Zkracování děložního čípku, máte zkušenost?

ivaadvojcata
15. črc 2012

Ahojky maminky,cekam dvojcatka a uz asi mesic me trapi zkracovani delozniho cipku. Porad jenom.lezim a lezim. Panev si podpiram polstarema a beru magnesium.doktor me porad strasi ze jestli to takhle pujde dal tak.potratim . Jsem uz ve 24 tydnu a velikost cipku mam cca 2 cm. Mate. s tim nektera zkusenosti????pry na to nejsou zadne leky,jen to magnesium a to moc nepomaha. Dekuji vsem.za rady.

slundo
15. črc 2012

Tak zhruba v této době jsem měla stejné problémy, ale čekala jsem jedno mimčo. 2cm ještě není úplně kritické. Brala jsem magnezium, ležela, nenamáhala se a pomohlo to, čípek se prodlužoval. Ale dr. v nemocnici mi řekla, že pokud by se to nelepšilo, šla bych si k nim lehnout. Jinak opravdu asi jiná rada není, hlavně ležet, ležet a ležet.... moc držím pěstičky, abyste to ještě vydrželi a bylo to v pořádku. Tohle trápí strašně moc maminek a většinou to dopadne dobře a spousta z nich ještě nakonec přenáší....

batul
15. črc 2012

Ahoj, jde o to jeli velikost čípku cm pohmatem nebo ultrazvukem měřený celý čípek. Zrácení může způsobovat infekce, proto se berou stěry z pochvy v případě infekce je možné přeléčení antibiotiky. Při kritickém zkrácení se doporučuje dát injekci kortikoidů, aby měla miminka zdravá plíce když by měla přijít dříve. To od ukončeného 24. týden. Záleží také na tom jestli máš/nemáš kontrakce. Pravda je, že nejvíc pomáhá naprostý klid na lůžku, případně i v nemocnici. držím palce!

ivaadvojcata
autor
15. črc 2012

Me meri cipek kazdy tyden ultrazvukem. Jednou se mi prodlouzi tak uz si rikam ze vse je ok a druhy tyden ho mam zase o par mm kratsi. Kontrakce nemam. Uz jsem z toho lezeni zoufala. Dve miminka na ceste a ja nemuzu nic chystat a nakupovat.

ivaadvojcata
autor
15. črc 2012

Jeste me dr.predepsala cipky globulus na ph v pochve. Prave kvuli te infekci.

werunqa
28. srp 2012

@ivaadvojcata
Ahoj-me se zkracoval cipek od 25tt a otvirala jsem se na porod..do 35tt jsem mela klidovy rezim na luzku, brala magnezko a mala se nakonec narodila den pred TP 😉

asaka
29. srp 2012

@ivaadvojcata ahoj, ja lezela od 26tt do 36tt, dr rikal ze nepreckam 34tt (ve 30tt jsem mela cipek de facto zaslej) a nakonec jsem rodila 39+ 🙂
A navic, ja mam cipek normalne maximalne 2cm dlouhej, mam ho po vysoky konizaci, mela jsem rezsahlej tezkej nalez bohuzel :( Dr mi rikal ze u me hodnotit CS dle tabulek nelze neb i v netehotnym stavu bych ho mela CS 1,5-2 :-P
Tak si najaky super predcasny porod nepripoustej, i kdyz dvojcatka samozrejme jdou ven vetsinou driv, rikej si ze pred 35tt proste nerodis 🙂

ivaadvojcata
autor
29. srp 2012

Holky dekuji za zpravy. My uz jsme 30+4,takze prece jen je to lepsi cislo nez kdyz jsem byla ve 20 tydnu a hrozil mi potrat. Ja vlastne porad lezim,jen se trosku vic pohnu tak mi podbrisek zacne bolet. JAk rikas,driv jak v rijnu proste:nerodim e

andrejsp
3. zář 2012

@ivaadvojcata
@slundo
@batul
@werunqa
@asaka Ahoj holky, já mám zrovna stejný problém. Jsem 29+3tt a mám zkrácený čípek (vím o tom od středy), tak ležím. Máme podloženou postel, abych byla pánví nahoru. Byla jsem z toho hodně vyděšená, dr mě dost vystrašila, ale jak tu čtu vaše komenty, tak jste mě docela uklidnily. Jen se ještě zeptám...když jste ležely, tak jste fakt chodily jen na záchod a zpět do postele nebo bych si mohla jít na chvilku sednout na zahradu? Ležím 6. den a už mi to leze krkem a bolej mě záda. Moc bych chtěla vydržet do 36tt.

andrejsp
3. zář 2012

A ještě podle toho, co tu píšete, tak se ten čípek i obnovuje? Jako zpátky dorůstá?

knobloska
3. zář 2012

Holky ani nevíte, jak s vámi soucítím. Odležela jsem si takhle starší dceru, měla jsem z toho šílenou depku. S druhou to bylo taky na prd, ale bohužel neměl kdo hlídat, a tak jsem musela normálně fungovat a světe div se....rodila jsem v termínu. Tak se držte a vydržte!!! nakonec to bude všechno v pořádku. Moc mi pomohla poradna dr. Kouckého na www.porodnice.cz. Zkuste se začíst, když se nudíte 😀. Já byla doma tenkrát bez netu 😀

knobloska
3. zář 2012

@andrejsp jo a podle mých zkušeností ano...někdy i naměřili víc. Ale jak to tam funguje, netuším.

werunqa
3. zář 2012

@andrejsp
No chodila jsem si jen na WC a pro jidlo-ale pak jsem dokotra usmlouvala, ze aspon umyju nadobi-pac me z toho lezeni bolely zada hrozne ☹
Jinak on nedorusta-kdyz lezis, tak miminko ti nenaleha na porodni cesty, coz znamena, ze ten cipek se ti zase prodlouzi,ale kdyz nelezis-tak tlaci svoji vahou na ten cipek a on se zkrati 😉

andrejsp
3. zář 2012

@werunqa já radši dolů do kuchyně ani nechodím. Bydlí s námi tchán, takže vedou domácnost dva chlapi a živě si dovedu představit, jak to tam vypadá 😀 Dnes tu za mnou byla mamka a místo, aby mě zabavila aspoň na chvíli ,dole dvě hodiny uklízela 😀

werunqa
3. zář 2012

@andrejsp
My bydlime v byte 2+1, ale i tak tu podle meho nazoru bylo porad co uklizet 😉 .Ja mam rada poradek a kdyz jsem nekde videla nejake smitko a nemohla vytahnout vysavac tak jsem byla na mrtvici 😀

andrejsp
3. zář 2012

@werunqa my máme právě velký dům, který není nikdy pořádně uklízený. Jsem na mrtvici jen když se podívám vedle manželovy postele- prázdné flašky od piva, hrnky od kafe, sem tam nějaká ponožka 😀

werunqa
3. zář 2012

@andrejsp
Tak domek vam zavidim 😉 .ja pochazim z vesnice, tak jsem zvykla na domek a bydleni ve meste v byte neni nic pro me 😎 .Snad se taky jednou dockame..

andrejsp
3. zář 2012

@werunqa já zase pocházím z města z bytovky a pokud nebudu muset, tak se tam nechci nikdy vrátit 🙂 Domek máme velký, ale starý a je tu pořád spousta práce.

werunqa
3. zář 2012

@andrejsp
Ja sla do mesta do bytu az po rozvodu nasich rodicu-kdy dum prodaly...ale uz se tesim az si koupime vlstni-pekne se zahradkou, vecer posezeni, grilovani, bazenek..V byte bych zit cely zivot nemohla nemohla...

slundo
3. zář 2012

@andrejsp já ležela do kontroly, abych věděla jestli se to lepší. ano ten čípek se zkracuje, prodlužuje , optimální velikost je tak od 3,5cm..... ovšem jeden den je vše ok, pak stačí větší námaha a jseš zase zpátky. Do kontroly bych být tebou ležela, šla jen na wc, pro jídlo a nebo se trošku protáhnout po bytě , ale chce to vydržet. Sezení bych zatím nedoporučovala. A dr. Ti pak řekne jaký opatření jsou potřeba a tak.... když se mi to zlepšilo a kontroly byly ok, tak jsem se jen víc šetřila, občas si lehla, ale jinak už to tak přísný nebylo

andrejsp
3. zář 2012

@werunqa máte moc krásnou holčičku 🙂

andrejsp
3. zář 2012

@slundo děkuji. Právě jsem si říkala, že minimálně do té kontroly to vydržím jen ležet a pak uvidíme, co bude dál.

werunqa
3. zář 2012

@slundo
jj, me taky sezeni zakazal-pac tim mala tlacila na porodni cesty ☹

werunqa
3. zář 2012

@andrejsp
dekuji 😎

slundo
3. zář 2012

@andrejsp opravdu se to vyplatí. Mě dr. taky strašně vyděsila a pak jsem si tu taky četla co a jak a najednou mi to pomohlo psychicky a ležela jsem, četla si, občas za mnou někdo přišel, hodně jsem spala..... tak hlavne ti moc preju at to dobre dopadne, verim, ze jo ;)

andrejsp
3. zář 2012

@slundo ona dr asi tu maminu trochu vyděsit musí, aby ji fakt donutila ležet. Děkuji, snad bude vše ok 🙂

slundo
3. zář 2012

@andrejsp jj na tom něco bude, ale na druhou stranu je důležitý, aby maminka nebyla ve stresu, to prý na čípek taky působí. A když si vzpomenu jak jsem ubrečená vyšla z ordinace .... no někdy jsou ty doktoři dost stručný

gilotek
3. zář 2012

@ivaadvojcata já jsem celé těhotenství s dvojčaty měla čípek 1,5 cm 😉 Rodila jsem 37+2 skoro 3 kg děti. Přeju hodně štěstí a co nejdelší pobyt miminek u tebe

andrejsp
3. zář 2012

@slundo přesně tak. Já začala bulet v poradně a přestala jsem až za 3 dny. Doktorka mi dala čočku 😒

asaka
14. pro 2012

a ja mam ted cipek 1cm ve 28tt.. mel někdo tajhle zoufale malo? V diskuzích se holky hrouti nad 2 az 3cm, co bych za to dala!!! 😅 ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru