Zácpa v těhotenství

simonka.s
13. únor 2007

Zdravím všechny , mám problém asi ne tak neobvyklý ale chtěla bych se zeptat.Jsem v 8 tt a mám od začátku zácpu.jsou to muka.nejen že mě trápí bolesti břicha ale pak následně si dojít na wc.Mám strach abych tlakem nevypudila i mimíška.Zkoušela jsem kompoty, jogurty,nic nezabírá a když to jednou za 14 dní zabere tak mám zas průjem ale s křečema a s bolestma že se svíjím taky.nevíte co na to pomáhá aby se mi to upravilo?Děkuju předem moc.

zuzannas
4. čer 2007

AHOJTE TEHULKY, tak z vlastnej skusenosti odskusane mozem vrelo odporucit STAVU Z KYSLEJ KAPUSTY (ASPON 2 DCL) NA LACNO...vyskusala som tiez kadeco, slivky mi zabrali tak na 2dni, dobre je aj psyllium ale to tiez zabera len tak prvy tyzden,,, 😉

esentielka
4. čer 2007

dost dobre je si dat teplu vodu a do nej citronovu stavu..ale na zaciatku je zacpa normalna

milliigoret
4. čer 2007

baby ja som mala zapchu zo zaciatku tiez,a lekarka mi povedala,ze si mam kupit v lekarni kvapky Laktuloza,ze to pomaha.ale nekupila som ,lebo cena neakeho 250ml balenia sa hybe okolo 400,-sk.tak mi ostali rady od babicky.2dcl teplej vody kazde rano nalacno/v tehotenstve dost neprijemne ak vraciate a je vam zle/,alebo vypit0,2cl olivoveho oleja.stava z kompota,odvar zo susenych sliviek-nie velmi silny.alebo sa na zapchu pije aj caj zo senny,ale zevraj to nieje velmi vhodne pre tehotne.mozno ak tak nie silny/neskusala som,neviem/.ja uz idem pomaly rodit ale aj mna to este stale trapi,kebyze si nedam denne jogurt,alebo nieco mliecne,prip.tu stavu z kompotu,alebo 100%dzus.drzim palce 😉

lilourich
5. čer 2007

Ahoj holky, já v těhu chodila denně, takže z mojí zkušenosti to není. Ale moje mamka má zácpu snad 30 let a nemůže si vynachválit minerálku jmenuje se: "Zaječická hořká" Je to takový tmavě modrý obal, a myslím, že to kupuje v lékárně (jinak teda hořká je, ale stačí sklenička na lačno). Jinak taky zkoušela namáčený švestky i s vodou - nic, kefírový mlíka - nic, jogurty - nic, a spoustu jiných věcí, až takhle minerálka jí spolehlivě pomůže 😉 Tak třeba pomůže i některý z vás 😎

dol
5. čer 2007

Holky, asi týden používám Lepicol. Je to fakt super

erika75
5. čer 2007

Ahojte dievcata, tak pridam aj moj recept-teda nie je moj, niekde som si ho precitala, ale mne pomaha:vecer dat do salky s vodou vyluhovat 3 pokrajane susene figy a rano vodu vypit a figy zjest. o chvilu to ide von 😎

markeeta
6. čer 2007

Me bylo doporuceno hodne pit vodu v tehotenstvi. Nejlepsi je ale prevarena a odstata, nikoliv studena voda hned na lacno.

micinka22
7. čer 2007

holky tak já mela zacpu taky tak ten 2-3 měsíc,pomohli aktivia jogurty(bylo to fakt utrpeni a bolest-dokonce sem i krvacela) ale tri dny jogurty a zlepsilo se to ..tedka jsou melounny a tresne ..takze ty papam a je to pohodicka....

veva55
7. čer 2007

Ako to tu tak citam, niekomu urcité potraviny pomahaju, inym zase nepomoze vobec nic. Ja som 2,5 tyzdna po uspesnom umelom oplodneni a uz par dni mam prisernu zapchu. Stravujem sa velmi zdravo, dokonca si tvrdim povedat, ze 70% z mojej dennej stravy tvori ovocie a zelenina, jogurty papam len tie s vlakninou (Activia a Pro-bio), pitny rezim tiez dodrzujem....a nic nepomaha. Myslim si ale, ze u mna je problem v tom, ze donedavna som pravidelne sportovala a teraz, ked uz sa nam po tolkych utrapach to umele oplodnenie podarilo, prestala som sportovat, teda aspon na cas, kedze prve tri mesiace su kriticke. Ale asi zacnem pomalicky nejake lahke cviky na Fit lopte a obcas sa trosku prejst na bicykli, lebo uz mam pocit, ze mi prasknu creva. A to nehovorim, ze mam uz asi rok trochu problemy s hemoroidmi, doteraz sa to prejavovalo len obcas, ale teraz je to des.
Takze asi tiez skocim do lekarne po nejake tie kvapky.

micinka22
7. čer 2007

veva ja taky po umelku musela v podstate dva mesice skoro nic nedelat ..to urcite zazivani nepomaha...ale potraviny jako merunky a svestky,fiky...jsou veci co se davaji do projimadel..a maji ucinek na vsechny vetsinou 🙂)

kitty68
7. čer 2007

Ja js teda prvnich 5 tt chodila uplne predpisove, ale pak js dostala rymu a od te doby je to tak ze musim docela tlacit. Vzdycky mi pomohlo kiwi, vcera js si dala 2 a v noci ve 3 uz js sla.

andilek
8. čer 2007

Já jsem taky v I. trimestru trpěla zácpou, ale začala jsem jíst žitný chlém a pečivo a vše je OK.

veva55
11. čer 2007

Tak skusim este tie slivky a marhule/ svestky a merunky 😀 , no dufam, ze ucinok maju aj susene, lebo kompoty neznasam 😒 Suseneho ovocia tiez neviem vela zjest, ale snad sa premozem. Cez vikend som bola trosku na bicykli, uz som sa musela trosku prevetrat, no a hned sa mi to aj v crevach poposuvalo 🙂 Tak som bola taka stastna, ze asi budem bicykel pouzivat aspon 2-3x do tyzdna, i ked len na nejaku pol hodinku. No a po prvom trimestri zacnem s fit loptou. Lebo toto nicnerobenie ma ubija. Niezeby som bola nejaka fanaticka do sportu, ale 3x do tyzdna som chodievala na aerobic + popri tom este bicykel alebo korcule.

ivanahubackova
27. čer 2007

Ahojte holky, chci se zeptat. Už asi 4 dny mám vkuse průjem, je mi na zvracení, a odpoledne je mi už zase dobře. Spekuluju nad tím, jestli můžu být těhotná?!!Nyní už průjmy ustaly, ale zase mě trápí zácpa. Nemáte některá z vás s tímto zkušenost?Může to být příznak těhotenství?Díky za odpovědi

quetinka82
27. čer 2007

ivanahubackova: myslim, ze by si si mala spravit tehu test 🙂 lepsie ako nad tym len spekulovat 😉
k zapche: ja s tym nastastie problem nemam ( som 28tt ). Snazim sa jest vela ovocia a zeleniny a samozrejme vela pijem ( mineralky ). Co mozno zaberie je Duphalac - ja som to kupovala pre dieta a lekarnicka povedala, ze to kludne mozem aj ja, ak by som mala problem. nesposobuje krce, len lahko "zriedi". ale myslim, ze by sa to malo vopred konzultovat s lekarom.

jejke
27. čer 2007

No mne pomohli cereálie s mliečkom, takisto suché chlebíky,tzv.polystirény a takisto Vlarany, tie sú síce ochutené ale pre mna boli bez chuti, jedla som ich s nátierkou... orechy som nikdy nejedla a ani musli mi nerobilo dobre na zuby, tak len mrkvový džús a
ćerrstvé pomaranče, ja som ĺúbila ovocia keď som bola tehu...
Ináć tie zápchy mi fakt spôsobilo železo a boli tak silné že som mohla jablko zapiť mliekom a NIČ,ale potom som obmedzila železo na každý druhý deň a jedla som viac prírodných zdrojov železa ako je MäSO, CVIKLA, PÓR, je to lepšie ako pchať do seba Maltofer alebo Aktiferin, oboje je HUMUS!!!

veva55
28. čer 2007

Tak to vam zavidim, ze vam aspon nieco pomaha. Ja uz som vyskusala vsetko a nic. Kupila som si aj Duphalac, ale ani ten mi takmer vobec nepomohol, takze som v koncoch. Najradsej by som si kupila nejake poriadne prehanadlo, ale bohuzial sa to nemoze. Posledne 2 dni fungujem na glycerinovych cipkoch, trochu pomahaju, ale v letaku je pisane, ze by sa nemali uzivat dlhsie nez 1 tyzden. Takze zase som na zaciatku 😝

nika251
28. čer 2007

Vevka- skus chodit na wc v tu istu hocinu- napriklad hned rano a pred tym kazde vypi teplu vodu. Znie to smiesne, ale ja som si creva tiez takto ,,vycvicila,,. Chodim na wc snad len 3* za tyzden ale ujde to 😎 . A na ten bolavy konecnik si kup masticku mastu alebo faktu. Mne to predali s tym ze sa to moze aj v teho. Je to proti hemoroidom a poraneniam.
Dalej do stravy pridaj jedla obsahujuce vlakninu- nie vela ale urcitu cast potravy.
Netvrdim ze to zaberie hned a 100% ale casom urcite. Hlavne to pravidelne chodenie na wc. Aj ked by z toho nic nemalo byt, jednoducho tam sed a pokusaj sa.

zuzannas
28. čer 2007

áno aj ja som počula, že za zácpu je zodpovedné železo, nemalo by sa ho jesť moc veľa...ja som mala tiež problémy so zácpou, ale po 2tyzdnovom uzivani Duphalacu (1 balenie) sa to upravilo.. (KLOP-KLOP, radsej! 🙂 ) a tiez je dobre psyllium rano nalacno 1 lyzicka rozpus. vo vode (+ poriadne treba zapijat s druhym poharom vody) alebo susene slivky zapijane vodou tesne pred spanim..ale iba tak zo 3 max. lebo ked si ich das moc vela, ma to presne opacny ucinok! 😅 a taktiez kapustova stava na lacno..

mkr
28. čer 2007

už tady radila zuzannas šťávu z kyselýho zelí a moho jen potvrdit, v životě by mě nenapadlo že to bude mít takový účinky, teď se mě i mužskej ptá jestli náhodou nemám chuť na š´távičku fakt to pomáhá snad to pomůže i vám

sloboda4
1. črc 2007

ahojte, ja som mala ten isty problem. skus toto: v klude si lahni na chrbat a dychaj ale tak, že pri výdychu brucho vypucis a pri nadychu ho vstiahnes /vlastne dychas na opak/. ak to nepojde, tak lahka pomoc kup si glycerinove cipky - neboj nie je to navykove 🙂 pri tych pojdes na wc urcite!!! 😀 a este jedna rada predavaju redukcný čaj ja som ho pila aj v teho, vzdy vecer a rano som uz aj utekla. skus pa

barborka17
1. črc 2007

ahojcek.
neviem ako vyzera tvoj denny stravovaci listok,ale podla toho co som citala to nie je moc zdrave:(.
nebudem ta urcite mentorovat,ale na to, aby si mala pravidelnu stolicu su dolezite vlakniny.medzi ne patria ovsene vlocky, ananas,mango,celozrnne pecivo,strukoviny a zelenina.Samozrejem velmi dolezite su jogurty s biokulturami pre lepsie travenie, ale dala by som prednost bielym, nie vselijako ochutenym.
neviem, ci by sa ti chcelo,ale skus si dat 3 dni maximalne zdraveho stravovania🙂
napr.rano si das jogurt s ovsenymi vlockami a kuskami cerstveho ananasu
na desiatu nejaky ovocny salatik
na obed zeleninovu polievku, najlepsie aby obsahovala strukoviny
na olovrant zeleninovy salatik
na veceru celozrnny rozok so sunkou a s vela zeleninou 🙂)
velmi dolezity je pitny rezim,predpokladam, ze ako kazda tehulka na zaciatku tehotenstva chodis casto na malu potrebu,tak si treba o to viac doplnit tekutiny🙂
velmi dobry je na travenie a pravidelnu stolicu matovy caj🙂
takto by si mala chodit pravidelne na wc,bez toho,aby si mala raz zacpu a potom zasa...
prajem peknu nedelu,papa

astonka
1. črc 2007

ahojte aj ja som zažila zapchu,kedže to bolo niekolko dni a nič mi nepomahalo,ani pitie teplej vody,ani kompotove šťavy,tak som volala mojej gynekologičke ta mi odporučika glycernové čipky,daju sa kupiť v lekarni,no po nejakych 20 minut sa mi uľavilo,nebolo to uplne ale postupne to odchdzalo,a nejedzte svetle pečivo,to tež zapchava,takže tak moja skusenosť

jt3
8. srp 2007

Nazdar děvčata, připojuji svou radou: pijte hodně vody bez bublinek protože loď, která nemá vodu stojí, totéž je ve střevě a uvádím potraviny, které vyvolávají zácpu: všechny druhy masa, čokoláda, kakao, sladkosti, bílý cukr, kravské mléko, vejce, bílý chléb, dorty a moučníky. Naopak ACTIVIA bifidus Essensis od Danone při zácpě pomáhá, hlavně balená v láhvi podoby panenky, ovšem bez příchutí, cena je kolem 21 Kč. Vody pijte aspoň 2 - 3 litry denně. Samozřejmě jezte hodně vlákniny hýbejte se, v těhotenství procházky na čerstvém vzduchu. Přeji narození zdraveho děťátka

ista
8. srp 2007

Ahojte, ja som tiez nikdy nemala problemy so zapchou,ale teraz v teho je to trosku horsie,ale nie zas az take..pritom jem dobre,mam aj vela tekutin a pohybu...
Ale nahodou som zistila na sebe,co zabera. Mna totiz pali zaha a v lekarni som si na to kupila Magneziove mlieko TUMS (mozu aj tehotne)a zabralo to aj na zapchu uplne perfektne..potom som sa tam docitala,ze je to aj na zapchu. Ale ak mate problemy s oblickami,nemali by ste to pit.

metlonka
8. srp 2007

ahojte...
mna tiez skoro kazdy vecer pali zaha...a Tums (ale v tabletach) mi na to skvele vzdy zaberal...len som sa nikde nedocitala ci to mozu aj tehotne. Tak si ho davam pre istotu len polovicku. A viem ze zabera aj pri zapche. V prvych mesiacoch som mala dost probelmy so zapchou...bala som sa ze dostanem zlatu zilu. Tak som preventivne zacala pouzivat specialny toaletny papier Hemo-Roll, ktory dostanete kupit dokonca aj v Tescu. A myslim ze mi pomaha...

lenka34
8. srp 2007

ahojte mne pomáha psyllium - večer rozpustím v troške vody vypijem, potom treba zapiť pohárom vody- je to síce hnusné ale pomôže 😉

bejca
9. srp 2007

ahoj 🙂 je to uplne normalne ☹ a hlavne potom ma bolel zaludok a stale som si pripadala "prezrana" a aj som priberala ☹ ale co uz v takom 13 tt sa ti to ustali treba si dat na lacno odstavu mineralku a az potom zacat jest 🙂
pa pa drzim palce

daluri
17. srp 2007

Možná, že to už některá psala, všechny příspěvky jsem nečetla, po ránu jak vstaneš se hned napij a střeva začnou pracovat. Pravda, jak jsem těhotná nebyla, fungovalo to spolehlivě 😉 , v těhotenství to je horší 😒 . Jinak ty švestky nebo jablka..

veva55
17. srp 2007

Tak to mne prvy 3-mester nepomahalo vobec nic - ziadne jablka, slivky, ovocne stavy, vlaknina, lanove semena, probioticke kultury.........proste absolutne nic. Kupila som si v lekarni aj taky sirup na zapchu (Duphalac), ktory vraj na 100% zaberie, ale ani ten nepomohol.
Teraz v druhom 3-mestri je to uz o nieco lepsie, ale aj tak sa obcas poriadne "potrapim"

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru