Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

garonka
8. zář 2009

blancudlinka

ja som najprv mala 160/100 a potom v nemocke 170/90 nasadili mi magnezium, a o dva dni dopegyt ale ozaj v noci som spala ako zarezana a cez deň som bola totalne ospala, mne sa normalne čudovali, že som tu svoju posteľ musela mať veľmi rada 🙂 teraz mam tlak v norme zatiaľ tak 120/80 to je vraj najidealnejší tlak, kvôli tomu mi v nemocke brali odbery 24 hodinovy moč či mam bielkoviny v moči lebo to signalizuje vysoky tlak, zajtra nesiem lekárovi už asi tretí odber tak snaď tam tie bielkoviny nebudu 😕

a berieš len dopegyt či aj magne B6? ja mam magne trikrat denne to je magnezium

blancudlinka
8. zář 2009

ja beru jenom dopegyt.na kontrolu jdu posledniho.tak jsem zvedava

garonka
8. zář 2009

neboj pokiaľ maš tlak upraveny tak ti ho aj vysadi 😉

blancudlinka
8. zář 2009

to doufam ze mi ho pak vysadi protoze uz jsem nervozni z toho jak malo citim pohyby malyho.je z tech prasku chudak taky uplne ospalej a moc se nevrti. ☹

blancudlinka
9. zář 2009

tys taky citila pohyby miminka min kdyz jsi brala dopegyt?

garonka
9. zář 2009

ja som brala dopeyt v nemocke myslím že v 14tt som bola, a teraz zatiaľ necitím pohyby ale už by som aj mala, no niektore prvorodičky cítia pohyby okolo 20tt tak to budem asi aj ja 🙂 ale určite je i tvoje miminko ako oťapene lebo dopegyt fakt uspava. 😉

blancudlinka
9. zář 2009

ale stejne me stve ze malyho ted citim min.jsem v 25.tt tak me to znervoznuje.byla jsem zvykla ze sebou malej nekdy strasne hazel a ted nic.ale je fakt ze kdyz ja jsem z dopegytu desne utahana tak malyho to chudaka musi strasne uspavat.

serenka
12. zář 2009

Ahojky,
už 2 měsíce mě trápí vysoký tlak, 14 dní beru na snížení Isoptin a držím si haldimu cca 130/85. Léčíte se také někdo s vysokým tlakem? Čekáme dvojčátka 🙂

blancudlinka
12. zář 2009

ahojky ja beru 14 dni dopegyt mela jsem tlak 150/100 ted se mi to drzi kolem 128/70-80 jak kdy.ale jsem desne utahana.jsem ve 25.tt a cekame chlapecka.neboj urcite se to tema lekama zlepsi. 😉

serenka
15. zář 2009

Ahoj, Dopegyt mi dala Dr. domů, kdyby se mi tlak hodně zhoršil, abych nejela do nemocnice s moc vysokým tlakem, držím si hladinu cca 130/85, nesmí to prý přejít 90-tku ten spodní.

serenka
18. zář 2009

Blancudlinko, kolik bereš toho DOPEGYTU? Mě se včera zvýšil tlak a tak mi Dr. přidala k Isoptinu ještě Dopegyt ☹

vlada84
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
blancudlinka
18. zář 2009

ahoj serenko.beru ho dvakrat denne rano a vecer.to je blby ze se ti zvysil tlak snad se to po tom dopegytu zlepsi me se docela srovnal.neboj bude to urcite dobry 😉

serenka
18. zář 2009

Blancudlinko, já beru ISOPTIN 3x denně 80 mg už skoro 4 týdny a dnes tedy mám nasadit k tomu Dopegyt půlku ráno a půlku večer toho prášku 250 mg. Ty bereš jakou gramáž? Četla jsme na netu, že je vhodný v těhu, nemám příbalový letáček, Dr. mi prve nasypala 10 tabletek pro nouzi volně, kdyby bylou ouvej. O ISOPTINU píšou, že v těhu jen ve vážných případech, tak ale věřím Dr., že ví co dělá, vždyť je Podolí vyhlášené a nemůžu si na jejich péči stěžovat!!!!
Jak dlouho ho bereš? Jak vysoký tlak jsi měla předtím a teď?
Taky se ti po něm tak motí hlava? Mě jo ☹ a to jsem si vzala dneska jen půlku toho 250 mg ☹

tessinka
19. zář 2009

Ahojte, jasom som začínala tehotenstvo skôr s nižším tlakom ako je normál a posledný mesiac sa mi zvýšil, na poradni to bolo vždy tak do 135/ 90. Na poradni som nikdy nemala bilekovinu v moči.Po poslednej poradni som sa cítila čudne, nie zle, lne čudne, ale to už bol 39 tt a bola som z toho už akási vystresovaná, doma som si zmerala tlak a bolo to veľmi vysoké, 170/ 100. Šli sme radšej do nemocnice, kde ma hneď prijali, TK bol stále vysoký, ale začali mi dávať Dopegyt. Navyše mi zistili bielkovinu v moči, ktorá tam na poradni ráno údajne nebola. Už sa to ale nedalo znížiť, tak mi vyvolali pôrod a bolo to LTT, potom mi lekári povedali, že dobre, že sme prišli.

Plodová voda bola skalená a už dlhší čas som mala pocit, že bábätko chce ísť von.Takže mám pocit, že možno šlo vlastne o prenášanie a TP bol zle stanovený.

Poučenie do ďalšieho tehotenstva mám takéto:
- viac veriť svojim pocitom. Gestóza sa možno memusela vyvinúť až natoľko, ak by lekár viac bral do úvahy, že som možno dlhšie tehotná, ako to pripúšťa.
- ten Dopegyt už od začiatku problémov s TK - mne ho nikto nepredpísal, ani som o ňom netušila a v nemocnici mi povedali, že som sa problémom s tlakom a ohrozeniu dieťaťka mohla vyhnúť, keby som ho užívala.

Dávajte na seba pozor. Držím palce.

dadadaduska
20. zář 2009

ahojte ja som v 37tt, celú poradnu som mala dobrý tlak v piremere 100/70, posledné dve poradne sa my začal tlak zvyšovať, 125/80 a 130/90, teraz si doma merám tlak ale ráno mám vždy vysoký dnes som namerala 136/92, som však riadne z tohto stavu vystresovaná takže teraz ani neviem, či je to raálny tlak aby som zbytočne nejančila v utorok idem na dalšiu poradnu naposledy som bola vo štvrtok...

inak poobede mám vždy tlak oko 115-120/80 takže teraz neviem ako sa v tom orientovať, lekár mi kázal prísť ak bude nad 130 ....

bielkovinu v moči nemám, len spuchnuté nohy tie si snažím vykladať ale veľmi to nepomôže, teda úplne neodpuchnú

zelvatko
20. zář 2009

když si to tady tak pročítám, tak začínám být docela v klidu.. jsem v polovině těhu a vždy jsem měla vyšší tlak, sestřička se při první kontrole trochu zhrozila, ale můj tlak je tady z těch vašich nejmenší.. 130/68 .. otoky zmizely spolu s letními vedry, moč mám v pořádku..
Ale i tak.. musíme na sebe dávat pozor.. holky držte se 🙂

selyma
20. zář 2009

MNe sa niekedy zda, ze v priebehu dna mi tiez ten moj tlak poriadne vyskoci ale to len na par minut. Ale potom uz normal. Dufam,, ze to velmi neskodi

serenka
20. zář 2009

Ahojky,
já mám dneska od rána 130/90. Zítra mám volat Dr., tak jsem zvědavá co mi řekne. Hlavně holky měřte tlak v klidu, v sedě, né po námaze, ať to nemáte zbytečně zkreslené....

lucierob
21. zář 2009

ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat. Nevíte něktrerá jak je to s císařským řezem při vysokém tlaku? Jako jestli se může dát úplná narkoza nebo jestli jenom spinál?

irasek
22. zář 2009

lucierob: já měla tlak 160/120 v den vyvolání porodu (35tt) a bylo jim úplně jedno, jestli spinál, nebo celková. Dali mi vybrat, já chtěla spinál, páč jsem se nechtěla připravit o první křik 🙂 Ale kdybych řekla celková, tak bude anestezie celková.

jakoubka
22. zář 2009

Ahojte,
já při prvním těhu měla tlak hraniční,ae i tak jsem brala 2 krát denně Dopegyt.Porod mi vyvolávali v 39+6tt,báli se přenášení 😉
Ale chtěla jsem se zeptat,jestli se vysoký tlak může opakovat i při druhém těhu?

mia81
23. zář 2009

ahoj jakoubka VT sa moze aj nemusi opakovat.Ale ak si mala VT budes viacej kontrolovana od lekara.

monterka
23. zář 2009

Ahoj holčiny,v pondelí sem byla u dr.na KO a měla sem tlak 140/100 napsal mi Dopegyt 1krát denně a chce abych obden jezdila na přeměření k obvodnímu. Dnes sem tam byla měla sem 127/95 tak mi zvýšil dávku na 3krát denně. Čekáme první a mám strach aby byl malý v pořádku!

mia81
23. zář 2009

ahoj monterka v prvom rade sa nestresuj vela oddychuj a uzivaj lieky .Opytaj sa lekara na magne B6 ja som tento vit. uzivala spolu s dopegytom.Ak by ta silno bolela hlava alebo napuchli nohy chod do nemocnice alebo k svojmu lekarovi.(tu nemocnicu neber ze ta chcem strasit ,ale mam skus. s vys. tlakom mam3 chlapcov z toho 2 su predcasne narod. v 33tt)chvala bohu su v poriadku

monterka
23. zář 2009

Mia,gynek.mi řekl že jak mě začne bolet hlava,tak mám jet hned do nemocnice. A dnes mi obvoďák řekl že kdyby se s tím nic nedělalo tak by se malý mohl udusit. Sem se pořádně vylekala,ale snažím se myslet pozitivně! Ty vitamíny sou na předpis nebo je dr.předepisuje.

garonka
23. zář 2009

monterka aj ja som mala problem s tlakom hoci to nemam vyhrane, stoji mi na hranici 120 alebo 130/80 môže sa mi zvyšiť 😒 beriem Magne B6 3x1 a v nemocke mi davali Dopegyt 2x1 magne je volnopredajny liek ale dopegyt je na predpis 🙂
neboj treba veľa odychovať a žiadne stresy a rozčuľovania, hoci sa mi to ľahko hovorí, ja sama občas neposluchnem, že mam byť v kľude niekedy sa to neda 😔

monterka
23. zář 2009

Garonka,no já nejsem zrovna klidné povahy a dokážu vyletět jak čertík z krabičky 🙂 Doktoři mě pořádně vyplašili a asi bych byla klidnější kdybych ležela v nemocnici a byla pod dohledem. Prej je těhu nejkrásnější věc...to musel říct chlap 🙂

garonka
23. zář 2009

tak tak jasne to vymyslel chlap 😉 ja som ležala v nemocke kvôli tlaku a potom mi našli aj inu diagnozu 🙂 tak som tam ležala 3 týždne a teraz doma mam mať kľudový režím a telesne šetrenie, síce nerobím nič take, ale kľud je u mňa horkoťažko 😉 ale snažím sa aby mimču bolo dobre 🙂
A tlak maš aky?

monterka
23. zář 2009

Gar,dnes sem měla u doktora 127/95 Už v 1.trimestru sem ten spodní měla vyšší,ale zklidnil se...no a teď zase vyletěl. Já když uklízím tak tři dny...každý den něco. Nemáme to lehké...člověk má o ty prcky strach.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru