Zkušenosti s diabetologickou poradnou v Praze FN Motol?

monahr
17. čer 2012

Ahoj🙂 .Mám dotaz na poradnu pro tehotne co maji cukrovku.Ve ctvrtek mi moje doktorka oznamila,ze mam cukrovku nejspis asi tu tehotenskou.Jsem v 16t+2......A chtela jsem se zeptat,jestli jste nektera z Vas take chodila do nejake poradny.At je to poradna taky ve FNMotol ci jina.Zajimalo by mne co me tam ceka a jestli mi budou delat take nake ultrazvuky a nebo jestli je to jenom o poradenstvi co jist a nejist aby jsem se zbavila te cukrovky🙂. Dekuji vsem za rady,zkusenosti🙂 Preji prijemny zbytek vikendu 🙂

llluckaaa
17. čer 2012

Ahoj, já chodila do klasické diabetologické poradny, kam chodí i diabetici 1. i 2. typu, u nás jiná není. Zkus chodit do poradny, která se specializuje na těhotné, v Praze jich je několik - viz http://www.tehotenskacukrovka.cz/seznam-dia-por.... Pokud vím, tak UTZ ti dělat nebudou, jen informují o rizicích, dietě, pravděpodobně ti dají glukometr na domácí měření a ty tam budeš až do porodu chodit na kontroly. Těhotenské cukrovky se zbavíš pouze porodem 😉

surinka
25. čer 2012

Ahoj, já chodila do motola do diabetologicke poradny. Při první návštěvě ti vezmou krev z prstu a změří hladinu cukru (nechodí se tam nalačno) a ukážou ti jak pracovat s glukometrem a půjčí ti ho domů. Nejdřív ti všechno řekne sestra a pak si tě vezme pan doktor a řekne ti co jíst a co nejíst a dá ti takový papír s dietou - co k snídani, svačině, obědu, večeři. Jsou tam všichni moc hodní. Ultrazvuky se tam nedělají. Zhruba po měsíci si tě budou zvát na návštěvu - vždy předložíš hodnoty co si doma naměřila a když máš otázky tak se zeptáš a změří ti glykovaný hemoglobin - to je průměrná hodnota cukru v krvi zhruba za měsíc.

werumka
26. čer 2012

Ahoj! Pokud jsi těhotná a máš diabetes, budeš chodit k Dr. Bartáškové, která se specializuje na diabetes v těhotenství. Jak psala Skurinka - půjčí Ti glukometr, poučí o dietě. Na začátku stačí kontroly jednou za měsíc, ke konci těhotenství to může být častěji. V Motole se to snaží dělat tak, že pokud chodíš k nim i do gynekologické poradny, tak máš vše v jeden den - gynekologie pro těhotné diabetičky je ve čtvtrek, stejně jako diabetologie. Při každé návštěvě píchnou do prstu, vezmou glykovaný hemoglobin a jednou za delší dobu zřejmě udělají větší odběry. Doktorka kontroluje pouze hodnoty cukru v krvi a případně pak radí, jak upravit jídleníček, nebo v případě nouze nasadí inzulín.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru