Výtok v těhotenství. Nedostane mimčo infekci?

misas
3. lis 2006

Ahojky všichni, chtěla bych se zeptat, trpím neustálým výtokem od začátku těhotenství, teď jsem ve 31. týdnu a řekla bych,že je to horší. Můj doktor říká, že to v těhotenství je, ale nevím, bojím se, aby mimčo nedostalo nějakou infekci.A taky mě hrozně při vstávání nebo delší chůzi bolí třísla,udělá se mi tam i boule, to prý také nic není, tak nevím čemu mám věřit. Předem díky.

paja
3. lis 2006

Ahojky - neboj se a věř svému lékaři. V těhotenství je opravdu zvýšení vaginálního výtoku zcela normální...Lékař by poznal, zda se jedná o nějakou infekci - třeba kvasinkovou apod., ale pokud ti řekl, že je vše OK, tak se zbytečně nestrachuj. Já mám taky výtok - a docela dost, ale nesvědí mě to a ani nezapáchá (pokaždé se mě doktor ptá, zda zapáchá a pokud ne, tak je to OK), takže si z toho nedělám hlavu 🙂 . No a s tím bolením třísel žádné zkušenosti nemám, takže to neporadím, ale znova opakuju, pokud pan doktor tvrdí, že je to v pořádku, tak to určitě bude 😉 . pa

adrastie
3. lis 2006

Ahojky, Paja ma pravdu s tím výtokem. Je to v těhu úplně normální a doktor by to měl i při prohlídce kontrolovat a poznal by pokud by se jednalo o kvasinky a nenechal by to jen tak plavat. S třísly zkus třebas nějaké těhu cvičení, balón, nebo posilování.

lamia
3. lis 2006

Výtok je fakt v těhu úplně normální a pokud nejsou jiné příznaky, jak píše Paja, tak je to bez problémů...taky musím nosit takové ty hyg.malinké vložky, je to otrava,ale neškodné...

lilourich
3. lis 2006

Taky se přidávám, že v těhotenství to tam dole rozhodně není jako obvykle. Je tam nižší kyselost, tedy PH, což právě způsobuje tyhle problémy. Holky mají pravdu, že pokud to nějak nezapáchá a nebo to nemá divnou barvu, a doktor ti i po upozornění řekl, že je to normální, tak mu můžeš věřit. Taky je pravda, že při tomhle těhotenském výtoku by to dole nemělo svědět. Chtěla bych se zeptat misas, jak dlouho tě ty třísla takhle bolí? Já to měla chviličku a dozvěděla jsem se, že je to tím, jak je to v bříšku už těsný, tak se ti tam může skřípnout nerv - mě to bolelo asi dva dny a to tak, že jsem nedošla na WC ☹ a to doslova, manžel mě podpíral a pak to samo přešlo a už se to neobjevilo, nevím jestli to ještě nepřijde. Ale znám holky co je to tam drželo dýl.....

komar
18. srp 2008

ahoj devcatka,mam takovy dotaz,jsem jiz po jednom potratu v osmem tydnu tehotenstvi,ted jsem opet tehotna tim ze jsem v cizine nemam t nikoho kdo by mi mohl poradit.pri prvem tehotenstvi jsem mela vytok ale zluty a husty.ted kdyz jdu na toaletu tak ze me jde trochu opet zluty vytok,ale nesvedi me nic jen mam strach ze je to tu znovu.myslim ze jsem kratce tehotna mo0c u lekare mi ukazala negativni vysledk ale tri testy pozitvni.prosim muzete mi nekdo pomoct,po prvnim potratu jsem opravdu sdesena o dost se kontroluji nemam zadne priznaky jen bolest jako pri menstruaci s unavu.prosim napiste dekuji

andream.
23. srp 2008

ahoj holky, poradíte mi?mám od začátku žlutý výtok, ted sem v 17.týdnu a mám ho pořád, co to můžre být nevíte?

pajmis
24. srp 2008

andream: určitě si zajdi k lékaři... pokud výtok změní barvu, tak je to nějaká infekce a je třeba to přeléčit... já to měla před měsícem... bylo to zelenožluté a svědilo mě to... hned na druhý den jsem zašla k lékařce a ta mi dala KlionD - ten je pro těhotné a neuškodí... Dr. říkala, že výtok může způsobit předčasný odtok plodové vody... čehož sem se moc lekla a jak sem dobrala čípky, tak sem valila na gyndu zkontrolovat objem plodovky... a vše je OK... tak se ničeho neboj a určitě hned zítra vyhledej lékaře... pro klid v duši... 😉

andream.
4. zář 2008

ahojky doktorka mi dala několik čípků, stejně mi to nepomohlo, ted naposled mi dala nějaké jednorázové atibiotikum i pro mého manžela a mám to jen někdy třeba obden tak nevím, já už o tom ani nepřemýšlím.co ty na to???

cipisek007
4. zář 2008

I já se přidávám k výtoku v těhu.
Dr. mi říkala, že to mám sledovat a pokud bude mít výtok jinou barvu než čirou či bělavou, tak mám okamžitě dorazit. Jinak mi doporučila, ža si mám 1-2x týdně zavádět vitamín C - jmenuje se to "Feminella Vagi C". Je to 6 zaváděcích tablet a stojí sice 150,-, ale je fakt, že 2-3 dny po zavedení nemám s výtokem problém.

andream.
6. zář 2008

to já mám žlutý výtok, tak si je mám koupit a pomůžou???

cipisek007
9. zář 2008

andreo, radši bych se žlutým výtokem šla k doktorce. Ten vitamín C, co si zavádím, je spíš preventivní, než na vyléčení.

andream.
10. zář 2008

už sem tam byla

belatka
1. říj 2008

ahoj holky mám dotaz,jsem uplně na začátku těhu a mám takový hrudkovitý výtok je takovej drobivej....je bílej,nesvědí,nepálí,nezapáchá a občas je výtok vodový....může se v těhu ten výtok takto střídat?vadí ten drobivý?díky moc

danae
1. říj 2008

Já jsem měla i žlutavej výtok. Naklusla jsem k dr. a kultivace byla v pohodě. Nicméně užívám preventivně boraxový globule a fermalac. Zrovna jsem si objednala i ten vitamin C 🙂

Ty bolesti trisel budou nejspis, jak se uvolnuji vazy, co drží dělohu. Myslím, že se ty vazy česky jmenují oblé...anglicky se těmhle bolestem říká "round ligament pain" a jsou právě při vstávání, obracení se v posteli, chůzi... Někdy to bolí opravdu hodně, ale po chvilince to rychle odezní.

darina22
15. srp 2012

Ahojky holky,jsem v 19 týdnu těhotentví a trpím silným výtokem a silným výtoke.Poradímě někdo co to může být? ☹ ☹

verunelka
20. dub 2013

Ahojky,ja jsem na konci 20 tydne tehotenstvi a mam take vytok,kazdy den spise vodovy nebo belavy...jsem v Anglii a nechodi se tady na gynekologii,na internetu jsem se docetla,ze je to normalni ale i tak mi to dela starosti...

lubinkova
20. dub 2013

@darina22
@verunelka Miminko je chráněno ve svých obalech a jen tak se k němu něco nedostane... co se týče léčby a závažnosti- je podstatné, jakou má výtok barvu... pokud je takový tvarohovitý, bělavý, může mít hrudky, bývají to mykózy- ty nebezpečné nejsou a v těhotenství se vyskytují často 🙂, můžete si na ně koupit bud volně prodejné léky, nebo něco předepíše gynekolog... trochu horší jsou výtoky nazelenalé, nebo takové hlenovité, nebo výtoky více zapáchající- to může být bakteriální zánět a na ten předepíše lék gynekolog... (bylo by dobré, aby v době porodu byl případný bakteriální zánět vyléčený, aby skrze ty bakterie neprocházelo miminko při porodu, když opustí své ochranné obaly, co má teď... 🙂..)

vojanda00
20. zář 2013

ahoj holky,chtěla bych se zeptat...ten bělavý výtok může být hned při uhnizďování?mám 3 měsíce po revizi a snažíme se první měsíc.....

andilek23
22. čer 2014

holky mně stého výtoku švihne...jsem 18+1tt....a nic na něj nezabira...ani leky jen doufám že to temu našemu mimišku neublíží...

vrk
4. led 2015

Ahojky holky, od asi 8tt jsem brala utros, ted ho postupne vysazuji a tedy nejsem na jine vytoky nez po utrogestanu zatim moc zvykla. Posledni dva dny mam vsak vytok treba jen jednou za den, ale je husty nazloutly. Takova divna barva. Ted nedavno jsem dobrala globule na podezreni na zanet /bilokovina v moci/ bylo to konkretne 30.12.vnoci a to byly ostre zlute globule co ze me tekly jeste cely den. Utros beru ted uz jen 1x za 2dny a polykam, nic uz zavadet nechci....tak babo rad co je to ted. Myslite ze jeste treba zbytky toho vseho co jsem zavadela nebo radsi navstivit dr?

akyt
2. únor 2016

Ahoj, jsem 11tt a mám světlý šedivý výtok. Prodělala jsem angínu a brala antibiotika. Může to být z toho? Objevil se až dnes po dobrani atb.

miskuli
22. únor 2016

Taky se pridavam, trapi me od zacatku tehu, ale nesvefi, nepali, nezapacha, ale je to dileny, bez intimky ani ranu a co si budrm pobodat, pohodlbe to nrni. Mam vzdy tablety, pomuzou ba tyden a pak zas :( ted nestiham dr, tak jsem si v lekarne koupila BG globule, jsou na vodni baxi takze neškodný , ty mi davali i v nemocnici a nejdou na předpis, po nich je to lepsi. Musime vydrzet no.

miskuli
22. únor 2016

Pardon za chyby, maly dotykac, velke prsty :D

stepanka112
21. bře 2016

Také trpim na výtok teď 12 TT, ale dr mi řekl, že je vše v pořádku, tak jsem to neřešila ( jen mě to obtěžuje) . ale dnes jsem i zjistila zčervenání zevních rodidel, myslíte, že by to mohlo být začátek mykozi? Zatím nic nevědí, nezapacha.

tyna94
5. dub 2016

@stepanka112 Zdravím, jsem v 8tt, a v sobotu jsem byla na pohotovosti, protože jsem z ničeho nic krvácela, bez bolesti beze všeho, ale předtím jsem měla jen výtok, ale nic nesvědilo ani nepálilo a nezapáchalo, zjistili mi zánět, dali čípky , výplachy a léky a vitamíny, a doporučily antibakteriální mýdlo. Nic mě ale nesvědilo , ani nepálilo, podle paní doktorky se to na začátku těhotenství stává , že se zánět nepozná. Pro jistotu bych tam šla zatím vždy, ta krev mě hrozně vyděsila. Držím palce ať to zánět není 🙂

iveta107
5. dub 2016

ze začátku těhotenství jsem měla hrozný zánět, výtok, svědění, prasklinky na povrchu, dr. mě doporučila Globulus Cum Natrio Tetraborico pomohlo to a teď to používám preventivně aby se to nevrátilo, už jsem toho na výtoky vyzkoušela hodně a tohle je zatím to nejlepší

verunka_korunka
5. dub 2016

Po mě zkušenosti... Vždy udělat stěr. Nic mě nesvědilo, napálilo, nezapachalo... Proste nic.. Prý je to v těhotenství normální... No u mě to zkončilo měsíční hospitalizaci, nehoráznym zánětem plodové vody a nakonec i placenty. Zkončilo to předčasným porodem v 25+6tt. Příště už budu chtít vyšetření při každém výtoku, i kdybych si to měla sama zaplatit.

emisekkk
5. dub 2016

přesně, jak píše @verunka_korunka - neměla jsem žádné extra problémy a v 26 tt prosak plodové vody z důvodu infekce, která přešla přes čípek k plodovým obalům. Pokud se ti to nezdá - nech si udělat kultivaci!

azalka123
16. čer 2016

Ahoj holky, prosím o radu, včera sem měla hustý žlutý výtok celý den, a ted jak jsemvstala

azalka123
16. čer 2016

... tak opět výtok hlenový žlutý, ale nezapáchá ani kic nesvědí? nevím co mamdělat k dr jdu až příští pátek. děkuji docelasse bojím když by to bylo slebé tak to neřeším, ale tohle teče fakt silně

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru