Zácpa v těhotenství

simonka.s
13. únor 2007

Zdravím všechny , mám problém asi ne tak neobvyklý ale chtěla bych se zeptat.Jsem v 8 tt a mám od začátku zácpu.jsou to muka.nejen že mě trápí bolesti břicha ale pak následně si dojít na wc.Mám strach abych tlakem nevypudila i mimíška.Zkoušela jsem kompoty, jogurty,nic nezabírá a když to jednou za 14 dní zabere tak mám zas průjem ale s křečema a s bolestma že se svíjím taky.nevíte co na to pomáhá aby se mi to upravilo?Děkuju předem moc.

nyi
29. dub 2013

Dobré odpoledne všem Přicházím s malou prosbou... Jsem studentka porodní asistence a hledám ochotnou těhotnou slečnu nebo paní, která by mi vyplnila 2 dotazníky, popř. zodpověděla pak ještě pár otázek. Cílem práce je najít několik ošetřovatelských problémů (jako např. bolení zad), které vás trápí a pokusit se navrhnout řešení. Byla bych vám velice vděčná ;)

osthusvik
8. kvě 2013

No mam tento problem no uz je to lepsie.Mam stolicu kazdy den no nie tak poriadne. Prve tyzdne som sa bala ze vytoacim minimi. Mne pomahaju susene slivky..5-6dam na noc do vodu a nexam vymocit celu nc.rano na lacny zaludok prevarena voda zmesana so sudenou nej je pitna.a potom tie slivky aj s vodou lanove semiacka a biely jogurt vymiesam a vypijem. Odporucam

cora
14. kvě 2013

Moje sestra dostala doporuceni na volne prodejny Forlax 10g,neni navykovy,nenadyma jako Lactulosa. Slabsi varianta je i pro deti na recept.,..Pochvaluje si jej, sehnala jej v akci kolem 90Kc, jinak stoji kolem 170Kc.

pafla
30. črc 2013

Ahojte budoucí maminy a maminky...jsem v 18. týdnu těhotenství a už asi tak měsíc mě trápí zácpa....choím tak jdnou za 5 dní a je to mor. Břicho mě nijak nebolí, ale je to nepříjemné, když člověk nemůže jít alepson jednou denně na WC a hlavně to asi ani není zdravé....jsem z toho neštastná. Ted je léto jím neustále nějaké ovoce a zeleninu...jsem na to zvyklá celý život jíst hodně, ale vůbe cmi to nepomáhá....připadám si jak sud, so kterého dám cokoliv a nic se nestane.....vyzkoušlea jsem ráno vlažnou vodu...kafe..meloun s pivem..kysané zelí s mlíkem.....hrůzné kombinace a v břichu se to ani nehne....nakonec po několika ti dnech jdu, ale upřímně to taky není nic moc....nijak to ale netlačím,. nerada bych měla nějaké hemoroidy nebo co....existuje něco volně přístupné v lékarně, co mě ale nezduje a pomůže, ale miminku neublíží?? Příjdu si plná, celá nafouklá a žaludek kručí hladem...už mě ale nebaví ani jest☹ kam bych to jako měla pak dat???!! nebo i nějakou dobrou babskou radu...jenže mě příjde, že si dám švestyk..zaliju to mlíkem a kvasí to ve ně další 2 dny a jsem z toho akorát jetě víc nafouklá...to je celý výsledek..nemám nejmenší nutkání jít na záchod. Zkátka snad budu muset taky vydržet. Je pravda, že sem s tím mívala probléy i před těhu, jenže to se člověk nebál si cokoli dát. Ted hodně píju, hýbu se, ale stejně je to k ničemu, jsem na okolí kvůli tomu protivná 😅

domka1
30. črc 2013

@pafla ahoj, taky jsem v těhotenství trpěla na zácpu asi od 25 tt. Brala jsem magnezium a železo,které mi tu zácpu způsobovalo. Jediné co mi pomohlo byla ráno na lačno vlažná voda s troškou soli a nebo lžíce olivového oleje. Ani jednou není moc chutné, ale dalo se to vydržet a zabralo to. 😅

lin123
30. črc 2013

ja som trpela tiez prisernou zapchou...pomahalo ked som zjedla jeden velky pohar sliviek denne...ale ku koncu tehotenstva uz ani to nepomahalo..dr. mi povedal, ze to musim vydrzat, ze mi na to nema co dat, ..bolo to fakt hrozne..uplne ta chapem..neviem inak poradit, lebo vsetky ine babske rady nepomahali.

pafla
2. srp 2013

Jéé, děkuji Vám za rady. Dala jsem si režim, každé ráno vlažnou vodu... a taky sem začala pít mladý ječmen, prý je to na to taky dobré...takže dnes to byla voda, ječmen a ještě sem si koupila sušené švestky...chodím normálně do práce, tak mám i obavy z takových kombinací🙂 ale jsem fakt zoufalá...dnes se zatím nic neděje a ani nenasvědčuje nic tomu, že byh měla utíkat na WC. Koupila jsem si čípky...mají působit lokálně, tak to prý nevadí, Měla JSEM Z NICH ALE HROZNÝ STRACH, CO JSEM SI TADY O NICH ČETLA PÁR KOMENTÁŘŮ...Ale tÉMĚŘ NIC SE NESTALO...:-d jSEM TAM, KDE SJEM BYLA....Takže počkám týden...to pujdu na kontrolu ve 20. týdnu a zkusím se s panem dokotrem poradit, protože už mi to nepříjde normální. Včera jsem zase večeřela jen čerstvé meruňky. Na mě prostě nepůsobí vůbec nic asi...zítra ráno zkusím ten olej??To jako lžičku na lačno??nebo nějak ve vodě??

pafla
2. srp 2013

jo a to železo beru taky a bylo mi řečeno, že to na zácpě moc nepřispívá, ale v tom případě teda nevím, co mám dělat...co je tedkom menší zlo🙂

domka1
2. srp 2013

@pafla Toho oleje jsem brala vždycky polevkovou lžíci(někdy i dvě) 😝

jennyska
15. lis 2013

Ahoj @akinan @roxinka111 @ketrin139 @valhali @romisek11 @danjelca @martiasek @mixxinka @nadik0 @basimka @crca @verbalinka @e.lle @maja38 @simi251 @nyi @domka1 @pafla @lin123 @cora @osthusvik a ostatní těhulky, maminky,

mohly byste, prosím, vložit své případné zkušenosti se zácpou na https://www.modrykonik.cz/zacpa/ do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama tvoříme? 🙂

Pomůžete tím ostatním těhulkám, maminkám, které si prochází stejným obdobím buď u sebe a nebo u svých ratoletsí a hledají na MK radu, tip, pomoc a zkušenosti vedle obecných informací, které najdou v knihovničce.

Děkuji Vám a přeji krásný den! 🙂
Janča

PS: Psát zkušenosti může do knihovničky úplně každý. Wiki knihovnička MK je otevřena všem 🙂

evelinkapc
15. lis 2013

taky,od začátku asi do 5 měsíce těhotenství jsem taky trpěla zácpou,měla jsem strašně bolesti,nic mi nepomáhalo,ani glyc.čípky,jogurty,kefíry zkrátka nic,a asi v půlce 5 měsíce zácpa zmizela a teď jsem v 7 měsící 🙂 ale holky říkám,byly to galeje

beruska1989
15. lis 2013

@evelinkapc tak u mě se zácpa teprve začátkem 5.měsíce objevila☹, a to i u prvního těhu a až do porodu☹

evelinkapc
15. lis 2013

@beruska1989 já mám teď naštěstí pokoj,ale říkám já jsem škrábala po zdech,já nemohla ani chodit,mamka už mi chtěla volat sanitku,že nevěděla co se mnou 😒 fakt tohle je hnus

adee
11. pro 2013

Mám ZÁCPU !!!!!!! :D A zrovna sedím na záchodě a píšu tady 😀

xbvujhcfhbkghfv
11. pro 2013

mate prujem prdite silene nahlas az to boura dum nebo byt 🤐 tak budete dlouho na zachode trcet a prdet min a min tak to je tehotenstvi

xbvujhcfhbkghfv
11. pro 2013

ps sem uchil :D

marietamicha
24. led 2014

Ahoj,chodim pravidelne na zachod len vdaka psenicnym otrubam.tie pridavam do caju,polievky,palaciniek a pod.uzivam po kazdom jedle alebo s jedlom.inak trpim chronickou zapchou este pred tehotenstvom.ked som nebola tehotna uzivala som aj forlax.teraz ho zatial nie je treba.🙂

kramarova
13. zář 2014

holky co mě po všech pokusech opravdu zabralo je sušené syrovátka.určité množství rozmíchat v teplé vodě dala jsem si tam trochu medu a je to i dobré a pár korun. 500g za 40 kč. množství většinou 2 lžičky ale to si sama musí určit kolik je pro ni dostateční.

mamemimomu
6. bře 2015

Ahoj těhulky, oživuji tuto diskuzi ohledně zácpy v těhotenství. Jsem ve 35. tt, ale od nějakého 30.tt mám zácpu. Někdy mam stolici velmi tuhou, někdy je to lepší. Sice chodím na wc každý den, ale je to docela boj. Cítím tlaky i nucení na velkou, ale jakmile usednu, tak cítím, že se i střevo naplní, ale nejde to dál přes svěrač. Vysloveně musím přes pochvu nasměrovat stolici kudy kam a pak se vyprázdním, sice ne třeba uplně, ale z větší části. Pak opláchnu vodou konečník a namaž dubovou kůrou, protože se mi kolem udělali 3 hemeroidy o velikosti hrášku. Nechci tedy vysedávat na wc dlouho. Před tím jsem problémy neměla, to až teď... zabralo vám na to něco? jím švetsky, dostatečně piju, ovoce i zeleniny jím dostatek, ale jak píšu, problém je hlavně to ze sebe dostat ven. Omlouvám se za až takové detaily, ale jak jinak bych poznala, kdo je na tom podobně a co mu pomáhá☹ Nedokážu si představit, že bych po porodu dostávala stolici ven obdobným způsobem jako teď, kdy si pomáhám přes pochvu prsty a vytlačím ji ven. Po porodu bude všechno citlivé. Vrátilo se vám po porodu aspoň vše do původního stavu? jak hemeroidy tak zácpa? a po jaké době? děkuju předem všem, co zareagují!!!

bazarekmodranacek
6. bře 2015

@mamemimomu já jsem těhotná, čekám dvojčátka (18tt), a mám stím problém od začátku těhu. Řešila jsem to s gynekologem a doporučil mi probiotika jíst každý den ( je to tedy dobrý, kdyby si rodila přirozenou cestou pro miminko, a nebo jíst jogurty se živou kulturou) a jíst vlákninu Psyllium ( pít ráno, já to ráno nedám, takže to piju běhěm dne a pomuze to), a když mi nic nepomůže tak glycerinový čípek.
Snad jsem trochu pomohla
U prvního jsme toto neměla, a problém jsem měla poporodu, ale ve se vrátilo do normálu.

mamemimomu
6. bře 2015

Děkuju za typ, já i když jím dostatek vlákniny, a stolice je měkká, tak mi prostě nejde sama přes ten svěrač, jestli je to tím, že je všechno dole teď uvolněné a připravuje se to na porod?

bazarekmodranacek
6. bře 2015

Je to možný, zkus ty probiotika. Mě berou strašně vody a ten psyllium mi strašně pomáhá. Já vím, že u prvního mi řekli, že zbytečně nemám tlačit na záchodě ( na konci těhu), že si mám radši vzít ten čípek. A nezkoušela jsi třeba si dát i vlažnou vodu po ránu na lačno?

mamemimomu
6. bře 2015

zkoušela, každé ráno na lačno zapíjím léky na štítnou žlázu, tak to spojím vždy se sklenicí vlažné vody... taky beru železo které tomu ještě přidává☹

sisina28
24. črc 2015

ahojte, mohla bych poradit....jsem v 19tt a každý den jim jednu hrušku..mimo jiného ovoce...vyzkoušela jsem, ze pokud si ji nedám, tak jdu taky každý den, ale není to úplné vyprázdněni...ale s tou hruškou to jde fakt super, takže za mne jedině hruška...nemam problémy žádné. Od začátku těhotenství chodím na WC každý den, někdy i 2krát..

zuzanazari
24. črc 2015

Ahoj maminky, mně jednoznačně pomáhá lactulosa a magnosolv 🙂 Zácpu jsem si vytrpěla hlavně po porodu a bylo to krajně nepříjemné....

beruunka7
30. srp 2015

Švestkový kompot, sušené švestky (doporučují se i po porodu), hodně ovoce a zeleniny (melouny, okurky). Pokud nepomáhá, tak jedině glycerinové čípky (bez předpisu v lékárně) 😉

dindonka
30. srp 2015

Mam stejny problem. Jsem ve 32tt. Mam tehu cukrovku takze kompoty a podobne nepripadaji v uvahu. Zkousela jsem vlaznou vodu, zeleninu jim na kila, olej jak studeny tak i teply brr, rano rozpustnou vlakninu proste nic. I mimo tehotenstvi s tim mam problem, ale vzdy jsem mela jistotu ze 2x do tydne na velkou pujdu. Byla jsem na vysetreni, zdrava. Ted v tehu beru 9 tabletek magnesia a k tomu zelezo. U prvniho jsem trpela taky a ve 37 tydnu me nenapadli nic lepsiho nez si dat klystyr a do dvou hodin jsem mela bolesti a rodila jsem proto se bojim cipku. Uz jsem zoufala.

ladyhacek
30. srp 2015

Také jsem trpěla na začátku - chodila jsem každý 4 den. měla jsem to z důvodu, že mi bylo zle a jedla jsem jen rohliky > chce to vlákninu, jogurty a dlouhé procházky > když už se mu udělalo lépe a já vyrazila se projít tak mě to vždy dostihlo 🙂
Jinak na mě nejvíce zabírá - 100%džus ráno na lačno, lněné semínko, sestra s mamkou si pochvalují chia semínka.

dindonka
30. srp 2015

@ladyhacek
Dzus nemuzu ty chia seminka, slysela jsem ten nazev ale vubec nemam tucha o co jdem jdu googlit. Diky

aklin
30. srp 2015

na zácpu je dobré lněné semínko, psyllium, na lačný žaludek vypít teplou vodu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru