Zácpa v těhotenství

simonka.s
13. únor 2007

Zdravím všechny , mám problém asi ne tak neobvyklý ale chtěla bych se zeptat.Jsem v 8 tt a mám od začátku zácpu.jsou to muka.nejen že mě trápí bolesti břicha ale pak následně si dojít na wc.Mám strach abych tlakem nevypudila i mimíška.Zkoušela jsem kompoty, jogurty,nic nezabírá a když to jednou za 14 dní zabere tak mám zas průjem ale s křečema a s bolestma že se svíjím taky.nevíte co na to pomáhá aby se mi to upravilo?Děkuju předem moc.

listicka20
17. srp 2007

Ahoj, na mě funguje čtvrt litru bílého jogurtu poránu a přes den hodně pít, případně jíst meloun. Po tom se mi kaká pohádkově. Naopak co mi způsobilo docela silnou zácpu, byl bílý chleba (takový ten úplně bílý, bagetový typ).

kuko7
18. srp 2007

Ahojte babulky, ja som dnes zacala mat zacpu, zacalo to zacpatymi vetrami a strasnymi kracami....potom som mala pocit ako pri "hnacke" ale len v bruchu a nic zo mna neslo.je to hrozne, hlavne tie krce, mam taky strach, aj ked viem, ze nie som jedina 😅

kuko7
19. srp 2007

babulky myslite,ze ak som mala vcera tiekrce, mohlo to nejako uskodit mrnuskovi? A zapcha neprestala 😒 😔 😕

dol
19. srp 2007

holky, už jsem to tu někde asi psala. Já jsem s tím měla takové problémy, že mi nepomohlo vůbec nic. Ani Lactulosa doporučrná doktorem. Koupila jsem si Lepicol, je to pro těhotné a kojící a ten jediný mi pomohl. Sice jsem se málem pozvracela, když jsem to do sebe měla vpravit, ale už jsem si zvykla a nedělá mi to žádný problém.

kuko7
19. srp 2007

A mala si aj tie krrrce? 😕

listicka20
20. srp 2007

Kuko, já jsem křeče měla, jednou ráno mi trvaly skoro dvě hodiny a radši jsem jela do nemocnice. Během dne to náhle samo ustalo, takže se doktoři shodli, že to bude od té zácpy, ale našli mi i infekci močových cest. Možná to bylo spojený i s tím. Raději si skoč k doktorce, tím nic nezkazíš.

listicka20
20. srp 2007

Jo a taky mi nedělalo dobře kyselý ovoce, kyselý džusy... Myslím, že jsem ty potíže měla i z překyselení, radši se tomu teď už vyhýbám a nic mi není.

doubie
9. zář 2007

Ahojky holky, ja trpěla zácpou v 1. trimestru. Pak se to na chvíli zlepšilo, ale pak se mi vrátila ještě ve větší míře. Zkoušela jsem vše možné projímadlo Lactulosa mi zabralo pouze 2x a pak zase nic. Nakonec mi kolegyně poradila švestkový kompot, nevěřila jsem tomu, ale opravu to zabírá. Vylepšila jsem to ještě bilým jogurtem kam si naleju vodu z kompotu a švestky sním zvlášť hned ráno na lačno. Od té doby nemám problém.

roasha
13. zář 2007

babulky,ja ked som lezala v rooseveltke na udrziavani,davali babam s takymto problemom glycerinove cipky.

bejca
13. zář 2007

tehulky ak mate problem so zapchou tak rano na lacno teplu-odstatu od vecera - vodu alebo mineralku - mam odskusane uz nemam problem 🙂 😉

flow111
14. zář 2007

dievcata ja som skusila kefir a aj ten mi pomohol 😉

mysulka
15. zář 2007

Ahojky, možná to tu už bylo, ale máme vyzkoušeny bezkonkurenčí laktobacily, jsou to tabletky, dají se koupit v lékárně bez předpisu a může je používat kdokoliv, mám je vyzkoušené jak na mně ( trápila mě zácpa jen v době těhu), ale i na mé drahé polovičce, která s tím trpí celý život 😝 a opravdu to pomáhá. Je to vhodné pro těhulky ( doporučil mi to lékař ) a je mnoho firem, které to vyrábí. Kefíry a pod. bumbám pořád a tak nějak se mi jejich účinek mine i když si dám takové zvěrstvo jako švestičky, mlíčko a pod. dohromady tak nic 😀 Mám zvrácený bříško 😠

milim
20. zář 2007

ahojky.....
důležitý je změnit pitný režim. Hlavně žádný slazený minerálky nebo jiný limonády s bublinkama a vypít tak 3 litry denně 😉 .

gilotek
20. zář 2007

mě při zácpě pomáhá magnézium, co mi předepsala DR. na tvrdnutí bříška. Opravdu to pomáhá 😀 Užívám ho asi 14 dní 1 rozpustný sáček denně a je vše tak jak má. A co jsem se se zácpou natrápila ne jenom v těhotenství. Vyzkoušejte 😵

zdenicka
20. zář 2007

ja mam 14dni do porodu a ted jsem tyden nebyla na velky.Pomohlo mi caj z listu senny...prodavaji ho normalne v lekarne,a ten mi fakt pomohl.

lubkaaa
20. zář 2007

senna nie je v tehu zakázaná?

andilek
20. zář 2007

mě pomáhámžitné pečivo, nebo potom čípky 😉

roasha
20. zář 2007

zdenicka,ale ja tiez viem,ze v tehu list senny nie. 😅

mkr
20. zář 2007

mně pomáhá štáva z kysaného zelí, snad i vám kdyžtak pomůže

bobinna
18. únor 2008

ahojky holky, no jsem ráda že nejsem se zácpou sama. Dneska mě už tak bolelo břicho že jsem po 4 dnech musela jít tlačit☹ jenomže mě najednou štíplo v konečníku (sice jsem něco malého vytvořila) a potom na papíru jsem měla krev a trošku mi to krvácelo. Docela mě to vyděsilo ale asi to bude hemoroid. Šílený...! Tak vám teda nevím jestli je lepší zvracet nebo mít zácpu, v prvním těhu jsem měla zácpu taky ale teď už mě z toho tlačení bolí i hlava. nemáte někdo zaručený fígl jak na "to"? díky za radu pášek

vejinka
18. únor 2008

bobi..to je nas viac..aj s tou zlatou zilou..niekto ju ma od malicka niekto az teraz. ja mam aj zapchu aj vraciam ..takze tak

vejinka
18. únor 2008

v tehotenstve je velmi dolezite vela pit..lenze ja do seba nedam ani pol litra ☹ moj organizmus to nevyzaduje a potom mam problemi zo zapchou

mirka8429
18. únor 2008

ahojte baby...aj ja mam problem so zapchou..ale zacala az teraz v 8 mesiaci..doteraz bolo vsetko ok...ale teraz mam aj krvacanie z konecnika aj ked nieje stolica tvrda...ale lekar povedal ze hemoroidy v tehotenstve su bezne...tak neviem...na zapchu je dobre pit kompotovu stavu zo sliviek..mne to pomaha...

mobina
18. únor 2008

Já každý den vypiju na lačno teplou vodu s jedním vymačkaným citronem a přes den vypiju, tak ty 3 litry tekutin. To pití je hodně důležitý.

mirka8429
18. únor 2008

mobina...no je dôlezite vela pit ale ja vypijem tak liter az liter a pol....a ta voda nalacno pomaha?

mobina
18. únor 2008

Mirko no mě jo. Jinak bych to sem asi nepsala 😀 😉

mirka8429
18. únor 2008

mobina...tak to musim vyskusat🙂 lebo je to stav 😀 ktory neznasam 😎

audreyd
18. únor 2008

veľa piť, jogurt s ľanovými semiačkami a v úplne krajnom prípade glycerínové čípky... prípadne sa v lekárni spýtajte na nejakú vlákninu 🙂

mirka8429
18. únor 2008

audreyd ked som bola v nemocnici tak tam som pila akysi sirup 3 krat denne a ta mi upravila stolicu...ale doma take nieco nemam a nevedela som ci je nieco take vhodne v tehotenstve...tak som skusala pomiesat vsetko mozne 😀 ale nakoniec sa mi osvedcila ta stava zo zavaranych sliviek🙂

smary
18. únor 2008

mne v tehu na zapchu zaberalo jedine acidko,ktore som na nejaku dobu aj s kelimkom postavila do teplej vody,kym sa viecko nenafuklo a take trosku "chytene" som ho vypila 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru