Zrychlený tep v těhotenství. Zažily jste to?

aji81
15. zář 2008

Ahoj holky, jsem v 36tt a dneska jsem si naměřila 105 tepů!!! mám pocit ,že mi srdce vylítne!. Tlak mám ale jinak celkem nízkej. Zažila to některá? nemůže se něco stát? Díky Aji

sarkal
15. zář 2008

Ahojky.Já mám také vyžší tep,v klidu je to těch 80tepů když to není v klidu tak taky třeba až sto.Dr.říkal,že je to normální a s tím bušením srdce taky to občas mívám,ale pokud jsi byla na ekg a vše tam bylo vpořádku tak si myslim,že se nemusíš bát,já na ekg byla,dělala mi ho praktická lékařka když jsem byla pro razítko do průkajdy a na preventivní prohlídce.Těhotenství je pro tělo zkrátka velká zátěž.Pokud jsi,ale nebyla na ekg tak to raději řekni dr. pro klid duše!

evulinkab
15. zář 2008

Ahojky,
mě naměřila obvoďačka tep 108, na ekg přímo pak 119.Ale zjistili jsme, že muj tep se odvíjí od mé nervozity z doktorů(což vím) 🙂 , protože když jsem v klidu, tak mám ted tak kolem 80.Dr. říkala, že v těhotenství je vyšší tep normální, protož srdíčko musí víc pracovat kvůli zvětšenému krevnímu oběhu a že vyšším stupněm těhotenství i tep stoupá.Tak neboj.Ale pokud máš přece jen nějaké pochybnosti, tak se raději zeptej své dr.

kulicka
15. zář 2008

Ajo, je to normalni 😉 Predstav si : mas o 1/3 vic krve (nebo o kolik), roztahly se ti cevy (proto ten snizenej tlak - taky normalni) no a co chudak srdce ma delat jinyho, nez nabrat na otackach, aby ten obvod celej udrzelo pri kysliku? 😉

artuse
15. zář 2008

já měla taky vyšší tep v těhu, i tlak a taky to většinou bylo z velké nervozity u doktorů, Dr. říkal, že mám syndrom bílého pláště 😅 pořídila jsem si i tlakoměr domů a občas měřila a doma byl vždy tlak i tep lepší, takže jsem se tím vždy uklidnila, ale občas jsem měla tep zvýšený, tak se neboj

dnada
30. zář 2008

ahojky, já měla také vyšší tep,tlak v normálu,prptože před těhu sem ho měla šíleně nízký 😉 a bušení se mi objevilo někdy kolem 31tt a to i v klidu,relativním,vždy to mělo souvislost s pohyby malého,byl hodně aktiní a dokázal mě kolem 36tt i pěkně zadýchat když semležela u telky 😀 dodnes to je takový malý živel 😉 tak nebuj,bude to v poho!

vlasta23
30. zář 2008

Ahojte, ja mam tep kolem 85. Starosti mi ale dela tlak. Ten mam jen 90/60. Doktor rika, ze to je OK, ale me se to nelibi. S tehotenstvim mi sel tlak trochu dolu. Jinak pokud mate tlak normalni a tep vysoky, nechte si zkontrolovat stitnou zlazu. Nekdy to je pricina. Musi se delat TSH, fT3,fT4, F3,F4. pokud je nejaky spatny, je treba delat dodatecne testy. TSH by v tehotenstvi nemel byt vyssi nez 3, coz hodne doktoru bihuzel nevi. Tak si na to dejte pozor.

sarhod
21. lis 2008

Ahojky, já jsem v 14+1, včera jsem si doma naměřila tlak normální ale tep 90, tak teď zjištuji na netu, zda-li je to normální, navíc jdu v pondělí do porady takže mám první dotaz na svého Dr🙂

sponka26
21. lis 2008

ahoj ja som mala minuly tyzden130 a tlak n94/54 a citila som sa fajn.dr mi povedala ze to je normalne v tehotenstve.je to zmena hormonou a vsetko co stym suvisi.inac mavam okolo90 a tlak110/60.nemaj obavy a bud kludna

pipiii
17. srp 2009

ahojik tak ja mam tep 110/minutu a tlak jsme si namerila 97/57😀 jsme ve 32tt, na internetu mi to naslo ze pri tomto tepu umiram😀 ale jak ctu tak asi v tehu je to v poradku😀

sicinka
19. srp 2009

Ahoj, já mšla kvůli zvýšenému tepu císaře,ayle jednalo se o hodnoty přes 150 za minutu i přes nasazené léky a v klidu. Pokud je podezření na tachykardie dostaneš na ćelý den holtera a srdce zkonteolují. U mě se takhle zjistilo že si to bušení srdce nevymýšlím 🙂 Hodnoty kolem 100 jsou v těhotenství normální.

allysm
19. srp 2009

Ahoj holky, tak se přidávám taky do diskuze. Čekám druhé mimčo, jsem v 17tt, a mám tep asi 94 a tlak 110/60. Tlak jsem mívala normál i před těhu, teď je trošku nižší, a tep jsem mívala minimálně 80-85. Naposledy jsem se mudr ptala a on řekl že je otázkou jestli to nechat tak nebo brát radši léky (VASOCARDIN), ale že když budu mít přes sto tak jít určo k lékaři. Tak nevím, asi to nechám zatím být a pokud si někdy naměřím víc jak sto tak to budu řešit, co myslíte? Když ležím v klidu tak to bušení občas slyším taky všude.

sicinka
20. srp 2009

Allysm já jsem ten vasocardin brala v 16 tt jsem měla krevní tlak 150/90 a klidový tep 120. Takže k doktorovi zajdi ale myslím že ty hodnoty jsou pořád v pohodě. Jinak po lékách jsem byla v pohodě, ale pozor vasocardin způsobuje že přinepravidelném braní je to bušení výrazně horší (to mi vysvětlila kardioložka až před porodem) to srdce je jako nabuzené a pak mu ten lék chybí a snaží se to dohnat samo. Ke konci mi naměrili tep i 150 a to¨ už bylo indikací k císaři, ale bylo to přes nasazený vysocardin.

spagatice
24. lis 2009

Ahoj, nemáte některá zkušenosti s tím, že by vám bylo při vysokém tepu špatně? Mě je několikrát do týdně dost zle, nevěděla jsem z čeho to mám, myslela jsem si třeba z cukru (mám těhu cukrovku), nebo z tlaku. Ale pak jsem zjistila, že to bude tepem. Vždycky když je mi zle, tak mám tep kolem 120 - 130, a to v klidu. Nic s tím nedokážu udělat, tak čekám, potom se mi udělá dobře, změřim se a tep mám kolem 80. Mám docela strach, jestli to nevadí i malému ☹

spagatice
25. lis 2009

Holky fakt se to žádné z vás nestává? Asi se budu muset v pondělí zeptat u doktora.

berynka
25. lis 2009

spagatice, určitě to dr. řekni 😉 . Nechci tě strašit, ale s miminem to souvisí, jestli se nepletu, tak má dvojnásobek srdeční frekvence než matka. Takže tvůj zrychlený tep, vyčerpává jeho srdíčko.
Naše malá měla ve 36tt tachykardii. Byla jsem pár dní na pozorování, pořád mě hodili na monitory. Hodnoty byly vždycky tak nějak hraniční. Kardiolog v tom neviděl problém, ale stejně jsem šla kvůli tomu ve 39tt na vyvolání. Nakonec to nic neznamenalo, ale je lepší víc zbytečné péče, než něco zanedbat 🙂 . Držím palce!

spagatice
26. lis 2009

Berynko děkuju, já jsem si to s tím tepem myslela, že mimčo má dvojnásobný, takže když já mám 130, tak malej má 260 a to už mu sakra tepe srdce viď. Já to na doktora hned v pondělí vybalím.

pavlazabka
26. lis 2009

Spagatice, určitě to doktorovi řekni, ale pokud tě to uklidní, já měla v těhotenstvá tep běžně kolem 100 - 120. Byla jsem na EKG, tam mi řekli, že mám jen slabou tachykardii (to už mi řekli i před 2 roky), ale že by to mělo vliv na prcka se nezmínili. To samé v poradně, kde jsem měla tep vždycky takto vyšší. Monitory nám vycházely vždycky na 1, malý nikdy neměl dvojnásobný tep než já, to by se utloukl 😉 Ke konci těhotenství se mi zdálo, že se mi tep trochu i zklidnil, ale ze začátku jsem měla stejné stavy jako ty. Bylo mi zle a když jsem si jen orientačně spočítala tep, bylo to kolem 120.

mrshka
14. zář 2015

trošku obnovím tuto diskuzi.. je možné hned ze začátku těhotenství zrychlený tep? vždycky jsem ho měla takový hodně klidný a teď mi je jak kdyby mi srdce chtělo vyletět z hrudi! stalo se to také někomu nebo jsem divná? 😀

damilinka
5. říj 2015

tak já jsem ve 21 tt, a už tak 2 týdny mám zvýšený tep okolo 110-120 i v klidovém režimu. Tlak mám nízký. Doktor mi řekl, že pokud to bude přetrvávat, tak asi bude lepší si pro jistotu zajít na internu.

elu
5. říj 2015

ja mam normalně ted 120, dle doktorky normalní, mam tyden do terminu, tak rikala, ze uz na to zadne prasky davat nebude

jakub5
16. pro 2015

Milé dámy
Já mám normálně těch 80-90 a někdy to vylítne na nepříjemných 130tepů za minutu nemluvím o tlaku, musíte zatnout zuby a dýchat ono se to bud uklidní nebo né :D

im4fun
16. pro 2015

No pry je to v tehot.normalni protoze srdce pumpuje krev s kyslikem i pro plod. Ja teda ale mam az.doted 26tt) tep 63...

terdaaa
31. črc 2018

😀 já mám v těchto letních hicech tep 113.

lachtanice86
31. črc 2018

Já mám teď od 72-82. Teď zrovna 75

calvac
31. črc 2018

@aji81 Je to ok. Mas vice krve. Mne taky srdce tlouklo jako dive a navic jsem se zadychavala.

lucinkaver
31. črc 2018

@aji81 ahoj. Ja mela cele tehotenstvi tep okolo 130,někdy i 140. Brala jsem beta blokatory a sla jsem kvuli tomu na cisare. Ale jinak jsem neměla zadne omezeni krome klidoveho rezimu a vse bylo ok 😊 Trochu vyssi tep nevadi. 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru