Zácpa v těhotenství

simonka.s
13. únor 2007

Zdravím všechny , mám problém asi ne tak neobvyklý ale chtěla bych se zeptat.Jsem v 8 tt a mám od začátku zácpu.jsou to muka.nejen že mě trápí bolesti břicha ale pak následně si dojít na wc.Mám strach abych tlakem nevypudila i mimíška.Zkoušela jsem kompoty, jogurty,nic nezabírá a když to jednou za 14 dní zabere tak mám zas průjem ale s křečema a s bolestma že se svíjím taky.nevíte co na to pomáhá aby se mi to upravilo?Děkuju předem moc.

mobina
18. únor 2008

Mirko zkus a uvidíš. Pokud by ti žaludek nebral to kyselé, tak je dobrá i jen samotná vlažná voda na lačno a někomu zabírá i jen obyč sklenice mléka na lačno po probuzení 😉

mirka8429
19. únor 2008

mobina dakujem skusim to 🙂

mirka8429
19. únor 2008

smary ja som tiez skusala vselico pomiesat ale nie vzdy mi zabralo..ta zapcha v tehotenstve je hrozna....ja sa vazne bojim prvej stolice po pôrode ked budem pozasivana ze ako budem tlacit aby sa mi stehy neroztrhli...ale vraj nie kazda ma take problemy ze niekto v pohode tak neviem....

nellia
19. únor 2008

baby, vseobecne sa odporucaju glycerinove cipky, su absolutne bezpečne.
pracujem v zdravotnictve a tento problem riesime denne. Zápcha je uplne bezna a normalna v tehotenstve, a ak to proste nejde - aby neprislo ku komplikácii - treba si pomoct cim skor.
a inak - co sa mna tyka v tehotenstve - ak som uz doslova tuzila po miernej hnacke - 100%tne sa mi osvedcil slepaci, alebo zajaci paprikas 😀 , alebo som si natrela na chlieb vrstvu kačacej masti (mnaaam), pripadne zabralo - ked som si dala 2 taniere dost teplej polievky.
DRZIM PALCEKY !

maxkatka
19. únor 2008

Ahoj, nevím jestli to tu už někdo psal, ale skvělé a přírodní projímadlo jsou švestky... sušené... v těhotenství by bylo lepší se podívat po nějakých BIO, aby tam nebylo moc siřidel apod., ale je dobré je mít neustále doma....

Naposledy jsem snědla cca 100 g na posezení (moc mě chutnají) a bylo to večer kolem sedmé a můžu vám říct, že ve dvě ráno jsem měla co dělat.... ale jak se mi ulevilo... 😉

poola
19. lis 2008

ahojte holky,jak si tak pročítám tyto stránky,musím usoudit,že zácpa je v těhu opravdu velmi velmi rozšířená.Já vám musím napsat,že opravdu každé těhotenství je jiné a individuální.Já jsem jasný případ. Od mala mě trápí zácpa neskutečným zpusobem,,na záchod běžně chodívám jednou za 3-4 dny,to je normál.A že jsem toho vyzkoušela opradu hodně a nic nepomáhalo.Když bylo nejhuř,pila jsem 4 litry vody denně a jedla vlákniny a lněný semínka,,ale to už jsem se opravdu nemohla ani hnout,břicho jak v 6 měsíci.
A ted v těhotenství-světe div se, chodím pravidelně jak hodinky každý den a ve stejno dobu.Jsem z toho naprosto v šoku,i moje obvodačka doktorka. Tak mám docela hruzu z toho,až se malá narodí,tak to začne nanovo a já se zas vrátím do "starých nepříjemných kolejí...."

dolda
20. lis 2008

No já co jsem přišla do jiného stavu začala jsem chodit pravidlně, ale tak asi měsíc zpátky to je hrůza, když už jdu tak je to boj a stejně se cítím pořád plná, švestky ani jogurty nezabírají 😒

zuzkaprofant
20. lis 2008

dievcata moja vyskusana rada papajte vela ovocia , mandarinky pomarance, jablcka a to na hladny zaludok , ja chodim kazdy den aj 2 krat a to som mala ine zapchy mne to pomaha velmi kedze ja vraciam s normalneho jedla jem iba ovocie a jogutiky a zemle s maslom 😀 😀

dolda
20. lis 2008

Ovoce taky nezabírá 😒

katka82
20. lis 2008

Holky na zácpu si kupte v lékárně Psyllium 🙂 může se i v těhu 😉 fakt pomáhá a i čistí střeva 😉

bmmz
20. lis 2008

mne asi najviac pomaha acidko - normalne ako aj tie ochutene

ditka1
20. lis 2008

ahojte baby viete co som zistila ze este pomaha?zacala som pit detsky caj harmancekovy-tam je aj vzadu na nom napisane, ze pomaha pri traveni a predstavte si,ze uz po 3dni som bola rano hned ked ho vypijem do takej pol hodinky,zvykla som si davat rano nescu a potom obycajny caj ale teraz to robim naopak ale s detskym cajom.a to ja som fakt mavala ukrutne potiaze a teraz cuduj sa svete asi toto pomohlo-no uvidime ci to vydrzi a dalej potom sa ozvem,skuste to aj vy. 😉

aponchie
20. lis 2008

teda ja na to nikdy u prvni holky netrpela a ted jak hrom to je silene fakt ,ze jo ..jenze ja to mam tim,ze skoro nic nesnim a na nic nemam chut tudiz by me urco pomohlo nejake ovoce jogurt a tak,ale jsem druhej trimestr a je mi porad zle jak hrom 😝 ale ty svestky bych zkusila aspon par jinak to nevidim bo jogurty nemam rada ani normalne a to psylium se v tehu muze normal?

l78
21. lis 2008

holky, taky mě to trápilo, řekla jsem o tom doktorce a ta mi doporučila sirup laktuloza, prodávají ho v lékarně

glumy
21. lis 2008

Ahoj, naštěstí nemám zácpu, ale každý večer mě děsně pálí žáha. Ze začátku mi zabíral Renie, teď už to ale moc nepomáhá. Neporadíte co na to? 😕

petule.h
21. lis 2008

u obou těhu jsem trpěla zácpou i na 5 dní, po porodu se to zase srovnalo 🙂

petule.h
21. lis 2008

já si dávala i glycerinové čípky

jindri
21. lis 2008

..... tak mě nepomáhá ani švestkový kompot, jablečné přesnídávky, kefíry či jogurty, ovoce ni zelenina.
Co mi zabírá a díky za něj, je lněné semínko a zvýšený příjem vody. Chodím krásně, ale teď spíš řeším důsledek - vnější hemeroidy 😖 asi 4 den mažu gelem z dubové kůry a dnes jsem začala se sedacími koupelemi, je to trochu lepší, ale stejnak ☹

glumy: mě taky občas pálí, vystačím si s napití studeného mléka 😉

katka82
21. lis 2008

Aponchie:Psyllium můžeš i v těhu 😉 je to indický jitrocel a pomáhá střevům-čistí a zlepšuju trávení 😉 jsou i různé příchutě a koupíš ho v každé lékárně 😉

zucha
21. lis 2008

glumy, ja mne lekarka poradila Tums a fakt super 😉

pajinkaa
22. lis 2008

Tak mě pomohl Magnosolv (rozpoštím ve vodě, piju ráno a večer) - nejen na tvrdnutí, ale hlavně se zácpou mi to pomohlo!!! Pomohlo hned druhý den! za sebe doporučuju!! 😉

aponchie
22. lis 2008

jim scestkovy kompot a parada

katka ja psylium znam a pila sem ho jen sem si nebyla jista jestli se treba smi v tehu dikes 😀

glumy
22. lis 2008

jindri, zucha - moc díky za radu, zkusím mlíko a přejdu na Tums 🙂 Dneska v noci jsem hodinu nespala, jak mi bylo blbě 🙄

jindri
23. lis 2008

... na zácpu je fakt potřeba vyzkoušet všechno možné, jak koukám, každému zabere něco jiného. Já měla třeba po psylliu zácpu ještě větší 😅

glumy: to kvůli pálení žáhy? Přeji ať je líp 😉 a dožeň to přes den.

leniko
23. lis 2008

...aj mňa trápia podobné problémy. Tak som si kúpila BION 3 SENIOR 😀 , do mlieka si dávam drvené sezamové semiačka aj s celými semiačkami. Psylium mi ta nechutí, ale v mličnych produktoch sa stratí! Prešli sme z ryže na pohanku a pšeno. Jablko so šupkou, sušené slivky, granátové jabĺčko, ...
Je to potom o niečo lepšie. Ale priznám sa, asi by som mala zvýšiť príjem tekutín. 😖

evulinkab
23. lis 2008

Já nikdy na zácpu netrpěla, chodila jsem pravidelně...ted v těhu, zvlášt ted poslední měsíc, je to hrozné, jsem ráda, když jdu jednou za 4dny.Ale co mě pomáhá, tak je sušené ovoce-švestky, meruňky a k tomu mličko🙂

rrenatkaa
28. lis 2008

Ahoj holky,

já bych o zácpě mohla napsat román napokračování. Jsem už z toho nešťastná, zadek mám na kaši, jelikož , je to trapné 😒 , moje stolice je tak tuhá, že už těžko projde konečníkem a když už něco ,tak hodně těžko 😠 o a trošku krvácím. Taky jsem zkoušela všechno možné přes pití vlažné vody poránu, jogurty s vlákninou, ovoce, ale každá jsme jiná a na každou něco jiného působí. Co mně docela pomáhá je Magnosolv, ale min. dva pytlíky denně. Teď jdu zkusit odvar z lněného semínka, tak dám vědět. Pa

aponchie
28. lis 2008

renatko me fakt pomahaji ty svestky..zitra maji akci v kauflandu na ne za nejakych 18kc tak nejak a hodne mi chutna ta voda z te zavareniny 😲

rrenatkaa
29. lis 2008

Aponochie i švestky jsem zkoušela, dala jsem si vražednou kombinaci vypila jsem švestkový džus s vlákninou, zajedla švestkovým kompotem a nic. Teď jsem zkusila hruškový džus a docela to zabralo tak uvidíme co dál 😅, ale i tak díky za radu 😉

aponchie
29. lis 2008

😀 vrazedna kombinace 😀 a co to psylium?to je celkem prutahac 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru