Žloutenka typu A u matky - má to vliv na plod?

hlavinka
22. zář 2008

Ahoj holky,

je tu nektera, co prodelala infekcni zloutenku typu A, kdyz byla tehotna? Je to ten typ, co se prenasi spinavyma rukama a nema nasledky na jatrech (jako B a C, ty jsou horsi). Nebo netusite (jste nektera zdravotnice), jaky vliv by mela nakaza matky na mimco v brisku?

Kdyz ted vidim, jak s tim vsichni v Praze plasi a jak jsou zase tramvaje plne houmlesaku, docela se bojim...Jasne, myju si ruce, ale prece jen....

Diky za info. 🙂

mercy
22. zář 2008

nemalo by to mať vplyv,len by bábu dali po narodení hneď lieky, skús si zohnať nejaké knihy, napr.9mesiacov otázok a odpovedí, tam sa o tom píše viac 😉

hulda
22. zář 2008

hlavinka, to je dobrý téma, taky jsem nad tím přemýšlela 😒 . Říkají, že to má kulminovat na konci října, kdy mam termín porodu...

hlavinka
autor
22. zář 2008

Mercy: diky moc, uklidnila jsi mne.

Hulda: no, nevim, dobry tema. Zas bych nerada plasila. Prijde mi, ze z toho ted media delaji docela paniku. Jasne, chapu, ma se varovat, ale to by clovek prisel domu, umyl si ruce, pak vzal hadr a dezinfekci a umyl vse, na co pred umytim rukou sahal a tak porad dokola a z toho by pak zcvokl. Hygiena ma byt, to samozrejme, ale aby z toho nebyl obsese (jako mel Howard Hughes, film Letec).....

Takze budu rada, kdyz nas tady nekdo uklidni. Diky 🙂

eliotka
22. zář 2008

Holky, mám taky velký strach. Jsem z Prahy, tady to kulminuje. Manžel se chtěl nechat oočkovat, hlavně aby to pak nepřenesl na mimčo, ale není k sehnání vakcína. U vás je mají?

Právě to má vrcholit v říjnu, kdy čekáme mimi. ☹

hlavinka
autor
22. zář 2008

Eliotka: taky jsem z Prahy, vakciny nejsou. My rodime v prosinci, tak doufam, ze do te doby se manza necha ockovat. Ale muze vubec? Co kdyby u nej z toho ockovani vypukla (asi nemozne) a prenesl ji na mne? Je to na nic.

Eliotka - drzim palce ! 😵 a hlavne na to asi nema cenu myslet, clovek se nervuje a pak se muze stat, ze k sobe to spatny pritahne...Takze fakt radsi nemyslet, ale tomu se asi (nejen v tehu) neubranime....

V sobotu jsem jela tram, 3, fuj, nebylo si kam sednout, ani stoupnout, tram plna a asi 6 bezdomacu. Nechutny. A pak se clovek nema stitit se drzet.... Ja vim, ze to nemaj taky lehky, ale ted jsem nejaka precitlivela a fakt se skoro stitim....brrr

eliotka
22. zář 2008

Očkovat se může nechat, ptala jsem na to dr. a doporučil nám to. Přenést to nemůže! 🙂
V prosinci to už snad bude ok. 😉

olbramka
22. zář 2008

Já bych to tak tragicky neviděla, pokud si člověk nestrká neumytý ruce do pusy, je to ok. Prý ten virus na vzduchu nijak dlouho nepřežívá, takže např. nakažení se v mhd je takřka nepravděpodobné, než třeba na wc v obchodních centrech, hospodách, jsem někde četla Já mám třeba takovej gelík na ruce, který ničí ty "hnusy", takže když jedu mhd a není hned po ruce umyvadlo, napatlám gelík a jsem v klidu. teda jídlo radši nebrat 😉 takže zbytečně neplašit!!!

jabber
22. zář 2008

Četla jsem, že přenos žloutenky A z matky na plod nebyl zatím doložen 😉 🙂

casiopeia
22. zář 2008

Olbramka - jak se jmenuje ten gelík prosím?

pajinkaa
22. zář 2008

Ještěže nejsem z Prahy - ale i tak se jí bojím - nicméně tohle jsem našla ke žloutence na netu - tak snad:

http://www.moje-rodina.cz/tehotenstvi-a-porod/o...

olbramka
22. zář 2008

je to od oriflamu, antibacterial hand gel, ale tipla bych, že něco podobného budou mít i v lékárnách 🙂

casiopeia
22. zář 2008

Moc děkuju 😉 jdu hledat.

hlavinka
autor
22. zář 2008

Olbramka: podobny maji i v Yves Rocher. Blby ale je, ze ja mam ekzematicky ruce a ten gelik by mi spis uskodil nez pomohl. Ale napad je to dobry, sama jsem o nem uvazovala.
Jinak tedy, uklidnila jsi mne - nebudu to tak prozivat. Hlavne klid! 🙂 Diky

hlavinka
autor
22. zář 2008

Tak jsem nasla odkaz, kde jsou dotazy o zloutence a pisi, ze opravdu na plod vliv nema (typ A) - http://www.zloutenky.cz/poradna.php?page=&str=2

21.09.2008, 21:20:07
Dobrý den, jsem ve 28.týdnu těhotenství a moje švagrová se kterou jsem byla v kontaktu (bydlíme ve stejném domě, takže návštěvy byly časté) se nakazila žloutenkou typu A a nyní byla hospitalizována. Chci se zeptat zda lze nyní u mne odběrem krve či nějakým jiným vyšetřením zjistit zda jsem infikovaná. Před třemi dny jsem zvracela a měla také průjem. Trpím také nechutenstvím, ale nevím zda to není jen nějaká střevní viróza. V případě, že těhotná žena onemocní žloutenkou typu A jaký to má vliv na plod? Moc děkuji za odpovědi.
----
Vliv na plod žloutenka nemá, pokud jste však byla v kontaktu se švagrovou nelze nákazu vyloučit, je třeba navštívit svého ošetřujícího lékaře a nechat si provést vyšetření - odběr krve, ve vašem zájmu je třeba lékaře navštívit nejlépe zítra.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru