Zácpa v těhotenství

simonka.s
13. únor 2007

Zdravím všechny , mám problém asi ne tak neobvyklý ale chtěla bych se zeptat.Jsem v 8 tt a mám od začátku zácpu.jsou to muka.nejen že mě trápí bolesti břicha ale pak následně si dojít na wc.Mám strach abych tlakem nevypudila i mimíška.Zkoušela jsem kompoty, jogurty,nic nezabírá a když to jednou za 14 dní zabere tak mám zas průjem ale s křečema a s bolestma že se svíjím taky.nevíte co na to pomáhá aby se mi to upravilo?Děkuju předem moc.

kvetule1
15. bře 2016

Ahon holky,tak koukám,že v tom nejsem sama... už 14 dní jsem pořádně nebyla i přes kila ovoce,zeleniny... kefíry a pod.dnesk hruškový kompot,uvidíme ráno.. není nad to si dojít do úlevy... ☹

ruzicka77
30. črc 2016

Ahoj, zdravim vsechny, ja jsem v sestem tydnu tehotenstvi, (embryo je zahnizdene, srdicko zatim bez pohybu) a mam zacpu a krece do zaludku. Moc se nehybu, spis sedim nebo lezim, protoze to boli. Nevite nekdo, co na to pomaha? Prosim pekne o radu!!

helinka88
13. led 2017

Ahoj holky, jsem na začátku těhotenství.. Nic není ještě vidět, ale pozitivní to je.. Trapi me bolesti břicha, hlavně v noci se jednou vzbudím s krecema a nevím, co dělat.. Na velkou mi to nejde a když mám pocit, že to půjde, tak stejně nejde.. Nikdy jsem netrpela na vetry, ale ted ani ty ze mně nejdou.. Cetla jsem, že svestky a bílé jogurty pomáhají.. Moc tomu ale neholduju.. Nějaká zkušenost s bolestma v noci? Dekuji moc

tinaprofi
14. led 2017

jestli mate fakt zácpu tak vám ty slavný recepty na hladkou stolici fakt nepomůžou 🙂)))) jedině šetrný projímadlo pro těhotné. já používala Duphalac Lactosum, to vypijete večer, přes noc vám to rozmělní stolici a jdete pravidelně, je to pro těhotné a ze zkušenosti stačí vzít párkrát a upraví se to. je mi líto všech matek co marně čekají až jim švestkovej kompot upraví stolici :D ...hodně štěstí

unanek
20. led 2017

@tinaprofi Duphalac se mnou ani nehne

milito18
8. dub 2023

@jankar mě na zácpu na gynekologii doporučila laktulozu.Kazdy večer 1 lžíci.Taky mám problém si dojit na velkou Dřív jsem chodila každé ráno a teď jdu každé tři dny někdy i dýl.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru