Zácpa v těhotenství

simonka.s
13. únor 2007

Zdravím všechny , mám problém asi ne tak neobvyklý ale chtěla bych se zeptat.Jsem v 8 tt a mám od začátku zácpu.jsou to muka.nejen že mě trápí bolesti břicha ale pak následně si dojít na wc.Mám strach abych tlakem nevypudila i mimíška.Zkoušela jsem kompoty, jogurty,nic nezabírá a když to jednou za 14 dní zabere tak mám zas průjem ale s křečema a s bolestma že se svíjím taky.nevíte co na to pomáhá aby se mi to upravilo?Děkuju předem moc.

papaya
13. únor 2007

Ahoj Simčo, mě pomáhají sušené švestky, nebo si dávám každý den jogurt s rozmíchaným psyliem. To je na trávení dobré. Třeba ti to pomůže 😉

lennis
13. únor 2007

Ahojda, když je nejhůř tak si dám sušenou syrovátku s vodou, pokud piješ mléko, tak to k tomu nemá daleko i když je to trošku jiný. Pak zabírá prý cvik, na čtyřech a zvedat nohu jako pejsek. Radily to porodní asistentky.......jinak je to vcelku normál a zabírá na to taky trošku pohyb.....

simonka.s
autor
13. únor 2007

ja jsem si teď koupila gravimilk tak snad i to.ale opravdu se bjoim aby se ten tvoreček ve mě udržel

valhali
13. únor 2007

simonka, ja som tiez v 8tt a mam hroznu zapchu. Ale ja nemam vobec pocit potreby ist na zachod. Ja neviem,ci to zo mna vynasaju mysky,ale mam iba vacsie brusko. Ja si fandim,ze je to tehu brusko,ale to moze byt aj od zapchy 😖 . Ja si dnes dam kysle mlieko, tak uvidim.

swetlus
13. únor 2007

Tak u me zabiraji kompoty, ale pises ze jsi to zkousela tak nevim. Nejvic merunkovy. a nebo teda suseny merunky. A taky jablicka, cerstva i susena...

simonka.s
autor
13. únor 2007

Taky nemám potřebu jít ale pak mě tak strašně rozbolí břicho že musim a pak trpim.Valhali máš pravdu taky mi připadá že mám větší bříško ale to i když chodim na wc.Což je zvláštní takhle brzo.

jankar
13. únor 2007

Holky tak u mě na zácpu nezabírá fakt skoro nic,už jsem zkoušela snad všechno,řekla jsem to doktorovi,protože to břicho fakt bolí když nic nejde ven a doporučil mi sirup DUPHALAC,stojí asi 100kč a ten mi fakt pomůže,prý je to jediné co se v těhu doporučuje,tak kdo ho ještě nezkusit tak to vyzkoušejte,třeba vám taky pomůže,vím jaké to je když je tento problém 😠 😠 😠

marget
13. únor 2007

Ahoj Simonka! Ja mám tiež také zvláštne trávenie, odkedy som tehu...buď mám zápchu, alebo potom ma prezenie... zistila som, ze nemozem jest neskoro vecer, lebo hlavne potom mam zapchu az do rana ☹ Tiez mam vacsie brusko aj kvoli tomu, ale je to aj z tehu, neboj brusko sa od zaciatku trosku zvacsuj 😉

gabriell
13. únor 2007

ahojky. tak som rada, že niesom jediná s týmto problémom 😉 mňa tiež poslednú dobu dosť trápi trávenie... tiež som počula o kompótoch a nejakých kvapkách, ale čo som čítala z jednej fajn knihy vlastne o celom tehotenstve, odporúčali hlavne veľa tekutín(najlepšie čistá voda) a potraviny obsahujúcu vlákninu. ja som si začala kupovať jogurty s vlákninou a jesť aj napr. sušené hrozienka a slivky a môžem povedať, že to celkom zabralo...tak neviem, vyskúšajte 🙂

iza
13. únor 2007

ahoj holky, ještě zkuste teplou vodu, nebo bombony s hroznovým cukrem. Jo a taky pomáhá kysaný zelý...tak ať je vám líp 😉

iga
13. únor 2007

Ahoj, zacpa me taky docela potrapila, ale nasla jsem takovy trik, poradila mi to fyzioterapeutka na tehotenskem cviceni. Jde o to, ze zacpa jde i rozdychat: zkus se nejprve vleze 2x - 3x co nejvic nadechnout do briska a plynule vydechnout, pak to same vsede a pak ve stoje. Tim se zaprve zasobi mimco kyslikem zadruhe se vytvori prostor pro nastartovani peristaltiky 🙂 U me to zabralo tak, ze uz 14 dni nemam problem tak hodne zdaru 🙂 🙂 🙂

manicka77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
emjee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
susika
20. únor 2007

ahoj simonka.s. ja som si zvykla každé ráno na kukuričné vločky s mliekom (alebo tie kakaové guličky, podla toho čo splaším v obchode) a tiež už vraj by som mala mať zápchu a ja mám skor pravý opak🙂))no dúfam, aj že sa mi to vyhne. alebo skús papať jabĺčka alebo hrušky, tie tiež super účinkujú.Inak som zistila, že (neiem, či len na mna) veľmi účinkujú aj akékoľvek orechy.

monik111
20. únor 2007

Ahojte holky,já trpím na zacpu hodně i když jsem nebyla těhotná.Ale teď je to teda fakt mazec.Jediný co u mě zabere jsou klasika-čípky a nebo Lactulosa sirup,to se může i těhotenstí.Hlavně taky hodně píjte a protáhněte tělo nějakýma nenáročnýma cvikama ať se to v těch střívkách pohne 😠 Tak všem držím pěsti 😉 🙂 😉 🙂

alysea
20. únor 2007

Ahojte, ja odporucam psyllium, kazde rano pekne lyzicku s jogurtikom alebo len tak prehltnut a vela vela tekutin a pojde to.Snazte sa, aby ste sa vyhli hemoroidom, je to svinstvo - hovorim z vlastnej skusenosti.

iga
20. únor 2007

Monik111, dovol osobni otazku: jak prosim te zvladas ty cipky??? Ja jsem to zkusila jednou, je teda pravda ze docela zabral, ale byl to tak priserny zazitek 🤐 Je taky pravda, ze mi uplne nenahraly vsechny okolnosti - nemela jsem na to klid, ale vazne - udrzela jsem ho asi minutu uz bych to teda nedala 🙂 🙂 🙂

monik111
21. únor 2007

iga:Je teda fakt,že jsem se tomu bránila zuby nehty.Protože ta představa mě dost nahaněla husí kůži.Ale když už jsem pak nevěděla co dělat a měla křeče jak prase,tak jsem to prubla.Jo a ty okolnosti jsou důležitý,já si počkala až jsem byla sama doma a mohla si tam ten čípek dát.Sice asi až na pátej pokus,ale přece.Ale chce to tak deset minut držet/když to jde!!/.Ale taky teď radši používám ten sirup.Je to takový pohodlnější,ale dýl to trvá...Tak se toho neboj a přeji ať je hlavně vůbec nepotřebuješ a jde to pěkně samo 🙂 😉 😉

kristynaw
20. bře 2007

holky,ja uz mam zacpu pres tyden a proste to nejde,tlacim uz tak moc,ze me rozbolela hlava a dneska me tekla krev z nosu,uz asi na to budu muset neco koupit..

monik111
20. bře 2007

kris..: s tím tlačením to zase moc nepřeháněj 😕 radši si kup ten sirup Lactulosa.Je fakt dobrej a může se používat dlouhodobě a není navykovej.Stojí kolem 230.-Ale lepší než se trápit 😉

kristynaw
20. bře 2007

no,horsi je,ze jsem v USa,tak se budu muset asi zeptat doktora,co muzu koupit

monik111
20. bře 2007

tak to jo,ale v lékarně by ti určo taky poradili.Ale radši se doktora zeptej 😉 Nemá cenu se trápit 😉 😉

luciask
20. bře 2007

kristynaw,
zavolaj si gynekologovi a uz ti poradia, ja som mala problem na konci tehu, a mohla som cipky (dulco,, nieco nepamatam si na nazov), milk of magnesia, tiez skus zjest susene slivky a vela zeleniny a ovocia.

kristynaw
20. bře 2007

holky,diky🙂 zkousim,co se da😀 no uvidime

lenciatko
20. bře 2007

NO, tak ako tak citam vase prispevky, tak ten problem, co ma trapi hlavne dnes je asi ta zapcha. Proste nafuknute brucho a krce vlavo pod pupkom. Normalne som sa az bala, ci ma to nebolia vajecniky (lebo tam mam cystu), ale zda sa, ze pricina je teda asi v niecom inom. Skusim zajst do lekarne a popytat sa na tie sirupy a kvapky.

erosinka
21. bře 2007

Ahojte, ja som to mala tiež celé tehotenstvo. Najviac mi pomáhala obyčajná detská jablková výživa. eď som ju začala jesť tak tie zápchy povolili. Keď som si ju zabudla kúpiť tak to zase nešlo. Bola som na nich skoro celé tehulkovanie. 🙂 Vyskúšajte.

gabinek
21. bře 2007

Ahoj, mě celou dobu nic jiného nepomůže (ani activia a jogurty), jen Lepicol (ne tablety) rozmíchá se ve vodě, je to pro zdravá střeva, koupila jsem si to na doporučení lékaře a jsem max. spokojená (bez toho bych asi nešla 😀 )cena cca 200,-Kč (Chuťovka to sice není, ale mně zabralo)

kackadu
1. čer 2007

Holky mě trápí tak strašně ale tak strašně zácpa, že už nemůžu. Skoro 14 dní jsem se nebyla vyprázdnit tak, že by se mi ulevilo. Doktorka mi doporučila Duphalac, ten mi poprve zabral, ale podruhe ani dve davky po sobe vubec nic.Navíc mě ten Duphalac nadýmá a mám bolesti v břiše jakobych tam měla kamení.
Uz jsem pila na lacno zality svestky tak tu vodu z toho, vodu z kompotu, vlakninu....proste snad vsechno co me napada, jim pravidelne i teply jidla a stravuju se normalne, jim hodne ovoce a nevim co vsechno a vysledek je nula. Bricho me totalne pne a boli, pri kazdym pohybu ty streva citim jak jsou tvrdy 😔 .Chudak miminko v tom bříšku nemůže mít ani dost místa.
Rozhodla jsem se, že si dneska večer zkusím dát ten yal. Aspon budu pred porodom vedet, co me ceka. Ptala jsem se doktorky a rikala at to tak udelam....Nemate s tim uz některá zkušenost holky? 😅

petja
2. čer 2007

Ahoj holčiny,já jsem nikdy potíže se zácpou neměla,ale co jsem těhotná,tak je to spolu s neustálou bolestí hlavy hlavní problém 😒 hodně mi pomůže kefír,sušené švestky,oříšky a taky,když snídám s nohama na židli,nebo ve zvýšené poloze.Jsem vegetariánka,tak to není tak strašné,jako tady píšete,že jste nebyli třeba 14dní,to bych asi nepřežila.Možná je to tím,že sním opravdu moc syrové zeleniny a ovoce, každé ráno se vyprázdním,ale dřív sem chodila třeba 3x denně,tak je to pro mě změna...jinak prý i tablety s obsahem železa toto způsobují,takže co nejmíň chemie...pa petja

pipisek
4. čer 2007

ahoj holky, jsem na tom stejně, celé těhotenství i to předchozí jsem na glycerinových čípkách....a to jím denně ovoce, zeleninu, celozrnné pečivo a hlavně kefírová mléka a aspoň 2 Activie denně. Zkrátka nic mi nepomůže, jen ty čípky, ale ani ty tak, jak bych chtěla. Zkrátka musíme vydržet !!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru