Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

simonakp
30. pro 2014

Ahoj Já mám 6 týdnů do porodu, tlak jsem měla 145 a mám oteklé nohy, jdu na přeměření a když to neklesne chtějí mě dát do nemocnice. Bílkovina je ok. Tak uvidíme. Nohy na stůl bohužel nepomáhají 😒

ladyhacek
11. bře 2015

Obnovuji diskuzi > snad to půjde 🙂. Dnes 150/ 95 dostala jsem prášky,ale jinak dr nic neříkal teď jsem si uvědomila > mám raději odpočívat nebo nemusím? Uklízím po stěhování tak chci vědět jestli se mám na to vyprdnout > mamka mi slíbila pomoc,ale asi nevydržím celý den ležet a nic nedělat.

owllucie
30. bře 2015

můj tlak je každý den 150/90 :-/ a když mám nízký tak 120/60 ..... tep mám každý den nad sto :( docela mazec si teda aspon myslim .. pan doktor jen řekl, že když mi bude špatně mám si zajet na pohotoost tak nevím ....

owllucie
30. bře 2015

@ladyhacek odpočívej ;) můžeš po kouskách něco ukliit, ale neměly by jsme se namáhat :-/ 🙂)))

ladyhacek
31. bře 2015

@owllucie děkuji malý je už s námi 🙂

owllucie
31. bře 2015

@ladyhacek Velká gratulace!!!!

p1983k
9. dub 2015

Ahoj holky,tak má kontrola dopadá vždy tak,že mi naměří sestra 130/80 a ještě mi nadá..to přece není normální. Za prvé mám za sebou špatnou zkušenost a tak je pro mě každá kontrola dost stresová,za druhé i když jsem doma,tak cítím že mi srdce tluče mnohem rychleji a silněji než před otěhotněním a není mi to vůbec příjemné...jen například vyjdu schody a srdce bije jako o závod a strašně se zadýchávám. No a a teď jsem vystresovaná z kontrol už jen kvůli těm sestrám,že mi zase nadají at se uklidním že mám vysoký tlak...jako takové jednání mi opravdu nepřijde normální. Měli by s tím spíš něco dělat a ne mi nadávat,jsem z toho dost špatná.

ludul
16. dub 2015

holky, můj tlak se pohybuje 120 - 145/60 - 70, jsou to dost rozdílné hranice mezi první a druhou hodnotou...mudr to nějak neřeší, cca od 14 týdne beru 2x dopegyt ... měla jste to taky nějaké - ty rozdílné hodnoty - dnes ráno 138/59..☹

zo_ja
18. dub 2015

@p1983k 130/80 je úplně v pohodě, hranice je 140/90.

p1983k
18. dub 2015

Nemate prosim nekdo zkusenost ze by vyssi tlak mohl zpusobovat Ultrogestan?Beru 10 tablet 4 mesice.Diky

smallinka
18. dub 2015

@ludul důležitý je ten nižší a ten máš normální, normál je 80 tak máš spíš nižší.....

smallinka
18. dub 2015

@p1983k uplně normální tlak, to že se zadýcháváš do schodů je v těhotenství taky normální....

vanule
18. dub 2015

Holky jsem s Vámi, při prvním těhotenství mi zjistili preeklampsii (34tt) odvezli mě do nemocnice s tlakem 230/120 a od té doby se lecim na vysoký tlak,pravidelně chodim na KO na interní,beru léky...teď jsem znova těhotná a tlak u dr. katastrofa i přes léky mi naměří 150/106 tep 110 ☹ prostě děs! Gynekolog. mi řekne, že s tím mám něco dělat, ALE co???? Doma si pravidelně měrim a mám v pohodě, kolikrát i spíš nízký 117/70 tak mi na interně napsala dr. do papíru, ze mám syndrom bílého pláště!!

smallinka
18. dub 2015

@vanule ahoj můžeš mít syndrom bílého pláště.....mám to taky....tlak doma mám OK, 120/80, u mudr. mám o něco vyšší. Koncem těhu jsem měla taky preeklampsii......tak jsem brala léky. Mám paniku z lékařského prostředí a teď už i doma z tlakoměru.... ☹ V těhotenství by tě měli hlídat....jinak když nejsi těhotná, tak bych doporučila určitě sportovat, možná změnit i stravu, pokud třeba hodně solíš nebo si dopřáváš nezdravé věci-smažené, nepít kávu-každý den. Víc pro to, asi udělat nemůžeš.

vanule
18. dub 2015

@smallinka opravdu jsem hotová už kdyz se řekne slovo TLAK tak okamžitě cítím jak začínám pulsovat!!! 😨

smallinka
18. dub 2015

@vanule přesně to mám taky....ono když se ti zrychlí tep tak se ti zvýší i tlak....logicky. Je to úzkostná panická porucha, můžeš si o tom něco přečíst na netu. Jsou různé stupně, ty nejhorší se projevuje, že člověk nevyleze už ani z baráku. Já třeba mám paniku i v autobuse, ve vlaku, nebo haly plné lidí, mám úzkost, že se od tama nedostanu, začne mi bušit srdce jak o závod, potí se mi ruce....Má to více příznaků...... já to zjistila už dávno. Jsi prostě citlivější povahy jako já a nezvládáme stresové situace. Zpanikaříme. Opravdu je dobrý sport, nejenom na tu fyzičku, ale já běhám hlavně kvůli psychice! 🙂

smallinka
18. dub 2015

@vanule ještě jsem zapomněla že jsem cvičila před těhu jógu, zklidňující cvičení. Teď je to s dětma horší, ale člověk si na sebe musí prostě udělat čas. Nemůže jen dělat co musí. Naštěstí nám fungují obě babičky, tetička a manžel taky někdy pohlídá. Ale bez sportu má člověk i černé myšlenky tak proto ho taky potřebuji, všechno se zdá pozitivnější s výplavem hormonů štěstí 😉 takže se chci vrátit i k józe....

zo_ja
18. dub 2015

@vanule A měříš si tlak doma? To by určitě chtělo vědět, jestli ho máš nahoře pořád nebo jen u dr. A změnila bych internistu. Měli by Ti natočit aspoň EKG a dát ABPM - tzv. tlakovýho Holtera na 24 hod monitoring tlaku, jak se to chová. A správně vyhodnotit. TEn tlak zrovna bych teda nepodceňovala. Ten systol. není tak děsnej, ale ten diastol 106, jestli máš často nebo pořád může být fakt problém. Měli by to změřit, řádně vyhodnotit, a dle toho TI případně dát nějaké léky (Dopegyt nejspíš). Pže z toho může být velmi vážný problém.
Taky by Ti měli hlídat bílkovinu v moči - kdyžtak si kup v lékárně ty papírky, ať víš, a máš-li otoky, tak to jsou známky preeklampsie. Tlak samotnej tak děsně závažnej být nemusí, ale když se to léčí při těchto hodnotách. Hrozí problém Tobě a špatná výživa až úmrtí miminku. Jinak nejsem zastáncem zásahů, nadbytečných vyšetření, natož medikace v těhotenství, ale tyhle hodnoty, pokud nejsou jen u dr. jsou už na hranici.

vanule
18. dub 2015

@zo_ja měřím doma pravidelně a opravdu mám tlak do 130/80 ,ovšem jakmile sednu do čekárny jakéhokoliv doktora tlak jde nahoru...EKG mi dělají pravidelně a vždy v pohodě. Na ty papírky se určitě zeptám, i když mi v poradne kontroluji bílkovinu a zatím taky OK, ale to jsem měla v prvním těhu taky a přišel 34tt a šlo to rychle,tlak,bílkovina i otoky ☹ a akutní císař....

michaela2310
18. dub 2015

@p1983k já měla tlak 130/70 či 130/80 na gyndě u druhého těhu snad pokaždé, prášky mi nedal, ale musela jsem se chodit přeměřovat i obvoďačce, tam jsem ho měla normální, ale na gyndu jsem se pak bála chodit, a pak mi stoupl i tlak, ještě blbá sestra, se mě na něco při měření ptala a i tak byl pak tlak vyšší... dr mi vyhrožoval nemocnicí... ale to jsem se bála, kdo by se mi staral o staršího syna a tím ten tlak byl horší... ale nikdy nebyl vyšší než 145/90 nakonec jsem vydržela do 36tt a pak začla na kontroly chodit do nemocnice a vydržela doma do porodu...

zo_ja
18. dub 2015

@zo_ja 130/80 je úplně normální tlak. Pokud to máš teď takhle, nemáš otoky, bílkovina stačí na kontrolách, měla jsem za to, že máš těch 150/105 nebo kolik jsi psala. Jinak EKG může být OK, tlak vyšší až vysoký. Ale je určitě dobrý ho mít natočený v každým příp.
@michaela2310 Tvoje čísla nejsou opravdu nejsou důvod k žádnému takovému přeměřování. Nechápu, proč Tě takto honí. To je úplně v pohodě. Hypertenze začíná nad 140/90, a to se ještě doporučuje nemedikovat, pokud je ten horní do 150 a spodní do 99 a řešit to klidovým režimem atp. Samozřejmě pokud nejsou ty další věci k tomu (bílkovina, otoky). V tom přpadě, kdy je zvedlej je potřeba ho často měřit, dnes myslím přeměří i v lékárně, jinak se dá koupit za cenu ca 1200 slušnej, hodí se doma mít ,si myslím. Ale pokud máš 130/80, tak se tím fakt nemusíš trápit, jde o ty vyšší hodnoty, jestli jsou jednorázově, tak ještě ok, ale neměly by být často anebo třeba pořád. Pže může být i varianta, že u dr. naměří 145/90, ale někdo mívá víc. Ještě pořád se to dá nechat, ale hlídat.

michaela2310
18. dub 2015

@zo_ja no vidíš, a můj bývalý dr. mě od 20tt děsil nemocnicí, což pak pro mě bylo ještě horší, že jsem řešila kdo by se staral o syna, manžel jezdil do práce v pondělí a vracel se ve čtvrtek či v pátek.... když jsem pak chodila na ko do nemocnice, tak mi tam jednou taky vylétl tlak, hned mi udělali krevní testy a vše bylo ok i monitory byly v pořádku a sestra mi říkala, že bych v nemocnici byla tak dva dny, než by zabraly prášky, pak bych šla domů... kvůli těm řečem co měl můj bývalý dr. tak jsem si těhu vůbec neužila ☹

zo_ja
18. dub 2015

@michaela2310 To má všechno vliv, stres, to zacházení, co píšeš, těhotná s malým dítětem, bez opdpočinku celý týden, na vše sama... To jo. Hlavně ten horní z toho leze nahoru, i z atmosférickýho tlaku atp.
Já mám vyšší (při těhu), když toho mám víc, málo spím, a větší fyzickou aktivitu, i den poté tlak ještě nahoře.
Nedivím se, že sis těhotenství za takových okolností neužila, jen stres a strach a jak to všechno udělat. Bez podpory je to blb, resp. s takovým podrýváním, děšením atp.

dankralovna
10. kvě 2015

@vanule ten gynekolog je teda pašák! Co bys s tim asi tak zmohla? 😠 Chjo. Drzim palce.

dankralovna
10. kvě 2015

Tlak mivam normalne nizky. V tehu od cca 33.tt mi to zacalo lezt nahoru. Dostala jsem Holtera, pak recept na Dopegyt s doporucenym dávkováním. S tim ze se tedy mam merit doma a davku si pripadne zvysovat. Zacinala jsem 0-0-1 a nyni jsem na 2-1-2. Jsem z tech prasku utahana a vycerpana z obav, zda to poleze/nepoleze, jestli k tomu se neobjevi ta bilkovina v moci.. uz tak toho bylo dost...
Drzme se, devcata! Vsak to nepotrva vecne (i kdyz to tak nekdy vypada 😀 ).

anezkanovakova
17. říj 2015

já mela 170/95 aza 14 dní 150/90 . .. a beru dopegyt.. tož uvidíme..... točila se mi furt hlava a bolela me.. i celkove me nebylo oki... je to ted moje druhé těh. a jsem v 17tt.. musíme bojovart.... asi mi to delaj nervy.. páč první prcek má hemofilii atak mám asistrach co bude ted.. uvidíme.. přemýšlím že budu chodit u nás na středisko si nechat prubezne meřit tlak aby mel doktor přehled.. pořp abych pak nic brát nemusela...

petrusacka
20. říj 2015

Ahoj holky. Je tu někdo, kdo bere (bral) v těhotenství kromě Dopegytu i jiný lék...??
Agen (Zorem)....??

andy80
20. říj 2015

@petrusacka já měla Vasocardin

petrusacka
20. říj 2015

@andy80 JJ - ten mám taky... ale k tomu bohužel ještě ten Agen - bez něj to fakt nejde ☹ Vzhledem k tomu, že mi doktoři tvrdí, že se v nutných případech dává, se snažím najít někoho kdo ho taky bere (bral), ale nikde nikdo...
vasocardin je ok - toho se nebojím 🙂

U tebe vše dopadlo ok?

tehulka12
20. říj 2015

@petrusacka tak hlavne,jestli se ti ten tlak drzi.Kamaradka mela koncem tehotenstvi trojkombinaci leku.Rodila ve 35. tydnu.Chlapeckovi je uz skoro 5.Je uplne v pohode,ale kamaradka ma TK porad vyssi a leci se s tim.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru