Zaniklé dvojče, plovoucí obaly. Máte zkušenost?

martina71
2. led 2010

Ahoj vsem. Mate nektera zkusenosti s plovoucim obalem od zanikleho dvojcete? Doktor mi rekl, ze je to takovy nalez - nenalez a stejne s tim nic nemuzeme delat. Jinak mame vse v pohode. Je tam ale male riziko, ze se mala do toho muze zamotat... Diky za odpoved 🙂

martina71
autor
3. led 2010

A kdy vam to dr zjistil?

majkoalucka
3. led 2010

ahoj....no ja s tym sama skusenosti nemam takze ti neviem ani poradit ale viac o tom ti mal povedat doktor...a ktorom tyzdni ti to zistil...

martina71
autor
3. led 2010

V 18tt..nejprve si dr myslel, ze neni spojeny obal, potom jsem byla na kontrolnim screaningu a doktor zjistil ze tam bylo jeste jedno...

majkoalucka
3. led 2010

tak ty budes asi rodit cisarskym...no a to druhe je v poriadku....

martina71
autor
3. led 2010

Budu rodit cisarem, to uz vim ....holcicka je v pohode. To druhe miminko zaniklo hned nekdy v uplnem zacatku. Kolem 5tt...

kay
3. led 2010

ahoj martino,

no nevím jestli je to stejné, ale mě bylo řečeno po redukci dvojčat (čekala jsem trojčata), že akorát při porodu bude jěště jedna placenta.. jednoče jsme donosila a dovjčátka měla svoji placentu.. u porodu s ena mě dívali divně, pak pochopili, ale asi to nebyly dvě placenty ale nějak to bylo přirostlé k sobě, moc jsme to nepochopila.. nikdo mi ale neříkal, žze by mohl nstat jiný problém.. 😒

martina71
autor
4. led 2010

Ahojky, me druhe miminko zaniklo samo nekdy hned na zacatku tehu. Dnes jsem byla na kontrole a Dr mi ukazovala, jak to tam volne plave. Doufam ze to bude v pohode. Neni to vedle, ale primo u male, tak nechapu zda druhe mimi bylo jednovajecne dvojce ci co...

majkoalucka
5. led 2010

ahoj martinka71,,,ja si myslim ze to vsetko bude v poriadku...pokial citis pohyby toho druheho tak je to v pohode...a urcite budes mat aj castejsie sona.nebojkaj bude to v pohode uvidis....budem na teba mysliet 😉

martina71
autor
5. led 2010

Ahoj Majkoalucko, jsi zlaticko. Malinka je zatim v pohode, tak doufam ze to tak zustane. 13.1.jdeme na velky ultrazvuk, tak uvidime. 🙂

majkoalucka
6. led 2010

ahoj martka71,,,tak to som rada aj za teba ze je mala v poriadku...neboj aj na ultrazvuku to dobre dopadne...uvidis...papa prajem vsetko dobre 🙂

mariekaterina
7. led 2010

Nám umřelo druhé mimi na začátku 5 měsíce. Nechali mě na pozorování v nemocnici a dali mi prášky na udržení. Nic mi k tomu neřekli, ale že se to stává 😢 prý prcek si bere živiny z toho druhého zaniklého, vlastně byl v bříšku kanibal 🙂 🙂 šla jsem na císař. Byl ještě špatně otočený a měla jsem cukrovku. Malý byl zdravý a v pořádku. Tak ti držím palečky ať vám to v pořádku dopadne !! 😉

pajushka79
7. led 2010

Ahoj marti, jsem cca 19tt a mám podobný problém, taky jsem měla 2mimi, od 5tt už tam viděli jen jedno, ale to druhé tam v obalu zůstalo. Byla jsem už 5krát v nemocnici, silně jsem krvacela a ted asi 3týdny špiním, odchází mi stará krev a prý je to z toho obalu od zaniklého mimi. Druhé mimi je v pořádku, zítra jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá, co mi dr.řekne...modlím se, at hlavne miminko je v poradku. dr.mi rekl, ze budu rodit cisarem, ze ten druhy plod tam zustane az do porodu....tobě taky držim palečky, musime veřit, že všechno dobre dopadne!!

martina71
autor
7. led 2010

mariekaterina ... no tak to tedy koukam jako blazen. Vubec jsem netusila, ze lze v pulce tehotenstvi tohle lze... 😕 ...no hlavne ze druhe miminko je v pohode a ty take!

pajushka...tak ty to mas podobene. Ja jsem jen krvacela ze zacatku, ted uz jsem v pohode. Cisarem budu taky rodit, to uz vim. Ty mas ten druhy obal primo u miminka, nebo vedle? U me totiz volne plave s malou...doktorka mi to ukazovala na UTZ, tak jen je trochu obava, aby se do toho nejak nezamotala...moc ti drzim palecka a dej vedet jak jsi dopadla..

hancas
7. led 2010

martina...já též mám dvojky a též mi o tom dr.říkal že se to mlže stát naštěstí to bylo ok.ale věř že pokud to nějak vadilo dr,by s tím něco dělali.určitě by to nenechávali jen tak držím palečky všem maminkám kterém se to stalo a at jsou miminka zdravá

beruska1989
8. led 2010

ahojky. ja měla stejný problém na začátku těhu byly 2, ale srdíčko tlouklo jen jednomu. dr mi řek že se to stává a že se časem ten obal sloučí s tím živým miminkem. a ve 13 týdnu na utz už bylo jen jedno miminko.

pajushka79
8. led 2010

Ahojky, já mám ten druhý obal pod miminkem, u děložního hrdla. Dneska mi v nemocnici řekli, že se ten obal zmenšuje, ale pro jistotu mě jsem se byla objednat na velký ultrazvuk na 26.1, to by mi měli říct přesně. Druhé mimi je v pořádku, akorát je trošku menší, vždy mi to podle ultrazvuku vychází o 5-6dnů méně.

cazadora
8. led 2010

Juj holky držím Vám palce ať všechno dobře dopadne.
Já v druhém těhotenství čekala taky dvojčata, v 8tt byly vidět 2dutinky v jedné bylo mimčo a druhá už byla prázdná, v 9tt už tam nebyla.Mudr mi nic o obalech neříkal (asi dobře zbytečně bych stresovala) řekl jen že druhé mimi se vstřebá, že můžu krvácet nebo špinit, já nekrvácela ani nešpinila. A od té doby brali moje těhotenství jako s 1mimčem netušila jsem že můžou být další komplikace

martina71
autor
9. led 2010

Ahoj vsem, tak to jsem ani netusila kolik nas s podobnym problemem je. Nam ten druhy obal pri poslednim UTZ plaval nad hrudnickem miminka. Plave to tam volne, tak jen doufam, ze se do toho nejak nezamota....13.1. jdeme na velky ultrazvuk, tak snad vse bude OK...

pajushka79
10. led 2010

Tak 13.1 ti budu držet palečky, ať ti řeknou jen dobré zprávy, mě to čeká až toho 26.1.Určitě písni, jak si dopadla!

martina71
autor
11. led 2010

pajushko hned jak se ve stredu neco dozvim tak pisnu. Ted uz druhy den lezim, protoze mam takove divne stahy, tak jsem dostala magnesium...mala se ale pekne mrska, tak snad je vse v pohode.... 🙂
A co ty, je to lepsi, nebo krvacis??

pajushka79
12. led 2010

Ahojky, já pořád trochu špiním...dneska jsem byla u dr., ale muj dokror tam nebyl, zastupovala nějaká jiná doktorka...tak jsem z toho taková špatná, protože muj doktor řekl, at beru 2krat denne utrogestan jeste porad a ta doktorka mi ho vysadila...tak mám dotaz, jestli to muzu jeste porad brat nebo radeji ne...muj doktor se vraci v pondeli, takze bych to brala do toho pondelka...fakt nevim...mam strach, ze kdyz to vysadim aby to bylo v pohode...marti, ty pekne lez a setri se, at je to v pohode!!!

martina71
autor
12. led 2010

pajushka v kolikatem jsi presne tydnu?? Ten utrogestan by jsem asi vydrzela do pondelka, nicmene je to zensky hormon a pri tehu by mal stacit do ukonceneho 14 tt...pote by mela vytvaret tenhle hormon placenta... fakt nevim... 😒 jaka pricina je toho spineni??

martina71
autor
16. led 2010

Ahojky, tak kontrola probehla v pohode, na konzultaci prisel i nejaky cizi docent, a pry by vse melo byt v pohode. Mame uz 29 cm a skoro pul kila... 🙂 ...ten obal je uchycen na jedne strane a volne plave zhruba v prostredku delohy. Malickou kontroloval pri velkem screaningu a vse je jinak jak ma byt na svem miste a v poradku.... 🙂 Tak uvidime. Co ty Payushko??

pajushka79
21. led 2010

Ahoj, tak to jsem ráda, ze ti to dobre dopadlo, me ceka ten velky ultrazvuk 26.1., tak doufam, ze taky bude vse o.k. ten utrogestan uz neberu, sla jsem ted v pondeli ke svemu dr. a rekl mi, ze uz to nemusim brat.ted bych mela byt 20+4.tak to ty uz budes skoro 24tyden ne??

martina71
autor
22. led 2010

Ahoj, ja jsem uz ve 24 ttlame se mi to vzdy v utery. Dnes mi mala pekne vystrasila. Od vcerejska vecera jsem ji vubec necitila. Dnes dopoledne jsem zacala panikarit, ale uz je to v pohode. Prvni co mi napadlo jestli se tam nejak nezamotala...Ale dobry. 🙂 A co ty uz nespinis? Je to vse v pohode?

martina71
autor
27. led 2010

Ahojky, tak jsem byla na kontrole a vse je podle pani doktorky v pohode. Plodovy obal stale plave, ale pry opravdu volne a nicim zatim malinkou neohrozuje. Potvrdila to, ze zacina u pupecniku a je prichycen jen na jednom miste. Malinka má uz 31cm a 700g.

pajushko a co ty a sreaning?? Jak jsi dopadla?

pajushka79
14. únor 2010

Ahojky, tak u nás to dopadlo špatně, na velkém ultrazvuku zjistili, že mimi je hodně nemocné a doporučili nám ukončit těhotenství...takže už mám po vyvolaném porodu...

martina71
autor
19. únor 2010

Pajushko to me hrozne mrzi ☹(

lasenka01
14. říj 2015

Ahoj holky, ja mela dve placenty při porodu, a jedno děťátko. Je mozne ze mi druhé zaniklo hned na začátku ikdyz neslo vidět na ultrazvuku.? Na začátku těhotenství jsem dvakrát krvacela. je mozne, že jsem o něho přišla?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru