Zánět močového měchýře v 1. trimestru, máte zkušenost?

cermij
12. kvě 2013

Máte nějaká taky zkušenosti? Co a jak? Děkuji

evulinkab
12. kvě 2013

@cermij Ano, já mela zánet močového měchýře na konci 1.trimestru, 11-tý týden.Vysoké horečky, strašná bolest, krev..
Dostala jsem antibiotika, predepsal mi je urolog, protože moje obvodní dr. to nechtela risknout, když jsem byla tehulka..a tak jelikož to nešlo jinak, dostala jsem atb, která se mohou v tehotenstvi.Vse dopadlo v poradku.

cermij
autor
12. kvě 2013

@evulinkab A šla si k doktorce rovnou s močí? Nebo jak tě vyšetřili? Já mám jen pálení při čurání a celkově že to cejtím furt takový to tlačení, jinak nic. Tak nevím... Asi si zajdu radši zítra k obvodní a uvidím co a jak.

evulinkab
12. kvě 2013

@cermij Nene, nešla jsem tam s močí, protože já ten zánet mela tak silný, že ze mě šla opravdu jen čistá krev.Takže pak až u obvodní jsem se musela jit vyčurat, kde teda ten zánet potvrdila(z nejakého toho testovaciho papiru) a hned volala na urologii, že me tam posílá.Tam me vycévkovali, přimo hned v ordinaci maji ten přístroj laboratorní, kde mu to ukázalo, že mám zánět jako blázen, udelal mi přímo tam ultrazvuk ledvin, koukl se i na mimčo, jestli se hýbe..protože teploty jsem mela opravdu vysoké..No a pak me poslal s antibiotikama domu.
Pokud nemáš horečky a není to nejaký velký zánet, tak treba ti to rozežene nejakýma čajema, brusinkama apod.

evelp
12. kvě 2013

ano, já jsem měla, myslím, že to bylo kolem 9tt. často jsem na to trpěla, tak ani v těhu se to nevyhlo. dostala jsem antb a za pár dní bylo dobře a malýmu to nijak neuškodilo. ba naopak dobře, že se to přeléčilo antb, jinak prý zánět může dole udělat velkou neplechu, když se to nepodchytí

evelp
12. kvě 2013

a pozor na ty čaje, klasický urologický by jsi v těhotentství neměla pít!

speedygon
12. kvě 2013

@cermij nemusíš mít zánět močáku, ale zánět močových cest....určitě ale co nejdřív k dr, aby se to nerozjelo...já teda mám chronický zánět močáku, ale brusinky neužívám a teď u dlooouho potíže naštěstí nemám...je fakt, že zpočátku obvoďačka říkala, že mám zánět močových cest, tak mi dávala nějaká chemoterapeutika a pohoda....ale jednou mi byl potvrzen přímo zánět močáku a ten večer jsem brečela bolestí...a potom, o dost později, mi na urologii řekla, že to mám chronický...že prostě tam vždy zánět bude, ale musí se to ukočírovat, aby to bylo bez nějakých potíží....každopádně mám hodně pít, což teda nedám...jako 3 litry denně u mě nehrozí, to už musí být...

3cacorky
13. kvě 2013

@evelp -v lékárně poradí je jeden urologický mám ho tu je vhodný pro těhotné,dokonce i nějaké tablety -tak jsem se jukla je to tablety Uroval Akut-manosa od Valosun,a ten čajík je Urologická bylinná směs od Megafyt-je tu vyloženě napsáno vhodné pro těhotné a kojící ženy,mě pomohl,tablety jsem měla brát 2x denně a čaj 2x až 3x,já tedy brala jen jednu tabletu a čaj,dokonce mi dělal dobře při nevolnostech🙂

gintare
13. kvě 2013

Taky jsem měla tu smůlu, asi ve 14. tt. Naštěstí jsem na nic nečekala a zakročila hned v začátku - řezání při močení, žádná krev ani horečky. Dostala jsem atb Zinnat a dobré (jen potom zas mykóza ☹ , jako vždy po atb). Pak jsem ještě nějakou dobu pojídala sušené brusinky a pila br. šťávu, aby se to nevrátilo.
Myslím, že se mi to rozjelo, protože jsem v předchozích dnech málo pila a zadržovala čurání, to se v těhotenství nevyplácí. Neprochladla jsem, ani jiný důvod mě nenapadá.

cermij
autor
13. kvě 2013

@evulinkab Tak to si to měla opravdu hodně silné. Tak hlavně že už jste v pořádku...oba. Já dneska byla a zatím mi dal jen Rowatinex a pokud do středy to nezabere, tak přijdou na řadu antibiotika. Tak snad zaberou a bude to v pohodě.

cermij
autor
13. kvě 2013

Holky mockrát děkuji za reakce. Dneska jsem byla u obvodního. Mám brát Rowatinex a pokud to do středy nepřejde (což doufám že dneska už to bude dobrý), tak mám přijít a předepíše mi nějaké antibiotika. Takže doufám že to nebude muset být. Koupila jsem si sušené brusinky, tak se cpu a piju... Tak doufám, že bude vše ok už. Musím prostě asi aspoň teď mít nějakou prevenci proti tomu... Akorát se mě drží už týden mega rýma a jsem z toho akorát unavená.. Už abych se z toho trochu dostala... 🙂

3cacorky
13. kvě 2013

@cermij -držím palečky,já musím hodně pít,jinak to mám také-je to děs 😒

cermij
autor
13. kvě 2013

@3cacorky děkuji... tak to jsme dvě. Jsem pak na záchodě jako doma 😉 ale tak lepší pít, než pak zažívat tu bolest...

cermij
autor
14. kvě 2013

Tak jsem se ráno probudila a zas mě to pálí... a to to včera už bylo tak nějak dobrý :( zaberou vůbec ty prášky? se picnu ☹ už chci být fit. strašně se to vleče a doufám, že to nebude mít následky na mimí.

jennyska
11. pro 2013

Ahoj @cermij @3cacorky @gintare @evelp @evulinkab a ostatní snažilky, těhulky a maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti se Zánětem močových cest v těhotenství do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/zanet-mocovych-cest/ a pomoci tak všem ostatním ženám, které si právě prochází tímto obdobím a na MK hledají radu, tipy a Vaše zkušenosti. Pokud Vám v článku něco chybí, klidně ho můžete i doplnit 😉

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

sarkoc
12. bře 2015

Ahoj,
ráda bych obnovila tu to otázku...chci se zeptat, zda jste se ze zánětu některá dostala jen vyšším příjmem tekutin, brusinkama, teplem na záda atd...jsem v 7tt, ale ATB určitě nemohu,protože mám také 1 ledvinu a ledviny jsou na ATB hodně náchylné a kor ještě v těhotenství, kdy dostává zabrat i tak. Takže právě přemýšlím, jestli vůbec chodit k Dr. Krev v moči ani teplotu nemám, jen to děsný řezání a pálení nonstop, při močení to nedávám bez breku :(

soussan
20. čer 2016

@sarkoc Ahoj, zvládla jsi to nakonec bez ATB prosím? Jsem teď v 11 tt a taky mě trápí močové cesty. Vždycky jsem se z toho dostala jen teplým čajem, brusinky a nohy v teple. V Těhu se mě to ale drží nějak víc.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru