Zácpa v těhotenství

simonka.s
13. únor 2007

Zdravím všechny , mám problém asi ne tak neobvyklý ale chtěla bych se zeptat.Jsem v 8 tt a mám od začátku zácpu.jsou to muka.nejen že mě trápí bolesti břicha ale pak následně si dojít na wc.Mám strach abych tlakem nevypudila i mimíška.Zkoušela jsem kompoty, jogurty,nic nezabírá a když to jednou za 14 dní zabere tak mám zas průjem ale s křečema a s bolestma že se svíjím taky.nevíte co na to pomáhá aby se mi to upravilo?Děkuju předem moc.

kami1984
12. pro 2010

@jankabry ja jestli to muzou tehotny, ale pak jsem si vsimla, ze taky cekate🙂

vonkacka
12. pro 2010

@jankabry můžu se prosím zeptat,co to znamená - "tvrdne mi břicho 12x denně?" nevím co si pod tím představit.

jankabry
12. pro 2010

@vonkacka no že mi tvrdne břicho 🙂 to jsou stahy dělohy, která se připravuje na porod. V první půlce těhotenství je to v normě tak do 10ti příhod denně pak i více .. může to mít vliv na stav čípku, tak se to musí sledovat. Nebolí to, ale je to takové nepříjemné..to břicho je na chvíli jako šutr, nemusí to být celá děloha, třeba jenom část.
Dneska jsem s tím zrovna byla na pohotovosti, páč to bylo jenom za dopoledne tak 20x :-/ ale všechno oukej .. prostě tam asi Barťas jenom moc řádí a tak to tu mojí dělohu štve 😀

meleri
12. pro 2010

ahojte mě to taky trápí je to hrůza ta zácpa...:( pomáhají mi jedině mrkvové nápoje a nebo jídla jako zelí, čočka.....

vonkacka
16. pro 2010

@jankabry děkuji za vysvětlení,ještě jsem o tom neslyšela,no tak to se mám na co těšit 🙂 držím ti palečky,ať se to lepší a máš to míň a míň

zuveru
28. pro 2010

mne pomaha kazdy krat nieco ine, inak mate niekto problem s tym ze ked sa poriadne nevyprazdnite je vam zle???
u mna je to take divne 🙂))))

maja38
5. bře 2011

Díky za tuto diskusi....vyzkouším všechno, hlavně abych už si došla na záchod - mám pocit, že jsem tak ve 4 měsíci a ne v 7 týdnu😨(. a to přitom kupujeme biobedničky, takže jím pořád jenom zeleninu, Activii.....a před 2 dny už jsem byla zoufalá a šla jsem do lékárny a tam mi řekli, že mi žádné projímadlo neprodají, že se mám poradit s lékařem.....ach jo....

simi251
5. bře 2011

@zuveru Ahoj. Ked som bola tehotna, mala som ten isty problem. Ked mi bolo treba na velku potrebu ostalo mi zaroven aj zle na zvracanie. Ale ked som sa vyprazdnila, bolo vsetko zase OK. S tym asi nic nespravis, len pravidelne na zachod. 🙂

simi251
5. bře 2011

@maja38 Ahoj. necitala som celu diskusiiu takze neviem ci to tu uz niekto spominal ale mne pomahal HIPP Fenyklovy caj granulovany. Detsky takze urcite neuskodi. Je velmi chutny a pomohol mi vzdy pocas celeho tehotenstva ale aj teraz ked treba.

helsinka
7. bře 2011

Feniklový čaj je výborný, ja si varím aj taký, že nasypem fenikel a rascu do pohára, zalejem a prikryjem tanierikom. Po lúhovaní pijem samozrejme bez cukru 🙂 veľmi mi pomáhajú oriešky, najlepšie tak za hrsť každý deň (asi najviac mi zaberajú vlašské - aj keď ich nemám rada premôžem sa 😉 )

mixxinka
27. pro 2011

Prosím o radu, tyhle starší příspěvky už jsem nečetla, ale nechtěla jsem kvůli tomu zakládat novou diskusi. Příští týden začínám 5.měsíc a už tak 3 týdnu mám zácpu jako blázen. Jednou jsem se uchýlila ze zoufalství ke Gutalaxu, ale ten už zkoušet nechci. Doktorka mi doporučila Lactulosu, tak jsem si jí koupila a uvidím, ale nemáte některá ještě jiné zkušenosti?

crca
27. pro 2011

@mixxinka Já byla závislá na musly z Tesca a pomáhalo to 😀 To oříškové bylo ňamka 😅

e.lle
27. pro 2011

@mixxinka tiež som mala tento problém v tehu a poviem ti, nepomohlo mi nič!!! 😅 proste skúšala som všetko možné, čo mi kto poradil, babské rady, vitamíny, čipky.... nič to neupravila, až keď som porodila... 😉 teraz sme naspäť v normálnom stave.

verbalinka
27. pro 2011

@mixxinka ahoj, v prvním těhu pohoda a teď teda nic moc ☹ Pomáhá mi hodně střídat typ stravy - tedy ne pořád to samé, a pak v případě delší doby Lactulosa. A zjistila jsem, že nejhorší je, když jsem z toho už dopředu ve stresu, to se potom "zaseknu" a fakt pomůžou až dvě lžíce lactulosy a někdy pomohou až druhý den 😅 A doporučuju mít Lactulosu v záloze i po porodu. Minule jsem po porodu dost trpěla, než se to vrátilo do normálu, a to jsem s tím v těhu problém neměla.

mixxinka
28. pro 2011

@verbalinka @e.lle @crca moc děkuji za rady, zkouším to s Lactulosou, tak uvidíme, žádné z potravin na mě nepůsobí ☹

crca
28. pro 2011

@mixxinka hele a nebo zkus vypít ráno teplou vodu to mě taky pomáhalo 😉

basimka
29. pro 2011

@mixxinka ja mam neskutocny problem ,,vybehli mi hemeroidy a to uz je len bolest...ale odkedy mi doktorka poradila ze mam kazdy den vypit detsky feniklovy caj ,,nemam ziadny problem a idem aj 2 x denne na toaletu 🙂

mixxinka
29. pro 2011

@basimka Tak to zkusím, třeba mi to také pomůže 😉

basimka
29. pro 2011

@mixxinka je to lepsie ako chemia,ale nepi normalny fenikel iba pre kojencou.na 3 dcl horucej vody 2 velke lyzice granuloveho caju. Najlepsie je to ze z toho nemam ziadne bolesti ani krutenie v bruchu je to uplne super..

nadik0
31. pro 2011

Ahojky, jsem ve 36.tt a nemám žádný problém.Když se mě dr.ptala jestli mám zácpu, tak jsem řekla , že vůbec.Po chvilce povídání jsme došly k tomu, že je to tím, že jím hrušky.Miluju je jako ovoce odjakživa a denně si dám jen jednu nebo dvě.Prý opravdu pomáhají čistit střeva.Já je jedla a jím aniž bych to věděla a kolem sebe jen slyším, jak mají těhule zácpu a mě bylo divné, že já ne.Opravdu chodím na velkou pravidelně každý den a to nijak nemusím tlačit, prostě to na mě přijde samo a jdu.Takže super, že nemám ani hemoroidy.Tak to holky zkuste s hruškama, na mě to působí, tak budu držet palce at i vám.

martiasek
3. srp 2012

ahoj holky ja mam ted poslednich pet dni strasne bolesti bricha na leve strane jako bych tam mela zauzlovane streva a v noci me to budi a nemuzu spat. Jsem v 19tt . Mela jste nektera neco podobneho ? nevim jestli je to zacpa nebo jestli mam jit k doktorovi. Poradte mi prosim 🙂 dekuji moc za odpovedi 🙂

romisek11
22. srp 2012

ahoj chci se zeptat mam mesic pred porodem,celou dobu tehotenstvi jsem nemela problem az najednou predevcirem jsem byla kakat a musela jsem poradne zatlacit pac to neslo...a v tom mi vylezl hemeroid a zacpa je porad...!vubec nevim co na to mam zkusit,mam strach z ruznych tech sirupu,cipku atd...prosim poradte :( je to trapne ale nevim co delat 😒

romisek11
25. srp 2012

tak dekuji za rady teda ☹ snad jindy...

danjelca
25. srp 2012

@romisek11 lanové semienka dobre zapit vodou....
daj si aj viackrát za den pár lyžičiek a rozchrum pre zapitím na kašu

romisek11
31. srp 2012

ahoj chci se zeptat jsem 36tt a mam takove divne vytoky...rano kdyz vstanu jdu se vycurat a hned potom ze me jde vytok i ja kdyby s troskou vody....co to muze byt?mate nekdo stejne zkusenosti?? 🤐

ketrin139
23. led 2013

@valhali ja mam ten isty problem, už som vyskušala všeličo vyzeram ako v 5mesiaci ,ostatne mamičky v mojom okoli chudnu nieje na nich nič vidieť len ja to mam nejak inak.Už neviem čo si dať?

valhali
24. led 2013

@ketrin139 casom ma to preslo, zapchu som mala tak do 3.mesiaca, potom sa to upravilo a vratilo sa mi to v 9.mesiaci, ked mi uz malicke tlacilo na creva a zase som mala zapchu. Mne pomahalo jest susene slivky. Skus.

ketrin139
24. led 2013

Dakujem za rada, hned dnes si idem kupiť slivky .Ja sa bojim aby som nezačala vela priberať, ked mam tieto problemi.jesť mi celkom chutí.aj ked sa snažim obmedzovať.som v 9tyž. a už mam asi 2kg hore

roxinka111
10. bře 2013

ahoj, já jsem to vyřešila projímavou čajovou směsí od megafitu, stojí pár korun, čaj není špatný a když ho vypiju na noc, ráno výsledek zaručen, ale žádný průjem, uplně v pohodě 🙂 nepiju ho každý večer, stačí 2x týdně

akinan
12. dub 2013

Článek s tipy a recepty jak se zbavit zácpy pomocí bylinných čajů a kašiček, které si doma uděláte
je na této adrese:
http://www.usedmikrasek.cz/index.php?uri=/zacpa...

Zde si můžete nechat na Váš email zaslat zdarma a nezávazně knihu s těmito recepty, které si pak můžete lehce vytisknout anebo uložit pro budoucí potřebu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru