku jsem byla bez léku...Tlak opět dobrý.Nyní po pěti letech jsem po druhé těhotná,tak se modlím,at nemám stejnýproblém,neboť už mám prostudované veškeré následky,možnosit,rizika....no....ještěže jsem tenkrát nic nevěděla...! Takže tak.....není o co stát!! Ne nadarmo se říká,že vysoký tlak je zkrytý zabiják...Zatím...

vejulienka
11. črc 2009

ahojte, viete mi niekto poradit ci krvny tlak 87/60 je v tehotenstve normalny?

xxveronikaxx
11. črc 2009

vejulienka

Ahoj ja som v 30tt a v 28tt som mala 90/60 krvný tlak ale to som bola dosť slabá som brala vitaminy a už sa mi tlak upravil na 120/70 🙂

blancudlinka
28. srp 2009

zdravim vsechny 🙂 dneska jsem prisla od doktora nameril mi tlak 150/100 a tak me poslal na internu.holky ja se bojim neni to na hospitalizaci ze ne?mam 13.ti mesicni holcicku tak nemuzu byt ve spitale 😢

wacinka
29. srp 2009

blancudlinka ono záleží na nemocnici zda tě tam nechají můj doktor by mě už v nemocnici nechal. Jelikož normálně mám tlak tak 120/60 teď s emi začal zvedat a vyfasovala jsem tlakoměr domů a měřím pokud by se mi vyhoupl přes 145/95 tak mám jet do nemocnice, ale já mám i otoky... takže spíše mají strach z preklampsie 😉

blancudlinka
29. srp 2009

ahojky wacinka.ja mam otoky prave taky a i bilkovinu v moci tak mam prave strach ze to nebude tak jednoduchy.normalne totiz mam tlak90/60. ☹ ale uvidim v pondeli si tam mam zavolat a objednat se tak jsem desne zvedava jak to dopadne pak dam vedet.zatim ahojky vsem 🙂

blancudlinka
2. zář 2009

ahojky tak jsem dneska byla na te interne a dostala jsem prasky ktery budu brat rano a vecer a musim si kazdy den merit tlak.a za ctyri tydny tam jdu na odbery a na kontrolu.tak snad to bude po tech praskach dobry 🙂

wacinka
2. zář 2009

tak to jsme na tom stejně mám léky a měřím tlak a musím každý den na monitor

blancudlinka
4. zář 2009

koukala jsem ze mas uz zitra termin tak at jde vse tak jak ma a at jste s malou obe dve zdrave 🙂

wacinka
4. zář 2009

jj, máme, už si nepřeji nic jiného než porodit, už toho mám plné zuby celé těhu jen s problémama 😉

saronka
4. zář 2009

holky může se brát dopegit i během kojení?

wacinka
4. zář 2009

správně by se neměl, jelikož to jde do mléka. A myslím, že i v letáku mají že pokud kojíš a bereš ho musíš přestat kojit.

saronka
4. zář 2009

aha.. to mi nikdo neřekl..co pak budu brát tedy.. 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru