Zanedbaná péče na konci těhotenství

janette.j
17. led 2009

Ahojda všichni,chtěla se s Vami podělit a zároven poradit o mé otřesné zkušennosti v rizikové poradně ve FN v Hradci Kralove s Mudr.Podholovou.Ve 38.tydnu tehu,jsem byla poslana do rizikovky,kvuli bolestivym oteklinam,tam mi vysetrily akorat moč a bylo mi receno,ze jsem tlusta,pribrala jsem 25 kg,tak at se nedivym a ze budu mit velke dite a at se pripravym na blbej porod......a poslali me zpatky k me gyn,ta se zhrozila kdyz me videla a poslala me zpet do rizikove poradny,takhle se to opakovalo dvakrat,pak mi natocili monitor a bylo mi receno,ze mam líné dite,ze se tam moc nehejbe,vysetrili me bez ultrazvuku,rekli ze rodit jeste nebudu,39+4 a poslali me domu,at prijdu za tyden,na další navsteve z monitoru zjistili,ze se dite nehejbe skoro vubec,tak me poslali na prijem a okamzite me vzali cisarem,narodila se nam holcicka s infekci ze zkazene plodove vody a s vahou 2300g,museli ji dvakrat resuscitovat,nemohla vubec dychat,byla napolykana te zkazene plodovky,hlenu,byla to hruza,prevezli ji na Jip a cpali 13 dni antibiotiky,v nemocnici byla chudinka mesic,nez se vse urovnalo,pro nas to bylo peklo,proto zvazujeme nejakou zalobu na Mudr.Podholovou za zanedbanou péči,protoze kdyby mi ten ultrazvk udelala,tak by prinejmensim zjistila,ze je miminko malinke a ze misto plodovky,jsou hleny a nemuselo se to stat.Od prosince ji mame už doma,je krasna a zdrava a my jsme nadevse stastni ze to takhle dopadlo,ale ja bych chtela spravedlnost.

ninule2
17. led 2009

JAnette, to je desny,co pises ☹ .Clovek si rika, ze v 21. st. se takovy veci nestavaji, ale bohuzel na MK je porad dost dukazu, ze opak je pravdou ☹ ☹ .
Ja byt tebou, tak si to taky libit nenecham!!!!!
Opatrujte se a at vam malicka roste jako kvitecek 😉

listicka77
17. led 2009

jaj, to je docela síla. "máte líné dítě"! to je teda diagnóza. když jsem měla "líné dítě" já, tak mě na monitoru trápili hodinu a čtvrt, pak mi ještě udělali dopplera kvůli průtokům pupečníkem a potom mě poslali domů, že mám přijít za dvě hodiny a pokud to nebude lepší, tak mě hospitalizujou. to bylo v 36tt.
do té žaloby bych asi šla.

danae
18. led 2009

Ach jo, to mi je líto, že jste měli tolik starostí kvůli takové paní #^$*@ 😠 Ještěže je holčička zdravá!

Bohužel si myslím, že žalobou strávíte hodně času, energie, možná i peněz a že není vůbec jisté, zda se doberete spravedlnosti. Oni si v dokumentaci mezitím mohli napsat, jak ti třeba něco doporučovali a že jsi to odmítla apod. To by chtělo zkušeného právníka, co by pracoval jen za podíl na případně vysouzené částce. V zahraničí je to docela běžné a právě jsem slyšela, že se to v ČR už také rozjíždí. Zkus se poptat.

draga
18. led 2009

janette každopádně za pokus to stojí...já přibrala taky přes 20 kg a nikdy mi doktor neřekl, že jsem tlustá,a to jsme tlustá byla 😲 na poslendím UTZ mi řekl doktor že budu mít velké dítě, ale moje doktorka řekla hned, že ne že si myslí, že mám spíš hodně plodovky...taky to bylo pravda...Dalíček měl 2695g...takže si myslím, že v dnešní době techniky a všech možných vymožeností tohle rozhodně nebyl správný přístup...navíc v poradně pro riziková těhu...už jen to že ti řekli, že jsi tlustá je žalovatelný......hlavní je že holčička je už v pořádku doma, jste všichni spolu...a že to naštěstí takhle dopadlo... 😉

binki
18. led 2009

určitě bych si minimálně stěžovala...

taky mám zážitek, na konci těhu jsem měla tepnovité krvácení z žilky, napřed mne nechali i po mém upozornění sedět asi 45 min v čekárně a brali důchodce na převaz kotníků a pak mne stejně odeslali jinam, kde mi bylo řečeno, že mám přijít další den, byla jsem objednaná a čekala jsem 4,5 hodiny. Pak mi Mudr. řekla, že se mám utírat měkkými ručníky. V porodnici mi pak okamžitě dali Detralex a Heparin a teď mám šanci za pár let na bércové vředy, protože operace je možná, ale úspěch nezaručí.

e.k.t
18. led 2009

Teda taky bych byla pro minimálně stížnost na LK ale s dobrým právníkem, jinak to nemá smysl. Jo a pokud by příště bylo odeslání do rizikové poradny tak bych zvážila Pardubice, tam jsou opravdu skvělí a poctiví. Já si poležela od 32 tt na rizikovce a Joli se narodila 38+3 po několika denním vyvolávání císařem, byla malá, ale je úplně zdravá a já jsem za to opravdu ráda. Já měla GDM na inzulinu a GHT jednou dokonce 180/110 😝 😝

simour1
18. led 2009

Teda žasnu nad tím,že ještě v dnešní době se najdou doktoři,kteří dokáží s nastávající maminkou mluvit a jednat jako s kusem hadru!!!Velké štěstí,že vše dobře dopadlo,i když si umím představit,čím jste si s manželem určitě prošli.Na žalobu tohle rozhodně je.Ovšem v případě věrohodných důkazů a s výborným právníkem.Jinak není šance na úspěch.Bude to stát peníze.Doktoři budou stát při sobě.No,je to bordel!!!Přeji hodně zdraví holčičce a už žádné podobné zkušenosti! 🙂

janette.j
autor
18. led 2009

Děkuji Vám všem za podporu,budu Vás pruběžně informovat,jestli něco podniknem.Jsem štatná,že vše dobře dopadlo i já Vám všem přeji hlavně zdravičko.pa pa

babalala
18. led 2009

Janette, myslím, že žaloba by vás vyčerpala jak finančně, tak psychicky - a zrovna v období, kdy byste si měli radši užívat neopakovatelných chvilek s miminkem. Ale rozhodně bych vám poradila alespoň sepsat stížnost řediteli nemocnice a nemocničnímu ombudsmanovi - bude to pro vás zadostiučinění a na paní doktorku si třeba alespoň lépe posvítí. Těžko z laického hlediska posuzovat míru jejího zavinění, ale minimálně o lékařské etice nikdy neslyšela..
Hodně štěstí a s miminkem už jenom samou radost!

xsipm04
18. led 2009

Janette, tak to je síla. Místo toho, aby zjišťovali, jak jsi ty a mimi na tom jim stálo za to mít ještě blbý řeči v období, kdy tě měli naopak podporovat a připravovat na porod nebo sekci 😝 Taky si myslím, že bys měla minimálně napsat stížnost na vedení porodnice. Hodně užitečných rad týkajících se postupu při stížnostech a právech pacientů najdeš tady
http://www.ferovanemocnice.cz/

janette.j
autor
19. led 2009

xsipm04,děkuji moc za info,jsou to super stránky,které potřebuji 🙂 určitě aspon tu stížnost napíši.

janette.j
autor
20. led 2009

Ahojda,tak jsem napsala stížnost řediteli Fakultní nemocnice v Hradci Králové i primáři porodnice,přišla mi odpověd,že požádali tu doktorku o vyjádření a že mi dají do 14 dnu vědět.Stejně si myslím,že budou stát všichni při sobě.........uvidíme 🙂

caira
20. led 2009

teda ja to cetla a musim rict, ze bych mela chut jim vsem namlatit, jak si dovoli hazardovat takhle z zivotem a zdravim miminka? 😠

Janette jsem strasne rada, ze mate holcicku v poradku doma, to clovek dekuje vsem svatym, ze pri ni stali, co?

Moji tete se takhle narodila holcicka pred mnoooha lety s tim, ze mela zkazenou vodu a nevim co za infekci z toho chytla, ale tenkrat jim po trech dnech umrela.. Pred 35 lety si clovek rekne, ze to se muze stat, ze nebyla takova technika, Utz nedelali atd, ale v dnesni dobe???? to je fakt vrchol!

JInak jak to, ze si ta kr**a vubec dovolila ti rict, ze jsi tlusta, tak uz za to bych si na ni stezovala a zalovala ji, ja pribrala v tehu 23 kg a nikdo mi nic takoveho nerekl, ani nestrasili velkym ditetem, ja byla strasne celkove otekla-zadrzovala jsem moc vody, takze i pres tu vahu nase mala byla jen 2.7 🙂

Janette hodne stesti a dej vedet co ti prijde za vyjadreni. Ale ja bych to jen tak nenechala, i kdyby me to melo stat majlant tak se postaram, ze nikomu uz ta zenska nebude moct takhle hazardovat se zdravim.

ygreen
20. led 2009

mě taky doktor decentně řekl že jsem tlustá a fakt jsem byla + 29kilo a že se bojí aby malej nebyl moc velikej. Ale myslel to dobře. Ale vPodolí se taky nechovali hezky. Po 8 dnech přenášení mi řekli ať si přijdu pro papíry a hledám si jinou porodnici, jelikož budou za 3 dny malovat a pokud neporodím, tak mám peška. Na skutečnost, že Tob měl na utz 4100g mi řekli že jsem VELKÁ, že ho porodím.
Tak jsem žádala, aby mě předali na vyvolání do jiné porodnice. Oni že to nedělají. Tak jsem 8 dní po TP žebrala v porodnicích o příjem.
Vzali mě na Bulovce, zjistili jak je malej velkej a IHNED mě hospitalizovali. Druhý den ráno vyvolávačka. Nic, tak 3 den ráno prasknutí vody - no holky, rodila jsem strašných 15 hodin, Tobík nesestupoval, tak akutní CŘ, a zjistilo se že měl 4x omotanou šňůru kolem krku a 4500g. Takhle velký mimčo bych prý neporodila ani kdyby nebyl na té šňůře. Takže velké díky doktorům na Bulovce a mor a neštovice na prastarého docenta a sestry generálky v Podolí 😝

janette.j
autor
2. únor 2009

Ahojda zdravím vsechny,tak mi prisla prvni odpoved od pana primare a v ni stalo,ze prostudoval nas pripad a ze k zadnemu pochybeni nedoslo a ze pozadal pani doktorku,aby se lepe chovala k tehotnym zenam a ze jsem tu stiznost napsala i rediteli a ty se mi pry k tomu vyjadri podrobneji,takze jak jsem rikala............zametou to pod stul.HRUZA..............

hupcza
2. únor 2009

janet: hrůzéou se mi postavily všechny vlasy na hlavě 😖
to je fakt příšerné
hlavně, že prcek to nakonec zvládnul

plně chápu tvé odhodlání to dotáhnout do konce - a držím ti palec, aby ses dovolala alespoň uznání a omluvy (co třeba zkusit nezávislého odborníka - šéf ji bude krýt - řízl by větev i pod sebou)

yenn
2. únor 2009

janette, co lekarska komora?

jitrulka
18. únor 2009

janette, s lítostí ti musím říct, že nejsi první ani poslední kdo si na tuto doktorku stěžuje, jenže lidi většinou nepochoděj a ona to má ošéfovaný, stojí za ní celá nemocnice. četla jsem před porodem spoustu otřesných příběhů maminek co s ní měli co do činění. Ale slyšela jsem že i spoustu komplikací zachránila, nicméně všichni se shodnou na tom že s lidmi jednat neumí. Já se jí tak bála že jsem chtěla rodit v Chrudimi. naštěstí v době mého porodu měla dovolenou, takže já s ní díky bohu zkušenost nemám. Ať vám holčička prospívá...

honza...
1. bře 2009

Ahoj janette.j mam podobný příběh ale bohužel se špatným koncem.Chlapeček nám 3 dny před porodem zemřel.A přitom stačilo udělat 1 monitor.Jsme přesvědčeni o tom, že ošetřující gynekolog zanedbal péči, mou ženu neinformoval o možnosti od 35. týdne chodit na kontroly do porodnice , kterou si zvolila. A dle zákona nám měl dělat monitor od 35. týdne každý týden.A od 35.týdne měla manželka pouze jeden monitor.A když mu v 38. týdnu říkala, že cítí menší pohyby,udělal jen letmý ultrazvuk, kde se pouze podíval jestli je miminko hlavičkou dolů.Věříme tomu, že kdyby natočil monitor, tak už by zjistil, že se něco děje, protože v 39.týdnu při kontrole zjistil, že miminko je bohužel mrtvé!!!!!!!!!A ještě manželce řekl, jak jste tady?Nerad bych volal sanitku, tolik povyku vlastně už pro nic!!!!!!!!Nehledě na to, že už jsme o mimčo před tímhle přišli ve třetím měsíci. O to je to pro mě horší.Je to pro mě těžké, když jsem byl celou dobu u porodu, takové trápení nepřeji nikomu zažít, jen ta představa, že máte bolesti a radost na konci bohužel nečeká...Vše se stalo 26.2.2009

kaczka
1. bře 2009

😢

lucenek
1. bře 2009

jako ke zgrcání fakt......ale holt málokdy dojde k uznávní viny, ony ty potvory v bélých pláštích v tomhle fakt drží při sobě.......
Honzo no comment já bych tam šla s devítkou a tlumičem..oko za oko

honza...
1. bře 2009

jo, ještě jsem zapomněl dodat, že jsem rád, že mi zachránili aspoň ženu.Kdyby přišla jen o pár hodin déle, tak by tam zůstaly oba.

kaczka
1. bře 2009

Já prostě nemám slov 😢

Držím všem pěstičky a pevné nervy

lucenek
1. bře 2009

Jen poopravím povinnost dělat monitory na každé poradně je od 36tt ale i tak to na tom nic nemění 😔

honza...
1. bře 2009

Lucenek:tentokrát bílé pláště nedrží spolu.V nemocnici nám jasně řekli, že kdyby doktor poslal manželku do porodnice dřív, mohlo by vše dopadnout jinak.Ale neboj , čekáme na výsledky pitvy...

lucenek
1. bře 2009

jasné přeju at vše dopadne ve Váš prospěch, zřejmě se jedná o tombozu pupečníku.....bduu držet pěsti

kaczka
1. bře 2009

Je zvláštní,že mě na monitor dr. neposlala,poslal mě do nemocnice až v den termínu porodu,to jsem nestihla,takže mi dělali první monitor až při příjmu k porodu.O povinnosti dělat monitor jsme nevěděla 😕

lucenek
1. bře 2009

je to v jakési preambuli porodnické společnosti

kaczka
1. bře 2009

No tak na to si dám při druhém těhotenství pozor

honza...
1. bře 2009

Ale manželka měla rizikové těhotenství, a mám řekli, že monitory měl tak natáčet od 35.týdne každý týden.Kdyby ho udělal, ten daný týden tak by zjistil, že miminko bojuje už třeba s infekcí.....Po porodu nám řekli, že miminko neumřelo náhle, ale nějakou dobu se přávě něco dělo, a na to měl lékař přijít.Bez jakéhokoliv vyšetření na to nepřijde.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru