Zánět močového měchýře a antibiotika v těhotenství

leuse
27. srp 2007

ahoj holky, dostala jsem asi před 14 dny zánět močáku, doktor mi nasadil antibiotika na 10 dní a mám pocit, že ještě nejsem úplně ok, včera jsem je dobrala. Mám docela strach, jsem cca v 7tt, tak snad bude vše ok, nemáte s tím někdo zkušenosti?

liaa
27. srp 2007

Ahoj Leuse.Mám s tím zkušenosti.Sama trpím chronickým zánětem močáku.A je mi velice známá situace,kdy doberu Antibiotika-podle testů už tam bakterii nemám ale při tom potíže přetrvávají a na záchod lítám hodně často.Doktoři říkají,že to je těhotenstvím ale to žena pozná.To těhotenské,,čurání"je také časté ale je to něco jiného než od nemoci.
Na doléčení jsou výborné přírodní brusinky.V těhu se mi nejvíce osvědčil Uroval biotic.Fialové kapsle.Užívej dle návodu.Při akutních potížích beru 2 ráno a 2 večer.Dále Biopron9.Ten užívám s obědem.Brusinky jsou přírodní metoda na doléčení zánětů v moč.cestách.Můžeš v těhu.A probiotické kmeny doplňují ,,zdravé"bakterie do prostředí,kde mají být a bojovat proti těm,,nevhodným bakteriím".
Důležité je též hojně pít.I když nemáš žízen.A to hlavně čistou vodu.Alespoň si pohlídat ty 3 litry denně.Vyvarovat se dráždivým jídlům(alespoň nějaký čas)Sladkosti,káva,koření,příliš ostré ovoce a pod.Určitě ne bazény a dát si též pozor na přechod z tepla do zimi či na ofouknutí.Já ted zkoušela i akupunkturou,také zabírá.
Je též doporučeno při čurání netlačit a hlavně nezadržovat moč.
Tak přeju hodně sil a ať se ti brzo uleví.Vím velice přesně,jak to je nepřijemné.

listicka20
27. srp 2007

Ahoj holky, přidávám se k vám, na antibiotikách jsem ze stejnýho důvodu v těhotenství už podruhý. Na WC bych mohla bydlet... 😠 Děkuju, liao, za rady, mně taky pomáhá hodně pít a z ovoce je skvělej meloun, pročišťuje.

liaa
28. srp 2007

Ano,ten meloun je také dobrý TIP.
Děvčata pokud si vzpomenete,zajímalo by mně,jaká ATB Vám lékař předepsal a s jakým lékařem konzultujete záněty.(gynekolog,urolog,obvodní)

atreides
28. srp 2007

ahojky, taky trpím na záněty a můžu vřele doporučit brusinky Swiss, zabraly mě hned do druhého dne, dají se koupit v lékárně 😉 a můžou se i v těhu

leuse
autor
28. srp 2007

no já si právě včera koupila v lékárně nějaký kanadský megabrusinky od firmy Swiss, tak je budu preventivně dál brát. Snažím se hodně pít, to mi problémy nedělá. Příští týden jdu na kontrolu a bude mi brát i moč, tak uvidím, jak dopadnou výsledky. Je to děs, zánět jsem neměla 4 roky a ted hned na začátku těhotenství. Musím si fakt dávat pozor na to prochladnutí. Není to žádná slast ten zánět a hlavně mám strach o prcka... Moc díky Liaa za rady!! Jo jinak já brala Amoclen 500, na 10 dní po 8 hod.

atreides
28. srp 2007

leuse: to jsou ony, jsou suprový, já měla tenkrát v moči i krev a hodně a fakt mi pomohly. Cítím s tebou, je to děsný já vím 😒 😉

leuse
autor
28. srp 2007

tak super, snad zaberou, sice nejsou nejlevnější, ale důležitý je výsledek 🙂

leuse
autor
28. srp 2007

atreides:od kus jsi? dívala jsem se, že bydlíš v okr.Blansko, já z Blanska pocházím. ted bydlím v Brně.
jo a můžou se ty brusinky baštit dlouhodobě?

atreides
28. srp 2007

leuse: jj jsou sice dražší, ale stojí za to. Písnu ti do IP 😉

listicka20
28. srp 2007

liaa - mám penicilin V, a poněvadž jsem v Anglii, předepsala mi to midwife, taková paní, co s tebou konzultuje těhotenství a jednou za měsíc kontroluje miminko, moč a vůbec. Ještě jsem si k tomu uvědomila, ona ta antibiotika prý hodně narušujou mikroflóru, takže se pak může přidat svědění kvůli kvasinkám... Má se jíst kvůli tomu hodně jogurtů...

liaa
28. srp 2007

Ano,já před těhotenstvím brala silná ATB v kuse 3 měsíce a kvůli laktobacilům jsem si koupila ten Biopron 9 a snažila se papkat jogurtky a kandidoza a podobné problémy se mi vyhnulo.Já ty brusinky střídala.Často ten uroval biotic,protože v tom jsou taky i nějaké ,,hodné"bakterie pro dobrou floru.A pak mi manžel koupil nějaké Bio brusinky v takových velkých skleněných ampulích ve formě nápoje.
Na léčbu jsem měla Amoksiklav(penicilinové ATB).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru