Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

sunysara
9. pro 2009

no já budu mít radši nízkej ale bojím se toho vysokýho nikdy jsem ho neměla no. tak nevím ted mám pocit že mě prasknou spánky ale to je tím že s ebojím no. tak měřit nebudu. ten tlakoměr je fakt na prd no. a ty jsi mívala hodně vysokej?

titkovamiriam
9. pro 2009

pri milanovi som bola v nemocnici 180-140 rodila som 220/180 uz nevedeli co so mnou magneziu priamo do zily pomohlo na 20min a tlak letel hore.pri michalovi 180/130 to bolo akoze ok-ubyjali ma tie dni na rizikovom lebo des pripady na okolo a mne vlastne nic nebolo.Mareka som preto rodila v sukromnom centre ked som na poslednej poradni mala 160-140 uz aj som bola na izbe a na druhy den mi porod vyvolali a bolo

sunysara
9. pro 2009

A všichni se narodili normálně v termínu? protože já si mylsím že mám tlak vysoký hrozně brzo.

titkovamiriam
9. pro 2009

ano 39-40t.tlak mozes mat aj od polovice tehu to zalezi od vela veci ja mam len 158cm tak mi asi vsetci tlacili moc na ladviny - tak mi to bolo vysvetlene.

sunysara
9. pro 2009

No já mám 161 a když ti tlačí na ledviny tak máš vysokej tlak??

allinka79
10. pro 2009

suny, bre ranko
dufam ze dnes je uz ok a uz sa tolko nesledujes...

garonka
10. pro 2009

ja som pre istotu sa tlakomera zbavila stresoval ma stale 😒

allinka79
10. pro 2009

ja ho ani nevytahujem... mam 120/80 -dnesne meranie

mia81
10. pro 2009

ahojte sunysara sa akosi neozyva dufam, ze je v poriadku .

allinka79
10. pro 2009

no ved sledujem... snad je ok

mia81
10. pro 2009

to dufam aj ja .

allinka79
10. pro 2009

sa ozve dnes alebo zajtra...

mia81
10. pro 2009

Ali a ty, ako sa citis?

allinka79
10. pro 2009

ja? dobre 🙂
som na tom ako minuly tyzden... otvorena na prst, krcok spotrebovany 🙂 Dohodli sme sa ze pridem o tyzden na kontrolu s taskou a porodim v ten den.... uz budem v 38tt... tak dufam ze dovtedy vydrzime 🙂

mia81
10. pro 2009

tak aspon niekto ma fajn spravy 🙂

allinka79
10. pro 2009

zatial hej, vydrzat aspon do pondelka...

sunysara
10. pro 2009

Ahoj holky my od rána lítáme po zbytku dárků máme všechny. jinak manža pučil v práci tlakoměr co si odebírají i dr na paži (ne ten ruční) a měla jsem 110 na 68 dneska takže jsem v klidu, jen mě bolí druhej den v podbřišku a záda tak zítra jdu na kontrolu a uvidíme co mi řekne.

mia81
10. pro 2009

sunysara som rada, ze si sem nakukla a napisala uz som sa bala ,ze sa ti nieco stalo.Super tlak 😉

sunysara
10. pro 2009

Ahojky Mia, no já jsem dneska taky ráda za ten tlak i když teda to zadýchávání taky docela mazec ale ten tlak zatím dobrý a drží se tak uvidíme. já jsem dneska uplně hotová tak si půjdu lehnout. zítra další ko tak uvidíme a ozvu se zatím moc děkuju za podporu a papa

mia81
10. pro 2009

maj sa sunysara a vyspi sa

allinka79
11. pro 2009

a suny daj vediet,co bolo u dr..

sunysara
11. pro 2009

Ahoj holky, já se mooooc omlouvám, ted jsem došla. ráno jsem byla u dr, ten mě uklidnil prý na interně straší, jinak moč v poho bez bílkoviny, tlaks jem měla doma 115 na 68 a malej je hlavičkou nahoru, já v poho až to dýchání a prý počkáme na výsledky krve z interny ale z tlaku si nemám dělat starost že malej je vyžáivovanej a nemám se stresovat. můj dr je fakt bezva.

pak jsem byla v práci, pak u našich dělaly jsme s mamkou těsta a zítra pečeme. no a ted jsem došla dom dala pračku a padla, nohy nateklý bolí mě záda. a jsem nevyspaná ale jinak ok. 😀

mia81
11. pro 2009

tak vidis nemusis sa bat o maleho vsetko je v najlepsom poriadku 🙂 uzivaj si zajtrajsok

sunysara
11. pro 2009

😀 Mia děkuju moc ale strach budu mít asi stejně furt.))
no zítra to bude mazec dneska jsem jak přejetá a zítra ráno brzo vstát a valit na cukroví se zblázním. 😀

a co ty už pečeš?

mia81
11. pro 2009

nie ,ale tiez zajtra zacinam medovnikmi , potom lineckymi kolacikmi atd...

allinka79
13. pro 2009

jeeej, aj ja chcem... mna ale caka tento rok iba papanie... ani stromcek nebudem stavat... drahy ze to urobi sam ☹ fnuk...

sunysara
13. pro 2009

Ahoj holky od včerejška jsem tu nebyla 4 dny mám záhul na tělo tak jsem dneska uplně vyřízená.
pekli jsme cukroví ale už máme hotovo i nazdobeno ted peru pračku a jsem grogy. uplně. malej moc nekope, tak snad se projeví byly to fakt perný dny.

mia81
13. pro 2009

ahojte sunysara mna ked maly prestaval kopat alebo nekopal(3syn) asi 2 tyzd. pred tym nez sa narod.(33tt)tak som si lahla na brusko (priblizne ako sa mi dalo) a po chvilke maly zacal kopat tak som vedela ,ze je dobre a je v poriadku.

pri prvom synovi sa mi stalo ,ze prestal kopat pribl. v 29-30 tt tak som isla k lekarovi nastastie bol v poriadku dr. sa zasmial ,ze mal riadny veget

allinka79
14. pro 2009

mna ked mala prestane kopat, tak si to vychutnavam a tesim sa... po polhodke sa trochu povrtim, cim ju asi zobudim a zase sme v kolotoci... 🙂

sunysara
14. pro 2009

Ahoj Mia no malej začal kopat včera kolem 23 večer a už to jelo až do rána a ted zase. takže sjem v klidu. ale je fakt že mě to trochu znepokojovalo jinak to jde. jen mě bolí 3 den v podbřišku a nevím co to je ale na ko v pátek bylo vše ok. ale nedal mi ani magnezko nic tak nevím.

ali tak ty už to máš fakt za chvíli ty jo to je fajn snad už tento týden ne?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru