Zahlenění a kašel v těhotenství, co by na to pomohlo?

leniska27
16. únor 2013

Ahoj, už šestý den jsem zahleněná, pořád kašlu, dusím se a žádné zlepšení. Jediné, co mi v lékárně dali je Mulleruv sirup, ale ten opravdu nebude na vykašlávání. V pondělí už zajdu k doktorovi, ale potřebovala bych, aby se to zlepšilo co nejdřív, co by na to mohlo pomoct?

lv
16. únor 2013

rozkrájet cibuli, zasypat lžíci cukru, až pustí šťávu tu užívat po lžičkách..

jandl
16. únor 2013

@leniska Omezit cukr,mléko,výrobky z bílé mouky.Obklad na prsa na 1hod:V pařáčku na knedle ohřeji tvaroh,3-4 stroužky česneku vymačkat,zamíchat,zabalit do pleny,přiložit na sádlem vymazaný hrudník,přikrýt utěrkou.žádný igelit.4dny.V prodejnách zdravé výživy kořen z lotusu-uvařit čaj.Nebo čaj z šalvěje.Zázračné a hlavně rychle působící prostředky mohou spíš uškodit.

tuliberka
16. únor 2013

@leniska27 zkus si koupit Vincentku 😉

llluckaaa
16. únor 2013

@leniska27 Zkoušela jsi inhalovat slanou vodu? Nebo na hrudník natřít tymiánovou mast?

kay
16. únor 2013

také jsem slšela, že je dobrý čaj z majoránky.. normálně nasypat do sítka a nechat chváli vyluhovat, dát med.. ale dobré zkušenosti mám i s blinkovými kapkami sinupret.. jen si myslím, že u vás to bude asi spíš na doktora..

ivca2409
16. únor 2013

čaj z majoránky nesmí, když je těhotná, mohla by potratit!

helcenka
16. únor 2013

Cibulový obklad na hrudník, výborný na uvolnění hlenu z průdušek a odkašlávání - jednu velkou cibuli nakrájet, spařit se 2 lžícemi vody, zabalit do pleny nebo na gázu, nejakýkoli plátýnko, co nejvíce teplé přiložit na hrudník, přikrýt utěrkou nebo ručníkem, nebo převázat - na 2 hodiny, nejlepší je zopakovat to 2x denně (já dávám na noc).
Nebo olejový obklad - ten moc pomáhá dětem.

petule12
16. únor 2013

@leniska27 - mně dali Vincentku sirup v lékárně s mateřídouškou a jitrocelem. Jinak asi bohužel nic moc nemůžeš co se týká léků 😒
Jinak na bylinky a tak bych si dala hodně bacha. Hodně se toho v těhu nesmí.
Ještě jsem pila lipový a heřmánkový čaj.

schina
10. dub 2013

já jsem na kašel v těhotenství brala sirup stopkašel, doporučila mi ho v lékárně a zabral mi, používám ho i nyní pro děti

jennyska
18. lis 2013

Ahoj @leniska27 @schina @petule12 @helcenka @ivca2409 @kay @llluckaaa @tuliberka @jandl @lv

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s kašlem v těhotenství do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme? Stačí svou radu, tip, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/kasel/ a pomoci tak všem ostatním těhulkám, které si právě prochází stejným obdobím a hledají na kašel to, co mohou a zabere 🙂

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji fajn den.
Janča

PS: Přispět může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! 😉

kachidlo
27. črc 2014

@jandl
O kořenu z lotusu jsem četla samé pozitiva. Prý se dá převařovat opakovaně. Na pytlíku je:vařit 10 minut po 2 hod namáčení. Vaří se to poaždé 10 minut? A dávkování je jaké? To jsem nezjistila.

jandl
28. črc 2014

@kachidlo Tak asi jak píšeš.Dávkování? Já dělám skoro vše tak nějak od oka.Když koupím krájený sušený lotus,tak pár kousků do konvice na čaj.S množstvím to vzhledem k ceně asi přehánět nelze.

jandl
28. črc 2014

@kachidlo Jinak,když jsme zahlenění,podusím cca 20 min nakrájenou cibuli se semínky anýzu.

kachidlo
30. zář 2014

Tak jsem se včera doslechla rovnou od dvou kamarádek o metodě míčkování. Je to vlastně využití akupresurních technik. Kamarádku to naučila rehabilitační sestr, když byla s dcerou v nemocnici se zápalem plic. Od té doby (4 měsíce) to používá a zatím mají klid.

lucifeerka
8. říj 2014

Já nedám dopustit na horký nápoj Herbalmed Hotdrink od Dr. Weisse, je fakt, že v těhotenství si nemůžeš tolik vybírat a tenhle mi jako jeden z mála pomohl. Je čistě přírodní a na zahlenění je super, bylinky ti hlen zkapalní a za chvilku se ti uleví. Mě pomohl i na bolení v krku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru