Zánět dásní v těhotenství. Co by zubař dělal?

wsmoulinkaa
5. bře 2009

ahoj je tu někdo, koho trápí zánět dásní??? zánět mám kolem korunek....používám odedneška ústní vodu, tak to snad pomůže...nechci s tím otravovat dr....ani nevím co by s tím dělal-vyndal korunky?? 😅 a pak?? 😲

zuzka.l
5. bře 2009

Ahoj wsmoulinkaa,taky tim trpim,dostala jsem zanet zubu a zaroven na te strane zanet dasni,citlive jak blazen a bolestive.Doprucuji pouzivat casto ustni vodu na tenhle problem,ja jsem byla i u zubare a pekne jsem si vytrpela a stejne me to boli,cistit a vyplachovat.Radeji byt tebou by si k zubari zasla,urcite ti poradi co je pro tebe nejlepsi 😉

wsmoulinkaa
autor
5. bře 2009

zuzi dííky, ale já tam byla před 14dni na prohlídce...a ještě jsem to tak neměla, ale říkal že je to hormonama, ale asi tu vodu...jinak je to hrůza...ale zatím to nebolí!!! 😒

wsmoulinkaa
autor
5. bře 2009

a co ti s tím dělal...no já nevím co by mi s tím dělal...dásně se nedaj jako čistit, to se asi musí nějak léčit natíráním nebo vodou ustní si myslím....mám to u předních zubů a kdyby to vyndal tak 😀 se zblázním 😀

juni
6. bře 2009

Ahoj, no já tím taky trpím. Doktroka mi doporučila úplně ten nejjemnější kartáček na zuby co v lékárně prodávají. Mám Curaprox. No a masírovat dásně nějakou bylinkovou tinkturou. Mně doporučili v lékárně Herbadent na masáž dásní. Ten jsem si ještě zředila. No a vážně to zabralo.
Tak držím palce ať tě to taky rychle přejde.

wsmoulinkaa
autor
6. bře 2009

tak já si koupila corsodyl 2% a už mě to zabírá...je to taky ústní voda!!!

zuzka.l
6. bře 2009

Corsodyl jsem presne pouzivala taky,strasne me to bolelo na tom miste,ale to melo i vliv,ze se mi zanitil zub,prvni jak mi ho zpravovala tak mi pichla injekci na znecitliveni,to jsem koukala,ze muze,ale pry to v tehotenstvi neskodi tak nevim a podruhe mi do nervu vrtala na zivo,to jsem tam malem vyskocila z kresla bolesti.A stejne me to boli,jeste je sensodim pasta na citlivost.

aponchie
6. bře 2009

hele jako prvni vec rozhodne jdi okamzite k zubarce a nech si laserem osetrit ty dasne sice to boli jak ti zajizdi pod tu dasen,ale vycisti to paradne a mas pokoj!!je to zdarma..pote mi doporucila corsodyl nevyplachovat,ale pouze namacet Tepe mezizubni kartacek do nej a tam kde to krvaci procistovat..cistit parodontaxem je sice slanej,ale zabira uzasne!!tot vse a doplnit vitaminy C mineraly atd a mekkej kartacek a cim vic krvacim tim vic tlacim a stiram to a vyplivuju nebat se toho pritlacit!..mam to taky a budu to asi mit do porodu pac mam spodni jednicky keramicke tudiz sem na to dlabala a z toho to je presne je nicmene musis k zubari jet urcite je lepsi v takovem pripade dojet vycistit nez to nechat bejt a dojet s vleklym zanetem 😎

aponchie
6. bře 2009

pardon ultrazvukem se to dela sem myslela na neco jineho 😀

wsmoulinkaa
autor
6. bře 2009

apo dík...ještě uvidím jestli ta voda zabere víc...ale jestli ne zubař mě nemine 😠 😉

wsmoulinkaa
autor
6. bře 2009

jenže já se mezi zuby nedostanu mám ten můstek spojen...nebo kecám???že bych se tam nedostala? tak to musím zjistit...zatím 😀

aponchie
6. bře 2009

nemuzes to mit spojene musela ti to pri implantaci projet takovou ploskou kovovou vsadim boty,ze to tak je,ale nemusis se dostat od vrchu az dolu staci kdyz si to strcis dole k dasni mezi ty zuby zbytek kam nedostanes kartackem tak niti voskovanou treba,ale corsodyl barvi zuby tak bacha radsi bych valila tu pastu vickrat a tu vodu na mistni masaz

miska66
7. bře 2009

Ahoj holky se k vam pripojim, se mi stala taka vec, jsem teprve ve trinastem tydnu ale mam kurunky pul roku stare jedna stala 2500 porcelanove, jsem si rekla ze investuju kdyz to ma byt na dlouho. Jenom ze jak jsem tajk jedla" krup"a bylo, korunka mi zustala v puse, nastesti jsem ji nezpolkla ani se nezlomila ani nic. Tak jsem volala hned doktorce a hned aj sla,ze to neni mozne ze za pul roku to sleze. Tak mi rekla ze trpim tem zanetem dasni a ze jsou opuchle a ze tlaci korunku dolu, no divne. tak mi rekla ze koupit dentalni nit, mezizubni kartacky, lacalut nebo nejakou dobrou pastu a ze se mam zacit poradne starat o dasne a vse. tak jsem v lekarne nechala pres 400 a uz to tak delam, kazdy mesic mam kontrolu u zubarky tak jsem zvedava jestli to pomuze.

Aponchie? jake cisteni laserem? muzes mi to upresnit? taky si to necham udelat. a co beleni zubu? co vy na to?

wsmoulinkaa
autor
8. bře 2009

ahoj....no už si taky tím corsydolem(vodou) jen potírám ty dásně a taky ze spodu...tam je to taky citlivý a tlak a asi třošku oteklé...holky je to děs co???
apo- mám 3-2-1můstek a 1-2 korunky. Ten můstek je spojen v celku, ale u dásně bych štětečkem zajet mohla...se tak bojím...jsem lajdák, měla jsem to dělat už od začátku. Na zánět jsem nikdy netrpěla, mám ho poprvé a docela mě štve že u všech 5 zubů(umělých) ....kdyby jen u jednoho......no mažu si to tak každé 2h.
ale mám jemnoučký i kartáček a hlavně zespodu jak tam čistím-stačí z lehka, teče krev sakra,takže ani ten povlak co se tam nahromadí z noci jde špatně vyčistit a nechci si to víc rozdráždit-píšou že to taky není dobrý. 😠

kozlenka
26. čer 2011

@wsmoulinkaa
@zuzka.l
@juni ahoj holky, já mám zánět dásní teď poprvé v těhotenství, chtěla jsem se Vás zeptat s odstupem času, jestli to po porodu bylo lepší?! Je to bolestivé jak hrom, když sním něco víc kořeněného, tak to mám pusu v jednom ohni ☹ Zubařka taky doporučila jen ten Herbadent, moc mi to nepomáhá 😒

levandule_vanilkova
26. čer 2011

Ahojky. Přidávám se k vám do party. 😅 Nevím jestli mám přímo zánět dásní, protože zuby mě nebolí, ale při čištění zubů mi docela krvácí dásně a občas najdu třeba i na nakouslém jablku trochu krve. Používám ten měkký kartáček (s takovou tou švýcarskou vlajkou - značku nevím 😀 ) a chvíli jsem používala i parodontax zubní pastu ... ale to se nedalo. Já když si čistím zuby tak potřebuju mít svěží dech a po té slané pastě sem pak ráno měla v puse tzv. "jak když mi tam něco vlezlo a chcíplo" 😀 Jinak na zubaře jsem trochu lepl, ale po porodu tam už prostě budu muset 😔 . Kdyby jste některá znaly nějaký fajn přípravek - pastu nebo vodu či něco přírodního, budu ráda, když zveřejníte 😉

wsmoulinkaa
autor
2. črc 2011

@kozlenka ahooooojmkozlíku 🙂))) konečně se taky ozveš...jak malej??? toto uteklo co???tak čekáš druhého chlapečka :-*
neboj po porodu vše zmizí...vydrž prdka vydrž 😀
přeju hodně štěstí...
mášli fb...přidej si mě...Markéta Marky Petrová 😅 😉

wsmoulinkaa
autor
2. črc 2011

@aponchie můstek mám spojen...dostanu se mezizubním kartáčkem k dásním taky...ale je spojen.... 🙂

romana29
2. črc 2011

Já měla taky u korunky, ve4 tt jsem byla na preventivce a zub zrovna bolel (už jsem tam s ním byla několikrát, udělala rentgen a prý tam nic není a neví, co s tím), tak se podívala a říká, vy tam máte tak velký zánět a korunka šla ven a zbytek zubu taky....bylo to moje první trhání, protože jsem tam měla fakt velkej váček, prý takovej dlouho neviděla 😖 , tak mi nezabrala injekce a jako fakt jsem se pak styděla jít do čekárny 🤐

marinka
2. črc 2011

Na zánět dásní je super Tantum verde: http://www.samoleceni.cz/8594044140874/tantum-v...
Dále mi perfekně zabrala homeopatika Borax..A kdo chce vyloženě něco přírodního, ale s dlouhodobým účinkem, tak každý den, i 2x denně, převalovat v puse lžíci olivového oleje (aspoň pět minut v kuse). Je třeba to vydržet tak měsíc, ale spolehlivě to vytáhne jak zánět z dásní, tak ze zubu..

kozlenka
2. črc 2011

@wsmoulinkaa ahoj šmoulinko 😀 No jo, malý má po dvou operacích ledvin a strašně jsme se báli, že se to bude opakovat i u druhého špunta, ale ten je po kontrole ve 30 tt zatím v poho 🙂 Ale já trpím, k zánětu dásní se přidalo pár mega oparů na spodním rtu, takže vypadám jak africký bubeník 😖 Skoro nic nepojím, ale aspoň nepřiberu 😅

wsmoulinkaa
autor
2. črc 2011

@kozlenka tak to ti nezávidím...aůle to se zahojí a bude líp....
a tak malej už to má v pořádku?? dost jste se strachovali, tak hlavně že to je oukej...přeju mu hoooodně zdravíííčka šmudlovi 🙂 a piškotek to zvládne!!! 🙂)

kozlenka
2. črc 2011

@wsmoulinkaa Strachujeme se pořád, má totiž nejvyšší stupeň dilatace (hydronefrozy) na obou ledvinách, takže přestože mu operačně odstanili překážku, tak jisté poškození ledvin tam zůstane ☹ Když jsem se ptala doktorky, jestli bude normálně žít a vyrůstat, tak mi řekla že k tomu má předpoklady - což teda nezní zrovna přesvědčivě, ale my věříme, že štěstí bude stát při nás 🙂
@marinka a tantum verde se může v těhu? Mi prodali v lékárně Kamistad gel, přestože jsem je upozorňovala (a ani jsem nemusela s tím mým pupkem 😀 ) že jsem těhotná a doma si v příbalovém letáku přečetla, že v těhu se nesmí 😒

marinka
2. črc 2011

@kozlenka V příbalovém letáku jsem našla, že se v těhotenství může používat po poradě s lékařem, takže v pohodě 😉

levandule_vanilkova
2. črc 2011

@marinka Teda s tím olivovým olejem je to vážně zajímavý - to sem nikdy neslyšela, že by měl takové léčivé účinky 😕

marinka
2. črc 2011

@levandule_vanilkova Olivový olej je úžasný na plno věcí a na ty záněty fakt paráda, mě se ty záněty pořád vracely a až když jsem vyzkoušela ten olej, tak už se mi nevrátily 😉

wsmoulinkaa
autor
7. črc 2011

@kozlenka tak to mu přeji moooooooooc zdavíčka....budu vám držet palce a pěstě,aby měl co nejmín problémů :-****

suzamen
6. srp 2011

Ahojky nevím jestli to je těhotenstvím ale před třemi dny jsem se vzbudila a šíleně mě bolela osmička která se mi klube a k tomu celý dásně který jsou hrozně nalitý krví, bolí mě i čištění zubů a o tom kolik je při tom krve ani nemluvím 😨 navíc se mi udělali na jazyku afty a na spodním rtu dva opary ☹ Vůbec nevím z čeho to je že jsem si to vyžrala takhle všechno najednou... 🙄

mem
6. srp 2011

ahoj, já mám s bolestmi zubů v těhotenství spoustu zkušeností, teď u posledního mi v šestém měsíci trhali obě spodní osmičky, měla jsem tam zánět. Doporučuju kloktat roztokem Corsodyl (např. http://www.lekarna.cz/corsodyl-ustni-voda-0-1-2...), může se i v těhotenství a pomohl mi víc než nějaký bylinky. Třeba ti taky uleví

suzamen
6. srp 2011

@mem děkuji vyzkouším to 😉

venuss
18. lis 2012

ahojky, chtěla bych oživit tuhle diskuzi. Už 4 dny mě bolí dásna. Nekrvácí, nehnisá, jen občas bolí. Zdá se mi, jakobych měla odhaleny krčky a přecitlivělý. No, nevím, jak přesně to popsat. Chvili to boli a chvili je klid. Nejvic to bolí večer, když je to v klidu. Koupila jsem si pastu elmex sensitiv, ale nejak to nezabira.☹ Mám strach jit k zubarce, ale asi zitra pujdu. Nevite, co by mi mohlo pomoct nebo co by to mohlo byt? JO a jsem ve 26tydnu tehotenstvi...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru