Zánět slinivky v těhotenství. Jaký příznaky to má?

khakika
23. lis 2008

Ahoj, chci se zeptat, jestli některá z vás měla v těhotenství zánět slinivky a jaký příznaky to má? Jsem ve 21. týdnu a je to fakt peklo. Ať sním co sním, po chvíli mě začne bolet těsně pod hrudním košem a bolest vystřeluje až do lopatek a ramen a nemůžu se ani nadechnout, nevím jestli to je přímo slinivkou, protože doktor mi nechce v těhotenství dělat žádný vyšetření, tak mi nasadil jen dietu. Ale asi tam budu muset zajít znovu, protože to se nedá vydržet. Měla jste některá stejný problém, bojím se co to je a nevím si rady. Ta bolest je náhlá a asi po 10 minutách sama odezni. Díky moc za rady...

denduska
23. lis 2008

ahojky, no moze to byt to, alebo zlcnik alebo aj vred...alebo reflux...neviem preco ta nechce vysetrit, jasne ze ziadne rentgeny a podobne ale ultrazvuk na zlcnik myslim mozu v pohode urobit a pankreaticke enzymy z krvi tiez...ak by to bolo toto, tak amylazy budu vysoke...ale ja si nemyslim ze je to to😉

pankreatitida je dost vazne ochorenie, bolest ma pasovity charakter smerom od stredu po stranach k chrbtici a typicka je ulavova poloha pokrcene nohy pritiahnute k bruchu.. bolest opisuju zeny aj muzi ako strasne silnu, najhorsiu aku kedy zazili. Vacsinou je vyvolana nejakou hrubou dietnou chybou, nadmernym mnozstvom alkoholu, ale mozu to byt aj lieky, virusy, ockovanie...no to je ovela zriedkavejsie.

kalo
23. lis 2008

Tak šup dietku 🙂 Po pár týdnech na rýži to přejde.. 😉

khakika
autor
23. lis 2008

díky za odpovědi, já si myslím, že mám bolesti pásovitého charakteru, začíná to uprostřed těsně pod hrudním košem a táhne se to podél žeber až k lopatkám a bolest to je taková, že se u toho zpotím. Doufám, že to bude jen spojený s těhotenstvím, nebo ten žlučník, někdo mi říkal že to takhle bolí, když se uvolňuje kamínek ze žlučníku, ale mě nebolí na pravé straně, co by měl žlučník být, ale spíš větší bolest je vlevo, tak nevím... ☹

denduska
23. lis 2008

no este mozno ten zaludocny vred..... 😕 ten sa najlepsie urci gastroskopiou, ale myslim ze to v tehu asi robit nebudu..takze jedine vylucit ostatne...ultrazvuk na zlcnik - ak su kamene, vacsinou ich vidno, ultrazvuk na pankreas - zapal tiez vidno, no a krv na biochemiu.
Ak by to fakt bola pankreatitída, tak to urcite treba liecit..ono totiz moze vzniknut aj prave kvoli zlcnikovym kamenom, ked kamienok upcha vyvod pankreasu.
Odporucala by som ist za internistom, ten to bude vediet najlepsie 😉 Drzim palceky, snad je to len nejaka banalita 😉 😉

khakika
autor
23. lis 2008

Díky za radu, zajdu za obvoďákem a poprosím ho, jestli by mi nějaký ty vyšetření z krve a ten ultrazvuk neudělal, neboí mě tam neposlal. 😖

asanaa
23. lis 2008

khakika ahojky já mám potíže se slinivkou už od 18ti.Při prvním těhu jsem trpěla jako zvíře,rozjelo se mi to tak že jsem nemohla vstát ani z postele a pořád jsem zvracela.Nakonec jsem skončila na kapačkách,to jediné spolehlivě pomůže.Já když se mi to teď stane znova tak jdu dobrovolně ihned na kapačky a vím že to pak bude dobrý 😉 Hlavu vzhůru a poraď se s lékařem,ať zbytečně netrpíš !!!

fiallinka
23. lis 2008

khakika: jestli ti to pomůže, tak já jsem zažila tuhle bolest pět dní po porodu, šílená bolest a bylo to přesně jak popisuješ, spíš na levé straně (myslela jsem, že je to žaludek), vystřelovalo to do zad, bylo to hrozné, nedokázala jsem si vůbec lehnout ani nijak sednout, byla jsem pořád předkloněná... hned mne vezli na ultrazvuk a na krevní testy a byla to žlučníková kolika, uvolňoval se malý kamínek (vůbec jsem nevěděla, že ho tam mám) - potom to přešlo po nějakých oblbovácích až druhý den a do budoucna mne čeká operace žlučníku. ALE - okamžitě bych být tebou letěla k dobrému doktorovi nebo přímo do nemocnice, ˇultrazvuk není v těhu nijak nebezpečný - pokud by to byl žlučník, tak by snad pomohla dieta, ale pokud je to zánět slinivky, tak to není žádná sranda a muselo by se to léčit - docela dost jsem si o tom stačila přečíst 🙂, a lepší teď než ve vyšším stupni těhu.

hlidacibabicka
24. únor 2016

@khakika Zdravím, zrovna mám dceru v nemocnici, je ve 32. týdnu. Manžel ji odvezl do nemocnice, protože nemohla vydržet bolestí. Bolelo ji těsně pod hrudníkem, spíše vpravo, vystřelovalo jí do zad, měla viditelně velké bolesti, a to není žádné ,,bebíčko". V nemocnici jí nasadili uvolnovací kapačky, bolest se po chvíli stupňovala. Následující den a noc prozvracela. Další den na vyšetření zjistili, že má žlučové kameny, podle CRP,že má zánět,nasadili antibiotika. Bolest se přesunula spíše na pravou stranu.Po 4 dávce antibiotik výběhla teplota, CRP přímo vylítlo do výše, tak udělali magnetickou resonanci ( dítě samozřejmě chránili) , poté zjistili, že díky ucpanému žlučovodu se spustil zánět slinivky, takže upravili antibiotika. Dalších 48h prý rozhodne o dalším postupu. Popisovala jsem Vaši situaci dceři a zde máte její radu: ,,Ať ihned začne držet přísnou žlučníkovou dietu, po měsíci začne přidávat další jídla. Za tu bolest to rozhodně stojí, dnes by udělala totéž, jen nevěděla, co ví dnes." Já jsem na pozici na 100% hlídací babičky 2leté vnučky, jsem ráda, že nemám tyto problémy. Takže držím palce 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru