Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

denne73
15. črc 2010

@susika ahoj susi. tak to sme dve s tým nešťastným syndromom bieleho plašťa. ja už ked vidím tlakomer tak mi je zle . Skoro vždy tlak 140/80 ale dne šok tep 164 ja už neviem čo so mnou 😕

nibiru
15. črc 2010

no tak dnes som bola na poradni tyzden som sa tesila bez dopegytu ze mam pekny tlak dnes na poradni 130/95 takze mi ho znovu nasadili dokonca 3x1 predtym som ho mala len 2x1 a v pondelok na kontrolu tlaku ak by mi cez vykend vyskocil spodny nad 100 musim utekat do nemocnice nohy mam take opuchnute ze ma normalne koža boli a stipe a toi som za 2tyzne 3kg naviše a skoro nic nejem len sa nalievam vodou co som stale smadna lebo vypotim aj dusu no len nech skoncia tieto horucavi to je des 😠

nibiru
15. črc 2010

@susika ja uz sa neviem dockat aj ze uz nevladzem a ledva dycham a chodim ale aj ho chcem uz drzat na rukach a bozkavat 😀 😀 😀 no strasne sa tesim ani porodu sa nebojim len sa tesim na babo 😀

slivka1975
22. črc 2010

nibiru ahoj to si skor pribrala vdaka opuchnutým nohám, ked som mala naposledy vysoky tlak a opuchnute nohy, mala som 3 kg navyse

zibritka
22. črc 2010

Baby, cafte, mala niektora problem pocas tehotenstva s extra nízkym tlakom? Som mala vcera 88 na 45... a tak som sa ja citila...

susika
22. črc 2010

@zibritka -moja sestra mavala strašne nízky tlak..jej normálny je cca 90/60..ale nechapem..stale jej strašne puchlinohy..ja som myslelal, že len pri vysokom.....aj druhá tvrdí, že ma nízky tlak a nohy má na lytkacvh také, ako na stehnách...

@nibiru -to náš doky berei v poho taký tlak, ako máš ty..skor by soms a bala tých opuchnutých noh....

@denne73 ja tep mávam nízky, ked ma merajú..možno by doky ani nestresoval, keby sa bral aj tep.v pondelok idem do poradne, tak so vyklepaná už len z toho tlakomeru, aby sa niečo neskompliovalo, lebo s amlou by bol problkém, keby som ja skončila v nemocke, kam ju dať.....nohy našťastei nepuchnú..chodím ako srnka, dokénca aj s malou na 5.poschodie v pohode, len ma týžden bolí na lavej strane dole, dufam, že to ie je krčok, lebo je to až na tej kosti...občas bolí, občas nie, ako keby tam nejaký stlačený nerv....

denne73
22. črc 2010

@susika No tak to mame pekne podelené ty nizka ja vysoký tep a aj tlak . ja to tiež pripisujem strachu No ale keby si sa bala aj ty tak to sa ti srdiečko praveže pekne naštartuje ako mne 😀

susika
22. črc 2010

ved ja som vyklepaná už minimálne 3 dni pred poradnou a ked vojdem do ambulancie,t ak som auž total.....ale tep mám OK🙂)raz sm dokonca mala tlak 150/65..tak z toho som jelen, lebo som myslela, že ked je velmi vysoký ten prvý, tak musí byť aj ten druhý a doki sa smial, že aby som sa pre boha nebála, že ved mi nič zle tam neurobia🙂))a teraz sa len smeje, ked mu poviem, že keby to viem naprogramovať, tak by videl, aký mavam tlak doma...že 105/60 a tak

denne73
22. črc 2010

@susika podstatny je ten druhy ten by mal byť okolo 80

nibiru
22. črc 2010

@susika to fakt lebo prave aj co mali v nemocnici spodny kocky nad 100,110 +bielkovina v moci daktorym vyvolavali predcasne porody ono samotne opuchy su vraj normalne horsie je to ak su spojene s tym tlakom alebo bielkovinami ja si myslim ze tiez je super ze sa drzim na tych hranicnych hodnotach ale radcej ani nechcem vedet aky by bol keby som 3xdenne nejdla ten dopegyt a magnezium:o)ked aj po jeho uzivani mam hranicne hodnoty...ja to mam nastastie za par ale dnes ma zase zvozili ze som priprala kilo a pol ale darmo hovorim ze skoro nic nejem len pijem to dokonca po veceroch stale vraciam kyselinu ☹ lekarka ze ani deko uz nesmiem priprat ale je pravda ze som sa vazila po ranajkach a minimalne pollitra vody som pri tom cakani na poradnu vypila ...zabudla som sa totiz odvazit doma 😒

susika
26. črc 2010

@nibiru -ani mi nevrav o priberaní🙂ja som dnes vstala rano na vyhu a skoro ma prekotilo z nej. pribrala som 1,5 kila oproti minulej kontrole a to minule soms a važila u sečstry a odvažilo mi o kilo viac ako doma. takže 2,5 kila za mesiac a to jem rano polovicu rožka alebo malí krajček chcela a vypijem šiaqlku granka, naobed polievku, druhé nevladzem, olovrant s malou nejaký jogurt a večera, na tu vždy zabudnem, alebo len po malej dojem, čo ostane aelbo si dame len nejaké somariny...tak tiež tokmu nerozumiem. pri malje som do 30tt rpibrala tiež 10 kil a teraz je to tiež 9,5 kila do teraz🙂)zatail sa len na tom smejem🙂)kebxy ostanu na tych spravnych miestach, nebudem proti..
inak dnešna poradna dopadla o chlp, už som myslela, žeť ma niekam pošle. boal som v pohode, ako som prišla do ambulancie, už sa tlak dvíhal, som to citila a vyliezol na 139/75...beriem magnezium a anopyrin, veraj ako prevenciu,a le to magnezko aj kli tvrdnutiu bruška....čo ma pobolievalo na spodku bruška, bolo to ešte nižzšie ako bruško, doky sa čudoval, čo tam bolelo, že asi ako su upony maternice, iank všetko OK. odmeral babätku pulz, ozvy a pozrel krčok. dlžka je 3,5, vraj primeranu na týžden.zabudla soms a spýtať, čo to vlastne je🙂))asi niue otvorenie, že?🙂)

@denne73 -no, tak s tým sa fakt držím hranične🙂))

silvie22
30. srp 2010

Ahoj holky! Potřebuji radu.Naprohlídce před 2 týdny miopět naměřili vyšší tlak (160/100).Odeslali mě do porodky kde mi vzali krev (vše v ní bylo ok) a tlak mi naměřili už jen 140/90.Nakázali mi měřit se doma 3x deně a brát 2x deně Dopegit.Jinak jít až na další kontrolu k mojí dr (ta bude 1.9.) Ale doma mi ten tlak jde od 140/90 do 180/120! Přijde mi to už opravdu dost...Jenže moje dr má ted dovču tak k ní nemůžu zajít ☹ Myslíte,že mám vydržet (krom otoku až nad kolena mi jinak nic není) nebo zajít ještě jednou do porodnice? Mám obavy,že tam na mě zase budou koukat jak na histerku co akorát zdržuje od maminek co je opravdu potřebují... 😔

nunusimi
30. srp 2010

caute caute
je tu niekto kto ma resp mal tlak aj pred tehotkom? ja som ten pripad, beriem lieky na vysoky tlak, sice prave neberiem, lebo ako som zistila, ze som teho hned som vysadila, vydrzala som "az" 3t medzitym som mala aj holter, ale dnes som uz zacala s Dopegytom ☹
V prvom tehotku som vydrzala bez liekov do 14tt potom Dopegyt ale na konci uz nejak moc nezaberal.. ani ked som kojila to nebolo nic moc.
Je tu niekto kto bral aj nieco ine ako Dopegyt pocas tehotka??? ja dufam, ze nebudem nic potrebovat ale pre istotu sa pytam.
Diiiiiiiks

danusta
8. zář 2010

@nunusimi ahoj, mě zjistili vysoký KT při prvním těhu a pak už mi zůstal. Tenkrát jsem brala asi do 22tt Dopegyt, ale pak jsem ho musela vysadit, protože mi dělá děsně zle na játra, takže jsem pak brala Vasocardin a to i pak když jsem kojila. Tenkrát žádnej doktor o Vasocardinu neříkal nic špatnýho, ale teď když o tom něco hledám, tak to asi fakt není to pravé ořechové. Ale teda malej žádné problémy neměl a nemá. Teď jsem zase těhu a řeší co se mnou, když Dopegyt brát nesmím a Vasocardin mi takhle v raném stadiu dát nechtějí. Ve čtvrtek si jdu pro holtera a uvidí se jak mi ten tlak skáče a když bude nejhůř, tak asi hospitalizace.
Držím palce, ať se ti tlak co nejdýl dobře drží!!!

nunusimi
8. zář 2010

@danusta drzim silno palce aby sa ten tlak umudril a nemusela si ostavat v nemocnici, ved uz mas doma dieta tak je predsa lepsie ostat doma. Ja sa toho najviac obavam, ze ak Dopegyt nebude uz zaberat tak nemocnica a Mg infuzky, ale to by som nerada kedze uz mam tiez doma dieta... pri nom mi nevadilo ked ma zavreli v tehotku do nemocnice lebo mi bolo jedno kde som ale teraz je to ine.
Ak by si mala nejake info co sa moze v tehotku daj vediet. Ja som taky sprt a zistila som, ze aj Concor sa moze ale nikto ti ho neda pokial neskusia vsetko ine, na pribalovke je napisane, ze vysadit 72h pred planovanym porodom Z toho vyplyva, ze sa moze nie????
som rada, ze si sa ozvala budeme zdielat svoje tlaky pocas tehotka, ved nie si az tak daleko terminovo odo mna.

danusta
9. zář 2010

@nunusimi ahoj, tak už mám na sobě připnutého holtra, tak jsem zvědavá. Jinak dneska ta moje kardioložka volala na internu do porodnice a radila se co se mnou, když nemůžu brát Dopegyt a dostala požehnání na Vasocardin. Takže snad mi to tlak udrží a nebude to pro mimi takové zlo. Krom těch betablokátorů, což je teda Vasocardin se může ještě nějaká skupina léků, teď už si nevybavim ten název, ale v porodnici se klaněj k těm betablokátorům, takže myslim, že i ty bys pak Vasocardin brát mohla. I jsem četla o hodně holkách co měli mix Dopegyt+Vaso aby jim to tlak udrželo. Ale držím palce ať to není potřeba!!! Dej o sobě vědět 😉

nunusimi
18. zář 2010

@danusta ahoj
ako sa mas? ja som momentalne stale na dopegyte 1tbl rano a vecer, tlaky v podstate stabilizovane, aj ked spodny je stale 92 😎 no ale vraj u mna to nie je ani vela. 30.9. idem na kontrolu tak som zvedava ake postupy zvolime v pripade, zeby dopegyt nestacil. diik za info o tom vasoc. spomeniem dr. ak je to betablokator, je to super, lebo mne betablokatory zaberaju krasne vid Concor. No a 29.9, ideme na 3D tak snad sa uz aj dozvieme co to bude az to bude 🙂
syn sa nam v 13tt krasne ukazal. Drzim palce aby sme teho zvladli az do konca bez komplikacii ved my vieme co nam je, tak nech sa Dr postaraju 😀

bubinko83
6. říj 2010

@nunusimi
@danusta ,jaj baby ja vas obdivujem aj vam zavidim,že ste sa na to druhe tehotenstvo odhodlali.Aj ja som mala pri prvom problem s tlakom a preto sa bojim druheho tehu.Ja uživam doteraz lieky na tlak ale len pol tabletky Concor 5mg.Neviem či sa to može uživat aj v tehu,ale tlak sa teraz ako tek drži.Iba niekedy vyskoči na 140/90 čo je ešte tolerovatelne.Mne ten dopegyt pri prvom tehu už nezaberal a preto robili v 35tt sekciu v spinalke.A už nechcem nikdy začit taky stres ako vtedy. ☹ Ozaj a čo na to vaši gynekologovia? Kontroluju vas častejšie alebo ako?Všetko ma zaujma.

nunusimi
6. říj 2010

@bubinko83 neboj sa, kludne sa pytaj.
Ja som tiez brala Concor a uz dost dlho ho beriem a este aj Lacipil k tomu, ale to sa v tehotku nemoze, teda Concor ano, ale neradi ho davaju. skusaju najprv len Dopegyt a ked ten nezabera tak sa pridava nieco tolerovatelne, concor je az posledna volba.
Gynekolog ma ako tak nesleduje viac, skor sa spolieha na kardiologa, tam chodim castejsie, kazde 3mesiace teraz a meriam si tlak tak raz za 2-3 dni a ak by sa to zhorsilo volam kardiologovi ako dalej zvysovat dopegyt a ak nezabere uz maximalka, co bolo aj v prvom, lebo na konci bol tlak uz dost vysoky, tak ze sa nemam bat, ze sa da aj ine lieky pridat. Ja stale spolieham na Concor ak by... ale treba byt sledovana, sledovat sa, ved aj s horsimi chorobami maju zeny decka, len to treba sledovat. A niekomu nic neni, a naraz vysoky tlak, sekcia... My uz aspon vieme co nam je, a toto riesime.
Tiez sa ale bojim, ze budem musiet do nemocky, ten strach tu je, ale tuzba po bbtku bola tentokrat vacsia 🙂 ale su aj zle dni, no ale tym ta nebudem zatazovat :D

bubinko83
6. říj 2010

@nunusimi ,dik,no vieš ja mam jeden problem ja som aj strašny stresak a v ambulancii mam ten tlak vždy ešte vyšši.A ku kardiologovi vždy nosim aj tyždenny zaznam ktory si pišem na papier kde si meriam tlak rano aj večer.Aj mne concor pekne zniži tlak.Aku davku uživaš? Ja som minule mala dost vysoky tlak a aj ma strašne hlava bolela tak som si dala ešte polovicu a super hned mi to pomohlo.No moj kardiolog sa vyjadril tak ,že dalšie tehu nech už neskušam ☹ Ale gynekologička povedala ,že kludne možem ked sa to nastavi tak jak ma.Len ja sa bojim že sa to nenastavi,lebo pri prvom mi to nedokazali už znižit.A to som mala na začiatku tehotenstva vtedy skor nizky tlak.A aky si mala pri prvom tlak? Rodila si normalne?

nunusimi
6. říj 2010

@bubinko83 to tvoj kardiolog je dobry puk 😠 ja mam tak uz asi 10 rokov aj viac, aj pri prvom som musela vysadit lieky a krasne sme zvladli tehotko, akurat bol tlak pred porodom vyssi, ale rodila som sekciou v 39tt a to som bola len na Dopegyte. teraz mam dopegyt uz od 10tt uvidim ako to dokonca dobacujeme, ale verim kardiologovi, ze vsetko zvladne a nasadi lieky ktore treba. Concor som brala cely 5mg na rano, teraz nemam, ale spolieham ze ak bude treba tak nasadime, ale zvladame s Dopegytom.
Na tvojom mieste by som sa vobec nebala, ja som vazne "tazsi" pripad a prve som zvladla, druhe musiiim
Tiez som stresor, ja som chodila aj k psychologicke kvoli tomu, ze som zacala mavat uzkosti ze mi dojde zle ☹ ako vravim tazky pripad, ale bbatko sme chceli tak to vydrzime s pomocou lekarov.
Moja psychol. stale vravela, ze telo zeny je silne a vsetko zvladneme ak sme o tom presvedcene. aj teraz som citala v plus 7 dni ze bbtko pomaha matke ak ma nejaky problem, ze jej tam posiela kmenove bunky alieci ju. Takze netreba sa bat, vidis, ze je nas viac co mame tento problemik aj to pomaha 🙂 odhodlat sa je tazke, ale ked uz si v tom, uz sa to vezie :D

danusta
6. říj 2010

@nunusimi
@bubinko83
Ahoj holky,
nunusimi, tak super, že zatím pořád jen jedna tabletka. Jen tak dál 😉 A co ten 3D UTZ? Ukázal se mimísek? Už víte pohlaví?
U mě ten holter dopadl celkem dobře, naměřené maximum bylo 140/90 což na to, že jsem byla bez léku je docela dobrý. Takže jsem momentálně na půlce Vasocardinu a to jen jednou denně a zatím se to drží krásně, ale je mi jasné, že bude hůř.
bubinko, souhlasím s nunusimi, že jsou i horší zdravotní komplikace v těhu a rozhodně být tebou tak zkusím ještě jiného kardiologa a poradím se znovu, pokud by jsi druhé miminko chtěla. Jinak mě gynekoložka taky nesleduje nijak víc a taky spoléhá na mojí kardioložku.
Už jsem taky byla na interně v porodnici, kde odsouhlasili ten postup mojí léčby. mimo tlaku mám ještě zánět štítné žlázy a vzpamatovávají se mi ty játra z Dopegytu. Taky mám strach, že bych musela do nemocnice, navíc když mám doma už jedno dítě, ale doufám, že to nebude potřeba a jestli tak až na malou chviličku na konci. Lepší na to nemyslet a řešit ty věci až když přijdou 😉

bubinko83
6. říj 2010

@nunusimi ,@danusta jaaj ani neviete jak mi to dobre padne ked mi takto niekto napiše ako vy.Ja si už niekedy pripadam ako blazon.Ja som bola tiež u psychologa po porode ktora mi zistila uzkosti ,depresie a panicku poruchu.Ale kedže som psychiatricke lieky uživat nechcela tak som sa stym nejak popasovala a nejak sa to pominulo.Nunusimi a ako ti byvalo zle? Ja som mavala panicke zachvaty v tehu asi 3x a vtedy mi tlak najviac stupol,ale nikto nevedel čo mi je a povedala mi to až psychiatrička.Ja mam velky strach z druheho tehotenstva a aj moja rodina.Boli to nervy bali sa o moje zdravie a o maleho tiež .

bubinko83
6. říj 2010

@danusta
@nunusimi ,a ešte pozeram kočky ,že všetky 3 mame chlapčekov a všetky 3 sme blondiny 😀 Dobre nie? Inak ani vy nieste vobec nejake tlste ja neviem čo to mame stym tlakom.

nunusimi
6. říj 2010

@bubinko83 tiez neviem co to ten tlak, a nikdy nikto na to neprisiel, skratka esencialna hypertenzia :(
pred tehotkom prvym2x doslo zle ked som bola sama s malym doma a raz v obchode :(
tiez som mala paniku ist niekam sama, chyta ma to aj teraz niekedy ked idem sama do obchodneho domu, ale uz to viem poslat prec 🙂 uzkosti a podobne. cize uuplne chapem, co mas ty... asi to iste.
no a tiez sme zvazovali tehotko dlho predlho, aj manzel sa bal aby vsetko so mnou bolo OK, raz nechcel on, potom ja.. a nakoniec sa nam na dovolenke zadarilo kedze sme nemali anti ziadnu a nechavali to na osud, tak verim, ze babo nas chce a vsetko spolu prekoname.

@danusta nase babo si z nas na 3D vystrelilo a ukazalo sa chrbtom 🙂 tak si pockame na dalsi utz a uvidime.
ty sa tiez pekne drzis, drzme si palce aby sme do nemocky nemuseli vobec, je to uz ine ked mame doma deti.
ty uz vies co budete mat?

bubinko83
7. říj 2010

@nunusimi ,no ono je to najlepšie ked sa to babetko len tak "pritrafi" než ked sa planuje.Je to take vzrušo. 😉 A ako ti došlo zle od tlaku alebo ti srdce buchalo ? Ma to zaujma ,lebo aj mne zostalo asi 3x zle ale mne to skor prišlo tak ,že ako maly rastol mi išiel tlak hore ,lebo maly mi niekde tlačil.Lebo mne aj zostalo sice zle ale mi to aj same odznelo.A strašne som sa vtedy bala ,že su to moje posledne minuty života.Neprajem nikomu na svete ☹ A moja obvodna mi hovorila,že ma znamu a pri prvom dietati mala preeklampsiu,pri druhom nie tak sa rozhodli pre tretie babo a tam mala zase vysoky tlak.Takže je to asi indi vindi a človek to nejak neovplivni moc.

nunusimi
7. říj 2010

@bubinko83 v tehotku mi zle nebolo to som ako vravim, este tlak nejak vazne nebrala. Ale ked uz bol maly na svete. NO mala som rozjasnene videnie, taka machula rozmazana v strede vyhladu 😒 a jasne, ze s tym dosiel stres a strach, uzkost... ved vies. tiez to nikomu neprajem a odvtedy ak niekto povie, ze nechce zit a pod, tak som zuriva 😠 lebo viem, ako som sa bala ked som myslela, ze je mi fakt koniec. Inak mi dojde tak zle, no ono to je skor taka uzkost, ze sa bojim, ze mi pride zle, zacne sa mi tocit hlava... tiez uzasne stavy :( tazko sa to opisuje, ale tusim, ze vies o com pisem
A ano je kopa ludi, co ani netusia co je vysoky tlak a v tehotku dostanu preeklampsiu. My sme ine pripady, liecime sa na vysoky tlak a sme sledovane CELE tehotko, aj doma meriame tlak, podla mna vyhoda ci ani nie? vzdy sa moze nieco stat aj ked je clovek total zdravy.
My sme druhe bbtko v podstate planovali, ale od asi aprila sme vynechali akukolvek anti a vela prevela zvazovali ci je to spravne, uz sme boli na striedacku s muzom spokojni aj s myslienkou, ze bude len maly sam, ale nakoniec babo vyhralo :D Uz sa nanho tesim, a kazdy den posuvam kalendar 🙂 ale strach uz asi mat neprestanem... rozmyslam opat nad psychologickou, vtedy mi velmi pomohla, zial ta moja uz nepracuje :( ale dala mi kontakt na inu, asi sa jej ozvem...
mne velmi pomaha ked viem, ze aj ini maju takyto problem nie len ja 🙂 tak kludne pis a pytaj sa, rada pomozem

bubinko83
7. říj 2010

@nunusimi ,aha a tebe tu nevolnost pripisali tlaku? Alebo si nebola stym u lekara? Ja presne viem čo mysliš.Mne aj psychiatrička povedala vlastne ma v tom ubezpečila ,že napriek tomu že sa citiš katastrofalne (mne prišlo zle,akoby nejake dvojite videnie,strašne mi buchalo srdce a pocit ako keby sa nemožem nadychnut,myslela som si že zomieram) vraj sa ti nemože nič stat a je to uplne neškode.Len to stači predychat.Ja som si po porode namyšlala že ked pojdem zostane mi zle,odpadnem alebo nebodaj zomriem a čo bude s malym.A sama som nemohla nikde ist.Stale niekto so mnou.No psycho čo ti budem hovorit 😒 .Všetci mi furt dohovarali ,že som zdrava a nič sa mi nestane ale kto to nezažije nepochopi to nikdy.J aneviem prečo sa mi to prejavila až v tehotenstve a ani psyciatrička mi to nedokazala vysvetlit.Ale vraj to mohlo byt hormonalnymi zmenami a k tomu ten tlak pri tych panickych zacvhatoch ešte aj stupa.Takže všetko naraz.Tebe je potom asi to iste,nie? Inak ja som si teraz merala tlak len tak preventivne(sa pripravujem na tehu 😉 )a mala som 115/75 a 55 pulz.Bodaj by bol taky aj v tehotenstve.

nunusimi
7. říj 2010

@bubinko83 presne presne to iste 🙂 ako cez kopirak. 😎 tiez mi vsetci vraveli, ze mi nic nie je, ale ked som si v danej situacii merala tlak bol vysoky. jasne, ze som panikarila, tak jedno z druhym. no a ako maly rastol a zacala som pracovat zmizlo to. asi je to pri malych detoch, ked je na nas ta zataz, ze co ak tu nebudeme, dost narocne. teda isto je. a my sme to "riesili" tymito hlupymi zachvatmi :(
Tlak mas super, ked ti ho polka Concoru tak drzi je to dobre. Nazieraj par infosiek ako som zacala ja ked som zacala uvazovat nad druhym tehotkom a ked uz si budes ista, ze to zvladnes aspon na 95% (lebo na 100% nie som stale) tak sa do toho pust. Ale ako vravim, aj Concor sa moze a ten aj tebe aj mne krasne tlak drzi, len oni ho nedavaju kym nie je nutne. Nechavaju Dopegyt az do maxima. snad mi nebude Concor treba, ale ak ano, viem, ze ho mozem a to ma dost ukludnuje.

luckyhoney
7. říj 2010

Ahojky, pročítat celé téma je nemožné.... 🙂 Je tu nějaká mamina s více dětma, která měla vysoký tlak u prvního.. měli jste problémy i u druhého?
Já měla skoro celé těhu hraniční 140/90 a asi od 35. týdne 170/110 .... byla jsem šíleně nateklá a i bílkovinu v moči, od 37. týdne mě hospitalizovali, brala jsem 3 x dopegyt a 2 x vasocardin.. + magnézko. Tlak dolů nešel tak mi malou vyvolali.
Jen by mě zajímalo jestli se to v budoucnu při případném dalším těhu může opakovat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru