Zlatý stafylokok a Saccharomyces cerevisiae. Ohrozí mimi?

pismenka
20. čer 2012

hledala jsem diskuzi ale moc jsem toho nenašla. Jsem už skoro na konci těhotenství. Tak jsem se vás maminky chtěla zeptat, nevíte, zda je ohoroženo miminko při porodu nebo po porodu? dostala jsem léky na 8dní, jednu tabletku večer do pochvy. Ten Saccharomyces cerevisiae je prý nějaká plíseň nebo co, že to doktor ani nikdy neviděl - mi dnes říkal. Ale že se to prý vyléčí.

karlam
21. čer 2012

mrzí mě, že ti tady nikdo neporadil ☹ já bych ráda, ale nemám zkušenost. ale důvěřovala bych doktorům, přinejhorším dostane prcek nějaký léky hned jak se narodí, tak jako se to dělá, když má streptokoka

pismenka
autor
21. čer 2012

nikdo no ☹ 😀 dneska jsem mluvila s kamarádkou, která porodila v pondělí a říkala, že měla taky nějakou plíseň, bohužel můj MUDr. mi to trochu asi zanedbal.....no nebo jsem mu možná měla říct o zápachu a větším výtoku, ale teď vím, že prostě mám vše říkat. Její MUDr. jí dal za těhotenství asi 3x nějaké léky na tři dny a tím se zápach i výtok odboural, právě aby to pak nebyl ten strepkok.
Ale všudě píšou, že výtok je normální, mě jen zarazil ten zápach, který jsem nikdy neměla.

timbouctou
21. čer 2012

@pismenka já myslím, že to neublíží mimču, maximálně před porodem v nemocnici ti dají nějakou infuzi s atb. S prvním prckem jsem taky měla nějaké kvasinky, a že jinak na to netrpím, nenapadlo mě to nějak výrazně řešit, dostala jsem nějakou mastičku do pochvy. A u druhého streptokok, tak jsem dostala nějaký penicilin nebo co se dává, než jsem šla na sál. Nic se neboj, to zvládnete 🙂

tehupetula
22. čer 2012

Dobrý den, vzhledem k tomu, že jsem pracovala na odd. klinické mykologie Vám můžu identifikovat tu "sacharomycetu" - je to obyč. kvasinka, na kt. většinou slabě zabírá antimykotikum, jehož hlavní složkou je flukonazol, jinak všechna běžná antimykotika by měla zabrat (pokud Vám MUDr. dělal odběr, tak má určitě i testy citlivosti na ATM). Není to nic závažného, kvasinky má každý (á), ale samozřejmě při nějakém "vychýlení" se můžou namnožit a způsobit výtoky apod. Ten streptokok, na kt. se už povinně dělá screening asi v 36. týdnu, je mnohem závažnější, pokud se nepodají ATB, proto se ale ty testy dělají. Řekla bych, že na konci těhotenství, má snad každá druhá mamina nějaký ten kvasinkový nebo bakteriální problém, ale rozhodně to není na nějakou paniku.🙂

tehupetula
22. čer 2012

Ju a ještě, jeslti Vám mohu poradit, omezte sladké, to totiž kvasinky nejradší papkají 😉

pismenka
autor
22. čer 2012

děkuju moc za rady 😀

tehupetula
22. čer 2012

Není zač 😉 aspoň jsem si nostalgicky vzpomněla na práci 😅 Hlavně ať jste brzy v pořádku, určitě se tím netrapte..Přeju hodně štěstíčka u porodu, a´t vše proběhne hladce a bez problémů. S pozdravem Petra 😉

majdula
22. čer 2012

Ja coby potravinar znam Saccharomyces cerevisiae jen jako pivni kvasinku 😅 netusila jsem, ze se muze vyskytnout i leckde jinde. Spis bych tipla, ze vetsi problem muze byt ten zlatej stafylokok, ale je dobre, ze dr. to vidi optimisticky 🙂 Tak drzim palce, at jsou potfory brzo pryc!

pismenka
autor
23. čer 2012

@majdula prááávě, na netíku bylo jen "pivní kvasinka" 😀 😀

nevenka
7. čer 2015

baby, prosim Vas, chcem obnovit temu...po dlhom trapeni mi asi prisli na to, co mi je...som druhykrat tehotna a uz asi 3-4 roky mam v jednom kuse zapalenu vulvu, cele cervene, pali ma to, boli pri sexe, hroza. Vzdy sa nasiel len streptokok a teraz konecne aj kvasinka, ta pivna a najzaujimavejsie je, ze ziadne masticky antimykoticke na to nezaberaju, ani cipky. Dokonca mi uz predpisali aj Polygynax, co sa v tehu nemoze a snad je to po nom este horsie. Na ake liecivo je ta kvasinka vobec citliva, viete? A ak nie liecivo, tak nejaka alternativa. Len uz som skusala aj koloidne striebro, citricidal, a nic...samozrejme, ako tehotna len lokalne. Som zufala. O tri mesice rodim a neviem si predstavit, ako sa tam dolu ta zapalena sliznica potrha! 😒

gabi_k
7. čer 2015

@nevenka Ja som si s kvasinkami uzila svoje, aj ked to nebola ziadna specialna ako pises ty. Vedela som uz dlhu dobu, co na tie potvory zabera ale v dnesnom svete je to zlozite dodrzat, kazdopadne kvoli mimcu som sa prekonala a uplne som vynechala takmer vsetky cukry zo stravy. Samozrejme to zabralo.
Vsetkymi cukrami nemyslim len biely cukor, cokolady, susenky, babovky..ale tiez biele pecivo, skryte cukry atd.
Takze na ranajky ziadne snidanove musli ale doma pripravena ovsena kasa prisladena struhanym jablkom a ochutena skoricou atd. Dalej pozor na prisladovane omacky (koprovka, rajska..)...Proste sa clovek musi dost zamyslat nad tym, co do seba dostane. A je to jedina cesta ako porazit kvasinky v tele.

gabi_k
7. čer 2015

@nevenka A este mi napadla jedna vec - nebudes mat naahodou tiez alergiu na praci prasok? (ariel vedie ;)
Tiez s tym mam skusenost..A z bielizne sa to neda vyprat, treba vymenit celu garderobu gatiek 🙂)

dubnacek
9. črc 2015

Holky co se tyce zlateho stafilokoka,evim sice jak se to resi pri porode,jen u streptokoka vam daji ATB aby to neohrozilo miminko pri pruchodu porodnimi cestami,ale uz toho zlateho,no prevazne se vyskytuje ve sliznicich,kde muze napachat velkou skodu,prevazne,ale v hlave,nejcastejsi vyskyt je prave v nose a ustech.Me mudr rekl,ze pokud je pred tehu tak je lepsi se ho zbavit,on sam miminku neublizi,ale vyvolava zanety a ty muzou uz miminku ublizit v tehotenstvi.Pak mi rekl,ze pokud tam bude pritomny i v tehu,musela bych brat ATB i v tehotenstvi.Mela jsem ho zjisteny 2x a to vzdy po potratu.Ted jsem ve 14tt a pristi tyden jdu na kontrolu a bude mi delat veskere stery a cytologii a doufam,ze se tam neukaze.Tentokrat bych vse chtela dotahnou ke zdarnemu konci😉)

mijecka
11. dub 2020

@tehupetula dobrý den,právě teď řeším a co na to zabírá?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru