Zápal plic v těhotenství, zažily jste něco podobného?

evanka
30. čer 2014

Ahoj, píšu sem, protože mám obav a starostí plnou hlavu a možná trochu čekám zkušenost někoho jiného s tím, že to bude v pořádku. Jsem nyní ve 34 tt, před 10 dny jsem doma lehla s teplotami. Následovala návštěva nemocnice, kde mě hospitalizovali - měla jsem pouze teploty, nic jiného. Dělali mi odběr plodové vody kvůli infekci a vše v pořádku. Den na to mě pustili domů s tím, že mám teploty srážet paralenem. Vždy, když se to blížilo k 38, lupla jsem ho a zabral. Během dvou dnů se mi k teplotám přidal kašel a dušnost, opět návštěva nemocnice. Nic nového neshledali, mám chřipku a ležet. Týden jsem tedy ležela, teploty po 6 dnech ustoupily. Kašel a dušnost zůstaly. Šla jsem na kontrolu k obvoďačce, která mě poslala do nemocnice, že to vidí na zápal plic. A taky, že ano. Mám antibiotika, klid na lůžku a zítra mám přijít na kontrolu. Za těch cca 10 dnů jsem zhubla 3,5 kg - a to se fakt snažím jíst ☹ Mám hrozný strach, zda jsem tím pitomým zápalem nemohla ublížit malé ... teploty, antibiotika, ta moje dušnost ... ještě ke všemu hubnu ☹ Já fakt nevím, nejraději bych si zašla na kontrolu na gyndu, ale můj MUDr. má tento týden dovolenou. Ale zase na druhou stranu, co mi tam řeknou ... ach jo, nezažila jsem některá něco podobného?

helcenka
30. čer 2014

@evanka - já myslím, že bude všechno v pohodě. To že hubneš neznamená, že ubližuješ miminku. Naopak miminko si vezme vše co potřebuje od tebe a na tebe hold už toho tolik nezbude a hubneš. V tomhle týdnu by ATB nijak ublížit také neměli. Je hlavní, abys to dobře vyležela a kašel a dušnost se ti netáhly až do porodu, to by se ti rodilo fakt špatně... Ale máš ještě spoustu času.
Já jsem rodila se zánětem dutin, zánětem spojivek. Také jsem brala ATB, ale už to bylo pár dní před termínem, a miminko se pak rozhodlo, že už půjde ven. Takže taky zážitek, pořádně jsem se nemohla nadechnout nosem a prodýchávat, ale nakonec jsem to všechno zvládla, porod byl hodně rychlý a vše proběhlo na jedničku.
Bude to tak i u tebe, uvidíš. Hlavně se nestresovat, není proč a dobře všechno doléčit. Nějaké to kilo zase nabereš, až ti bude líp 😉 .

evanka
autor
30. čer 2014

@helcenka To se tak hezky čte, děkuji 🙂 člověk doma leží, nic nedělá, přepadají ho všelijaké myšlenky a asi se zbytečně stresuju 🙂

helcenka
30. čer 2014

@evanka - stresovat se je pro miminko horší, než nějaká nemoc. Ale je to přirozený, že se o miminko bojíme. A rozhodně to není tvoje chyba, že jsi nemocná. Hlavní je, že už jsi léčená jak máš. Nemoc odejde a za těch pár dní stresů to nestojí.
Je se pěkně válej doma a odpočívej co můžeš, ať načerpáš k porodu hodně sil 😉 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru