Zánět močových cest v těhotenství, co jste dělaly?

zyoma
14. únor 2015

Ahoj, jsem ve 20. tydnu tehotenstvi a vcera jsem dostala zanet, spis uz zacal ve ctvrtek, ale tehdy mi to nedoslo. Vsude jsem cetla, ze se predepisujou atb. Ale praktik me poslal odevzdat vzorek moci, a ze s tim zkusenosti nema, tak mi nic predepisovat nechce a at se obratim na gynekologa. Ten mi ale rekl, ze to neni jeho problem, ze u nej nemam co delat...prvni vysledky z rozboru budou asi az v utery, ale mam strach jestli do te doby to neublizi miminku a me.
Citim paleni, furt litam na malou bez vetsiho efektu a mam v moci krev ( mam testovaci papirky), navic se mi zda i trochu svedeni v pochve. No je to dost neprijemne. Jinak samozrejme hodne piju a beru brusinky s manosou, ale zatim to moc nezabira ☹ co jste v tehle situaci delali vy? Diky

hanyzka11
14. únor 2015

@zyoma prosím??? jsem trochu šoku. gynekolog řekl, že to není jeho věc?? mě se jen objevila v moči zvýšená bílkovina a říkala jsem, že chodím častěji na záchod a nic moc z toho není a hned jsem od gynekologa dostala antibiotika a protimikózní mast do pochvy. předepisoval myslím Zinat, že se to v těhotenství může. na žádné rozbory jsem nečekala. Jako to tě nechá se trápit? Promiň, ale toto podle mě není normální přístup lékaře.

viridie
14. únor 2015

@zyoma ..Dámy, já měla takhle zánět ve 12.týdnu a na gynekologii velké nemocnice na mne sestra koukala, jako když si tam chci nechat operovat nosní přepážku...:D Poslali mne tenkrát na urologii, kde jsem dostala právě onen Zinnat, krásně zabral a v těhotenství se může....Ale že na gyndě nejsou schopní ošéfovat obyč. močovou infekci- to jsem dost nepochopila...A to jsem sestra....Držím palce,ať to přejde !

v_anilka
14. únor 2015

@zyoma souhlasím s @hanyzka11 .... já jsem sice tyhle problémy měla už na začátku těhu, ale řešil to se mnou gynekolok a napsal mi taky Zinat a za pár dní bylo po problémech... zánět jsem měla naštěstí slabší, takže viditelnou krev jsem v moči neměla, ale i tak je to dost nepříjemné.... a bez antibiotik to půjde zvládnout asi jen těžko ☹

zyoma
autor
14. únor 2015

@hanyzka11
@viridie
@v_anilka ach jo, to jste me nepotesily... Kazdopadne dekuju za odpoved. Tusila jsem, ze ten postup neni v poradku, taky ze jsem doktory premlouvala, rozcilovala se, ze mi nechtej pomoct, ale slysela jsem jen ze prasky od oka nebudou nasazovat, ze to muze diteti ublizit. Ale nevim co je horsi, prasky nebo neleceny zanet?
Asi si vezmu neco na mykozu aspon, akorat ze nevim jestli ji fakt mam ☹ myslite, ze mam teda vydrzet aspon do pondeli (mozna, ze prvni vysledek bude uz v pondeli), nebo radeji uz zitra jet do porodnice aby mi tam neco dali?
Taky jsem vsude cetla, ze to resej na gynde, akorat ta moje doktorka se asi nechce zdrzovat a hlavne jak vidi nejaky problem, tak se te pacientky chce hned zbavit a posila k jinemu lekari 😠

hanyzka11
15. únor 2015

@zyoma vím, že je to blbý, ale nechceš změnit gynekologa? co když budeš mít nějaký další problém? to ho zase nebude řešit? no jestli se to vydržet dát, tak zkus do zítra vydržet, ale jinak bych teda normálně zašla jinam

fykyska
15. únor 2015

nesmyslné chování pana doktora!!
Právě že gynekolog může zajistit správnou léčbu - pokud není schopný obrátila bych se okamžitě na pohotovost.

IMC INFEKCE MOČOVÝCH CEST - jsou v těhotenství bohužel běžné vznikají, hlavně utlačováním močového měchýře rostoucí dělohou, a tím že bakterie v močových cestách ,,stojí" neodplavujicí se utlakem tak jak by měly. Ještě za to často můžou změny v těle jako rychlý hormonální změny, změna poševního ph apod. Bakterie které jsou nám pak přirozené a přirozeně kolonizují například pochvu se mohou přemnožit a z toho pak vznikají infekce nejenom poševní ale i urologické..
Antibiotika v těhoteství nejsou nic moc, ale pokud je doktro rozumný a vzdělaný což už by měl být když to jednou dělá dostaneš taková atb. které rozhodně neohrozí ani tebe ani miminko.
Měli by udělat stěry z pochvy, odebrat moč na kultivaci, ty bys měla hodně pít vodu, např magnesii, nebo vodu z vodovodu , neslazené čaje, být v teple a odpočívat.
Na infekci močových cest někdy dávají k orální léčbě i mastičku aby ses zbavila nepříjemných pocitů svědění nebo pálení.
Někdy se jedná pouze o změnu poševního Ph - poševní diskomfort, který taky způsobuje nepříjemné pocity, pálení, kousání výtoky apod. Ale to vše musí určit doktor, a pak nasadit léčbu , např canesten na mykozu nebo boraxové globulky jen na počínajicí problémy apod
miminko je chráněné plodovým obalem, pokud ten je v pořádku neměla by ho infekce ohrozit, ale je třeba jí zalečit..
ROZHODNĚ NEDRŽ JDI HNED OKAMŽITĚ - na pohotovosti se vyprdni na blbé řeči sester a doktorů! JDE O TEBE A TVÉ DÍTĚ - A JE JEDNO JESTLI TO JE IMC NEBO JEN BLBEJ POCIT ŽE MI ASI NĚCO JE!!
pokud do toho máš mykozu nebo např. bakteriální zánět pochvy tak to nebezpečné být může obzvlášť pokud tě by byl problém dlouhodobě zanedbaný a opakujicí se ..@zyoma

zyoma
autor
15. únor 2015

@hanyzka11 ja uz na to kaslu, za chvili vyrazime do porodnice, dneska je to jeste horsi... Ted v pulce tehotenstvi je to blby schanet jineho gynekologa, navic jsem byla rada, ze jsem sehnala tuhle, v Praze je s tim trochu problem 🙂

hanyzka11
15. únor 2015

@zyoma tak to já zase chápu, pokud je to problém. tak normálně jedte do té porodnice a trvej na tom, ať ti něco napíšou. pak dej vědět, jak jsi dopadla. držím pěsti

zyoma
autor
15. únor 2015

@hanyzka11 dostala jsem xorimax 500 mg. Snad zabere, podle letaku to vypada uplne jako Zinnat. Doufam, ze to miminku neublizi...

zyoma
autor
15. únor 2015

@fykyska diky moc za reakci, vysledky z kultivace zjistim pristi tyden, ted jsem se vratila z porodnice, protoze uz jsem mela fakt strach cekat. Doktorka me prohledla, udelala ultrazvuk ale vytery z pochvy neudelala. Nasadila xorimax a nejake pruhledne globulky do pochvy. Snad to zabere, akorat se budu bat, ze se to bude opakovat. I tak jsem dost behem tehotenstvi marodila : dlouho nachlazena, strevni chripka, 2x mykoza a ted navic ten zanet, a to jsem teprv v pulce ☹

hedicek
15. únor 2015

Já tím trpěla na začátku těhotenství hodně a semtam se to ještě ozve, ale ne v také drastické podobě.
Chci jen napsat, že mi hodně pomohl tento čaj, který můžou i těhotné.
http://www.lekarna.cz/megafyt-bylinna-smes-moco...
Když je to už rozjeté, asi to nepomůže jako nějaké tabletky, ale rozhodně neuškodí zahrnout i bylinky 🙂
držím palce

hanyzka11
15. únor 2015

@zyoma tak to je fajn, mimi to určitě neublíží, neboj. hlavně ať jsi co nejdřív v pohodě a těhotenství si užíváš naplno 🙂

fykyska
15. únor 2015

@zyoma není zač 🙂 průhledné čípky do pochvy - jsou s největší pravděpodobností boraxové globule Globulus cum natrio tetraborico k léčbě onemocnění pochvy vyvolaných přemnožením kvasinek rodu Candida konzistencí připomínajicí gumového medvídka 😉 v takových situacích a po dobu celého těhu príma přítel 😀

To bude všechno dobré, duležíté je věřit sama sobě svým pocitům a ať má kdo má blbé řeči vyrazit třeba 10x zbytečně než jednou pozdě 😉

zyoma
autor
2. bře 2015

@fykyska
@hanyzka11
@hedicek tak uz zacinam byt zoufala... Uz jsem atb. dobrala, globule taky, ale mam pocit, ze se ten zanet nedolecil ☹ v moci mam stale bilkovinu ( rekla jsem to gynekolozce, tak jen rekla, ze je to divne) a kdyz se mi to nezdalo, tak jsem vzala brusinky. Dneska je to ale zase horsi, vypila jsem hodne vody, vzala brusinky, presto na zachod skoro nechodim a pocituju mirne paleni. Uz je mi fakt do breku, chci si to tehotenstvi konecne uzivat a ne se neustale bat o miminko ☹

hanyzka11
2. bře 2015

@zyoma no tak to je paráda :(
zrovna dnes bylo v sama doma o zánětech močových cest a tam urolog říkal, že začínající zánět se pozná jen tím že člověk má divný pocit v podbřišku, že normálně by močový měchýř neměl vůbec cítit..........a ona Ti jen řekně, že je to divné? to s tím nebude nic dělat??? co Ti přesně řekla? jakože nic vám na to nedám, nebo počkáme, nebo jak?

fykyska
2. bře 2015

@zyoma šla bych na pohotovost 😉 😉 časté močení je taky normální dyť 22. týden už je také plný změn, ale rozhodně bych to nepodceňovala to bolení řezání pálení, na pohotovosti bych řekla jak se věci mají, a že ti není opravdu dobře ... vyraž rovnou s močí, v nějakou rozumnou hodinu aby to mohli rovnou poslat, někdy pomůžou jen kapačky...

zyoma
autor
2. bře 2015

@hanyzka11 no rekla jsem, ze behem brani atb. i po dobrani je na papirku zvysena bilkovina, rekla ze je to divne... Problem je v tom, ze moje gynekolozka tohle resit odmita... Minule jsem prece jela do porodnice, protoze praktik nemel zkusenosti a gyn. rekla, ze to neni jeji problem ☹
Zatim to neni tak hrozne jako minule, tak to zkusim zahnat brusinkami, ale mam dojem, ze to neni proste dolecene... Uvazuju jestli nemam zajit spise na urologii, moc se mi tam nechce, ale asi budu muset...

zyoma
autor
2. bře 2015

@fykyska jenze ja casto na zachod nechodim, v tom je ten problem... Dneska chodim prave malo.

fykyska
2. bře 2015

@zyoma já bych tedy jela na gynekologii opět na porodnici... i já to takhle řešila.. a řekla bych že gynekoložka to odmítá řešit a že Ti tedy nezbývá jiná možnost jak svou situaci vyřešit, mají povinnost tě ošetřit a pokud se to vrací a ty necitíš takové zlepšení aby ses na to nemusela soustředit.. tak bych to řešila hned, ne že to zkusíš vydržet nebo sama zaléčit to může být časem nebezpečné nebo při nejmenším krajně nepříjemné . Po antibiotikách se rozhodí celé tělo, takže se může jednat jen o nějakou nerovnováhu kterou napraví lactobacily, stojí od 200kč dál v lékarně mohou je i těhotné a dělají i s brusinkama přesně pro takovéhle případy....I to je možnost, ale bez větších stěrů, a vyšetření to bude bez výsledků
Chce to větší stěry, nejen moč, chce to i stěr z pochvy na kultivaci tyto problémy ráda zpusobuje i e.coli, enterokok, streptokok atp. a pokud tam je něco z tohodle nebo jiných bakterií tak na to zabírají určité masti, antb apod... Držím palečky, a drž se, rozhodně se nenech odfláknout

mamavdomacnosti
28. čer 2019

dnes mě propustili z nemocnice kdy jsem měla šílenou bolest beder špatnou moč a vysoký tlak.. Diagnóza infekce močových cest bolest jako blázen antibiotika nasazené ani sedět ani ležet bolest v bederní oblasti stále silnější skusila jsem ledový hadr na bedra a bolest trošku povolila tak uvidíme co bude dál..

lemisu
1. srp 2019

@mamavdomacnosti
Teď zažíváme to samé. :/ Předevčírem propuštěna z nemocnice po ATB do žíly :/ teď ATB v tabletách předepsané doktorem z nemocnice dnes po ukrutných křečích předepsané jiné atb od mojí obvodacky ..že ATB od doktora mě akorát podrazdili a z nemocnice propuštěna na základě "bolí vás něco ? Ne .-tady máte propouštěcí zpravu" . Dva dny po propuštění krev v moči a bílkoviny . Držte palce ať tyhle ATB zaberou ..snad už budem konečně v pořádku

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru