Zkrácený čípek, tvrdnutí břicha a hospitalizace

petrusnp
24. říj 2011

Ahoj holky, od minulého úterý 18.10. ležím v nemocnici se zkráceným čípkem a tvrdnutím bříška. 17.10. jsem měla čípek 1,6mm na kontrole u svého gynekologa, který mě poslal hned v út ráno do nemocnice kde jsem měla 2,5cm. Na tvrdnutí bříška dostávám infuze magnésia do žíly již 3 den, bříško je již měkké, infuze zabrala. Ve čtvrtek mě čeká ultrazvuk, kde se zjistí stav čípku, já se bojím a doktoři mě straší, že tu budu muset být až do 36.týdne. Také jsme dostali 3xinjekce dexamedu po 12 hodinách na dozrání plic miminka. Máte nějaká stejný problém jako já?

alca22
24. říj 2011

Ahojky, já měla po přijetí do nemocnice taky čípek kolem toho 2,5 cm. Doktoři vědí o čem mluví, tak jestli tě tam chtějí nechat tak tam zůstaň. mě dokonce dělali i cerlage ( zešití děložního hrdla). A korát nevím proč ti dávaly ty injekce na dozrání plic miminka. No oni vědí co dělají, tak kdyby se mělo mimi narodit dřív tak a´t má plíce vyvinuté. mě stihly dát jen jednu před porodem, takže to ani nestačilo zabrat. držím ti pěstičky ať miminko vydrží co nejdéle u tebe.

verbalinka
24. říj 2011

@petrusnp ahoj, zkraceni cipku nemam, jen jsem si vzpomnela, ze jsem nedavno hledala svuj tehu problem a na porodnice.cz psal dr v poradne, ze 2,5cm je standard, min uz muze byt problem. A tobe namerili 2,5cm, takze dle meho nazoru nestresuj - urcite bude vse v poradku a mimi jeste chvilku v brisku pobyde. A impuls na porod vychazi od miminka, takze pokud cipek drzi, vse dobre dopadne. Preju hodne stesti 😉

laloona
24. říj 2011

Ahojky,ležela jsem od 22.týdne na rizikovém taky s tvrdnutím a čípkem dokonce na 1,5 cm. byl to fofr,ale nitrožilně mg a utrogestan 4x denně mi to zastavil, řekli nám v tu dobu, že by malou nezachránili a já dostala hrozný strach. Ležela jsem tam 8 dní a pak se to uklidnilo, dostala jsem domů plno mg a utrogestanu a bylo to v pořádku,nakonec jsem přenášela 🙂 neměj strach. dobře to dopadne, hlavně se šetřit a poctivě odpocívat. držim palce!

petrusnp
autor
24. říj 2011

@verbalinka Ahoj, jenže v mém týdnu by to mělo být 4cm a minulé pondělí mi doktor naměřil 1,6 cm a druhý den tady v nemocnici 2,5cm, ale strašně mě tvrdne to břicho, tak dostávám ty infůze 24 hodin denně do žíly. Ono člověka stresuje už to nemocniční prostředí, není možný se tu ani vyspat, doma bych byla v klidu a pohodě, jenže co mám dělat? Jít domů na reverz? To nechci riskovat..

petrusnp
autor
24. říj 2011

@laloona Ahojky, díky za zprávu, můj nález byl 1,6mm..a také dostávám nitrožilně magnézko..A ten čípek se ti po tom zlepšil nebo zůstal beze změny? Já bych si tak přála jít ležet domů, ale doktoři to prý vidí do 36 týdne a ta představa mě děsí. Je to tu hrozné, člověk se tu vůbec nevyspí a to na psychice taky nepřidá, doma bych byla alespoň v klidu a pohodě. Ve čtvrtek mi budou dělat ultrazvuk, zda se ten čípek změnil...

petja
24. říj 2011

@petrusnp Určitě se to brzo zlepší a ty budeš moci být na klidovém režimu doma! S tím čípkem,čím je menší číslo,tím hůře? Ve vztahu k předčasnému porodu

petrusnp
autor
24. říj 2011

@petja Kéž by jsi měla pravdu, ale prý tu budu muset ležet až do porodu, ale to já nedám, z toho se zblázním, to je ještě 10 týdnů..ach jo holky, já chci domů.

laloona
24. říj 2011

@petrusnp když mě propuštěli,tak jsem měla čípek tuším "jen" 3 cm a kousek a fakt jsem musela poctivě ležet. měla jsem myslím 10tablet magnézka a pak 2x2 tablety utrogestanu a to jsem brala až do 27.týdne, protože malá byla maličká i odhadem a nekonec to bylo všechno v pořádku, však já rodila až 43 plus 2 😀
neboj, když to budeš mít také tak, určitě ležet nebudeš v nemocnici, na druhou stranu, ono je lepší strašit,protože dr vědí, že žádná doma nevydrží jen tak ležet a nic nedělat

petja
24. říj 2011

@petrusnp musíš být hlavně v klidu,přijmi to a určitě se to zlepší,už zítra to bude lepší a za týden si řekni o klid na lůžku doma+nezbytné léky apod.třeba promluv přímo s primářem o svém záměru,jak být v klidu,ale doma

petrusnp
autor
24. říj 2011

@laloona takže se ti ten čípek vlastně o hodně zlepšil, když tě propouštěli z nemocnice a to se jednalo u prvního těhu? A jak jsi to dokázala, že tě pustili domů? Co já bych za to dala ležet doma a ne tady v nemocnici, člověk tu pořád na to myslí, stresuje se, nevyspí se a to si myslím, že tomu malému vůbec nepřidá. A jaký jsi pak měla ten čípek po zbytek těhu? A jak bylo mimčo velké? Rodit ve 43 plus 2 musel být záhul 🙂 Já bych doma opravdu ležela, miminko čekáme teprve první 🙂 Mě říkali, že se ten čípek už nezlepší, ať s tím moc nepočítám a kde jsi ležela?

petja
24. říj 2011

@laloona a tos brala magnézko až do konce?Tlumí to porod,proto jsi rodila tak pozdě? To by ale musela poctivě ležet,jinak by se to mohlo obrátit proti ní,i,když to musí být hooodně náročný,tak dítě doma ještě žádné nemá,tudíž ani povinnosti,které by se musely

maminka001
24. říj 2011

Neboj,určitě to bude dobré.Mě u obou dětí od 5mes.strašili předčasnym porodem a daly mi plno léků +jsem musela mít nohy ve zvýšené poloze.Nakonec jsem si vydupala jít domu a obě děti jsem přenášela

maminka001
24. říj 2011

Já jsem brala mg do konce 39tydne t. a pak mi ve 41+5vyvolávali porod.Rodila jsem v uh.hradišti,nikdo tě násilim držet nebude ale riziko je na tobě.

laloona
24. říj 2011

@petja ne do konce,jak jsem psala do 27.týdne. Tak přenášet mě nechali.protože odhadová váha Emmičky byla lehce nad dvě kila a nakonec měla tři a půl a 47 cm 🙂

petja
24. říj 2011

@laloona sorry,já myslela ten utroges.žes brala do 27

laloona
24. říj 2011

@petrusnp já jsem tohle měla jako přes kopírák u všech tří dětí, vždycky týden na rizikovém,pak magnézko koňskými dávkami a pak jen dvě tabletky denně až do konce 38.týdne zhruba. Dá se to,ale já měla doma při prosledním už dva caparty a to se moc ležet nedá, ještě, že mě manžel doma nenechal ani udělat pití 😀

laloona
24. říj 2011

@petja nene, ale magnézko jsem brala pak ještě, ale už o dost menší dávku, svůj význam to má, jinak bych asi Emmičku neměla ☹
Poslední porod mi vyvolávali pak, jinak bych asi neporodila vůbec, ale malá měla míry dobré 🙂

laloona
24. říj 2011

@petja jinak ten utrogestan jsem brala do toho 27.týdne ty 4 tablety denně.

petja
24. říj 2011

@laloona jo tož to magnézko je dvousečná zbraň.hlavně že splnilo svůj účel,ale podávat by se už 38tt nemělo

laloona
24. říj 2011

to by se nemělo,taky si myslím,ale když dr, že ho mám brát,tak jsem poslechla, mě to bylo pak už jedno,hlavně aby malá byla v pořádku,což kontrolovali si myslím dobře. o nic,držím palce a neboj, uteče to tam, já vím, je to nuda, navíc to buzení neustálé a k tomu strach o mimi,ale stojí to za to!!!

verbalinka
25. říj 2011

@petrusnp prave v ty poradne psali, ze tech 2,5 cm je normalni. Ja te chapu, ja lezela 4 dny v porodce kvuli krvaceni a pak jeste 3 tydny doma a je to sileny. Spani zadny, naprosta izolace. Mela jsem stesti, ze na pokoji mela pani notebook a cumely jsme na filmy. Po tech 3 tydnech jsem lezet prestala a vse se zlepsilo. Kazdy dobry dr ti rekne, ze mg a lezeni je placebo a predcasny porod nezastavi. Urcite te pusti domu na reverz s tim, ze bys kdyztak rychle dojela. A hodne mamin strasi, a pak prenaseji. Urcite do dobre dopadne 😉

petrusnp
autor
25. říj 2011

@verbalinka no holky, já jsem už z toho všeho špatná, dnes tu ležím 8 den, bříško je už naštěstí měkké, tak mi snížili dávky infuze do žíly na polovinu, včera mi tu infuzy dali do levé ruky, ale já nemohla bolestí ruky celou noc spát, tak mi to dnes sestřička předělala znovu do pravé ruky, ale nahorů. Prý ty infuze budu dostávat ještě 2 dny a pak je vysadí úplně a uvidí se, ve čt mě čeká ten ultrazvkuk, tak jsem zvědavá, kolik mi naměří čípek. Myslíte si, že pokud by byl ten čípek stejný jako při příjmu do nemocnice 2,5cm a bříško bych měla měkké, že mám šanci, že mě pustí domů a nebudu tu muset být až do porodu? Co by jste pak udělali na mém místě? Zažádali o propuštění, nebo tu leželi? Je to tu strašný, vůbec se tu nevyspím, dokonce jsem si řekla o prášek, abych trošku usnula. Verbalinko a co znamená to placebo?

okurkaa
25. říj 2011

@petrusnp Ahoj, zni to asi divne, ale musim ti napsat, abys byla rada, ze jsi v nemocnici. Zasila jsem to a ver mi, ze doma ti to na psychice neprida, budes se porad sledovat a premyslet. Tam jsi alespon porad pod dohledem a kdyby se neco delo, tak muzou hned nasadit infuze a zkusit porod zastavit...Preju ti, at to vsechno dobre dopadne a dej na doktory. 🙂

adelkav
25. říj 2011

@petrusnp Ahoj, já byla se stejnou diagnózou hospitalizovaná od 29. do 32. týdne. U nás v porodnici jsou připraveni na porod od toho 32. týdne a tak mě propustili. Ale musela jsem to zkoušet na každýho doktora a pak mi jednou ruply nervy a požádala jsem je, že chci na revers domů. Paní doktorka mi to rozmluvila a druhý den přišel jiný lékař a propustil mě. Nakonec jsem přenášela a porod mi museli vyvolávat🙂 Já bych řekla, že 2,5 cm není zase tak málo, takže by tě propustit mohli. Mě na tom pobytu nejvíc vadilo to, že mi každý doktor říkal něco jiného. Mrkni na poradny pana doktora Kouckého, ten tvrdí, že s touto diagnózou není nutné ležet v nemocnici. Tak držím pěsti a ať ti tam ten pobyt co nejrychleji utíká.

milmic
25. říj 2011

@petrusnp Petru, já jsem sice neměla takový problém jako Ty, ale na Tvém místě bych raději vydržela být v nemocnici. I když chápu, že je to strašné. Ono kdyby sis požádala o propuštění a něco se stalo, tak si budeš vyčítat, že jsi to měla vydržet.
Já jsem ve 12.tt dostala salmonelu a taky jsem musela do nemocnice. Měla jsem o miminko strach velikej, ale byla jsem pevně odhodlaná udělat a vydržet všechno, jenom aby bylo miminko zdravé a v pořádku. A tím bych se držela i na Tvém místě. 😉
Magnezko jsem brala taky, bříško mi tvdlo asi od 16.týdne. Od nějakého 30.týdne už to tvrdnutí bylo dost hustý, tak mi dr. napsala jiné, které malounko pomohlo. Napsala mi ho ale s tím, že ho mám brát nejdéle do (tuším) 34.týdne, aby mi nebrzdila porod. Poslechla jsem a za 10 dnů od vysazení jsem jela do porodky. 😅

Vydrž, jseš statečná maminka a všechno bude dobré! Moc Ti držím palce.

janule66
29. říj 2011

ahoj petrusnp, ja mam termin 2.1.2012 takze tak nejak jako ty a mam taky problem s tim cipkem. Jsem ted 30+5 a muj cipek je 2,6cm. Uz mesic me doktorka strasi s nemocnici, tak su rada ze zatim muzu lezet doma. Takto jsem si tehotenstvi teda nepredstavovala. Lezet a nemoct nic jit ani nakoupit pro miminko ani nachystat. Hrozny. A to nas jeste ceka dlouha doba. Me doktorka rekla ze jeste aspon do 35.tydne. Ve 31.tydnu melo mimi 1400g a pry pribira kazdy tyden asi 200 takze by v 35.tydnu melo skoro 2,5kg a to uz je v pohode. Tak at nam to utika a mimca sou jeste v bruchu. Drzim pesti

sima08
2. lis 2011

Ahoj, tak já ležela s Nikolkou od cca 25tt, doktorka mi řekla, že je to akorát hranice potrat-předčasný porod 😢 Měla jsem krátký a otevřený čípek jako zevnitř... Do ted nevím, proč to tak bylo. Ležela jsem tam až do cca 33tt, prostě 2 měsíce a fakt jsem měla psychiku v čudu, ale udělala bych zase to samé a to to nejlepší pro miminko. Holt matky jdou stranou a jen ti můžu říct, že se to vyplatí, Nikolka je zdravá, rodila jsem ve 37tt, byla menší, ale jsem strašně štastná, jak to dopadlo. Rozhodně je lepší ležet a ani se nehnout než mít postižené dítě...
Já ted řeším, jak zvládnout druhé těhu, kdybych musela zase ležet a v nemocnici, přece nenechám Nikolku doma a 2 měsíce nebo déle ji neuvidím... Ale čekat několik let a potom otěhotnět se mi moc nechce 😕

asaka
2. pro 2012

ahoj holky, mam cipek 21mm ve 25tt, zavrenej, (jsem po konizaci, takze ze bude kratkej se da cekat) mam strach ze si me nechaj pres vanoce v nemocnici jestli se do pristi ko za 2tydny cipek zas zkrati :((
Mam doma 4 letyho syna a jsem z toho fakt spatna :( Loni jsem o vanoce zcela "prisla" neb jsem mesic pred vanocema potratila, po dlouhem snazeni..
Tvrdnuti bricha se po uzivani mg zlepsilo.. odpocivam.

barusinecka
8. pro 2012

Ahoj holky.Tak se hlasím k vám.Já byla u dr.před 14 dny a tqaky postrašil.Říkal že se mí čípek pomalu zkracuje(to jsem byla 31tt a 28mm čípek),říkal sice že to není ještě tak hrozné,ale že uvidíme za 14dní na další kontrole jestli vánoce strávim doma nebo v porodnici.Kontrolu mam teď ve středu a musím říct že mám docela strach protože mi dneska není ok,poboliva

barusinecka
8. pro 2012

Ahoj holky.Tak se hlasím k vám.Já byla u dr.před 14 dny a taky mě dr.postrašil.Říkal že se mí čípek pomalu zkracuje(to jsem byla 31tt a 28mm čípek),říkal sice že to není ještě tak hrozné,ale že uvidíme za 14dní na další kontrole jestli vánoce strávím doma nebo v porodnici.Kontrolu mam teď ve středu a musím říct že mám docela strach protože mi dneska není ok,pobolivá podříšek a tvrdnutí bříška mám taky i když magnesko beru.No,uvidíme ve středu jak dopadnu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru