Vývojová vada ledvin-podkovovitá ledvina a hydronefróza

krtecek29
3. led 2014

Ahoj holky, prosím o radu. Už od 13 týdne těhotenství se trápím. Nejdříve mi na screeningu ve 13.týdnu doktor zjistil nějakou cystu v oblasti pravé ledviny a že to snad může být hydronefroza. Poslal mě na specializované pracoviště, kde provádějí podrobnější ultrazvuk. Tam mi bylo v14.a 16.týdnu řečeno, že na ultrazvuku není nic vidět, ale že tam ten útvar u ledviny pořád je. Ve 20.týdnu jsem šla na velký ultrazvuk, kde jsem si myslela, že se už dozvím nějaký konkrétní výsledek a bylo mi řečeno, že tam opět není nic pořádně vidět, že se neví jestli ten útvar souvisí s ledvinou, ale že pravá ledvina přes ten útvar vidět není a že není detekována renální arterie vpravo, tzn. že u pravé ledviny není přívodná cévka. Doktor to vysvětlil tak, že to může být podkovovitá ledvina. Teď vůbec nevím jestli je levá ledvina v pořádku nebo jestli v případě, že jsou ledviny podkovovité a na pravé hydronefroza jestli ta podkovovitá ledvina nemůže mít negativní vliv i na ledvinu v levé části. Musím čekat další tři týdny na další ultrazvuk a pak na případnou MR, už jsem z toho zničená a nevím jak to u mimi vypadá s ledvinama a jestli by nebylo lepší těhotenství ukončit, když sami doktoři nic neví a nejsou schopni se vyjádřit. Plodové vody mám dost, takže nějak tam ty ledviny fungují nebo aspoň jedna snad. Máte někdo podobnou zkušenost? děkuji

janahalgosova
19. čer 2014

já mám podkovovitou ledvinu a je mi 30 let a nemam zadne problemy.
Jinak muj syn má hypospadii a hydronefrozu. Hydronefroza se nám lepsi, uz jen zbyvaji 3mm a bude to mit ok, chodili jsme co pul roku na ultrazvuky a kontroly, jen maly nesmi prochladnout a musim se vyhybat infekci (na koupak jsme nechodili) az ted jsme byli jen v aquaparku, tam je teplo kdyz se vyleze z vody. jak se nam to zlepsilo tim jak roste ledvinka tak hydronefroza u ledvinek se zmensuje. Hypospadii ma taky vrozenou, takze nas ceka operace te se nejvice bojim. Drzim palecky at je vse v poradku.

punky
19. čer 2014

muj pritel ma jednu ledvinu a tu druhou zakrnelou takze funkcni jen jedna a je bez problemu nikdy nemel zadnej zanet nebo neco do 18 sledovan u lekaru muj syn ma ted presne nevim co s ledvinama ale nic vazneho take je jednou za rok sledovan na nefrologii 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru