Zrychlený tep a ztížené dýchání v 5. měsíci těhotenství

lucca13
2. kvě 2013

Zdravím 🙂
jsem ve druhém trimestru, konkrétně začínám 5.měsíc a skoro každý den, vždy jen ráno mám zrychlený nepravidelný tep, špatně se mi dýchá a trochu se to zlepší když jdu na čerstvý vzduch. Máte to taky tak některá z vás? Nebo by bylo lepší si skočit k doktorovi?
Děkuji za radu

kacikaci
2. kvě 2013

@lucca13 měla jsem tohle taky zhruba v Tvém týdnu mi to začalo, měla jsem potíže i přes den, zašla jsem k mudr, udělala mi krevní testy, od té doby beru železo a je to lepší..takže za mě, určitě bych se poradila buď s ošetřující gyn. nebo praktickou mudr..

lucyvivien
2. kvě 2013

ja mám to isté a stačí uplne malinky kopček a funím jak slon a zadýchavam sa , v prvom tehu som nič také nemala , tak si akosi na to nemožem zvyknut :D

mppm
2. kvě 2013

Mám to také, občas mi ještě hodně buší srdce, tak se na to chci příští týden zeptat, protože mi to moc normální nepřijde. Ale je fakt, že já jsem byla dost štíhlá a teď už mám 5kg nahoře, tak se s tím tělo asi ještě nesžilo 🙂

gingerone
2. kvě 2013

Já to mám taky, asi tak od 24. týdne, už jsem párkrát i málem omdlela. Občas se vzbudím v noci a mám pocit, že se snad udusím (nezáleží na poloze). Moje dr. říkala, že to k tomu prostě patří, ale nevím, je to hrozně nepříjemné... na krev jsem šla až teď v rámci plánovaných odběrů, tak si říkám, že by snad z normálního krevního obrazu chudokrevnost taky poznali, nechce se mi si ordinovat železo sama... Ale nepotěším, jestli to máte podobné, mně je týden od týdne hůř a hůř se mi dýchá... ☹

betka29
2. kvě 2013

@lucca13
určitě k doktorovi, udělat krevní obraz, vypadá to na anémii, řeší se podáváním železa (sorbifer, ferritin) a vit. B. 🙂

lucca13
autor
2. kvě 2013

Děkuju holky 🙂
Na krev si hned v pondělí dojdu a uvidíme.
A teď mně napadlo, předminulý týden mi dělali Triple test...nemohou to poznat z toho? ( nedostatek železa.)

melis7
2. kvě 2013

@lucca13 z toho to nepoznají.Tam zkoumají něco jiného,ale možná ti k tomu brali i krevní obraz a tamjo.Ale určitě bych k Dr zašla. Nemusí to být jen anemie,ale cokoli.

ined77
14. bře 2014

Dobrý den maminky,
do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek https://www.modrykonik.cz/zadychavani-v-tehoten....
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a napíšete i Vy své příběhy a zážitky s tímto problémem.
Vaše rady, tipy a zkušenosti jistě ocení i ostatní těhulky, které třeba zrovna trápí stejná záležitost..
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka "Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte Wiki knihovničku rozšiřovat a tvořit 🙂 .
Pěkný den všem
D.
@melis7 @lucca13 @betka29 @gingerone @mppm @lucyvivien @kacikaci ... a další 🙂 .

bergina
8. čer 2014

Taky potřebuji poradit. Od minulého roku jsem astmatik, ale teď nemám obdobi. Co se vzbudim, špatně se mi dycha. Jsem v 5.měsíci. Dodechuju a začínám být zoufalá. Nikdo z doktorů mi nechce pomoct.

andilek23
22. črc 2014

Holky dostala jste někdo naké leky na ten..tep???já dostala Concor COR..zatím jen 2,5mg...a podle teho my možná navišijou...jsem ve 22*3 tt...mivam prašky i na tlak ale ted my je zrušíla...diky těmto lekum...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru