Zažívací problémy v tehotenstve. Není to nemoc?

lacostina
4. led 2008

Ahoj holky, docela mě to trápí, tak se chci zeptat, měla jste některá zažívací potíže???? Jsem v 10+2. Všude píšou o zácpě a já mám spíše opak. Není to klasický průjem, to znamená že nemusím pořád, ale když už jdu, tak to není normální .....! A většinou po ránu a večer. Doktor mi řekl, že to můžou být nějaké zažívací problémy, ale já to mám víceméně od začátku, někdy se to přeruší. Ale zase se to vrátí. Mám strach aby to nebyla nějaká nemoc. Děkuji moc za vaše odpovědi. Moc mi to pomůže. A přeji hezký den.

lacostina
autor
4. led 2008

A ještě jedna věc, jsem docela zimomřivá, zdá se mi že víc než obvykle. Je to normální????????? 😎

lenulin
4. led 2008

Já když jsem byla na začátku těhu tak jsem to měla podobné. Teď se to zpravilo a dělá mi to jen občas. Tak si myslím, že to nic nebude. Netrpíš na mikózy? Někdy se může stát že člověk to má i ve střevech a pak jsou zažívací obtíže nadýmání a špatná stolice na to pomáhají lactobacili. Pro těhulky obsažené v aktivii. Jsou i v tabletkách ale na to bych se pak poptala doktora. Ale aktivii nic člověk nezkazí.

many
4. led 2008

ahoj,já mám poslední dobou taky často zimnice a to máme doma přetopeno 😉 to je asi počasím 😉
jinak já mívám furt zácpu,nevím co to je průjem už od září 😀 tak si dej nějaké jídlo co staví,někdo říká,že banány,čokoláda hořká,rýže,.... nejes nic,co prohání 😉 zkus to třeba sušenky bez náplně,....

lacostina
autor
4. led 2008

K "Lenulin" já jsme na jaře byla na operaci kde mi odstraňovali malé srůsty a měla jsme jakýsi váček okolo vaječníku, který byl nakonec zachráněn. Před operací mě upozornili na případné odnětí vaječníky, záleželo na tom v jakém je stavu. Nakonec jej nevzali. Hned po operaci jsem měla dvakrát antibiotika na chlamydie, které se úspěšné vyléčili. Výtoky jsem měla vždy, někdy míň někdy víc. Zkusím activii a uvidíme. 🙂, doufám že to nebude nic vážného. S tím jídlem, zkusím co jste mi poradili, je fakt že tohle jsem v poslední době moc nejedla viz banány, čoko a rýže. Neměla jsme chuť.

lacostina
autor
4. led 2008

Myslím tím že váček byl odebrán a vaječník mi nechali.

martamarta
4. led 2008

lacostina, ja mám niečo podobné. Každé ráno bežím po zobudení na záchod. Nie je to hnačka,ale ani normálne ako pred teho. Ale ja jem úplne inak ako predtým,že sa ani nedivím tej zmene. A jem aj preháňavé veci. Napr. sušené datle,pijem rôzne ovocné šťavy,jem paradajkové pizze a zmrzlinu. Takže,nezmenila si v tehu chute? Môže to byť aj tým.

anta
4. led 2008

Ahoj holky, tak já mám tedy spíš opačný problém, poslední dobou mě trápí docela právě zácpy, je fakt, že chodím pravidelně ráno, ale stejně se pak přes den cítím taková plná, nevím. Prý na to pomáhá, když člověk hodně pije, jenže mě stačí, když se napiji málo a pomalu hned letím na malou, takže nevím, jestli to pití má něco do sebe. Jsem ale taky zimomřivá, jak píše many, tak klíďo můžeme mít doma přetopeno a já mám na sobě pomalu dva svetry. Tak to holky musíme vydržet 😉

weroni
4. led 2008

lacostina: netrap sa tym ze mas riedku stolicu, ja som v 18 tt a od zaciatku tehu sa to nezmenilo 😅 tiez chodievam pravidelne rano a vecer na velku, no väcsinou zo mna ide taka riedka kasa, mozno je to tym ze ja dost pijem (tekutiny samozrejme 😀 ) a jem vela ovocia, skusila si banany? to by malo troska "stvrdit" stolicu, ja som si ich zvykla dat s piskotami ked bolo "moc zle" 🙂 a inac skus zacat uzivat probiotika, v lekarni ti poradia 🙂

weroni
4. led 2008

lacostina: jaj a este k tej zime: ja tiez byvam nejak dost zmrznuta v poslednom case, ale inac si vsimam aj take veci ze napr niekedy mam uplne ladove ruky a inokedy uplne horuce, nejake take dost prudke zmeny teplot, tak asi je to normalne v tehu 😕

lenulin
4. led 2008

K těm antibiotikům ty opravdu dokážou ve střevech paseku. Než jsem otěhotněla používala jsem na pročištění a úpravu mikroflory biopron9,ale v těhotenství sem se bála si něco sama brát. Tak jedině se zeptat doktora, ale na ty střeva je to fajn.Měli by to být přírodní bakterie, které normálně střevo obsahuje. Antibiotika jak známo podporují mikózy. A střeva taky dokážou hezky rozhodit.Tak je teď pro nás nejbezpečnější ta aktivia.

weroni
4. led 2008

lenulin:
s tou activiou suhlasim a myslim ze ani acidko nie je zly napad 🙂

thea71
4. led 2008

lacostina: jsem v 8. týdnu a mám úplně stejné problémy, a to včetně pravidelné večerní zimnice. Kromě toho mám skoro celý den takový nepříjemný pocit na žaludku, ne přímo, že bych musela zvracet, ale prostě mi je pořád tak trochu šoufl...pořád hledám něco, co by mi "udělalo dobře", ale nic me neuspokojuje. Zajímalo by mě, jak se s těmi pocity nevolnosti vypořádáváte Vy ostatní... Čekám druhé dítě, a u prvního mi kromě několika lehkých ranních nevolností nebylo vůbec nic... takže na to nejsem připravená 🙂 mám dost náročnou práci a nejsem schopná kvůli tomu se na nic pořádně soustředit.. .díky za případné rady a všeobecnou morální podporu při čtení ostatních příspěvků 🙂 hezký večer

lenulin
6. led 2008

Thea řekla bych, že jsem měla podobné pocity bylo mi ze začátku tak divně.I ta zimnice večer, ale nějak jsem s tím nebojovala přešlo to tak nějak samo a na to zažívání jsem musela něco málo sníst třeba jen 5piškotů a bylo mi líp.A zkusila jsi ty lízatka pro těhotné?já jsem je teda nezkoušela, ale možná ti to pomůže.

zbedinka
6. led 2008

Ahojky Thea,zimnice nemám,ale tak nějak šoufl je mi pořád.Jsem v šestém týdnu.Je to hrozné je mi zle celý den.Nezvracím,ale je mi zle.Mám dvouletého chlapečka a je to celkem mazec.Ráno se dát dohromady a něco dělat.Nevím proč se tomu říká raní nevolnosti.Já je mám celý den.Taky pořád hledám čím si spravit chu´t a nic.Je pravda že mi pomáhá něco malého sníst.Jenže to pomůže jen na chvilku a obávám se,že když to tak budu dělat tak budu jak velkej bílej hroch.Ale je fakt,že první těhotenství bylo ještě horší.To jsem zvracela celé dny a někdy dokonce ještě v sedum večer až do šestého měsíce.Myslela jsem že umřu.Zhodila jsem pět kilo.Byla jsem troska.Tak tohle je ve srovnání s tím slabej čajíček.takže musíme být rády,že nás nepotkalo nic horšího než jen tohle.Doufám,že to zvládnu.Mám z toho celkem depku.Nic se mi nechce,do ničeho nemám chu´t.jen pořád čekám jestli nevr.....Chudáček Tomík asi ho dost šidím.No budu se tomu muset postavit čelem.Pořídím tunu těhotenských lízátek a pořídím si větší oblečení a třeba neprasknu a přežiju to.Piškoty prubnu taky,protože představa tří měsíců v tomhle stavu není nic moc...Drž se

liduna
6. led 2008

Ahoj holky, omlouvám se, že je to mimi téma, ale potřebovala bych poradit. Mám hrouznou rýmu a bolí mě hlava, horečku nemám. Můžu si vzít jeden paralen. Na letáčku bylo napsáno, že lze Paralen užívat po dohodě s lékařem, máte některá zkušenosti? díky moc Lidka 🙂

lacostina
autor
7. led 2008

Ahojky, myslím že je to stravou, jím věci, kterých sem se vyhýbala, ale teď si nemůžu pomoct. Trochu to upravím. Těhotenský lízátka mám, jsou dobré chuťově, zda pomáhají to nevím. To je spíše o psychice. Budu Vám holky držec pěstičky, ať je vše ok!!!! Ty prášky ti zjistím, moje sestra je mimochodem zdravotní sestra z gynekologie a před dvouma měsícema porodila holčičku, tak bude vědět!!!!!

lenulin
7. led 2008

Myslím si,že paralen můžeš. vyčetla jsem to v knížkách.Neměl by ublížit.

lacostina
autor
7. led 2008

liduna: tak jsem s ní teď mluvila. Říkala, že by se měl jen jeden paralen, ale na horečku. Bolesti hlavy a atd, se musí přežít. Také jí prý bolela hlava. Hodně pít, hodně neperlivé, černý čaj a zelený moc ne...spíše vypustit, zázvorový je prý proti nevolnostem, ten by mohl pomoci.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru