Zánět dutin v těhotenství, měla jste některá?

lenus202
28. pro 2013

Začíná mi zánět dutin, bolí mě hlava a nemůžu pořádně smrkat...měl jste to někdo? Co pomohlo?

akzeret1
28. pro 2013

já ho měla přesně před rokem a celej leden vlastně do porodu nemohla jsem dýchat věčně ucpanej nos že se to nedalo,já už si v zoufalství kapala na noc kapky do nosu myslim že muconosal jinak nic nepomohlo nemá se napařovat inhalace,jinak pak mi to spadlo na průdušky tak jsem mohla Mucosolvan 2x denně a normoš paralen na ulevu od bolesti držim palce at je to co nejdřív pryč 😉

uztotakbude
28. pro 2013

Hrnec s horkou vodou, do ní sůl a nejlépe nějakou kafrovou mast. Dýnko položit na zem, na něj ten hrnec s vřelou vodou. Naklonit co nejníž nad hrnec (pozor, ať se neopaříš!) a překrýt dekou naprosto celá, aby to, co z hrnce stoupá neutíkalo. Nádech nosem, vydechnout pusou. Je to strašné, nesnáším to, ale pomáhá to. Druhou alternativou je nahřívání horským sluníčkem (červená lampa). Další věc co velmi pomáhá je ale velmi nepříjemná. Vatové tyčinky na čištění uší, nastříkat na vatový konec kapky do nosu a zavést do dutin nosem tak, aby koukal z nosu ven jen kousek tyčinky, za který to vytáhneš. Nebolí to, je to nepříjemné a rýma teče jak vodotrysk. Musíš ty tyčinky zavést správným směrem, to si musíš vyzkoušet. Každý si myslí že by měl tlačit nahoru po směru nosu, ale ony ty dutiny jdou právě spíš dovnitř hlavy, jakobys to tlačila ke krční páteři 🙂 Mám vyzkoušené všechny tři metody a vždy pomohli. Dutiny mi ještě nikdy nepíchali 🙂

kytkakvete
28. pro 2013

@lenus202 přesně jak psala @uztotakbude ještě bych dodala nosit čepici nebo čelenku, i na spaní, at jsou dutiny v teple

jilura
28. pro 2013

Zánět dutin mám několikrát do roka, v době těhotenství jsem jej také jednou měla. Doporučuji BIOPAROX. Je to volně prodejné antibiotikum ve spreji, je jak na dutiny, tak na dýchací cesty. Toto antibiotikum se nedostává do krve, tudíž je v těhotenství možné jej užívat. Konzultovala jsem to i s lékařem. Užívat dle návodu, minimálně týden, s léčbou nepřestávat dřív. Jinak taky je výborná tymiánový krém od společnosti JUST.

lenus202
autor
28. pro 2013

@uztotakbude to jako fakt do nosu strčit skoro celou tyčinku? to se dřív asi pozvracím...☹

uztotakbude
29. pro 2013

@lenus202
Ano. Aby koukal jen takový kousek, za který ji vytáhneš. Ona ta tyčinka kdybys zatalčila moc vlastně vyjede v krku, protože je to tam spojené 🙂 Ale když to zastrčíš do dobrého místa a necháš působit ten sprej, tak z tebe sopel poteče jak vodotrysk. A smrkat můžeš normálně u toho i s tyčinkama v nose. Prostě si ucpeš jednu dirku jak jsi zvyklá a druhou smrkneš do kapesníku 🙂

lenus202
autor
29. pro 2013

@uztotakbude už jsem to zkusila...ale tak moc to tam nezastrčím, ale je fakt, že se mi rýma spustila a vysmrkala jsem toho hafo....tak zase večer 🙂 díky za tip...je to sice fakt hnus, ale pomůže to

uztotakbude
29. pro 2013

@lenus202 Máš asi i nateklou nosní mandli od rýmy a ta ti v tom zastrčení brání. Když to budeš dělat dvakrát třikrát denně půjde to čím dál lépe a dál. Ale nepřehánět to, to je krátkodobá záležitost, víc jak tři dny bych to nedělala.

lenus202
autor
29. pro 2013

@uztotakbude to ne mě už to fakt jde hezky ven...třeba už to nebude ani potřeba 🙂 díky

lenus202
autor
29. pro 2013

chvilku je mi dobře, chvilku mizerně...už nevim co mám dělat, zítra jdu zase k doktorce, aby se na mě radši podívala, doufám, že je miminko v pořádku...

a1983vkonik
26. únor 2014

Ahoj, chtela bych se zeptat, po jak dlouhe dobe ses zbavila bolesti jlavy a ucpanych dutin...
Ja dostala dokonce i penicilin na silenou bolest v krku, ale na uvolneni rymy jen detske kapky a dnes je mi z te bolesti do place :/ ...diky, Anna

madole
11. dub 2017

@jilura o Bioparoxu jsem neslyšela nic dobrého. 😖

masajka87
11. dub 2017

@uztotakbude ty ses husta! To teda nevím jestli bych dala s tou tyčinkou. Ještě jsou kapky a i tbl na přírodní bázi, taky jsem po nich smrkala jak divá. Sinupret!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru