• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Zácpa v těhotenství

30. července 2016 
Mirko zkus a uvidíš. Pokud by ti žaludek nebral to kyselé, tak je dobrá i jen samotná vlažná voda na lačno a někomu zabírá i jen obyč sklenice mléka na lačno po probuzení :wink:
18. únor 2008 ve 20:48  • Odpověz  • To se mi líbí
mobina dakujem skusim to :slight_smile:
19. únor 2008 v 09:39  • Odpověz  • To se mi líbí
smary ja som tiez skusala vselico pomiesat ale nie vzdy mi zabralo..ta zapcha v tehotenstve je hrozna....ja sa vazne bojim prvej stolice po pôrode ked budem pozasivana ze ako budem tlacit aby sa mi stehy neroztrhli...ale vraj nie kazda ma take problemy ze niekto v pohode tak neviem....
19. únor 2008 v 09:41  • Odpověz  • To se mi líbí
baby, vseobecne sa odporucaju glycerinove cipky, su absolutne bezpečne.
pracujem v zdravotnictve a tento problem riesime denne. Zápcha je uplne bezna a normalna v tehotenstve, a ak to proste nejde - aby neprislo ku komplikácii - treba si pomoct cim skor.
a inak - co sa mna tyka v tehotenstve - ak som uz doslova tuzila po miernej hnacke - 100%tne sa mi osvedcil slepaci, alebo zajaci paprikas :grinning: , alebo som si natrela na chlieb vrstvu kačacej masti (mnaaam), pripadne zabralo - ked som si dala 2 taniere dost teplej polievky.
DRZIM PALCEKY !
19. únor 2008 v 10:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, nevím jestli to tu už někdo psal, ale skvělé a přírodní projímadlo jsou švestky... sušené... v těhotenství by bylo lepší se podívat po nějakých BIO, aby tam nebylo moc siřidel apod., ale je dobré je mít neustále doma....

Naposledy jsem snědla cca 100 g na posezení (moc mě chutnají) a bylo to večer kolem sedmé a můžu vám říct, že ve dvě ráno jsem měla co dělat.... ale jak se mi ulevilo... :wink:
19. únor 2008 ve 12:26  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte holky,jak si tak pročítám tyto stránky,musím usoudit,že zácpa je v těhu opravdu velmi velmi rozšířená.Já vám musím napsat,že opravdu každé těhotenství je jiné a individuální.Já jsem jasný případ. Od mala mě trápí zácpa neskutečným zpusobem,,na záchod běžně chodívám jednou za 3-4 dny,to je normál.A že jsem toho vyzkoušela opradu hodně a nic nepomáhalo.Když bylo nejhuř,pila jsem 4 litry vody denně a jedla vlákniny a lněný semínka,,ale to už jsem se opravdu nemohla ani hnout,břicho jak v 6 měsíci.
A ted v těhotenství-světe div se, chodím pravidelně jak hodinky každý den a ve stejno dobu.Jsem z toho naprosto v šoku,i moje obvodačka doktorka. Tak mám docela hruzu z toho,až se malá narodí,tak to začne nanovo a já se zas vrátím do "starých nepříjemných kolejí...."
19. lis 2008 ve 22:58  • Odpověz  • To se mi líbí
No já co jsem přišla do jiného stavu začala jsem chodit pravidlně, ale tak asi měsíc zpátky to je hrůza, když už jdu tak je to boj a stejně se cítím pořád plná, švestky ani jogurty nezabírají :unamused:
20. lis 2008 v 09:56  • Odpověz  • To se mi líbí
dievcata moja vyskusana rada papajte vela ovocia , mandarinky pomarance, jablcka a to na hladny zaludok , ja chodim kazdy den aj 2 krat a to som mala ine zapchy mne to pomaha velmi kedze ja vraciam s normalneho jedla jem iba ovocie a jogutiky a zemle s maslom :grinning: :grinning:
20. lis 2008 v 10:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Ovoce taky nezabírá :unamused:
20. lis 2008 v 11:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky na zácpu si kupte v lékárně Psyllium :slight_smile: může se i v těhu :wink: fakt pomáhá a i čistí střeva :wink:
20. lis 2008 v 11:28  • Odpověz  • To se mi líbí
mne asi najviac pomaha acidko - normalne ako aj tie ochutene
20. lis 2008 ve 13:06  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte baby viete co som zistila ze este pomaha?zacala som pit detsky caj harmancekovy-tam je aj vzadu na nom napisane, ze pomaha pri traveni a predstavte si,ze uz po 3dni som bola rano hned ked ho vypijem do takej pol hodinky,zvykla som si davat rano nescu a potom obycajny caj ale teraz to robim naopak ale s detskym cajom.a to ja som fakt mavala ukrutne potiaze a teraz cuduj sa svete asi toto pomohlo-no uvidime ci to vydrzi a dalej potom sa ozvem,skuste to aj vy. :wink:
20. lis 2008 v 15:08  • Odpověz  • To se mi líbí
teda ja na to nikdy u prvni holky netrpela a ted jak hrom to je silene fakt ,ze jo ..jenze ja to mam tim,ze skoro nic nesnim a na nic nemam chut tudiz by me urco pomohlo nejake ovoce jogurt a tak,ale jsem druhej trimestr a je mi porad zle jak hrom :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale ty svestky bych zkusila aspon par jinak to nevidim bo jogurty nemam rada ani normalne a to psylium se v tehu muze normal?
20. lis 2008 v 15:42  • Odpověz  • To se mi líbí
holky, taky mě to trápilo, řekla jsem o tom doktorce a ta mi doporučila sirup laktuloza, prodávají ho v lékarně
21. lis 2008 v 15:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, naštěstí nemám zácpu, ale každý večer mě děsně pálí žáha. Ze začátku mi zabíral Renie, teď už to ale moc nepomáhá. Neporadíte co na to? :confused:
21. lis 2008 v 15:56  • Odpověz  • To se mi líbí
u obou těhu jsem trpěla zácpou i na 5 dní, po porodu se to zase srovnalo :slight_smile:
21. lis 2008 v 17:28  • Odpověz  • To se mi líbí
já si dávala i glycerinové čípky
21. lis 2008 v 17:29  • Odpověz  • To se mi líbí
..... tak mě nepomáhá ani švestkový kompot, jablečné přesnídávky, kefíry či jogurty, ovoce ni zelenina.
Co mi zabírá a díky za něj, je lněné semínko a zvýšený příjem vody. Chodím krásně, ale teď spíš řeším důsledek - vnější hemeroidy :confounded: asi 4 den mažu gelem z dubové kůry a dnes jsem začala se sedacími koupelemi, je to trochu lepší, ale stejnak :frowning2:

glumy: mě taky občas pálí, vystačím si s napití studeného mléka :wink:
21. lis 2008 v 18:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Aponchie:Psyllium můžeš i v těhu :wink: je to indický jitrocel a pomáhá střevům-čistí a zlepšuju trávení :wink: jsou i různé příchutě a koupíš ho v každé lékárně :wink:
21. lis 2008 v 18:13  • Odpověz  • To se mi líbí
glumy, ja mne lekarka poradila Tums a fakt super :wink:
21. lis 2008 v 19:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak mě pomohl Magnosolv (rozpoštím ve vodě, piju ráno a večer) - nejen na tvrdnutí, ale hlavně se zácpou mi to pomohlo!!! Pomohlo hned druhý den! za sebe doporučuju!! :wink:
22. lis 2008 ve 14:16  • Odpověz  • To se mi líbí
jim scestkovy kompot a parada

katka ja psylium znam a pila sem ho jen sem si nebyla jista jestli se treba smi v tehu dikes :grinning:
22. lis 2008 ve 14:22  • Odpověz  • To se mi líbí
jindri, zucha - moc díky za radu, zkusím mlíko a přejdu na Tums :slight_smile: Dneska v noci jsem hodinu nespala, jak mi bylo blbě :rolling_eyes:
22. lis 2008 v 17:22  • Odpověz  • To se mi líbí
... na zácpu je fakt potřeba vyzkoušet všechno možné, jak koukám, každému zabere něco jiného. Já měla třeba po psylliu zácpu ještě větší :sweat_smile:

glumy: to kvůli pálení žáhy? Přeji ať je líp :wink: a dožeň to přes den.
23. lis 2008 v 08:27  • Odpověz  • To se mi líbí
...aj mňa trápia podobné problémy. Tak som si kúpila BION 3 SENIOR :grinning: , do mlieka si dávam drvené sezamové semiačka aj s celými semiačkami. Psylium mi ta nechutí, ale v mličnych produktoch sa stratí! Prešli sme z ryže na pohanku a pšeno. Jablko so šupkou, sušené slivky, granátové jabĺčko, ...
Je to potom o niečo lepšie. Ale priznám sa, asi by som mala zvýšiť príjem tekutín. :confounded:
23. lis 2008 v 08:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Já nikdy na zácpu netrpěla, chodila jsem pravidelně...ted v těhu, zvlášt ted poslední měsíc, je to hrozné, jsem ráda, když jdu jednou za 4dny.Ale co mě pomáhá, tak je sušené ovoce-švestky, meruňky a k tomu mličko:slight_smile:
23. lis 2008 ve 12:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,

já bych o zácpě mohla napsat román napokračování. Jsem už z toho nešťastná, zadek mám na kaši, jelikož , je to trapné :unamused: , moje stolice je tak tuhá, že už těžko projde konečníkem a když už něco ,tak hodně těžko :angry: o a trošku krvácím. Taky jsem zkoušela všechno možné přes pití vlažné vody poránu, jogurty s vlákninou, ovoce, ale každá jsme jiná a na každou něco jiného působí. Co mně docela pomáhá je Magnosolv, ale min. dva pytlíky denně. Teď jdu zkusit odvar z lněného semínka, tak dám vědět. Pa
28. lis 2008 v 19:01  • Odpověz  • To se mi líbí
renatko me fakt pomahaji ty svestky..zitra maji akci v kauflandu na ne za nejakych 18kc tak nejak a hodne mi chutna ta voda z te zavareniny :astonished:
28. lis 2008 v 19:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Aponochie i švestky jsem zkoušela, dala jsem si vražednou kombinaci vypila jsem švestkový džus s vlákninou, zajedla švestkovým kompotem a nic. Teď jsem zkusila hruškový džus a docela to zabralo tak uvidíme co dál :sweat_smile:, ale i tak díky za radu :wink:
29. lis 2008 ve 13:53  • Odpověz  • To se mi líbí
:grinning: vrazedna kombinace :grinning: a co to psylium?to je celkem prutahac :grinning:
29. lis 2008 ve 14:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek