Zopakuje se mimoděložní těhotenství, když chybí vejcovod?

denousek
4. kvě 2011

Moje otazka je prostá... opakovalo se někomu mimoděložní těhotenství?19.3.jsem byla na laparce mimiděložního těhu,a vzali mi jeden vejcovod...takže mám na mysli vás,kterym vejcovod chybí tak jako mě. jestli se vám totéž opakovalo i na druhe straně...případně jestli ano tak vzali vam i druhy vejcovod?nebo za jak dlouho po laparce jste zdárně otěhotněli?je to jen průzkum jaká je šance že by se to mohlo opakovat,bojím se ted znovu otěhotnět ☹ ale zkusit se to prostě musí... 😉

pitruskaskarolinkou
5. kvě 2011

@denousek Peti, držím palce a neboj se, už se to jistě opakovat nebude 🙂

mirka00
6. kvě 2011

ahoj denousek.mimomaternicové tehotenstvo sa neopakuje ale ako to v medicíne býva,aj to sa stáva!to mi dr.povedala.ja som ho prežila v roku 2002,doslova prežila,operovali ma v hodine dvanástej ☹ a tiež mi vzali vajcovod.nemaj strach,už by sa to naozaj opakovat nemalo,ale skús si to vyhladat aj na nete presnejšie info,ale toto bola moja prvá otázka po operácii,či je toto ešte možné a či budem moct mat deti aj s jedným vajcovodom.mimo.teho.sa neopakuje a žena otehotnie bez problémov aj s jedným.teraz som tehotná a dúfam,že to doktiahneme do úspešného konca 🙂 vela stastia ti prajem 😉

hojda
7. kvě 2011

Otěhotnění po mimoděložním těhotenství
Přirozené otěhotnění po prodělaném mimoděložním těhotenství je možné, pokud ženě zůstal funkční alespoň jeden vejcovod. Pravděpodobnost opakování mimoděložního těhotenství je bohužel poměrně vysoká (10 až 15 %3), proto, pokud otěhotníte po mimoděložním těhotenství, kontaktujte svého lékaře co nejdříve. Ženy, které nemohou otěhotnět z důvodu poškozených vejcovodů, mohou využít mimotělní oplodnění (IVF), při kterém je vajíčko oplodněno „ve zkumavce“ a následně vloženo přímo do dělohy.

http://www.maminkam.cz/mimodelozni-tehotenstvi

paji72
8. kvě 2011

bohužel tě nepotěším,mě se mimoděložní opakovalo ☹ .při prvním mi vzali levý vejcovod.při druhém jsem hned po pozitivním testu šla k DR.na UTZ nic neviděl,bylo brzy.pro kontrolu mi vzal krev na HCG a po 2 dnech jsem šla na kontrolní odběr.těhotenství na UTZ DR.těhotenství pozná,když je HCG minimálně 1000 j.u mě nic neviděl,raději mě poslal do nemocnice a tam mi našli na UTZ v pravém vejcovodu.embrijko.hned jsem šla na operaci,bylo to šílený,řvala jsem tak,že mě DR.museli píchnout něco na sklidnění,nebo mě nemohli uspat,jak jsem měla nízký tlak.operovali mě laparoskopicky,vejcovod zachránily i když můj DR. mi na kontrole řekl,že by bylo lepší ho vzít,aby už nedošli k další komplikaci.s přítelem jsme se snažily dál,ale mimi nepřicházelo,šli jsme do IVF.naštěstí se nám povedlo a čekáme brzy miminko.jen jsem prožívala muka,než se potvrdilo,že mimi je tam kde má být a ne jinde.přeji,at se ti brzy podaří otěhotnět a neboj se toho,je to krásný,když toho drobečka cítíš v bříšku.určitě to stojí za všechen strach a bolest.

mimys
9. kvě 2011

Za mě můžu říct, že se nepoakovalo... po mimoděložním a odebrání jednoho vejcovodu jsme čekali už za 5 měsíců kluka a teď čekáme druhého... Ikdyž jsem v nemocnici zažila paní, které se to opakovalo podruhé, šance že se to opakovat nebude tu určitě jsou !

anakolut
9. kvě 2011

Taky jsem si tím prošla a taky jsem se bála, že se to stane znovu. Přišla jsem v květnu 2010 o pravý vejcovod. A teď mám 21.6. termín porodu. Určitě to bude i u Tebe v porřádku, neboj.

dzein
23. čer 2011

neopakovalo

badik
31. črc 2011

Ahoj já ho taky "přežila"na poslední chvíli jako mirka00, na konci srpna 2008, a teď vedle mě v postýlce spí naše zlatíčko.Sice jsme si na to štěstí museli počkat,ale říkám si že to tak mělo být.Neboj se určitě i tobě to dobře dopadne a brzy budete šťastná rodina.

dmitrip1
25. črc 2012

Ahoj.23.4me okamzite laparoskopicky operovali uz s krvacenim do bricha.ovsem o 3dny driv,u doktora jsem podle fotky z ultrazvuku byla v 5tt.tam jsem si take stezovala,ze mam divne jakoby pnuti v leve strane bodbrisku.pry jak to bylo rychle otehotneni po vysazeni prasku atd.no a k tomu 5tt.mimi bylo i mimodelozni tehu..Oboustrane.V kazdem vejcovodu.To v deloze jsem samozrejme potratila jeste pred laparkou.Ale porad jsem mela bolesti na leve strane,az bolesti jako pri porodu.Jednu holcicku uz mam totiz doma a vse bylo bez komplikaci.No nikdo nevedel proc,nez me pak dovezli s krvacenim...no ja ale o vejcovody neprisla.doktori mi laparoskopicky vytubovali,vymackli obsah z obou vejcovodu.je fakt ze pak jsem asi mesic mela vysoke hodnoty hcg v krvi a doktori se obavali dalsi laparo a odebrani vejcovodu.ale nakonec se vse vstrebalo.3mesice jsme meli s manzelem pockat...ted uz se mesic pokousime.tak snad to pujde stejne rychle jako predtim,kdy jsem nestacila skoro ani vysadit prasky,ale dopadlo to bohuzel spatne.jinak me stale. poboliva na leve strane v podbrisku.podle doktoru je to normalni.tak jen doufam,ze dali pokus neskonci mimodelozne

misula29
25. črc 2016

mě se opakovalo bohužel hned po první ms po laparce.....blbá souhra náhod 😒

krumlanda
12. lis 2016

Já taky cekam a modlim se aby se mi neopakovalo ten strach je vic než velký..... už to jsou 2 roky a opet se nedaří

krumlanda
12. lis 2016

@misula29 a to už jste mela obě deti?

misula29
14. lis 2016

@krumlanda jj, to jsme se pokoušeli o třetí

lena27
22. lis 2016

v lednu 2014 odstranění levého vejcovodu a až teď jsem v 16tt 🙂

krumlanda
24. lis 2016

@lena27 super takze jako ja akorat ja stale cekam, a jak vidím aspoň už jsou 2 dítka....

llenka_li
30. led 2017

Ahojky holky, také jsem 18dnu po laparo a odebrání pravého vejcovodu včetně revize. Levý by mel byt v poradku, tezko říct, jak to poznají...a budeme se po 1.ms snažit. Jsem uplne v pohode psychicky i fyzicky, tak snad se to nebude opakovat. Jsem hodne překvapena, jak je MT časté a i tim, ze se to muze opakovat 😱 Ale to urcite nebude nas případ ☺️🍀✊ Na podporu tehu a hlavne rekonvalescenci dělohy beru co se da 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru