Zanedbaná péče na konci těhotenství

janette.j
17. led 2009

Ahojda všichni,chtěla se s Vami podělit a zároven poradit o mé otřesné zkušennosti v rizikové poradně ve FN v Hradci Kralove s Mudr.Podholovou.Ve 38.tydnu tehu,jsem byla poslana do rizikovky,kvuli bolestivym oteklinam,tam mi vysetrily akorat moč a bylo mi receno,ze jsem tlusta,pribrala jsem 25 kg,tak at se nedivym a ze budu mit velke dite a at se pripravym na blbej porod......a poslali me zpatky k me gyn,ta se zhrozila kdyz me videla a poslala me zpet do rizikove poradny,takhle se to opakovalo dvakrat,pak mi natocili monitor a bylo mi receno,ze mam líné dite,ze se tam moc nehejbe,vysetrili me bez ultrazvuku,rekli ze rodit jeste nebudu,39+4 a poslali me domu,at prijdu za tyden,na další navsteve z monitoru zjistili,ze se dite nehejbe skoro vubec,tak me poslali na prijem a okamzite me vzali cisarem,narodila se nam holcicka s infekci ze zkazene plodove vody a s vahou 2300g,museli ji dvakrat resuscitovat,nemohla vubec dychat,byla napolykana te zkazene plodovky,hlenu,byla to hruza,prevezli ji na Jip a cpali 13 dni antibiotiky,v nemocnici byla chudinka mesic,nez se vse urovnalo,pro nas to bylo peklo,proto zvazujeme nejakou zalobu na Mudr.Podholovou za zanedbanou péči,protoze kdyby mi ten ultrazvk udelala,tak by prinejmensim zjistila,ze je miminko malinke a ze misto plodovky,jsou hleny a nemuselo se to stat.Od prosince ji mame už doma,je krasna a zdrava a my jsme nadevse stastni ze to takhle dopadlo,ale ja bych chtela spravedlnost.

lucenek
1. bře 2009

Aha to jsem přehlídla, hm a plodovka byla zakalená, předpokládám, že manželka rodila normálně.......

emamamamu
1. bře 2009

no to je hnus

honza...
1. bře 2009

Jak to tak pročítám, měli by snad vydat i nějakou příručku na co má tedy žena nárok, nebo jestli jsou doktoři tak líní?Zítra budu zjištovat, co všechno si pan doktor nechal naučtovat, konkrétně jaké úkony.Doporučuji všem budoucím maminkám před odevzdáním těh. průkazky udělat PĚKNOU KOPII!!!Já jí mám a tam je napsaný pouze jeden mon. Ted mám v ruce důkaz, že mon. zanedbal a nikam už to nedopíše.Já bych udělal dnes i to, že bych osobně došel třeba před 34. týdnem do porodnice a přímo se jich zeptal na co má manželka nárok.

skurinka
1. bře 2009

ahoj Honzo je my to strasne lito ☹ moji kamaradce se stalo uplne to stejne jako vam.v olomouci pred 4lety.v pondeli byla v porodnici ze se uz necitela dobre bylo ji spatne a dr vubec nic neudelal ani ji neprohlidl a poslal ji domu a v utery tam byla znova a to uz ji rekli ze holcicka je mrtva .ten dr z pondeli letel okamzite na hodinu.

honza...
1. bře 2009

Plodovku jsem viděl ve sprše, když jsem manželku držel aby neupadla, bylo jí hodně špatně a porodit jsme museli normálně po 2. tabletě aby jsme mohli znovu rychle otěhotnět.plodovka byla trochu kalná a načervenalá.Nejhorší, že když jsem koukl na miminko, dokud mě nevyhodili z místnosti, kde ho kontrolovali, (mimochodem mělo 2600g, říkali, že spadlo z 3000g), vypadalo úplně normálně, mělo vlásky, a bylo pěkné v obličeji.Odběry už nešli udělat, protože byla krev sražená.

skurinka
1. bře 2009

no ta moje kamoska musela teda pockat nejmin 4mesice nez znovu otehotni.toto se ji stalo v cervnu a a v listopadu byla uz v 9tydnu.ja vam preji at se vam ta bolest rychle zahoji at jste ted pro sebou velkou oporou ,protoze manzelka te bude moooc potrebovat,je my to neskutecne moc lito ☹

lucenek
1. bře 2009

Honzo zajdi na pojištovnu , kde je manželka evidována a nech si vyjet učty od gynekologa..na to máš svaté právo..a dají ti to bez reptání..pro ně to je kontrtola, že kdyby si dr naúčtoval navíc něco co evidentě neudělal rozvážou s ním smlouvu

honza...
1. bře 2009

To máme v plánu, mě samotného to zajímá, co vše si tam napsal.Zatím se loučím, zítra musím vrátit kočárek a odklidit všechny věci, které by manželce připomínaly tuto smutnou událost.

lucenek
1. bře 2009

😔

ivee
1. bře 2009

Ahoj,
na konci mého těhotenství jsem měla "štěstí v neštěstí". Celé těhotenství bylo rizikové (malé miminko, podezření na Downa atd.) Při vyšetření VVV ve 20.tt mi dr. začal skoro nadávat, že nevím, kdy jsem otěhotněla, protože mimi je menší (věděla jsem to naprosto přesně, protože jsem sledovala ovu) a od té doby si myslím, že mě měli víc sledovat. Nikdo to ovšem neřešil. Když jsem pak dostala (díky Bohu) zánět ledvin v 35.tt a byla jsem hospitalizovaná, tak během týdne mimi zhublo o 100 g. V té době měla malá váhu 1600g. Naštěstí na gynekologii u nás na nic nečekali, nechali mě převézt do Ústí (s tím, že se tam na mě kouknou). Koukli a viděli. Miminko skoro bez plodové vody (necelý půl litr), maličké s velmi špatnými ozvy. Jela jsem na sál takovou rychlostí, že ze mě sestry jen strhaly oblečení, napíchly mi ruku a do 5 minut jsem byla v narkóze. Malou vyndali už fialovou, ale rozdýchala se a zachránili ji. Později mi dr. řekl, že kdyby čekali ještě dvě hodiny, tak už jsem ji neměla. Vše bylo kvůli tomu, že mi už 6 týdnů!!! skoro vůbec nefungovala placenta a malá tam byla celých 6 týdnů o hladu a poslední okamžiky bojovala i o kyslík! A nikdo si toho nevšiml, protože ona byla PŘECE MENŠÍ CELOU DOBU!!!

honza...
2. bře 2009

Ahoj holky, děkuji za podporu a budu Vás informovat jak náš příběh probíhá.14.3.. jdeme s ženou za genetikem a ten nám řekne pravděpodobnou příčinu úmrtí našeho miminka. Inkriminovaný den si zažádal o odběry krve mé ženy a chce i ode mě, i když u něj byla žena a miminko kolem 20. týdne v pořádku.Jo, v pátek jdu do nemocnice ohledně pitevní zprávy miminka.zatím pa

honza...
2. bře 2009

ivee, to je také strašné co se Ti stalo.Tohle by si měli číst doktoři, třeba o to víc by se snažili odhalit sebemenší problém.Je fakt, že dneska aby se žena nedala odbít a s každým píchnutím raději párkrát zbytečně běžela k doktoru, a trvala na kontrole, než ryskovat, že by se stalo to co nám.

slunicko552
2. bře 2009

Tak to je hrozné,je mi z toho 😢 Poslední dobou je toho nějak moc.Všem držím pěsti 😔

ivee
2. bře 2009

Honzo, váš příběh je strašný. Četla jsem ho včera večer a myslela jsem na vás celou noc. Je mi to moc líto, co se vám stalo. Doufám, že genetická zpráva bude v pořádku a další těhotenství bezproblémové.

Nechápu, že doktoři se chovají k maminkám, jako by byly úplně tupé, bez nároku na jakékoli informace. A moje zkušenost je taková, že pokud si informace seženete někde jinde, tak dostanete uštěpačnou odpověď: "No jo, zase jedna, co to má načtený z internetu!" A to je přesně, jak píšete - nejde jen o nějaké píchnutí, ale může se jednat o závažnou věc, ale maminku ještě seřvou, že plaší. Já jsem se snažila být klidná i když jsem věděla, že je to hodně špatný. Ale když se poslední ultrazvuk přišlo podívat 8 doktorů, tak jsem se sesypala, protože bylo jasné, že je průšvih. Navíc jsem v nemocnici byla sama bez manžela, protože jsme netušili, že to půjde tak rychle. A když pak můj muž za mnou přijel, tak z reakcí sester (běžte se podívat nejdřív na miminko - ale já chci nejdřív vidět manželku - ne běžte za miminkem, pan doktor si s vámi pak promluví atd.) si myslel, že je vdovec. Chápu, že je to těžká práce ve zdravotnictví, ale ti kdo tam jsou, by si měli uvědomit, že pracují s lidmi, kteří v tu chvíli potřebují pomoc a informace a ne ironické poznámky, lhostejnost a necitlivý přístup. A tím spíš to platí pro nastávající maminky.

janette.j
autor
25. dub 2009

Ahojda všichni,dlouho jsem tu nebyla,tak nám přišla poslední odpověd ze sekretariátu nemocnice a ta zní¨¨ Mužete být paní doktorce vděční,že Vám dceru zachránila¨¨jo když mi tvrdila že mám líné dítě podle monitoru,ale ona líná nebyla jen už byla přidušená tou zkaženou plodovkou...a tím to haslo,přesně jak jsem říkala,smetli to pod koberec...jinak teda Honzo to je mazec,každopádně držíme s Natálkou všechny palečky a pěstičky 🙂 🙂 🙂

katty_k
26. dub 2009

janette: taky se obavam, ze pravni system v teto zemi a drzeni doktoru pri sobe bude velkou prekazkou, ze vas to bude stat prilis mnoho nervu a penez. Dnes snad na ne plati to, ze je clovek prozene novinami nebo jinymi medii, snad to doda alespon trochu vice pocitu spravedlnosti. Uz jen to, ze se o tom dovi dalsi nastavajici rodice a bude je to varovat, snad nadeje, ze se nekdo v nemocnici chytne za nos a udela jim tam pruvan...
jsem rada, ze je mala Natali v poradku a preji vam jen to nejlepsi, uz jste si protrpeli dost

honza: nedokazu si predstavit jak moc jste protrpeli a nepreji to nikomu na svete. Vam osobne preji abyste se dockali dalsiho miminka a verim, ze to tak bude. Jak jsem to tak cetla, tak jsi urcite hodny a citlivy manzel a tvoje zena si takoveho muze urcite zaslouzi. Ne kazdy muz je takovy

katty_k
26. dub 2009

ivee: jak to tak ctu, tak koukam, ze jsi mela obrovske stesti, ze doktori nakonec zareagovali bleskove. Gratuluji ke zdrave holcicce.

jsem z tohoto tematu opravdu namekko...

K tomu ziskavani informaci, na co ma zena pravo, jake prohlidky jsou povinne... diky bohu za internet a za vsechnu literaturu co vysla. Dnes jsou jiz jine moznosti, v dobe kdy pred triceti lety cekala moje mama me tohle nebylo a zeny kolikrat ani nevedely co je ceka. Nekdy je prilis mnoho informaci na obtiz, neni se treba strasit vsemi moznymi komplikacemi co nas mohou potkat, ale lepe at o nich vime a zaroven vime na co mame pravo nez abychom nevedely nic

Ocekavame s manzelem narozeni dcerky kazdym dnem, termin mame za sest dni a ja si vybrala porodnici u ktere verim, ze bude vse v poradku, rodily tam tri me blizke kamaradky, jedna pred tremi dny a ja se nebojim, tesim se. Kazdopadne kdybych mela spatnou gynekolozku nebo se ke me zachovala jako k nekomu z vas, tak ji ihned vymenim. Klidne v poslednim mesici tehotenstvi. Nenechte se sebou mavat, lekar neni panem, lekar je ziv z nas, pacientu a pokud nebude mit zadne, muze zavrit ordinaci.

janahus
5. lis 2013

Holky takže i já se přidám se svým otřesným zážitkem, mé těhotenství zčalo v celku normálně, zůstala sem na rizikovém těhotenství kvůli astmatu, pak následovala těhotenská cukrovka , na to mi mudr.Šalamonová z gyn centra Litomyšl řekla že musím držet přísnou dietu že bych mohla mít velké miminko a strašný porod, neposlala mě jako prvorodičku nikam na dia poradnu a hodila mi jakýsi papír co mám jíst, držela sem ji fakt poctivě ani banan jsem radši nejedla...ve 32.tt bylo miminko nožkama dolů, prý mám cvičitkočičí hřbety, v té době vážil můj chlapeček v bříšku 1700g.Ve 36.tydnu mě na ultrazvuku řekli že se mimi otočilo, byla sem ráda, ve čt 20.9.2012 mi udělala monitor na ozvi, ještě se koukla jestli miminko opravdu hlavičkou dolu, termín byl 24.10., vše o.k.dle ní. v pondělí 24.9. jsem se šla nahlasit do porodnice do svitav a natočili mi křivku, žadné ozvi, tak za hodinu znovu a opět nic, prý mi udělají test oxitocinem, jak mi začali dávat oxitocin do kapačky, monitor se rozsvitil červeně, okamžitě sem musela na ultrazvuk, pan primář mi z hrůzou oznámil že moje miminko má ve 37.tt váhu 1750g a půjdu okamžitě na sal, byl tam i ubytek plodovky a malý bojoval o život, ty ozvi museli už být takové i v ten čt, kdy paní doktorka řekla že je vše o.k. Tobiáška mi převezli do Hradce Králové, kde následovalo další peklo, v podobě silného zánětu
ve střívkách, operace kdy nám vzali 9cm střívka a další zánět, domů jsme šli až 62.den jeho života, bylo to něco strašného, pořad mě to neda klid, stěžovala sem si na svojí i malého pojišťovně, p.doktorka nevím co z toho měla, ale jedno vím určitě, kdybych nešla do porodnice v pondělí ale až ve středu malý by to už nepřežil.Tomi řekl i můj nový ošetřujíí lékař, tímto bych chtěla varovat všechny těhulky co k mudr.Šalamonové do Litomyšle chodí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru