Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

mia81
8. říj 2009

nicole to je super len tak dalej .Hlavne vela oddychuj napr. ked maly spinka tak si pospi aj ty alebo si len tak polenos

miroslava89
8. říj 2009

ahojte...nebola ste nahodne niektora na kardiologickom a internenom vysetreni kvoli vysokemu tlaku?.. chcela by som len vediet o co sa tam jedna..

mia81
8. říj 2009

Na internom vysetreni ti odmeraju tlak,natocia ekg,odvazia a musela som priniest aj vysledky krvnych odberov(ko),doktorka mi popocuvala dychanie,zistovala anamnezu a snazila sa riesit co a ako s tlakom..

no a kardiologicke to neviem ,ale ja som bola aj na echo srdca a ked som lezala v nemoc. tak aj na ocnom kvoli ocnemu tlaku.

pink_lady
9. říj 2009

na internom to co pise mia, popytaju sa ta na vsetko od malicka, a naordinuju lieky, na kardio som nosila holter, bola na echu, popocuvali, krv zobrali a dali pripadne lieky

monterka
9. říj 2009

Ahoj holky,hlásím že mám po KO a dopadla dobře. Mudr.mě pochválil...tlak 130/80 a monitor taky dobré a dostala sem magnézko. Další KO příští čtvrtek.

mia81
9. říj 2009

ahoj monterka vyborne spravy,drzkajte sa obaja

monterka
12. říj 2009

Dobré upršené ráno,dnes musím jet ke svému gyn.pro výsledky streptokoka a určo bude měřit tlak a ozvy. Už teď mám z toho hrůzu jak dopadnu! Dnes tam jedu před porodem naposledy. Držte mi pěsti!

mia81
12. říj 2009

ahoj monterka neboj urcite vsetko dobre dopadne

monterka
12. říj 2009

Mia,dopadlo to úplně stejně jak minulé pondělí...tlak 140/95 a ozvy vyšší. Mudr.by mě zase nejradši hospitalizoval,ale uznal že to může být ze stresu a jak du z domu na vlak a z vlaku do ordinace do 1patra. V nemocnici to mám vždycky v poho a holter vyšel taky dobře.

mia81
12. říj 2009

monterka a co tak syndrom bieleho plasta.Myslim ,ze mas stres ako to dopadne a potom sa ti tlak zvysi.Uz sa ti to krati mas uz nakupene vecicky?

monterka
12. říj 2009

Mia,já si to taky myslím když mám holtra v poho a v nem.taky. Naštěstí už k němu nejdu! Je to hrůza...za 3týdny mám TP. Všechno už mám nachystané a nakoupené...snad...když tak přikůpíme 🙂

monterka
12. říj 2009

Jo a ještě mi zjistili streptokoka.

mia81
12. říj 2009

monterka ked sa to zacne sypat tak sa to sype a neda sa to zastavit(problemy,stresy,strach,choroby k jednej sa nakoniec prida druha).

monterka
12. říj 2009

Mia taky sem si říkala. Snad aspoň porod bych mohla mít rychlejší a méně bolestivý 🙂

mia81
12. říj 2009

Budem ti drzat palce nech mas rychly porod.Skoda ,ze ja som sa v tomto nepodala na svoju mamu ta ml. brata skoro porodila v autobuse.A ani ako prvorod. sa dlho netrapila.Sesternica ma dievcatko bude mat rok a ta porodila za 3 hodiny.O 23 prisla do nem. a o 2 uz bola mala na svete.To bola rychlost

pink_lady
12. říj 2009

monterka drzim palce 😉
mia snad druhe budem mat tak rychlo porodene 😀

monterka
12. říj 2009

Mia,šťastné to ženy! Pink,díky. Popravdě mám z porodu hrůzu...ani né tak z bolesti (možná proto že nevím jak to bolí) ale spíš z toho že se budu několik hodin trápit.

nicole_11
12. říj 2009

Tak hlásím,že dneska večer zase vysokej tlak ☹ ,Dr. jdu až v pátek,tak jsem zvědavá co mi řekne...ale trpím hodně na nevolnosti,tak nevím jestli to s tím nějak nesouhlasí,vždycky,když je vyšší,tak je mi strašně zle od žaludku...takže bud je mi zle,protože je vysokej anebo ho mám vysokej kvůli těm nevolnostem 😒 Bývá Vám taky zle?

nicole_11
12. říj 2009

Jinak ted je zase v pohodě po prášku a taky jsem do sebe nasoukala trošku ovoce...a už je mi lépe i celkově...

pink_lady
12. říj 2009

monterka - pomoze ked si pomyslis ze aj to malinke sa boji, boli ho to a bude sa tiez trapit...a ak by si rodila sc tak si predstav ako mu je tam dobre pri mamicke a zrazu pride daky doktor a vyberie ho...aky sok to musi pre neho byt

Livia momentalne mi je priserne od zaludka a tlak vysoky ale ja uz tehu nie som 😉

mia81
12. říj 2009

nicole uzivas dopegyt?a ak ano tak pravidelne?

pink-lady mas stale vysoky tlak?

pink_lady
12. říj 2009

mia nie, aj ked este mam uzivat dopegyt, v piatok idem na interne na kontrolu, len dnes mi je nejako od zaludka zle, ale to asi z jedla, a tlak mi zas nejako vyletel...ale myslim ze to je len z tej "telesnej nerovnovahy"

nicole_11
13. říj 2009

Beru dopegyt 3x denně...jak mi vyletěl tak to bylo těsně před tím než jsem si měla vzít další,ale většinou ho mám pořád v normě...ale možná to souvisí s tím jak je mi zle a je to pro mě docela utrpení si ho brát,protože se mi vždycky navaluje ☹

mia81
13. říj 2009

pink-lady to mas asi pravdu ,ze to je len s tej telesnej nerovnovahy.Kym sa v tele vsetko ustaly prakticky si este v obdobi sestonedelia.

nicole to je dobre ze ho beries .

garonka
13. říj 2009

mne dnes vyskočil katastrofalny tlak nedavno som namerala 160/70 volam doktorke tak mam prísť ráno a mi namera aj ona aj lieky mi daju, no ja som vnutorne nespokojna lebo čakam za vysledkami či su v poriadku 😔 zobudila som sa cela spotena 😒

garonka
13. říj 2009

teraz som si dala paradnu prechadzku do tej zimy tlak nameram a je 130/60 vonku som si prevetrala hlavu, že nemôžem sa tak báť 😔 aj tak vysledky neovplyvnim 😔

mia81
13. říj 2009

garonka budem drzat palce aby vysledky dopadli dobre .A ten tlak 70 je vynikajuci uz horsie je ten 160 ,ale dobre si urobila ,ze si volala doktorke .Ako sa hovori radsej ist desat krat zbytocne ako raz ...ved vies co. v dnesnej dobe najst super doktora je umenie .

garonka
13. říj 2009

presne tak mia len som ostala uplne v šoku keď mi taky tlak vyskočil 😒 ale uplne rozrušena, spotena som bola, tak som zobrala hava na prechadzku do tej zimy som sa vyventilovala a potom nameram 130/60 ale rano pre istotu zájdem že čo.

pink_lady
13. říj 2009

garonka hlavne musis byt v klude! ale viem si predstavit ako ti je mne par dni pred porodom ked stale stupal tlak, vracala som a tak tak mi zt len z toho bolo priserne...ale spodny tlak 60 i 70 je super, ten vrchny az tak neni vyznamny, teda je, ale dolezitejsi je ten spodny a tiez je dolezite aby medzi vryhcnym a spodnym nebol maly rozdiel, vtedy to je zle...
mia a kedy sa ti to uplne znormalizovalo?
nicole drzim palce 😉

mia81
13. říj 2009

pink-lady zhruba do 2 - 3 mesiacov .Ale uz malokedy mam svoj tlak 120/80 tehotenstvami sa mi pokazil. teraz mam 130/90 a ked by sa zvysil staci mierne a uz to citim.Niekedy by som mohla hlasit pocasie vdaka jazve( po cisar. ) aj teraz ma mierne pobolieva a svrbi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru